Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 284 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 15 5,0%

  • Ukupno glasača
    299
Зато је на снази- пребијање особља...па све друго. Неки од вас не схватају да су оваквим писањима управо највећи непријатељи возача.
Негативан фокус на исте стварате...
 
Žika":1zrju5au je napisao(la):
Manite se jajarenja, život je kratak da bi ste tako bili upamćeni.

Mani se ove priče , smaraš , jer se ponavljaš , a ništa nećešm postići. Mene lično je briga kako ću ostati upamćen u tvojim i očima pojedinaca ovde. I Filip je počeo sa sličnim stvarima , pa je nakraju postao heroj , i kao borac će ostati upamćen , a ne kao jajara.

Борчанац":1zrju5au je napisao(la):
Зато је на снази- пребијање особља...па све друго. Неки од вас не схватају да су оваквим писањима управо највећи непријатељи возача.
Негативан фокус на исте стварате...

Prebijanje vozača ne podržavam , isto kao što ne podržavam ni prebijanje i maltretiranje putnika.
 
Svako ima pravo da traci svoje vrejeme po svojoj zelji , kako ce ko ostati upamcen sudice neke druge generacije
 
Соле, наравно да то није за подршку, али није ни да се не дешава... зато указујем да и онако угрожени возачи оваквим "одбранама" не могу да профитирају. Већ обрнуто, морају да буду мање осиони ови браниоци. Из овога се наслућује да је то миље који није жртва, већ су то некакве баје... свака друга реченица им је, ти немој ово/оно, ви морате ово/оно, јајарење, беспосличари, ст***, прво ви да се доведете у ред...
Још то, колико видим и не долази од возача, већ тих "бранилаца"
Возачи су очигледно свеснији свог положаја. Само ови се представљају као да говоре из возачког угла, и тако дижу фрку на исте, додатни притисак и тензију.

Наравно да је боље пријављивати грешке и пропусте. Тако ће се и возачи довести у ред, па ће и повода за насиља бити мање.
 
marrecar":3e3xpek0 je napisao(la):
Bivis":3e3xpek0 je napisao(la):
@ Solecar

Možda Lasta nema dovoljno vozila, danas sam se recimo vozio njihovim autobusom na liniji 83, i to solo. Puštaju solo na tako frekventnoj liniji!?
Oni imaju dosta problema sa vozilima.
Inace, tog dana, juce, sam se vozio bas u tom dabl-dekeru do Dusanovca. Ovako izgleda kao super autobus, nisam se dovoljno vozio da steknem neki utisak kojim bih mogao da procenim kakvo je vozilo u praksi. Ali nikako nije za "ekskluzivno" gradske linije jer udara u drvece i vrlo je opasno otvarati prozore na spratu. Niz Ustanicku je udarao toliko da je vozac morao da ide znatno sporije kako ne bi polomio prednji prozor, a prozori su morali da se zatvore potpuno ili da se samo malo odskrinu, jer u suprotnom granje ulazi u moze nekoga da opali. Drugo, sto su putnici idu na relativno kratkim relacijama i mnogi ostaju u donjem delu i prave guzvu. Gornji deo nikako nije za stajanje, ako sam zapamtio tacno, visina je 1.65m. Ali definitivno je bilo zanimljivo, svi koji su prolazili su gledali u cudu i usli na bar jednu stanicu. :laugh:
Ti autobusi su i kupljeni kao atrakcija, da rade pored Ušća i da stižu na Venac gde je veliki broj ljudi, i služili su kao reklama i atrakcija, zbog toga je bilo 2 komada na 15ci, koja apsolutno nije linija za takav autobus, ali dali su im lagan polazak pa je to kao delovalo izvodljivo ;) Sad su sklonjeni kao zbog potrošnje, iako od prvog dana niko nije ni gledao na istu, a i njihova potrošnja od prvog radnog dana do danas nije mnogo menjana +/- 2l.

Žika":3e3xpek0 je napisao(la):
Возач, односно овлашћено лице у возилу дужно је опоменути путника који поступа супротно одредбама из става 1. овог члана а уколико и поред опомене путник изврши коју од наведених радњи, возач ће позвати путника да напусти возило.
Kaže neću i imamo pat situaciju.
Onda vozač obaveštava nadležne službe, čeka se izvesno vreme njihov dolazak. Za to vreme putnici se ostrašćuju i pljušte uvede ka osoblju koje obavlja maksimalno profesionalno svoj posao. Sve u duhu tog pravilnika.
Pravilnik ima jednaku snagu kao i zakon ?
Edukacija putnika pa dalje priča o svemu.
Sećam se švajcarskih autobusa koji su imali žutu liniju tamo gde počine putnički prostor tj iza vozačeve kabine. Čak je i bila jedna gvozdena prečka koja je onemogućavala putnike da prilaze prednjim vratima u toku vožnje. Sve to iz razloga bezbednosti tj vozačeve preglednosti.
Najveći strah imam kada vozilo skreće desno u Despota Stefana (biv. 29 Novembra) iz Braće Jugovića. Bezbroj puta sam gledao kao pešaci u zadnjem mometnu pretrčavaju , dok vozač iz tog ugla i sa gomilom drukara i snimača oko sebe ima sve šanse da zaglavi Bačvansku.Pretpostavljam da je to jedan od razloga zašto je prednje krilo zatvoreno.
Vozač će uskoro biti dužan, ako se nekom putniku kija, da mu prinese maramicu licu... Šta boli ona stvar, onog ko je pisao propise, može da mu stavi koju hoćeš obavezu, a taj koji je mogao da donese pravilnik, je proveo u javnom prevozu baš kao i neki ovde, jako malo vremena ;)

stf":3e3xpek0 je napisao(la):
Žika":3e3xpek0 je napisao(la):
Edukacija putnika pa dalje priča o svemu.

Какво је возно особље, такви су и путници и обрнуто. Исти је то народ.

Видим и ти би да мењаш систем једнострано. Да се путници доведу у ред, а возно особље је у реду, не мора да се мења? Јер, шта друго треба да значи : "па даље" ... ?
Vozno osoblje se edukuje, e sad što su neki primerci voznog osoblja kao nakovanj, pa mu ništa ne možeš dokazati to je druga stvar. Mene što se tiče putnike ne treba edukovati, već za svaku glupost lupati po prstima, brzo bi se civilizovali. Juče je st*** za 2 kruga ostavila pola džaka đubreta, kad sam izneo napolje pitaju ljudi koliko sam to skupljao :bash: To da pokušaju u nekoj evropskoj zemlji, sami bi čistili u okviru radnog vremena to smeće.

Žika":3e3xpek0 je napisao(la):
Ja nikad nisam imao niti jedan problem sa voznim osobljem. Doduše ko osnovac malo sa kontrolom a posle sam redovno izmirivao , kao i sve svoje obaveze. Svako gleda svoj posao i uživa. Niko mi ne smeta, ničije dobre plate čak bi i voleo da su vozači plaćeni onoliko koliko i njihov posao zaslužuje.
Manite se jajarenja, život je kratak da bi ste tako bili upamćeni.
Upravo te plate im i bodu oči, a niko od njih nebi jedan dan izdržao na tom poslu, psihički, a kamoli fizički. Svako ko je seo jedan dan za volan, ili da bar jedan dan provede u tom autobusu, vrlo brzo bi promenio traku i svoje mišljenje, ali ne moraju to pojedinci, oni mogu sve da pretpostave...

Борчанац":3e3xpek0 je napisao(la):
Зато је на снази- пребијање особља...па све друго. Неки од вас не схватају да су оваквим писањима управо највећи непријатељи возача.
Негативан фокус на исте стварате...
Negativan fokus stvaramo? Sasvim slučajno par mojih drugara, budućih kolega,a i drugi radnici u javnom prevozu prate ovo što vi lupetate, i često me pitaju jel sam normalan kad imam toliko strpljenja i živaca da se prepirem sa vama, a bolje da ne prenosim šta misle o pojedincima. Negativan fokus stvarate vi, kojima je za svaki problem kriv vozač, i što ima i što nema grejanja i što pada kiša, i što je prljav autobus i što je odradio i što nije odradio polazak i što sija sunce, za sve moguće probleme kriv je vozač, jer on vam je tu jedini dostupan, šefove saobraćaja, dispečere i ostale ne možete da vidite ni da čujete, pa onda da istresete na prve koji su vam dostupni. A prebijaju ih upravo takvi što im sve smeta ;)


solecar":3e3xpek0 je napisao(la):
Žika":3e3xpek0 je napisao(la):
Manite se jajarenja, život je kratak da bi ste tako bili upamćeni.

Mani se ove priče , smaraš , jer se ponavljaš , a ništa nećešm postići. Mene lično je briga kako ću ostati upamćen u tvojim i očima pojedinaca ovde. I Filip je počeo sa sličnim stvarima , pa je nakraju postao heroj , i kao borac će ostati upamćen , a ne kao jajara.

Борчанац":3e3xpek0 je napisao(la):
Зато је на снази- пребијање особља...па све друго. Неки од вас не схватају да су оваквим писањима управо највећи непријатељи возача.
Негативан фокус на исте стварате...

Prebijanje vozača ne podržavam , isto kao što ne podržavam ni prebijanje i maltretiranje putnika.

E kad nam je on heroj, onda ti je jasno kuda ova zemlja ide, i u kom smeru. Nije ti palo na pamet da ti smaraš u svom izlaganju i pljuvanju? Pa ti niko ne govori? A sad zavisi kako gledaš na neke stvari, ja sam lično više puta ponovio, da je on za mene besposličar i da on nema pametnija posla nego da se petlja u tuđe probleme i da traži dlaku na jajetu, što ne znači da je moj stav ispravan i što ne znači da tako treba da razmišlja bilo ko drugi. Neke stvari koje radi su zanimljive i korisne, ali veliki broj njegovih akcija je obično jajarenje i tužakanje, tu je Žika u pravu ;)
Navedi mi koji je to putnik prebijen i maltretiran od strane vozača?


Борчанац":3e3xpek0 je napisao(la):
Соле, наравно да то није за подршку, али није ни да се не дешава... зато указујем да и онако угрожени возачи оваквим "одбранама" не могу да профитирају. Већ обрнуто, морају да буду мање осиони ови браниоци. Из овога се наслућује да је то миље који није жртва, већ су то некакве баје... свака друга реченица им је, ти немој ово/оно, ви морате ово/оно, јајарење, беспосличари, ст***, прво ви да се доведете у ред...
Још то, колико видим и не долази од возача, већ тих "бранилаца"
Возачи су очигледно свеснији свог положаја. Само ови се представљају као да говоре из возачког угла, и тако дижу фрку на исте, додатни притисак и тензију.

Наравно да је боље пријављивати грешке и пропусте. Тако ће се и возачи довести у ред, па ће и повода за насиља бити мање.
A ti znaš vozače i bio si vozač, pa znaš njihov položaj? Zanimljivi su mi vaši zaključci i vaši stavovi, kada vam se neko suprotstavi, po bilo koju cenu ćete pokušati da oborite napisano, makar i ovakvim besmislicama...
 
А ти знаш возаче?
И ми те питамо одакле ти стрпљења?
Ако не ради грејање наравно да је возач крив, ако је прљав аутобус он је крив, ако изађе неисправан крив је, ако не одради полазак крив је... када год прекрши пропис, норме понашања, преузме возио у неисправном стању, не одради полазак...
Јок, ја сам крив.

За оно што је њему крив тај диспечар, шеф саобраћаја и ко зна ко... нека он јури и пријављује.
А ако твоји другари прате, нека их. Могу нешто да науче и да се нормално поставе и тако реше мука и нас и њих када сутра почну да раде. Ако буде у опште запошљавања наредних деценија, због превеликог броја запослених.
А лупетања могу да читају твоја учестала и још по неко повремено искакање глупошћу.

Ја возач јесам, њихов положај ме не занима превише. Али сам упознат да су заштићени као медведи бели, да су им услови фантастични у односу на посао који обављају и квалификације које имају. Посебно ако се и њихов однос према послу рачуна, а познајући ситуацију у друштву. Једна од највише повлашћених радних категорија у Србији сигурно. А сигурно је да се то не може још дуго одржати. Остале ставке о њиховом положају лако могу да се нађу и у рубрикама црне хронике.
 
becks89":190zmfeo je napisao(la):
a bolje da ne prenosim šta misle o pojedincima.

Шта нека шоферчина о мени мисли - боли ме патка. Неко ко је завршио средњу џабалебарошку ГСП школу а умислио је да је топ светски специјалиста за кардио болести (па је умислио да има толику одговорност и да треба толико да буде плаћен ... ) .. Боли ме патка шта такав сој људи мисли о мени... Разумеш?

becks89":190zmfeo je napisao(la):
ja sam lično više puta ponovio, da je on za mene besposličar i da on nema pametnija posla nego da se petlja u tuđe probleme

Управо због оваквог заступљеног става умишљених шоферчића ће бити све више Филипа, ако ни због чега другог - из чистог ината! Па нек се шофери чешу.

Ево, после овог поста сам довољно испиздео да почнем да плаћам карту и пријављујем шоферчиће ... а одзив на Филипову акцију је преко 50 људи за 48 сати ... толико о томе ко је у праву.
 
becks89":1rft1nug je napisao(la):
Navedi mi koji je to putnik prebijen i maltretiran od strane vozača?

Mislim da je to opšte poznato.

Nego da se vratimo na temu. Sinoć je ponovo izvršena kontrola linije 101 i rezultati su iznenađujući.
Od planiranih 6 polazaka ostvareno je 5 i po njima sada bukvalno može da se navija sat. Idu tačno u minut, više ne puše u vozilima, menjaju smer na displeju i niko nije primećen da koristi mobilni tokom vožnje. Posebnu pohvalu će dobiti vozač koji obavlja poslednji polazak. Čovek je toliko poštovao pravila da je čak zaustavljao vozilo na svakom stajalištu (iako na većini stajališta nije bilo putnika) i jedan je od ekstremno retkih koji nije "lomio" vozilo.

Jedini problem ostaje polazak u 23:15, koji je uključenje sa linije 110. Ovaj polazak je od 7. januara (kada je započeto praćenje rada ove linije) do danas ostvaren samo JEDNOM. Vozač jednostavno neće da staje na stajališta, čak i kada ima putnika. Iako je zbog takvih svinjarija GSP završio na sudu već 3-4 puta, taj nenormalni vozač konstantno nastavlja sa neizvršavanjem polazaka. Na istom nivou pameti su i njegovi nadređeni u Karaburmi koji znaju za taj propust i kod kojih se sve završava na obećanjima da će vozač biti opomenut ili kažnjen.
Mislim da taj vozač ima više sreće nego pameti što ga neko do sad (osim prijavama) nije spopao fizički, jer on već mesecima ostavlja putnike bez prevoza.
 
Борчанац":2imknjye je napisao(la):
А ти знаш возаче?
И ми те питамо одакле ти стрпљења?
Ако не ради грејање наравно да је возач крив, ако је прљав аутобус он је крив, ако изађе неисправан крив је, ако не одради полазак крив је... када год прекрши пропис, норме понашања, преузме возио у неисправном стању, не одради полазак...
Јок, ја сам крив.

За оно што је њему крив тај диспечар, шеф саобраћаја и ко зна ко... нека он јури и пријављује.
А ако твоји другари прате, нека их. Могу нешто да науче и да се нормално поставе и тако реше мука и нас и њих када сутра почну да раде. Ако буде у опште запошљавања наредних деценија, због превеликог броја запослених.
А лупетања могу да читају твоја учестала и још по неко повремено искакање глупошћу.

Ја возач јесам, њихов положај ме не занима превише. Али сам упознат да су заштићени као медведи бели, да су им услови фантастични у односу на посао који обављају и квалификације које имају. Посебно ако се и њихов однос према послу рачуна, а познајући ситуацију у друштву. Једна од највише повлашћених радних категорија у Србији сигурно. А сигурно је да се то не може још дуго одржати. Остале ставке о њиховом положају лако могу да се нађу и у рубрикама црне хронике.
O da dragi moj, sasvim slučajno ćale, deda, stric, ujak svi su mi vozači, da ne pričam koliko ljudi znam iz tog sveta i sl.
E sad smo tu u suštini problema, dakle nepoznavanje samog sistema iz kojeg proizilaze konflikti sa voznim osobljem. Iz tog vašeg da su za sve krivi vozači, kreće sve, pa onda razni hrabri likovi vođeni time kriv je vozač dolaze do toga da napadaju i prebijaju vozače, pa se onda kao čudite zbog čega i šta se to dešava.
Da bi vozilo došlo do vozača, prvo mora da prođe tehnički pregled ("slučajno" se to radi u SP "Novi Beograd), mora da prođe dnevni/noćni pregled u garaži, mora da prođe kroz sektor za pranje, kroz pumpu i tek onda knjižica tog vozila ide u raspored i tek tada ono može u saobraćaj. Pre tog vozača, moraju bar četiri čoveka da stave svoj potpis da je to vozilo spremno za rad. Pre početka smene ideš u raspored, dobijaš knjižicu i turažnu tablicu, tvoje je da pregledaš vozilo vizuelno, a ispravnost ne možeš utvrditi dok ga ne isteraš iz kruga garaže, a lično sam prisustvovao nekoliko puta kada je izričita naredba da vozilo koje koči sa 2 od 6 točkova i sl. primerima mora da radi. Dakle, dragi moj neko je stavio potpis da je to sve ispravno, da je vozilo spremno za rad, da bi se pokrila nečija dupeta taj je*******eni vozač mora da koči sa 2 točka, ili može da uzme radnu knjižicu. Za neispunjavanje polazaka najmanja krivica je u vozaču, može biti neispravno vozilo, može da mu se ne radi, može da bude šta hoće, to vas putnike ne treba i ne sme da dotiče, otpravnik na terminusu odnosno dispečer u garaži, mora da obezbedi da taj polazak bude održan sa novim ispravnim vozilom/ drugim vozačem, a problemi ispravnosti ili sa vozačom treba da se rešavaju unutar firme (ako postoje). Dakle, ni za to nije vozač kriv.
Samo mali primer koliko vi svojim stavovima stavljate mete na čelo svakog vozača, i još bez imalo srama kažeš da ja to radim. Srećom nisam dugo čekao da sam sebe demantuješ i pokažeš svoje lice u pravom svetlu.

Čak ne znaš ni da prepišeš nazive nekih pozicija koje su veoma značajne u funkcionisanju javnog prevoza, ali se ti kurobecaš kako bi ti menjao sistem, a blage veze nemaš ni kako funkcioniše ni šta ko radi, ali najbitnije je da javno izađeš sa stavom kako je za sve vozač kriv. Slabo je to dragi moj Borčanac, možeš ti to mnooogo bolje, ajde potrudi se ;)

Borčanac":2imknjye je napisao(la):
њихов положај ме не занима превише. Али сам упознат да су заштићени као медведи бели, да су им услови фантастични у односу на посао који обављају и квалификације које имају. Посебно ако се и њихов однос према послу рачуна, а познајући ситуацију у друштву. Једна од највише повлашћених радних категорија у Србији сигурно. А сигурно је да се то не може још дуго одржати. Остале ставке о њиховом положају лако могу да се нађу и у рубрикама црне хронике.
Ipak, rešio si sebe da ogradiš time kako te njihov položaj ne zanima, a gore ispisao bajke i romane za tvoje istomišljenike? E pa neće moći dragi moj, te forice ostavi nekom drugom, odluči se jel si upoznat ili nisi? Ako nisi upoznat, odakle možeš da znaš ko je za šta kriv, odakle ti pravo okrivljuješ bilo koga? A da, vama to pravo ne treba, samo ćete pretpostaviti...

stf":2imknjye je napisao(la):
becks89":2imknjye je napisao(la):
a bolje da ne prenosim šta misle o pojedincima.

Шта нека шоферчина о мени мисли - боли ме патка. Неко ко је завршио средњу џабалебарошку ГСП школу а умислио је да је топ светски специјалиста за кардио болести (па је умислио да има толику одговорност и да треба толико да буде плаћен ... ) .. Боли ме патка шта такав сој људи мисли о мени... Разумеш?

becks89":2imknjye je napisao(la):
ja sam lično više puta ponovio, da je on za mene besposličar i da on nema pametnija posla nego da se petlja u tuđe probleme

Управо због оваквог заступљеног става умишљених шоферчића ће бити све више Филипа, ако ни због чега другог - из чистог ината! Па нек се шофери чешу.

Ево, после овог поста сам довољно испиздео да почнем да плаћам карту и пријављујем шоферчиће ... а одзив на Филипову акцију је преко 50 људи за 48 сати ... толико о томе ко је у праву.
Te neke šoferčine, imaju malo više škole od tebe, a to što ih je sila naterala da obrću volan i voze budale ne znači da si ti pametniji od njih. Upravo ti si umislio da si sa 2 fakulteta (ako dobro pratim tvoje izlaganje) bogom dan da rešavaš sve probleme ovog društva, da ti budeš drugi heroj Srbije, upravo ti si umislio da 2 fakulteta znači da si pametan. Svaka tebi čast na tvoje 2 diplome, ali diplome i život nemaju nikakve veze, i ljudi se prijatelju moj ne dele na one sa diplomom i bez nje, već na dobre i loše, a pamet je relativna stvar i nije povezana ni sa jednim obrazovnim sistemom.

Što nisi citirao nastavak posta? Čitaš ono što ti odgovara? To je moj stav koji mogu da ti argumentujem u bilo kom trenutku,a možeš li ti svoj?
Odziv na Filipovu akciju može da bude 5550 ljudi i rezultat će biti isti, a ko je u pravu vreme će pokazati ;)

TI si rešio da platiš kartu? :laugh: :laugh: :laugh:

c.s.i.":2imknjye je napisao(la):
becks89":2imknjye je napisao(la):
Navedi mi koji je to putnik prebijen i maltretiran od strane vozača?

Mislim da je to opšte poznato.
Ajde reci opšte poznatu stvar još jednom, koga je vozač napao i koga je vozač maltretirao?

Taj sa 110 je jedan čika iz sindikata, možeš slobodno još da pišeš prijavica i da idete na sud, od toga nema ništa ;)
 
Napao te je vozač van vozila i ti nisi bio putnik, a i znamo zbog čega te napao...
Pa sad dal' ćeš lako ili ne, pustiću te sam da saznaš :)
 
Becks, zastani na 2 minuta, pročitaj svoje poruke i probaj da shvatiš šta sve pišeš u njima.
 
Pa nije ni cudo kad toliko ima sofercina u familiji da se ponasa kao i oni. Prostacina

Послато са PAP4500TDUO уз помоћ Тапатока
 
becks89":3eq4vsd4 je napisao(la):
Taj sa 110 je jedan čika iz sindikata, možeš slobodno još da pišeš prijavica i da idete na sud, od toga nema ništa ;)

Е управо овде си се показао у апсолутном светлу. Пост ти је самозадовољан, подсмешљив и срећан што једна простачина месецима зајебава путнике и што му нико не може ништа.

Коначно си показао право лице и све што си до сада писао је - обичан булшит ...


А том са 110 предвиђам циглу која улеће кроз шоферку ако буде имао среће.
 
To da smo gradjanu drugog reda i da nam se stalno šalju krševi od autobusa to svi znamo. Al sam dobio tj video pisanu potvrdu... Kod dispečera koji kontroliše našu liniju postoji dokument, naredjenje da se na 534 liniji, ukoliko se neki naš krš pokvari, nesme poslati u zamenu nijedan japanac, novi ikarbus ili ne daj Bože solaris, već da se u zamenu šalje samo neki krš koji prvi naidje... Hvala na objavljenom komentaru.

izvor: www.busevi.com

Filipe , da li bi mogao da vidiš da se uradi nešto i po pitanju ovoga? Iako ne stanujem na trasi ove linije , smatram da nije u redu da se ovako ponašaju prema njima.
 
stf":fva3kqxl je napisao(la):
becks89":fva3kqxl je napisao(la):
Taj sa 110 je jedan čika iz sindikata, možeš slobodno još da pišeš prijavica i da idete na sud, od toga nema ništa ;)

Е управо овде си се показао у апсолутном светлу. Пост ти је самозадовољан, подсмешљив и срећан што једна простачина месецима зајебава путнике и што му нико не може ништа.

Коначно си показао право лице и све што си до сада писао је - обичан булшит ...


А том са 110 предвиђам циглу која улеће кроз шоферку ако буде имао среће.
Ti se javio? Ko o čemu....
Post mi nije samozodovaljan ili šta god, samo ne želim da troši vreme uzalud, ako sam dobro upoznat tog čikicu su skinuli sa 95 i dali ga tamo, da ne pravi sr**a, a jednu od poslednjih prijavica na liniji 95 sam mu upravo ja napisao, tako da nemoj da lupaš, ako ne znaš ;)
A pravo lice pokazuješ ti koji šatro osuđuješ napade, a ovde podržavaš iste ;)
 
solecar":1mt7556o je napisao(la):
To da smo gradjanu drugog reda i da nam se stalno šalju krševi od autobusa to svi znamo. Al sam dobio tj video pisanu potvrdu... Kod dispečera koji kontroliše našu liniju postoji dokument, naredjenje da se na 534 liniji, ukoliko se neki naš krš pokvari, nesme poslati u zamenu nijedan japanac, novi ikarbus ili ne daj Bože solaris, već da se u zamenu šalje samo neki krš koji prvi naidje... Hvala na objavljenom komentaru.

izvor: http://www.busevi.com

Filipe , da li bi mogao da vidiš da se uradi nešto i po pitanju ovoga? Iako ne stanujem na trasi ove linije , smatram da nije u redu da se ovako ponašaju prema njima.
Japanac ne sme na prigrad, Solaris ne sme zbog trase, a nemaju nijednog novog Ikarbusa, sem one iz 2008.godine, za koje ne vidim zašto tamo nebi išli? Problem je u rasporedu SP "Novi Beograd", dakle njima se treba obratiti ;)
 
becks89":2hxfh2j9 je napisao(la):
Борчанац":2hxfh2j9 je napisao(la):
А ти знаш возаче?
И ми те питамо одакле ти стрпљења?
Ако не ради грејање наравно да је возач крив, ако је прљав аутобус он је крив, ако изађе неисправан крив је, ако не одради полазак крив је... када год прекрши пропис, норме понашања, преузме возио у неисправном стању, не одради полазак...
Јок, ја сам крив.

За оно што је њему крив тај диспечар, шеф саобраћаја и ко зна ко... нека он јури и пријављује.
А ако твоји другари прате, нека их. Могу нешто да науче и да се нормално поставе и тако реше мука и нас и њих када сутра почну да раде. Ако буде у опште запошљавања наредних деценија, због превеликог броја запослених.
А лупетања могу да читају твоја учестала и још по неко повремено искакање глупошћу.

Ја возач јесам, њихов положај ме не занима превише. Али сам упознат да су заштићени као медведи бели, да су им услови фантастични у односу на посао који обављају и квалификације које имају. Посебно ако се и њихов однос према послу рачуна, а познајући ситуацију у друштву. Једна од највише повлашћених радних категорија у Србији сигурно. А сигурно је да се то не може још дуго одржати. Остале ставке о њиховом положају лако могу да се нађу и у рубрикама црне хронике.
O da dragi moj, sasvim slučajno ćale, deda, stric, ujak svi su mi vozači, da ne pričam koliko ljudi znam iz tog sveta i sl.
E sad smo tu u suštini problema, dakle nepoznavanje samog sistema iz kojeg proizilaze konflikti sa voznim osobljem. Iz tog vašeg da su za sve krivi vozači, kreće sve, pa onda razni hrabri likovi vođeni time kriv je vozač dolaze do toga da napadaju i prebijaju vozače, pa se onda kao čudite zbog čega i šta se to dešava.
Da bi vozilo došlo do vozača, prvo mora da prođe tehnički pregled ("slučajno" se to radi u SP "Novi Beograd), mora da prođe dnevni/noćni pregled u garaži, mora da prođe kroz sektor za pranje, kroz pumpu i tek onda knjižica tog vozila ide u raspored i tek tada ono može u saobraćaj. Pre tog vozača, moraju bar četiri čoveka da stave svoj potpis da je to vozilo spremno za rad. Pre početka smene ideš u raspored, dobijaš knjižicu i turažnu tablicu, tvoje je da pregledaš vozilo vizuelno, a ispravnost ne možeš utvrditi dok ga ne isteraš iz kruga garaže, a lično sam prisustvovao nekoliko puta kada je izričita naredba da vozilo koje koči sa 2 od 6 točkova i sl. primerima mora da radi. Dakle, dragi moj neko je stavio potpis da je to sve ispravno, da je vozilo spremno za rad, da bi se pokrila nečija dupeta taj je*******eni vozač mora da koči sa 2 točka, ili može da uzme radnu knjižicu. Za neispunjavanje polazaka najmanja krivica je u vozaču, može biti neispravno vozilo, može da mu se ne radi, može da bude šta hoće, to vas putnike ne treba i ne sme da dotiče, otpravnik na terminusu odnosno dispečer u garaži, mora da obezbedi da taj polazak bude održan sa novim ispravnim vozilom/ drugim vozačem, a problemi ispravnosti ili sa vozačom treba da se rešavaju unutar firme (ako postoje). Dakle, ni za to nije vozač kriv.
Samo mali primer koliko vi svojim stavovima stavljate mete na čelo svakog vozača, i još bez imalo srama kažeš da ja to radim. Srećom nisam dugo čekao da sam sebe demantuješ i pokažeš svoje lice u pravom svetlu.

Čak ne znaš ni da prepišeš nazive nekih pozicija koje su veoma značajne u funkcionisanju javnog prevoza, ali se ti kurobecaš kako bi ti menjao sistem, a blage veze nemaš ni kako funkcioniše ni šta ko radi, ali najbitnije je da javno izađeš sa stavom kako je za sve vozač kriv. Slabo je to dragi moj Borčanac, možeš ti to mnooogo bolje, ajde potrudi se ;)

Borčanac":2hxfh2j9 je napisao(la):
њихов положај ме не занима превише. Али сам упознат да су заштићени као медведи бели, да су им услови фантастични у односу на посао који обављају и квалификације које имају. Посебно ако се и њихов однос према послу рачуна, а познајући ситуацију у друштву. Једна од највише повлашћених радних категорија у Србији сигурно. А сигурно је да се то не може још дуго одржати. Остале ставке о њиховом положају лако могу да се нађу и у рубрикама црне хронике.
Ipak, rešio si sebe da ogradiš time kako te njihov položaj ne zanima, a gore ispisao bajke i romane za tvoje istomišljenike? E pa neće moći dragi moj, te forice ostavi nekom drugom, odluči se jel si upoznat ili nisi? Ako nisi upoznat, odakle možeš da znaš ko je za šta kriv, odakle ti pravo okrivljuješ bilo koga? A da, vama to pravo ne treba, samo ćete pretpostaviti...

stf":2hxfh2j9 je napisao(la):
becks89":2hxfh2j9 je napisao(la):
a bolje da ne prenosim šta misle o pojedincima.

Шта нека шоферчина о мени мисли - боли ме патка. Неко ко је завршио средњу џабалебарошку ГСП школу а умислио је да је топ светски специјалиста за кардио болести (па је умислио да има толику одговорност и да треба толико да буде плаћен ... ) .. Боли ме патка шта такав сој људи мисли о мени... Разумеш?

becks89":2hxfh2j9 je napisao(la):
ja sam lično više puta ponovio, da je on za mene besposličar i da on nema pametnija posla nego da se petlja u tuđe probleme

Управо због оваквог заступљеног става умишљених шоферчића ће бити све више Филипа, ако ни због чега другог - из чистог ината! Па нек се шофери чешу.

Ево, после овог поста сам довољно испиздео да почнем да плаћам карту и пријављујем шоферчиће ... а одзив на Филипову акцију је преко 50 људи за 48 сати ... толико о томе ко је у праву.
Te neke šoferčine, imaju malo više škole od tebe, a to što ih je sila naterala da obrću volan i voze budale ne znači da si ti pametniji od njih. Upravo ti si umislio da si sa 2 fakulteta (ako dobro pratim tvoje izlaganje) bogom dan da rešavaš sve probleme ovog društva, da ti budeš drugi heroj Srbije, upravo ti si umislio da 2 fakulteta znači da si pametan. Svaka tebi čast na tvoje 2 diplome, ali diplome i život nemaju nikakve veze, i ljudi se prijatelju moj ne dele na one sa diplomom i bez nje, već na dobre i loše, a pamet je relativna stvar i nije povezana ni sa jednim obrazovnim sistemom.

Što nisi citirao nastavak posta? Čitaš ono što ti odgovara? To je moj stav koji mogu da ti argumentujem u bilo kom trenutku,a možeš li ti svoj?
Odziv na Filipovu akciju može da bude 5550 ljudi i rezultat će biti isti, a ko je u pravu vreme će pokazati ;)

TI si rešio da platiš kartu? :laugh: :laugh: :laugh:

c.s.i.":2hxfh2j9 je napisao(la):
becks89":2hxfh2j9 je napisao(la):
Navedi mi koji je to putnik prebijen i maltretiran od strane vozača?

Mislim da je to opšte poznato.
Ajde reci opšte poznatu stvar još jednom, koga je vozač napao i koga je vozač maltretirao?

Taj sa 110 je jedan čika iz sindikata, možeš slobodno još da pišeš prijavica i da idete na sud, od toga nema ništa ;)

Немам појма шта булазниш...
Наравно да је возач крив. Јок, ја преузимам возило!
Ако је прљаво, крив је, за све остало да не причам. Шта неког заболе то како је ко потписао а овај прихватио као такво...
Време је да се ти аљкави, неодговорни створови поставе на своје место. Мора да буде путс 100 пријава од сад. Да се деле откази и ригорозне казне.
Да не обећавам али даћу све од себе да се укључим у притисак на ГСП. Када би могао да се изврши притисак да се у старту смање плате због резултата пословања, бар 20%. Па да се за остатак тресу гаће.
Због тебе сам одлучио да то више неће пролазити тако, само са критикама. Доста ми је тих ставова...слошило ми се од беса када сам схватио да си тај бахати став наследио од запослене фамилије. Да то курчење иде са колена на колено...не сме се дозволити да се такви ( незахвални и безобразни ) домогну запослења на овако одговорном и привилегованом месту.
 
Eh kamo lepe sreće da mi je familija zaposlena u GSPu.
Znao bi šta "bulaznim" kad bi znao šta znače neki izrazi, međutim pošto te ne zanima, onda samo možeš da pričaš bajke izokola i da pričaš neke fraze. Da vozači ne prihvate da voze to, a moraju, išli bi gospodo peške, i iskreno se nadam da ćete i ići peške, da konačno shvatite šta znači vaše traženje dlake na jajetu. Svaku sitnicu da ispoštuju, nekoliko dana, pa onda ko nije imao u glavi, imaće u nogama.
Od visokih položaja ste krenuli da rešavate probleme, svaka vam čast ;)
Nego Borčanac, da te priupitam još nešto, zar ti ono ne reče, da ne koristiš prevoz jer ideš kolima? Pošto koliko vidim imaš tako napredne stavove, kao još par njih ovde...
 
becks89":3g99c8tl je napisao(la):
Post mi nije samozodovaljan ili šta god, samo ne želim da troši vreme uzalud,
Онај смајли је био недвосмислен. Можеш сад да пишеш шта хоћеш, све је постало - булшит.

becks89":3g99c8tl je napisao(la):
A pravo lice pokazuješ ti koji šatro osuđuješ napade, a ovde podržavaš iste ;)

Ај не глупирај се. У којој то речи сам подржао насиље? Па ни у једној. Само сам написао шта такве заштићене медведе чека. Ако нешто систем не може довести у ред, на сцену ступа насиље. Увек било, увек биће.

Нисам рекао да то подржавам, него да ће се то догодити. Уосталом, и догађа се. Можда је неки пребијени возач пребијен управо због тог "господина". Некоме је кључало сваке вечери и пукао је на ситницу у случају неког другог возача.

Такви као он су иницијална каписла свих проблема. И када један такав добије батине, у диригованим медијима се путници представе као нека полудивља марва са планине која се иживљава над недужним жртвама.... није него ...
 
Problemi se rešavaju na licu mesta dragi moj, a ne putem prijava, suoči se sa tim što ti smeta ;)

Evo preksinoć sam ja bio na granici toga da me udari vozač sa linije 73, nakon toga što sam mu rekao da je za jedan pravac napravio 14 saobraćajnih prekršaja i još toliko kršenja propisa firme. Bilo je prvo ti si Vukša, pa je bilo ko si ti da mi kažeš i slične fore, pa je preraslo u pominjanje familije i rodbine i završilo se na tome, što sam mu rekao sledeći put ću kontaktirati šefa saobraćaja lično, pa se ti sa njim objašnjavaj jesi ili nisi. Koliko god me on u tom momentu mrzeo, smatram da je poštenije reći odmah šta je i kako je, ako je normalan shvatiće šta je, ako je nenormalan neće nikad shvatiti makar ga generalni na razgovor zvao.

Od tih poziva na linč preko foruma, nema ništa, a podržavaš naročito što ti ovo nije prvi put da u tom kontektstu ovako pišeš. A "bulšit", pa krivo ti je što ti ne dozvoljavam da komentarišeš prevoz dok ne platiš kartu, znam nezgodno je kad ne možeš svoje frustracije da ispoljavaš, a da te klinac od 19 godina poklapa stalno onom teškom, prvo plati kartu ;)
Ako ništa drugo, bar sam uspeo jednog da nateram da plati svoju uslugu, pa makar i zbog toga da može dalje da pljuje uslugu ;)
 
becks89":2pmvjpqu je napisao(la):
Problemi se rešavaju na licu mesta dragi moj, a ne putem prijava, suoči se sa tim što ti smeta ;)
А ово није позив на линч? И сам видиш како се то завршава, у ургентном, осим ако не претиш.
 
Znaci ti si komisija pa odredjujes ko moze da se zali a ko ne...

Послато са PAP4500TDUO уз помоћ Тапатока
 
Somi303":3b7b7uxy je napisao(la):
becks89":3b7b7uxy je napisao(la):
Problemi se rešavaju na licu mesta dragi moj, a ne putem prijava, suoči se sa tim što ti smeta ;)
А ово није позив на линч? И сам видиш како се то завршава, у ургентном, осим ако не претиш.
Da si pročitao šta piše ispod shvatio bi šta to znači, ali pošto si ograničen da ti objasnim. To je značilo da ako ti nešto smeta, odmah to kažeš, kao što sam ja učionio, možda neće biti prijatno, ali verujem da će manje štetiti obojici ;)
 
Vrh