Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 284 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 15 5,0%

  • Ukupno glasača
    299
kopmania":5fw5o58u je napisao(la):
Onda znači da invalid bez leve noge može da bude profesionalni vozač gradskog autobusa ???
Ovde se više radi o kulturi za volanom !!! Nema šta da mu noga traži na instrument tabli. I radnici u kancelariji sede po ceo dan na stolici pa ne dižu noge na stolove, pogotovo ne pred klijentima. Ima dovoljno pauzi ovaj vozač tokom dana da protegne noge ispred busa, a nek digne nogu dok stoji parkiran...

Разлика између инвалида и овог простака се састоји у томе што инвалид нема део ноге, док овај поседује обе, и позиција његове леве ниое може утицати на покретљивост његове десне - од које зависи живот путника. Није без разлога за волан постављено седиште, заједни са простором за обе ноге. Када се вози, заусме се одређена позиција, јер је она доказана као најподобнија. С осталим се слажем, уз примедбу да и путници имају одговорност по питању понашања.
 
dsc07139.jpg
 
Becks89, zašto uvek kad je neka ovakva priča oko (ne)ponašanja vozača GSP-a ili putnika spominješ fizički sukob?
 
Zato što ćemo tek biti svedoci sve više fizičkog nasilja na relaciji putnik-vozač...
I nije vozač GSP-a :)


Da, prekratimo diskusiju, Od mene #303 i legenda Zemunskog pogona i mislim najbolji poznavalac GSP-a, majstor Nogica!
 
becks89":1usvb3cu je napisao(la):
Čuj putnici se zgrožavaju, isti ti koji za sobom dnevno ostavljaju tonu smeća u vozilima javnog prevoza...

Они путници који се згражавају, они не остављају смеће. Они који остављају смеће, боли их уво и да возач пљује по инструмент табли. Толико је просто.

Видим, волиш да најгоре примере путника рефлектујеш на све остале кориснике јавног превоза и да нас генерализујеш ... типично шоферски ... Е па друже, ја никада нисам оставио ни грам ђубрета у бусу и итекако сам згожен овим сељоберским понашањем шоферчине. На који фазон планираш да ми закачиш етикету : "лажни моралиста". Ајде, да чујем, распали из свих оружја ... :roll:
 
Sinko i hirurg operise rukama, noge su mu nepotrebne za operaciju, pa mozda da uvedemo lezaj pored operacionog stola?
Profesor u skoli takodje dok drzi predavanje koristi samo mozak i usta. Mozda bi moglo da se snimi predavanje na disk , a profan tih 45 minuta da odspava ili ode na kaficu i bilijar?!

I pitanje, sta bi bilo da je eventualno morao naglo da prikoci ili promeni pravac zbog neceg iznenadnog ispred? Jel bi mu i tad bila suvisna druga noga? Sta bi ga zadrzalo, pojas?
Ah da, zaboravih, kod nas se pojasevi ne koriste...

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Pa šta tebe kao putnika briga kakva je instrument tabla i šta vozač radi po njoj? To je ono o čemu pričam, gurate nos tamo gde mu nije mesto, ili ćeš mi reći da je za tebe kao putnika jako važno stanje instrument table i položaj vozačeve leve noge?
Drugo, ti znaš ko se zgražava i ko ne ostavlja smeće?
Najgora vrsta su ti oni sa kravatama, odelima, "gospoda" i "gospođe", rekao bi čovek elita, ti su ti najgori, a oni su ti prvi koji će da dođu kod vozača i da pametuju kako je prljavo u autobusu, a i prvi su koji prave nered u tom istom busu, a kako ja to znam? Tako što sam mali milion puta prisustvovao i posmatrao te iste putnike, dakle ono za šta mene optužuješ ti sam radiš, generalizuješ, jel treba da se vratim unazad po temama i da ti navodim primere?
Baš pre neki dan, ulazi neki čikica, kasnije saznajemo pravnik, sa kesom sa hranom u bus i posle nekog vremena dolazi napred da pametuje kako je prljavo i kako se naslonio na nešto pa mu je ostala fleka, kao prljav je bus, da bi mu kolega otvorio kabinu i pitao a gde je prljavo? On kao pa dobro tu kod vas nije, ali tamo jeste, dža bu, pisaće prijavu što nije isključio vozilo na pranje, stižemo na okretnicu, ja standardno prođem kroz bus da vidim jel sve u redu, kad kesa i papir iz pekare od tog divnog gospodina stoji ispod sedišta, beogradska elita... A takvih je mnoogo veruj mi. Al' odosmo van teme.

laki72":38uy1rsk je napisao(la):
Sinko i hirurg operise rukama, noge su mu nepotrebne za operaciju, pa mozda da uvedemo lezaj pored operacionog stola?
Profesor u skoli takodje dok drzi predavanje koristi samo mozak i usta. Mozda bi moglo da se snimi predavanje na disk , a profan tih 45 minuta da odspava ili ode na kaficu i bilijar?!

I pitanje, sta bi bilo da je eventualno morao naglo da prikoci ili promeni pravac zbog neceg iznenadnog ispred? Jel bi mu i tad bila suvisna druga noga? Sta bi ga zadrzalo, pojas?
Ah da, zaboravih, kod nas se pojasevi ne koriste...

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
Nebi bilo ništa.
 
Posle se bunis kad neko prebije vozaca.. Lepo sto pretis nema sta, isto tako sto ljude koji se voze u toku dana odlazeci na posao, fakultet i bilo gde drugde nazivas besposlicarima. Da neces mozda da sedimo kod kuce a ti da dignes obe u vis na okretnici i tako zaradjujes svoju platu?

Послато са PAP4500TDUO уз помоћ Тапатока
 
becks89":26azi5gg je napisao(la):
Pa šta tebe kao putnika briga kakva je instrument tabla i šta vozač radi po njoj? To je ono o čemu pričam, gurate nos tamo gde mu nije mesto, ili ćeš mi reći da je za tebe kao putnika jako važno stanje instrument table i položaj vozačeve leve noge?

Оно што очекујем од возача (плату прима од мојих пара) је да држи неки минимум пристојности. Не очекујем да носе оделца са краватама, нисмо Немачка, али да чеше муда, подригује, пушта гласну музику, пуши, диже ноге, прди ... е за те сељаклуке ће да попије пријаву.
 
Prvo ja nisam vozač, drugo ne pretim ti, nego ti kažem da se ne čudiš jer baš takve "borce za prava" očekuju, treće da ideš na posao i fakultet razmišljao bi o poslu/fakultetu a ne o tome kako kome da napišeš prijavu, a očigledno da imaš višak vremena da radiš nečiji posao...

stf":3cotbtv3 je napisao(la):
Оно што очекујем од возача (плату прима од мојих пара) је да држи неки минимум пристојности. Не очекујем да носе оделца са краватама, нисмо Немачка, али да чеше муда, подригује, пушта гласну музику, пуши, диже ноге, прди ... е за те сељаклуке ће да попије пријаву.
Sve građani ovde neki, evo gospodo da vas obavestim da ću početi da slikam putnike u raznim "kulturnim" situacijama, da se ne iznenadite ako se pronađete na internetu :wink: Moralisti...
 
Ajde?! :-D
A da ne 'uslika' i tebe neko?!
(Rimejk tvog posta od pre sat vremena) ;-)

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
becks89":11vluhfd je napisao(la):
stf":11vluhfd je napisao(la):
Оно што очекујем од возача (плату прима од мојих пара) је да држи неки минимум пристојности. Не очекујем да носе оделца са краватама, нисмо Немачка, али да чеше ___, подригује, пушта гласну музику, пуши, диже ноге, прди ... е за те сељаклуке ће да попије пријаву.
Sve građani ovde neki, evo gospodo da vas obavestim da ću početi da slikam putnike u raznim "kulturnim" situacijama, da se ne iznenadite ako se pronađete na internetu :wink: Moralisti...

Зар стварно имате икаквог разлога да се не сложите са stf-овим коментарем, мимо пуке свадљивости? И где у његовом коментару видите оправдавање недоличног понашања самих путника, или било кога другог? Овде је реч о пристојности и дужности - а ту дужност сви имамо, од возача, пешака, путника, до кондуктера и шофера, и у јавности, и на радном месту (имавши у виду да су шофери у ситуацији која потпада под обе категорије, они тим више, чиме не умањујем одговорност самих путника).
 
becks89":46g5488j je napisao(la):
Pa šta tebe kao putnika briga kakva je instrument tabla i šta vozač radi po njoj? To je ono o čemu pričam, gurate nos tamo gde mu nije mesto, ili ćeš mi reći da je za tebe kao putnika jako važno stanje instrument table i položaj vozačeve leve noge?
Pa nije bas tako, i putnik bi mogao da kaze a sta mene (kao vozaca) briga dal on drzi noge na sedistu, baca burek i semenke oko sebe, zapali cigaretu...ali mene je briga, i ne bih to voleo da vidim, iako vidjam. Isto tako i putnik ocekuje od mene kao vozaca, da se ponasam makar onoliko koliko ja zahtevam da se ponasaju i putnici.

To sto neko baca smece, to je stvar komunalne policije, nek se vozi u autobusu, pa kad vidi da neko baci smece, lepo napise kaznu od 5000rsd i dovidjenja.

Danas ja u Zemunu na okretnici, kad 4 Partizanovca lepe po Solarisu neke pozive za neki mec, ja pridjem i pocnem da skidam, kad izlazi glavni, pocinje povisenim tonom, sta radis to, ostavi, ko ti je rekao da diras to. Ja reko moram, ja moram zvati garazu, da javim to, oni ce reci da zovnem policiju, posle toga ce da skidaju snimak i pravim i tebi i sebi problem, a on ce, neka toga, neka oni dodju kod mene ako smeju, ja odgovaram za to. Naravno odlepio sam nalepnice spolja sa stakala, i iznutra i nastavio, a oni su otisli besni da lepe autobus iza mene. Srbija.
 
becks89":nydrfyce je napisao(la):
Pa šta tebe kao putnika briga kakva je instrument tabla i šta vozač radi po njoj? To je ono o čemu pričam, gurate nos tamo gde mu nije mesto, ili ćeš mi reći da je za tebe kao putnika jako važno stanje instrument table i položaj vozačeve leve noge?

Čekaj, evo navešću primer, i ti mi iskreno reci šta ćeš pomisliti na sledeće situacije:
Udješ u maksi kasirka drži nogu na kasi
Udješ u poštu službenica drži nogu na šalteru
Udješ kod doktora u ordinaciju a on jednu nogu digao na sto
Udješ u taksi da te vozi negde, auto automatik, a vozač digao nogu na volan

Nemoj samo da kažeš kako su vozači drugačiji od ovih radnika...
A to što si rekao da vozač ima 20 minuta pauze, ja sam isto radio od 10 do 20-21h sa sve 30 minuta pauzom ceo dan.
 
Evo ja cu odgovoriti sta bi ja pomislio, ja bi pomislio da je taj vozac nepravedno optuzen za to, posto gde god odem svi drze nogu na (kasi, salteru,stolu..) :D
 
MAN":1uf8vzt7 je napisao(la):
becks89":1uf8vzt7 je napisao(la):
Pa šta tebe kao putnika briga kakva je instrument tabla i šta vozač radi po njoj? To je ono o čemu pričam, gurate nos tamo gde mu nije mesto, ili ćeš mi reći da je za tebe kao putnika jako važno stanje instrument table i položaj vozačeve leve noge?
Pa nije bas tako, i putnik bi mogao da kaze a sta mene (kao vozaca) briga dal on drzi noge na sedistu, baca burek i semenke oko sebe, zapali cigaretu...ali mene je briga, i ne bih to voleo da vidim, iako vidjam. Isto tako i putnik ocekuje od mene kao vozaca, da se ponasam makar onoliko koliko ja zahtevam da se ponasaju i putnici.

To sto neko baca smece, to je stvar komunalne policije, nek se vozi u autobusu, pa kad vidi da neko baci smece, lepo napise kaznu od 5000rsd i dovidjenja.

Danas ja u Zemunu na okretnici, kad 4 Partizanovca lepe po Solarisu neke pozive za neki mec, ja pridjem i pocnem da skidam, kad izlazi glavni, pocinje povisenim tonom, sta radis to, ostavi, ko ti je rekao da diras to. Ja reko moram, ja moram zvati garazu, da javim to, oni ce reci da zovnem policiju, posle toga ce da skidaju snimak i pravim i tebi i sebi problem, a on ce, neka toga, neka oni dodju kod mene ako smeju, ja odgovaram za to. Naravno odlepio sam nalepnice spolja sa stakala, i iznutra i nastavio, a oni su otisli besni da lepe autobus iza mene. Srbija.
Pa nije baš tako, tebe kao vozača treba da bude briga jer je tvoje vozilo i ti odgovaraš za njega. Tj. trebao bi da odgovaraš za njega (ne govorim lično za tebe, nego za vozača, kao vozača).
Nalepnice je bar lako rešiti kasnije :) Ja imam problem sa jednim grafitom, ne znam čime su pisali, uglavnom neki žuti sprej ili šta već, ribao, trljao sredstvom, alkoholom i delimično se skinulo, izgleda i oni napreduju u tehnologijimana uništavanja :bash:

Kopmanija, slažem se da nije kulturno, ali praviti od toga priču i ne znam kakvu bunu dizati jer je čovek digao nogu, pa majku mu jel ima neka važnija vest od toga? K'o da je nogom vozio autobus....
Pretpostavljam da je u pitanju upravljanje u luna parku, koliko se sećam?
Naravno postoje i gora radna mesta, ali hoću da ti kažem da je nenormalno teško sedeti i voziti 6,7 sati u kontinuitetu i pritom da ne ustaješ, da nemaš vremena ni da mokriš kako dolikuje, a ne nešto više. To ti je u proseku oko minut do 2 po pravcu pauze, to ti je jedva dovoljno da popuniš nalog.
 
Jeste, dobro se sećaš :)
I ja kada nisam radio svoj posao redovno me je neko prijavljivao , na šta su mi supervizori skretali pažnju.
Nijedan posao nije lagan. Većinu poslova ljudi sami biraju, ako mu je teško da vozi autobus nek ide da vozi šleper, tamo je sam u kabini pa neka diže noge.
Slažem se da ne treba praviti smak sveta oko toga, ali trebalo bi neka kultura da se poštuje.
 
Важност ове вести се не садржи у томе што је један возач дигао ногу, већ у чињеници да се не мари за основну културу. Значи, буна се диже из огорчености због стања одсуства пристојности, а не као линч једног појединца - који се односио непристојно и непрофесионално, као што и сами признајете.
 
I sve bi to bilo na mestu, ali kao 1 primer, ta slika je stigla do telegrafa, sledeca do kurira, i tako redom, a da je kojim slucajem stigla slika kako neko jede burek, pusi u zadnjem delu busa, i slicno, da li bi to bilo objavljeno? Ne branim nikoga, ali se zna od prilike ko su dezurni krivci, vozaci, policajci, lekari, prosvetni radnici, navijaci, studenti....a narod, jadan narod (koji cine svi pomenuti zajedno) je tako fin i bez greske... Srbija.
 
Не ради се о стварима које су у истој равни. Као прво, возач и путник нису једно те исто. Возач је одговоран, како као појединац, тако и професионално, док је путник одговоран искључиво као особа-грађанин. Зато, не видим разлога да се наше огорчење недоличним понашањем своди на ниво наседања на јефтине популистичке трикове новинара - новинара смећблоида које не читам.
 
毋不敬,儼若思,安定辭":1isk8s1d je napisao(la):
Важност ове вести се не садржи у томе што је један возач дигао ногу, већ у чињеници да се не мари за основну културу. Значи, буна се диже из огорчености због стања одсуства пристојности, а не као линч једног појединца - који се односио непристојно и непрофесионално, као што и сами признајете.
Evo ideš sa mnom jedan dan, da obiđem ja sve svoje drugare, poznanike vozače, pa ćeš da vidiš i te koji "dižu bune" kako se ponašaju.

MAN":1isk8s1d je napisao(la):
I sve bi to bilo na mestu, ali kao 1 primer, ta slika je stigla do telegrafa, sledeca do kurira, i tako redom, a da je kojim slucajem stigla slika kako neko jede burek, pusi u zadnjem delu busa, i slicno, da li bi to bilo objavljeno? Ne branim nikoga, ali se zna od prilike ko su dezurni krivci, vozaci, policajci, lekari, prosvetni radnici, navijaci, studenti....a narod, jadan narod (koji cine svi pomenuti zajedno) je tako fin i bez greske... Srbija.
Ima da bude objavljeno, ako nigde drugde ovde, da vidite svoje sugrađane, a možda se nađe i neki član foruma na mojim slikama...

毋不敬,儼若思,安定辭":1isk8s1d je napisao(la):
Не ради се о стварима које су у истој равни. Као прво, возач и путник нису једно те исто. Возач је одговоран, како као појединац, тако и професионално, док је путник одговоран искључиво као особа-грађанин. Зато, не видим разлога да се наше огорчење недоличним понашањем своди на ниво наседања на јефтине популистичке трикове новинара - новинара смећблоида које не читам.
Nije putnik odgovoran, oni ne odgovaraju ni za sebe, ne umeju ni da se drže dok se voze, i za takve budale taj vozač odgovara. Moje ogorčenje je veće što se među vama koji ovde glume ogorčenje, nalazi veliki broj potencijalnih kandidata za "modele" na fotografijama iz prevoza koje ću napraviti, prodavanje nekih jeftinih fora o kulturi i ne znam ni ja šta, kao čovek nag da je vozio, tako se ponašate.
Nije kulturno, ali nije ni stvar zbog koje treba medijski linčovati čoveka.
 
Да ли ви схватате да некултура путника не може служити као оправдање за некултуру возача, нити путници које помињете могу бити оправдани идиотлуком овог возача? Лоше понашање путника може бити извор негодовања и љутње код возача, али никако и повод да се сами понашају као да су у кафанчини. И таман да ово и јесте линч, за њега има основе. Да ли је неко лажирао чињенице? Дотични је возио као дебил, а вожња му је посао и одговорност. Али, опет, ово није линч, већ одраз нашег огорчења, не само понашањем овог човека, веч оваквим понашањем уопште.

Као што је sfv изнео, ми, као ни апсолутна већина оних којима оваква некултура смета, износимо своје огорчење управо зато што нам такво понашање смета, и што га сами себи не бисмо дозволили и не дозвољавамо. Да се сами понашамо на овај начин, онда би у овоме видели нечега смешна - а нама је ово крајње тужно.
 
Niste lažirali, preuveličavate ih.
Drugo, da bi rekao da je neko debil možda bi trebao da ga poznaješ, a taj "debil" dnevno pređe više kilometara nego ti za nedelju dana i da digne noge na volan sigurno će bezbednije voziti nego pojedinci sa obe ruke i obe noge na svom mestu, u to sam siguran! A sad nastavite da pljujete čoveka kojeg ne znate, da mi glumite ogorčenje i neku kulturu i civilazaciju naravno preko interneta, sakriveni iza nickova...
 
becks89":2vhpdktb je napisao(la):
Niste lažirali, preuveličavate ih.
Drugo, da bi rekao da je neko debil možda bi trebao da ga poznaješ, a taj "debil" dnevno pređe više kilometara nego ti za nedelju dana i da digne noge na volan sigurno će bezbednije voziti nego pojedinci sa obe ruke i obe noge na svom mestu, u to sam siguran! A sad nastavite da pljujete čoveka kojeg ne znate, da mi glumite ogorčenje i neku kulturu i civilazaciju naravno preko interneta, sakriveni iza nickova...

Ви, мимо здрав разум, настављате да тражите оправдање за недолично по ашање, па је дебитабилно у којој сте мери у стању проценити да ли, и колико, нешто 'преувеличавамо'.

Потребно је да га знам возача? А познајете ли ви мене (и нас), пошто очито претендујете на савршено познавање нашег искуства вожње и ван-интернетског понашања? У род дебила се дотични сам сврстава, својим понашањем - та налепница је самоналепљујуће природе. То како добро он вози са дигнутом ногом - или можда под дејством алкохола, јер се неки поносе да возе још боље кад 'попију коју' - је сасвим споредно, јер се зна како се вози, и како се понаша на радном месту.

Нећу се даље расправљати, јер очито нема вајде.
 
Vrh