Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 284 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 15 5,0%

  • Ukupno glasača
    299
Тај однос према возилу и самом саобраћају се види и код возача који возе у две траке истовремено. Ево како је доктор стао на семафор и блокирао три траке. Гужве није било јер није било јачег саобраћаја али овакав мозак такве ствари ради и у шпицу...
 
Можда би Бекс могао возачу код кога то приметиш лично да се обратиш и објасниш у чему је проблем кад већ нико из ГСП-а и целих 8 синдиката неће.
 
Sa ovim vozačom se "gledam preko nišana", od kada je pokušao da me ubedi da je fotografisanje zabranjeno i od kada sam mu pisao prijavu za prekoračenje brzine, tako da žao mi je to nisam mogao da učinim ;)
 
Sad kada ti hoćeš da pišeš vozaču prijavu i da ga slikaš što je išao brže je ok, a kada mi isto to radimo ti misliš da su vozači bogovi i da mi ne treba da ih slikamo :bash:
 
Aj procitaj jos jednom sta pise, a ne samo da pises gluposti.
Slikao sam ga na z.Vencu, za reportazu, tada me je napao sa namerom da mi uzme aparat, a prijavu je dobio drugom prilikom, kada je vozio preko 70km/h i to bez ispravne svetlosne signalizacije, ako ne razumes nesto i tebi cu objasnjavati dodatno, nije problem ;)
 
"a prijavu je dobio drugom prilikom, kada je vozio preko 70km/h i to bez ispravne svetlosne signalizacije,"

I od nas vozači dobiju prijavu kada puše u vozilu , voze bahato, i neprikladno se ponašaju... Koja je razlika ?
 
10256449_434491959986589_5895365947134302788_n.jpg

:lol:
 
kopmania":146x1xbk je napisao(la):
"a prijavu je dobio drugom prilikom, kada je vozio preko 70km/h i to bez ispravne svetlosne signalizacije,"

I od nas vozači dobiju prijavu kada puše u vozilu , voze bahato, i neprikladno se ponašaju... Koja je razlika ?
Možda u tome da vi niste kompetentni da ocenite ko se neprikladno ponaša? A i to i pušenje ne utiče na vašu bezbednost, a poznato je da umete i da bodete nos tamo gde ne treba. Ja sam za 5 godina napisao 6 prijava, svih 6 je imalo ozbiljne posledice po prekršioce i to u slučajevima kada drugog rešenja nema, kada ne pomaže razgovor, diskusija, ili bilo šta od drugih načina ;)
A od pojedinih prijava od kojih sam neke lično video mogu samo da se smejem, od toga da vozači nedaju 24h, do toga da vozač jede burek u salonu, a čuo sam skoro da je neko prijavio vozača što novinama "grebe" šajbu, toliko o vrsnim poznavaocima i ljudima koji pišu prijave :)
 
Konzumiranje cigareta je zabranjeno samim tim neije dozvoljeno utice na moje zdravlje .A koji to faks treba da se zavrsi da bi bio kompetentan da ocjenjujem ponasanje vozaca.I gdje to na javnom jestu zabranjeno guranje nosa .
 
Све легитимно за пријаве. Свако је довољно компетентан да пријави идиотлуке које си навео.
За цигару која не угрожава безбедност...шта ти предлажеш као решење? Шамар, штанглу...?
Ипак за разлику од таквих шоферчина, ми треба да се манемо тих бахатости, и једноставно да пишемо пријаве!
 
becks89":1gyev9zh je napisao(la):
kopmania":1gyev9zh je napisao(la):
"a prijavu je dobio drugom prilikom, kada je vozio preko 70km/h i to bez ispravne svetlosne signalizacije,"

I od nas vozači dobiju prijavu kada puše u vozilu , voze bahato, i neprikladno se ponašaju... Koja je razlika ?
Možda u tome da vi niste kompetentni da ocenite ko se neprikladno ponaša?

A ti si kompententan samo zato što imaš nekoliko prijatelja vozača u GSP - u i zato što nameravaš jednog dana da upišeš saobraćajni fakultet?
 
becks89":2p2466bh je napisao(la):
Ja sam za 5 godina napisao 6 prijava, svih 6 je imalo ozbiljne posledice po prekršioce i to u slučajevima kada drugog rešenja nema, kada ne pomaže razgovor, diskusija, ili bilo šta od drugih načina ;)

Ja sam napisao 2, zaspao vozač na semaforu, i svesna vožnja krcatog autobusa sa otvorenim vratima.
 
direktor":33mkh8du je napisao(la):
Konzumiranje cigareta je zabranjeno samim tim neije dozvoljeno utice na moje zdravlje .A koji to faks treba da se zavrsi da bi bio kompetentan da ocjenjujem ponasanje vozaca.I gdje to na javnom jestu zabranjeno guranje nosa .
Pa u tvom slučaju i više fakulteta nebi bilo od pomoći, eto još se pravopisu nisi naučio ;)

Putnici i ocena neprikladno ponašanje? Dajte, nemojte pričati bajke, koga voze i ko vozi pored njih ponašaju se sasvim prikladno, bar većina njih.
Борчанац":33mkh8du je napisao(la):
Све легитимно за пријаве. Свако је довољно компетентан да пријави идиотлуке које си навео.
За цигару која не угрожава безбедност...шта ти предлажеш као решење? Шамар, штанглу...?
Ипак за разлику од таквих шоферчина, ми треба да се манемо тих бахатости, и једноставно да пишемо пријаве!
Ako ti smeta reci mu da ugasi? Možda? Ako ti ne smeta šta te briga onda što on krši zakon?
Kompetentnost i poznavanje se vide iz prijava, "kvalitetan" materijal šaljete, nema šta :wink: Mene što se tiče samo vi šaljite, što veći broj gluposti, pre će smanjiti broj kažnjenih vozača.
 
Како ја то видим, бахати шофери ће морати у дефанзиву...
Не зна се да ли је већи пораст добијања батина или пријава... тако да ће та самозадовољна бахатост брзо нестајати.
Све те претеране заштите за возаче полако падају у воду. Бахати чобани са комплексима ће препустити возила нормалним возачима, и могу само да пизде због тога.

Шта ме брига за кршење закона?
Па и није ме толико... али поставити идиота на своје место...непроцењиво! :p
 
Борчанац":33lr0be6 je napisao(la):
Шта ме брига за кршење закона?
Па и није ме толико... али поставити идиота на своје место...непроцењиво! :p
Neopisiv je osećaj, čak i ja to mogu da priznam, sa nekima se prosto ne može drugačije :wink:
Najdraži mi je bio slučaj kada je lik tresao cigaru u ostavu na instrument tabli, ne smeta mi kad puši u vožnji, ali toliki nivo seljakluka i idiotizma čak i za mene i za moje viđenje situacije je previše :roll:
 
becks89":36k7toui je napisao(la):
A i to i pušenje ne utiče na vašu bezbednost, a poznato je da umete i da bodete nos tamo gde ne treba.
Наравно да то не угрожава путнике са аспекта безбедности, али угрожава здравље. Наравно, уколико возач има у потпуности физички одвојену кабину (као у тролама) и чије пушење не утиче на путнике, ја не бих писао пријаву.

Али возила у којима путници и возач деле исти ваздух пушење бих свакако оштро кажњавао. Па и путницима је забрањено да пуше у возилу, зашто то не би било и возачима.

becks89":36k7toui je napisao(la):
A od pojedinih prijava od kojih sam neke lično video mogu samo da se smejem, od toga da vozači nedaju 24h, do toga da vozač jede burek u salonu, a čuo sam skoro da je neko prijavio vozača što novinama "grebe" šajbu, toliko o vrsnim poznavaocima i ljudima koji pišu prijave :)

Добро, а зашто на основу тих глупости генерализујеш све путнике који пишу пријаву као - имбециле?

Осим тога, чему такво нервирање када су такве пријаве ништавне и возач сигурно неће бити кажњен? Стварно те не разумем ...
 
stf":1vljgh4o je napisao(la):
becks89":1vljgh4o je napisao(la):
A od pojedinih prijava od kojih sam neke lično video mogu samo da se smejem, od toga da vozači nedaju 24h, do toga da vozač jede burek u salonu, a čuo sam skoro da je neko prijavio vozača što novinama "grebe" šajbu, toliko o vrsnim poznavaocima i ljudima koji pišu prijave :)

Добро, а зашто на основу тих глупости генерализујеш све путнике који пишу пријаву као - имбециле?

Осим тога, чему такво нервирање када су такве пријаве ништавне и возач сигурно неће бити кажњен? Стварно те не разумем ...

Evo jedno poređenje (paralela) , koje uopšte nema za nameru vređanje , čisto da ne ispadne da vređam.
Njegovo ponašanje me podseća na člana neke sekte kome je ispran mozak , i koji pokušava sada da i ostalima ispere mozak idelogijama te sekte , iako ti kojima on to priča ne veruju u to.
 
Ma da ga postavimo za direktora gspa pa da sredi stvari vidi se da je covek ekspert
 
to ne bi bila losa ideja mozda bi vozaci ostali isti ali bi se higijena u busu znatno poboljsala.Skoro svi busevi bi bili kao GB448 cisti :)
 
Generalizovanje, ne ti nego ovi tvoji istomišljenici.
Eno onaj što ga još vade iz Solarisa, mi reče da sam prostak što u familiji imam vozače, pa sto takvih primera. Kako vi generalizujete vozače kao majmune, e tako ću ja da generalizujem putnike kao stoku i svi imamo svoje argumente i nikad se nećemo složiti.
 
becks89":1vig99dq je napisao(la):
Kako vi generalizujete vozače kao majmune, e tako ću ja da generalizujem putnike kao stoku i svi imamo svoje argumente i nikad se nećemo složiti.

Da, samo što vozači postoje zbog putnika a ne putnici zbog vozača. Zbog toga postoji ona "Mušterija je uvek u pravu". I zog toga sistem treba i mora da počne da se menja od njih a ne od nas.
 
Becksova masina danas radi na 3/67 8)
 
Vrh