Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 284 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 15 5,0%

  • Ukupno glasača
    299
Pricao sam cisto da oni ne bi imali probleme.Ja licno nema razloga da krijem Moj glavni akcenat je bila prljavstina u autobusima i to sam uglavnom prijavljivao a vozacima sam gledao kroz prste ne promeni displej ja mu progledam kroz prste racunam umoran je promenice sledeci put vozi bahato aj da ga ne prijavim prikljesti cicu aj i to racunam nije ga video.Da sam to sve prijavljivao imali bi velikih problema vozaci ali nece stalno ti isti naletati na mene pa ce onda da se hvataju vozaci za glavu.Pa kad im skinu od plate bice kuku lele e to ja kazem da im ne bi skidali od plate za neke banalne stvari ali ipak koko toko bitne.Nisu svi vozaci cvecke to dobro ti i ja znamo..U pocetku si i ti imao neprilike sa njima
 
becks89":19bjd0u2 je napisao(la):
Baš bih voleo da te vidim nakon 14h provedenih na poslu, kako bi izgledao i kako bi se ponašao.

Malo si smorio sa ovom rečenicom.....
To je njihov posao, odabrali su da to rade, neka rade i 24h, mene to ne treba da interesuje, treba da budu profesionalni do zadnjeg minuta na svom radnom mestu.
 
@Dare, imam ja i danas neprilike sa raznim vozačima, ne volim nikome da ostajem dužan, samo šta ja svoje probleme rešavam sa vozačima lično (odnosno sa onim sa kim imam problem, u ovom slučaju vozači) na licu mesta, od toga sad ću ja da bežim pa ću da ti pišem prijavu, od toga niko nema koristi. Eto konkretno sam juče "intervenisao" preko jednog kolege, da se jednom vozaču skrene pažnja na ponašanje, jer će popiti prijavu bez razloga, trkao se sa MANom sa linije 88, ovaj ga naravno nije pustio, MAN stao u stanicu, a ovaj što je hteo da ga obiđe stade na kraju na kružnom toku kod GO NBGD, to su gluposti i bahatost, ali bolje interno to rešavati, nego da se petljaju razni filozofi i razni borci za prava. Kada se gospoda filozofi i borci za prava, na čelu sa duhovnim vođom gospodinom Vukšom budu borili da za normalno radno vreme, za 30 minuta pauze nakon 4:30h vožnje, tada možemo da pričamo, do tada smo na suprotnim stranama...

Smorili ste i vi mene sa promeni smer na displeju, pa se trudim da koliko god mogu budem kulturan i pristojan, a to mi neverovatno ide na živce, naročito što ste se uživeli pa sad ko ludi na brašno, samo idemo i gledamo ko nije okrenuo smer da pišemo prijavu, hvala bogu pa je bar inspekcija shvatila sa kakvima ima posla.

I pitam još jednom pošto nisam dobio odgovor: Jel vozač kad mu na tahografu izbaci pauza, treba da stane i parkira autobus na pola sata, vas istera napolje ili je ipak u redu što krši zakon i nastavlja da vas vozi?
 
"Sa remonta"
#363
DSCF2197.jpg
 
Svak cast becks, troll-ujes ih za sve pare a oni se i dalje loze.
 
Ja nikog ne prijavljujem niti to želim da radim iz tih razloga, tipa smer i to.. Naravno smeta mi to, ali mene to ne dotiče baš puno. Prijaviću vozača koji ugrozi moju bezbednost.
2 puta sam prijavio vozače:
prvi put vozača tramvaja koji je zaspao na semaforu
i drugi put vozača na 39, koji je krcatim autobusom vozio sa otvorenim zadnjim vratima, iako je video da su otvorena, nastavio je da lupa po instrument tabli ali se ipak odlučio da vozi sa otvorenim vratima.

i oba puta me je gsp kontaktirao i rekao da su vozači dobili smanjenje plate što mi je jako drago.
Takodje taj vozač koji je zaspao, zaspao je 20. decembra dan posle slave sv. nikola. A taj dan sam pročitao u novinama da su rekli vozačima da ko je umoran da kaže i dobio bi slobodan dan. Ali eto ovaj je bio hrabar i zaspao... Pošto je to bila linija 3 , šta bi se desilo da je zaspao u dosadnim predelima košutnjaka ?
 
becks89":ihhgqx19 je napisao(la):
Kada se gospoda filozofi i borci za prava, na čelu sa duhovnim vođom gospodinom Vukšom budu borili da za normalno radno vreme, za 30 minuta pauze nakon 4:30h vožnje, tada možemo da pričamo, do tada smo na suprotnim stranama...
Ми путници нисмо дужни да се боримо за права радника, него за своја права. За права радника имате синдикате. Само ГСП има више синдиката него цела немачка држава па изволите, изборите се.
becks89":ihhgqx19 je napisao(la):
hvala bogu pa je bar inspekcija shvatila sa kakvima ima posla.
Па и та саобраћајна инспекција ће бити пријављена управној инспекцији па ће да се чешу за свој нерад. И над попом има поп.
 
Ti nisi putnik mili moj, ti si švercer, nemaš ti nikakva prava...
A to baš treba da se tiče putnika, mnogo više utiče na vašu bezbednost i kvalitet prevoza nego što utiču oznake na vozilima.
 
becks89":hg1xbipd je napisao(la):
Ti nisi putnik mili moj, ti si švercer, nemaš ti nikakva prava...
A to baš treba da se tiče putnika, mnogo više utiče na vašu bezbednost i kvalitet prevoza nego što utiču oznake na vozilima.
Морам признати да сам се јако лоше изразио. Моје грешка.

Наравно да правно гледано немам права. Примера ради, осигурање немам, јер немам карту. Свестан сам ризика и прихватам га. Горњи коментар се односио на Филипа. Човек плаћа превоз и бори се за своја права, а права радника не треба да га занимају. Нека се возачи боре преко синдиката. За то треба да га боли уво.

У време кад сам плаћао превоз редовно сам пријављивао прекршаје саобраћајног особља, а подсетићу те да си и тад имао идиотски став према мени поводом тога иако сам имао сва права да то радим. Опет си налазио изговоре и оправдања ... од када се шверцујем, нисам послао ниједну пријаву. Једноставно, немам моралног права на то и свестан сам тога.

Видиш Бекс, ја нисам лажни моралиста. Изузетно поштено прилазим целој причи и дубоко сам промислио у вези јавног превоза. Мени не можеш да качиш те етикете које тако волиш, нарочито зато што си познат по томе што оправдаваш јавашлуке саобраћајног особља, али НЕ оправдаваш јавашлуке путника. Ти би да мењаш систем једнострано а то НЕЋЕ МОЋИ.

Заправо, драги Бекс, ти си далеко већи "филозоф" од свих нас шверцера....
 
Mislim da su svi putnici osigurani, dal oni imaju ili nemaju kartu
 
kopmania":1ao9hfpl je napisao(la):
becks89":1ao9hfpl je napisao(la):
Baš bih voleo da te vidim nakon 14h provedenih na poslu, kako bi izgledao i kako bi se ponašao.

Malo si smorio sa ovom rečenicom.....
To je njihov posao, odabrali su da to rade, neka rade i 24h, mene to ne treba da interesuje, treba da budu profesionalni do zadnjeg minuta na svom radnom mestu.
Ljudi stvarno nemaju mere.
Radno vreme vozača profesionalaca kao i vreme njihovog odmora je regulisano baš iz cilja bezbednosti. Dakle naše i njihove.
Da li smatraš da neko ko je odabrao ili koga je muka naterala da se bavi tim poslom može da ima maksimalnu koncentraciju svih 8 sati sa minimalnim pauzama 3- 5 minuta ?
kopmania , umesto čoveku da pomogneš ti ga ko neka jajara još dublje zakopavaš. Dobro znaš da novine pišu sve i svašta, a pojasniću ti da 19 i 20 decembra osim zakonom nema nikakve šanse da dobiješ slobodan dan.
Bez trunke sramote su čoveku izbio 10 % plate, zato što ga šefovi teraju pod raznim pretnjama da radi.
Da su ljudi normalni ne bi o ovakvim stvarima i pisali.
 
Da ne dolaze vozači u trenerkama, da ne pričaju na telefone, da se ne ponašaju kao da voze svoj automobil i svoju rodbinu. Da ne jedu dokle voze, da se ponašaju profesionalno, naravno da bi mi ih bilo žao. Jako mi je žao vrednih radnih i super vozača što dobiju ovakvu iskvarenu sliku vozača autobusa, zbog manjine koja ne želi da se ponaša skladno sa poslom koji obavlja.
Recimo danas na 18, vozač profesionalno izgleda, profesionalno se ponaša, odgovara kulturno na pitanja koji ga pitaju putnici. Dok pre neki dan vozim se na 55, prvo je vozač priklještio vratima dvoje putnika, zatim je promrmljao nešto sebi u bratu, i krenuo da ždere hamburger....
 
Da su dobili uniforme sigurno bi nosili, zar ne ?
Koliko se sećam razgovor sa vozačem je zabranjen.
Lepo kaže becks89 , manite se jajarenja nađite sebi pravi posao.
Mislim da bi svi trebali da se nauče ponašanju.
 
Ovo što je kompania rekao za vozače je potpuno tačno. Što se tiče uniformi , dobili su ih i nosili jedno vreme.
Becks priča to što priča , zato što ima nekoliko prijatelja vozača , pa umislio da su svi vozači kao ti njegovi prijatelji. Jedina stvar za koju je sa moje strane dobio pohvalu , to je rad na displejima. A i ti si Žiko krenuo njegovim stopama.
Žao mi je , ali ako ja plaćam uredno kartu , imam puno pravo da prijavljujem , ili kako bi ti rekao jajario , svaku sitnicu koja mi se ne sviđa. Jeste da ne mogu mnogo da promenim , ali ne želim ni da gledam kako me zaje*******avaju pojedinci. A kada primetim da je neki vozač uradio dobro delo , ja to takođe prijavim , mada mi se to desilo svega dva puta , jer želim da takvi vozači budu nagrađeni , i da se to jasno istakne.
 
Ne mora da nosi uniformu, ali nemoj da dolazi na posao u air max patikama i trenerci !!!!!! Valjda postoji osnovna kultura. Mene je sramota na ulicu da izadjem u trenerci.
Valjda svaki taj vozač može da obuče makar farmerke i pristojnu košulju, duksericu šta god...
Zabranjeno pričanje ???? E pa onda ću sad namerno da prijavim sve kolege koje mu se montiraju na šofer šajbnu i pričaju sa njim...
Predpostavljam da si i ti vozač Žiko pa ih toliko braniš.
Ja nikog ne prijavljujem niti se mešam u njihov posao. Samo me iritira jedenje za volanom, dolaženje u trenerci, pričanje na telefonu....
 
Ja gledam samo da ne ugrozava bezbednost putnika i ostalih u saobracaju, sto podrazumeva pricanje telefonom, kucanje poruka, pricanje sa nekom osobom u autobusu, a najvise od svega mrzim kada na sred ulice stanu da popricaju sa kolegom iz drugog autobusa. Mogu da podnesem da dolazi u trenerci ili kako god, i da jede, ali samo na okretnici, moze da dodje i u suknji, bas me briga, sve dok to ne ugrozava bilo ciju bezbednost.
 
Što se tiče ždranja za volanom slažem se, ružno.
Isto tako me nerviraju i putnici sa sladoledom ili decom koja vuku sladoled i obavezno lokve rastopljenog sladoleda za njima. Isto me izluđuju ovi sa pljeskavicama natopljene u gomili luka. I onda gledaš da li ćeš iz vozila da izađeš flekav ili namirisan.
Nikog ne diram /nikog ne branim ali ne treba voditi krstaške ratove sa vozačima. Svako radi svoj posao kako ume i veruj mi sigurno se sa godinama malo i promeni u ponašanju. Da smo mi prema njima normalniji verovatno bi nam se isto i vratilo. Ovako kada se par bu**** istrese (a svako uzme pravo da se po vozaču istrese zanemarujući da posle tako uzrujan treba da nastavi da vozi) teško da može da zadrži osmeh do penzije. Izuzimam linije ka selima gde su sa vozačima skoro kao rodbina.
 
Ružno je ali nekolicina vozača kvari ugled ostalih vrednih vozača koji vole svoj posao. Tačno se vidi vozač koji voli posao, koji vozi normalno bez jurcanja preko svih mogućih šahtova. Pre neki dan u 68 od ušća do z.venca. Vozač vozi solarisa, u levoj traci nikog nije imao, ali on kao da je namerno išao skroz u desnu ivicu i u svaki šaht upao...
 
kopmania":23s2qkzd je napisao(la):
Mislim da su svi putnici osigurani, dal oni imaju ili nemaju kartu
Na osnovu čega da budeš osiguran, ako nemaš putnu ispravu?

kopmania":23s2qkzd je napisao(la):
Da ne dolaze vozači u trenerkama, da ne pričaju na telefone, da se ne ponašaju kao da voze svoj automobil i svoju rodbinu. Da ne jedu dokle voze, da se ponašaju profesionalno, naravno da bi mi ih bilo žao. Jako mi je žao vrednih radnih i super vozača što dobiju ovakvu iskvarenu sliku vozača autobusa, zbog manjine koja ne želi da se ponaša skladno sa poslom koji obavlja.
Recimo danas na 18, vozač profesionalno izgleda, profesionalno se ponaša, odgovara kulturno na pitanja koji ga pitaju putnici. Dok pre neki dan vozim se na 55, prvo je vozač priklještio vratima dvoje putnika, zatim je promrmljao nešto sebi u bratu, i krenuo da ždere hamburger....
Jel taj vozač može da jede u toku tih 8 sati, možda da popije nešto ili da izvrši nuždu nedaj bože u toku smene? Gde će čovek da jede nego za volanom, kada su prethodno zbog putnika nabili turaže, bespotrebno, pa onda imaš pauzu taman toliko da okreneš vozilo i da nastaviš dalje, a ukoliko nedaj bože mora da izvrši nuždu, prvo treba par krugova unapred da smisli kako to da izvede, naravno ukoliko je jedan od onih srećnika koji rade na liniji čije okretnice poseduju taj luksuzni objekat, toalet...

Žika":23s2qkzd je napisao(la):
Da su dobili uniforme sigurno bi nosili, zar ne ?
Koliko se sećam razgovor sa vozačem je zabranjen.
Lepo kaže becks89 , manite se jajarenja nađite sebi pravi posao.
Mislim da bi svi trebali da se nauče ponašanju.
Jesu dobili su, odelo pre 5 godina i po 2 majice od firme do danas, sasvim dovoljno. Da se bave svojim poslom nebi primećivali 99% ovoga što pišu, ali ipak je bolje voditi brigu o tuđim problemima.

solecar":23s2qkzd je napisao(la):
Ovo što je kompania rekao za vozače je potpuno tačno. Što se tiče uniformi , dobili su ih i nosili jedno vreme.
Becks priča to što priča , zato što ima nekoliko prijatelja vozača , pa umislio da su svi vozači kao ti njegovi prijatelji. Jedina stvar za koju je sa moje strane dobio pohvalu , to je rad na displejima. A i ti si Žiko krenuo njegovim stopama.
Žao mi je , ali ako ja plaćam uredno kartu , imam puno pravo da prijavljujem , ili kako bi ti rekao jajario , svaku sitnicu koja mi se ne sviđa. Jeste da ne mogu mnogo da promenim , ali ne želim ni da gledam kako me zaje*******avaju pojedinci. A kada primetim da je neki vozač uradio dobro delo , ja to takođe prijavim , mada mi se to desilo svega dva puta , jer želim da takvi vozači budu nagrađeni , i da se to jasno istakne.
A ti poznaješ becksa i znaš zbog čega becks ima određene stavove? Opet nagađanje i predviđanje... Šta sve ja radim, ne zna niko na ovom forumu, a i nemam nameru da se samohvališem, i one slike i sve ono sam stavljao čisto da se vidi da može nešto i pojedinac da uradi, ali sam uvideo da nema svrhe tako da sam i od toga odustao. Niko tebi ne oduzima pravo da prijavljuješ, nego ne mogu da skapiram vas pojedince koji krenu na posao i od svih briga i od svih problema vi zapažate koga je vozač "uhvatio" vratima, kom autobusu je pravilno okrenut displej i kome je šta i kako? Pa kad sam krenuo nešto da obavim, kad imam neku obavezu zabole me uvo jel vozač žut, crn, jel muško jel žensko, jel priča na mobilni, jel gleda tv dok vozi, ako ja stignem gde trebam i kad trebam.

kopmania":23s2qkzd je napisao(la):
Ne mora da nosi uniformu, ali nemoj da dolazi na posao u air max patikama i trenerci !!!!!! Valjda postoji osnovna kultura. Mene je sramota na ulicu da izadjem u trenerci.
Valjda svaki taj vozač može da obuče makar farmerke i pristojnu košulju, duksericu šta god...
Zabranjeno pričanje ???? E pa onda ću sad namerno da prijavim sve kolege koje mu se montiraju na šofer šajbnu i pričaju sa njim...
Predpostavljam da si i ti vozač Žiko pa ih toliko braniš.
Ja nikog ne prijavljujem niti se mešam u njihov posao. Samo me iritira jedenje za volanom, dolaženje u trenerci, pričanje na telefonu....
Zanimljivo je da svi koji realno sagledaju stvari su ili vozači, ili se druže sa njima, jedino vas par pojedinaca ima ispravan stav... Znaš koliko nekoga zabole ona stvar što ćeš ti da prijaviš vozača kako priča sa kolegom? Znaš koliko će njih da bude kažnjeno za to? 0! Nemoj da trošiš džabe svoje vreme i svoje živce, od toga nema ništa, koliko god se ti inatio.

Žika":23s2qkzd je napisao(la):
Ovako kada se par bu**** istrese (a svako uzme pravo da se po vozaču istrese zanemarujući da posle tako uzrujan treba da nastavi da vozi) teško da može da zadrži osmeh do penzije. Izuzimam linije ka selima gde su sa vozačima skoro kao rodbina.
Istresa se ko i kako stigne. Konkretno evo najskoriji i najbanalniji primer toga kome sam prisustvovao. Utorak, popodnevni časovi, linija i bus dobro poznati, u laganom ritmu, poluprazni ka Zemunu i kod ušća ulazi onaj lik sa osušenom nogom da prosi, smrdi k'o zmaj, uš'o na prva vrata smarao da mu neke žene daju pare i kad je prošao do sredine autobusa, žena koja je sedela na prvom sedištu krene da se dere na mene koji sam stajao napred, kakav je to način da "ja puštam "ovog" u autobus"? Ja u čudu, reko' molim, kad žena kakav je to način mi platili kartu, odakle mu pravo da se vozi i da prosi, i ja skapiram da je žena ozbiljna, na moje pitanje a ko sme da mu zabrani ulazak, kao pa vozač i ti, čemu ti tu služiš? Skapirao sam koliko je sati, eto počevši od takvih sitnica, do majmuna za volanom koji ne znaju ni znakove na čitaju a ne nešto više i tako svaki dan, pa retko koji vozač dočeka svoju penziju, i ako je dočeka, jako kratko uživa u njoj, a veliki broj njih skrene i pre nego što je dočeka, toliko o tom poslu i koliko je to sve lepo.



kopmania":23s2qkzd je napisao(la):
Ružno je ali nekolicina vozača kvari ugled ostalih vrednih vozača koji vole svoj posao. Tačno se vidi vozač koji voli posao, koji vozi normalno bez jurcanja preko svih mogućih šahtova. Pre neki dan u 68 od ušća do z.venca. Vozač vozi solarisa, u levoj traci nikog nije imao, ali on kao da je namerno išao skroz u desnu ivicu i u svaki šaht upao...
Tako je u svakom zanimanju, uvek imaš onih koji bacaju senku na ostale, i uvek se prvo ti loši zapaze...
 
Beck da li je istina pročitah na nekom portalu, mislim da je informer u pitanju, mehaničar odlučio malo da provoza blindirani džip poklon od Šeik i slupao ga u neki autobus GSP, kažu šteta totalna. :mrgreen:
 
Zabranjena prica, a kako da kupe kartu kod vozaca onda? :)

Послато са PAP4500TDUO уз помоћ Тапатока
 
Препаметни Душане, ако нико од пријављених неће бити кажњен зашто замараш свој ограничени мозак тиме?

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока
 
Bivis":18plo5qa je napisao(la):
Beck da li je istina pročitah na nekom portalu, mislim da je informer u pitanju, mehaničar odlučio malo da provoza blindirani džip poklon od Šeik i slupao ga u neki autobus GSP, kažu šteta totalna. :mrgreen:

Na Telegrafu sam procitao sad, kao vrednost milion evra. Ako ga je gsp bus rascepao verovatno pri manjoj brzini, diploma treba da mu bude zahvalan... :)

Послато са PAP4500TDUO уз помоћ Тапатока
 
Vrh