Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 284 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 15 5,0%

  • Ukupno glasača
    299
Odmorite malo i smanjite tenziju ;)
 
becks89":18tkpodm je napisao(la):
Somi303":18tkpodm je napisao(la):
becks89":18tkpodm je napisao(la):
Problemi se rešavaju na licu mesta dragi moj, a ne putem prijava, suoči se sa tim što ti smeta ;)
А ово није позив на линч? И сам видиш како се то завршава, у ургентном, осим ако не претиш.
Da si pročitao šta piše ispod shvatio bi šta to znači, ali pošto si ograničen da ti objasnim. To je značilo da ako ti nešto smeta, odmah to kažeš, kao što sam ja učionio, možda neće biti prijatno, ali verujem da će manje štetiti obojici ;)
Мање штете возачу. Треба ти да прочиташ та пише, јер саветујеш да се лично пријави возачу који би те у том случају напао и завршио у ургентном, а у новинама оплакивао и зажаљеван. Немој да мислиш да нико одавде то није покушао, видиш и сам како се то завршава. Само једном ми је возач нормално одговорио кад сам се жалио.
 
Ti svakako ništa ne dobijaš, a i svakako se ništa neće promeniti, jer je tvoja reč protiv njegove. Ja sam ovako njemu mogao u lice da kažem, ti si prošao na 3 semafora kroz direktno crveno, na 6 stanica si stao van stanice, na 2 mesta si primio putnike van stanice i tu nema jesam ili nisam, sad njegovo je kako će to da shvati. A da mi je stalo da bude kažnjen, koliko sinoć po povratku u garažu bi pisao izjavu, plus što su još dvojica kolega prisustvovala, pa bi i oni morali da pišu izjave ;) Moj stav je da je ovo mnogo poštenije i iskrenije, ako je normalan pomogao sam mu, ako je nenormalan jbg.
 
Bivis":srekt5yg je napisao(la):
Beck da li je istina pročitah na nekom portalu, mislim da je informer u pitanju, mehaničar odlučio malo da provoza blindirani džip poklon od Šeik i slupao ga u neki autobus GSP, kažu šteta totalna. :mrgreen:

Našao sam sliku, udario je u Arrivin IK-103 koji je radio na prevozu radnika :x
1544569_705251889540351_2194210572120207894_n.jpg
 
becks89":2kxeea87 je napisao(la):
A "bulšit", pa krivo ti je što ti ne dozvoljavam da komentarišeš prevoz dok ne platiš kartu, znam nezgodno je kad ne možeš svoje frustracije da ispoljavaš, a da te klinac od 19 godina poklapa stalno onom teškom, prvo plati kartu ;)

Будући да сам превоз уредно плаћао до јануара 2014. а да си имао исти имбецилан став према мом пријављивању нерегуларности и у периоду током 2013 када сам плаћао карту ово што си написао је још један у низу булшита у твојим постовима.

То не "дозвољаваш" да превоз критикују ни они који плаћају иако ми није јасно ко си ти да некоме нешто дозвољаваш или не, али ајде, чисто да те подсетим да си једностран и недоследан чим зинеш.
 
Ja ne mogu da shvatim da nekog mrzi da obavi zadnji polazak na svojoj liniju.To zapravo pokazuje kakav je to covek.Pa kako ga bre nije sramota njegove kolege crnce na svojim linijama obavljaju redovno svoje zadnje polaske samo njega mrzi.Pa zamislite samo da se ni na jednoj liniji ne obave zadnji polasci nasta bi to licilo Po tome vidim da on ima posebne privilegije u GSP-u :o
 
c.s.i.":bnbclmxo je napisao(la):
A za 110 ćemo lako naći drugo rešenje, pa makar vozač bio i iz kabineta predsednika.
Podrska Ovakvim ljudima nije mesto u GSP-u.Svi vozaci neka budu jednaki a ne ovaj da moze da radi sta hoce a drugi ce da rintaju
@Becks bilo bi dobro da i ti vozaci sto ih znas da se ukljuce u raspravu da poboljsamo atmosferu na forumu :D
 
Kako da ne prijavim vozača trolejbusa koji od polaska sa stanice nabije gas do daske i isto tako i koči ? Jedan penzioner je pao, a on nije ni pogledao u unutrašnji retrovizor... Njemu se jednostavno ne vozi !! A to beks da bi smo išli peške da nema njih nije tačno. Kao što svi ovde pričamo, ne pričamo mi generalno o vozačima nego o pojedincima koji se ponašaju bahato. Kada bi te pojedince smenili sa ljudima koji hoće da zarade za život, takvih stvari ne bi bilo.
 
2014-04-12-15.42.38.jpg


Ne znam kakav je autobus sto se tice ostalih parametara, udobnost, buka, kakav je u voznji i slicno ali izgled kao da obecava. Ali opet taj zadnji deo koji zahteva planinarenje.

2014-04-12-15.42.03.jpg


Tokom voznje to moze da bude interesantno. Pruza "uzviseni" osecaj dok tu sedis.

I bez zelje da se ukljucujem u aktuelni fight samo da konstatujem da je cinjenica da su soferi uvek bili specijalna narocito zahebana "sorta" ljudi, vozaci autobusa isti su kao i taksisti. Nekakav mangupluk i kabadahisanje kao da po default-u idu uz tu profesiju. Ne znam zasto je to tako, ali ko se usudi da ih "dira" moze da racuna na zestok odgovor u vidu opsteg kolegijalnog udruzivanja radi odbrane svim silama od "napasnika". Interesantan fenomen.
 
angry bird":3b0xtfv4 je napisao(la):
Ne znam kakav je autobus sto se tice ostalih parametara, udobnost, buka, kakav je u voznji i slicno ali izgled kao da obecava. Ali opet taj zadnji deo koji zahteva planinarenje.

I bez zelje da se ukljucujem u aktuelni fight samo da konstatujem da je cinjenica da su soferi uvek bili specijalna narocito zahebana "sorta" ljudi, vozaci autobusa isti su kao i taksisti. Nekakav mangupluk i kabadahisanje kao da po default-u idu uz tu profesiju. Ne znam zasto je to tako, ali ko se usudi da ih "dira" moze da racuna na zestok odgovor u vidu opsteg kolegijalnog udruzivanja radi odbrane svim silama od "napasnika". Interesantan fenomen.
U elektriku se slabo razumem, tako da ti ne mogu dati pravi odgovor :mrgreen:

Kada bi puštao da te gaze i kada bi svaku situaciju primao k' srcu, poludeo bi za nedelju dana u gradskom ;) Veruj mi, mnogi su probali pa su prsli ;)

Pa taj fenomen imaš i ovde na forumu, vi se udružite pa branite stav da karta ne treba da se plaća, ne moraš dalje da tražiš primere....

Elem, ovi džakovi su pretpostavljam putnici, odnosno glume opterećenje :mrgreen:
 
Jeste i mi se udruzujemo. Psihologija copora, ajde to tako da nazovemo. Da se niko ne uvredi.
 
U kini sam se svakodnevno vozio ovakvim busevima. Tamo je potpuna ista gužva kao i u Beogradu u busevima, i nisam video neki problem da odem gore na kraj da sednem, pa da se probijem do vrata kada treba da izadjem.
 
Zeznuto je kad je u busu ko u konzervi sardina, a u nasem prevozu je to vrlo cest slucaj. Ko stoji gore cesto mu se desi da je na samoj ivici a nema mesta za drugu nogu pa nekako jednom nogom visi u vazduhu. A zeznuto je i kad treba da koraknes ka dole pa pocnes da nabadas stopalom da bi pronasao mesto da spustis nogu. A i ko je visi gore mora da stoji poguren da ne bi glavom kucao olabavljene srafove na autobusu.
 
becks89":2esl2cp7 je napisao(la):
Samo da si ti dobar i uvek u pravu :wink: :roll:
"Муштерија је увек у праву" је филозофија на којој почива тај уређени, западни свет.

Проблем је што по теби (и великој већини возног особља) муштерија никад није у праву. Муштерије су полудивља створења из каменог доба а возно особље има гори третман од руских затворских осуђеника који су за казну копали метро са крамповима и лопатама. И њима је било лакше него возачима ГСП.
 
kopmania":2vlh4nti je napisao(la):
Kako da ne prijavim vozača trolejbusa koji od polaska sa stanice nabije gas do daske i isto tako i koči ? Jedan penzioner je pao, a on nije ni pogledao u unutrašnji retrovizor... Njemu se jednostavno ne vozi !! A to beks da bi smo išli peške da nema njih nije tačno. Kao što svi ovde pričamo, ne pričamo mi generalno o vozačima nego o pojedincima koji se ponašaju bahato. Kada bi te pojedince smenili sa ljudima koji hoće da zarade za život, takvih stvari ne bi bilo.

Greška u izražavanju. I ovi što se ponašaju bahato , hoće da zarade za život. Kada bi se ovi bahati zamenili drugim vozačima , ne bitno da li su i oni bahati ili ne , i kada bi se i ti drugi zamenili trećim , vrlo brzo bi se promenilo ponašanje svih bahatih vozača , jer bi shvatili da nisu više zaštićena vrsta.
 
Na tom zapadu, mušterija ima i neke obaveze, a ne samo pravo mili moji ;) I ne brinite se vi za moju filozofiju, ispunite vi svoju obavezu i evo obećavam reč vam neću reći za prijave, nema svrhe raspravljati se sa vama, nikada nećete shvatiti neke stvari, jer ne želite i ne zanimaju vas, tako da neću trošiti svoje i vaše vreme na ubeđivanja. Platite kartu i to ću smatrati kao mojim uspehom....


solecar":369936ki je napisao(la):
kopmania":369936ki je napisao(la):
Kako da ne prijavim vozača trolejbusa koji od polaska sa stanice nabije gas do daske i isto tako i koči ? Jedan penzioner je pao, a on nije ni pogledao u unutrašnji retrovizor... Njemu se jednostavno ne vozi !! A to beks da bi smo išli peške da nema njih nije tačno. Kao što svi ovde pričamo, ne pričamo mi generalno o vozačima nego o pojedincima koji se ponašaju bahato. Kada bi te pojedince smenili sa ljudima koji hoće da zarade za život, takvih stvari ne bi bilo.

Greška u izražavanju. I ovi što se ponašaju bahato , hoće da zarade za život. Kada bi se ovi bahati zamenili drugim vozačima , ne bitno da li su i oni bahati ili ne , i kada bi se i ti drugi zamenili trećim , vrlo brzo bi se promenilo ponašanje svih bahatih vozača , jer bi shvatili da nisu više zaštićena vrsta.
Nema veze jel si bahat ili nisi, važno je u kom si sindikatu ;) Oni koji nisu pod sindikatima, i koji nemaju neku vezu lete i za najmanju grešku, samo što se o tome ne priča ;)
 
Плаћали - не плаћали... пријаве треба да пљуште, за сваку ситницу.
 
Pa to je taj paradoks sa prevozom. Neki ne zele da placaju sa izgovorom da je odrzavanje lose, vozila stara i da treba da se kupe nova. A onda Grad ili ko god ne kupuje jer ljudi ne placaju. Isto u neku ruku je i to sa prijavljivanjem. Malo je licemerno da se neko zali na prevoz, a da ga prethodno ne plati, nema veze sto koristi uslugu. Kao kada bih se ja zalio kablovskom operateru sto je los prijem ili program, a da ne placam uslugu. Plati, pa se zali.
 
Лицемерни - не лицемерни... пријаве треба да пљуште, за сваку ситницу.
 
marrecar":1p8sde2b je napisao(la):
Pa to je taj paradoks sa prevozom. Neki ne zele da placaju sa izgovorom da je odrzavanje lose, vozila stara i da treba da se kupe nova. A onda Grad ili ko god ne kupuje jer ljudi ne placaju. Isto u neku ruku je i to sa prijavljivanjem. Malo je licemerno da se neko zali na prevoz, a da ga prethodno ne plati, nema veze sto koristi uslugu. Kao kada bih se ja zalio kablovskom operateru sto je los prijem ili program, a da ne placam uslugu. Plati, pa se zali.
Ти кад потписујеш уговор са оператером, јел плаћаш месецима претплату па онда добијеш канале или их добијаш одмах? Зашто бих неко плаћао услугу коју не добија? Нека гсп понуди нормалан превоз па ће добити наплату. Ово се односи за космај и овај део града, остали делови немају разлога да не плаћају.
 
becks89":2rrf40f3 je napisao(la):
ispunite vi svoju obavezu i evo obećavam reč vam neću reći za prijave,
Како нећеш кад сваку прилику искористиш да извређаш Филипа и омаловажаваш оно што постиже, а приде га и нападаш да малтретира високомученике - возаче ... човек уредно плаћа превоз.

Дакле теби је тренутни изговор дискусија са мном о шверцу а заправо прећуткујеш чињеницу да је по теби путник који подноси пријаве - имбецил, плаћао не плаћао ...

becks89":2rrf40f3 je napisao(la):
nema svrhe raspravljati se sa vama, nikada nećete shvatiti neke stvari, jer ne želite i ne zanimaju vas

Ако си мислио на права возача - тачно - не занимају нас, нити треба да нас занимају. Имају синдикате, па нек се боре за своја права регуларним путем, као што се Филип бори за своја права - регуларним путем. Просто.
 
@Borcanac
Ne kazem da ne treba da se prijavljuje, daleko od toga, tako se ne bi nista ni postiglo
@Somi303
Poredjenje nije bilo vezano za potpisivanje ikakvih ugovora niti pocetka bilo kakve usluge. Desava se da u neko vreme bude neki kvar, nesto, los prijem, program, sta god. Ti ces to da prijavis, jer placas i zelis onakvu uslugu za koju placas. Posto neki ne placaju, kakvu onda uslugu da ocekuju? Da preduhitrim, za svaki slucaj, Kosmaj je poseban slucaj, diskriminacija od strane vlasti i uprave jer depo opsluzuje naselja koja vecinom nisu gradska. Time njihova logika da salju lose autobuse jer smo/su seljaci i ne zasluzuju bolje.
 
3 године сам плаћао карту и шта сам добио? Ништа. Лепо дигни кредит, купи возила и добићеш карту од мене. Не видим разлог зашто бих платио 73 динара за вожњу у уништеном фапу који је цео прљав масним отисцима "мајстора" притом нема ни климу ни грејање. Кад будем видео ново возило на својој линији, даћу им 73 динара.
 
Vrh