Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 284 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 15 5,0%

  • Ukupno glasača
    299
лепо рекоше, приградски бус :) оде он у Ласту за Лазаревац, Обреновац и Младеновац. а и у унутрашњост
 
Meni je zanimljivije bilo videti kako ganja zgloba :D A od mana su naveli grejače retrovizora koji su sastavni deo opreme svih svetskih proizvođača autobusa... Još jedan marketinški trik.
 
7mbtf.gif
 
Trans-jug" kupuje 4 "mercedesa"
IZVOR: PRIVREDNI PREGLED
Beograd -- "Ikarbus" će potpisati ugovor o prodaji četiri nova autobusa "mercedesa" s domaćim prevoznikom "Trans-jug", navodi "Privredni pregled".
 
Voleo bih da mi veliki Mirko objasni šta se pokazuje ovakvim "testiranjem" autobusa.
Koliko čovek zna o čemu priča dovoljno govori i to da mu je sedište udobno, a kao najveću manu navodi grejače retrovizora, posle se čudimo što nam je narod poludebilan, pa kako i da ne bude kada nam ovakvi serviraju razne priče i prezentacije...
 
E na nasu srecu mi eto imamo i tebe da nam iskusno sve objasnis ;-)
Salim se naravno, Mirko je pre 25 godina poceo sa rubrikama 'majstor Rile' i 'Trazimo delove za vas' i nazalost nije puno evoluirao, ali je takodje i pored oskudnog znanja uspeo to da plasira i napravi biznis. U svakom slucaju ne moze mu se negirati sposobnost da prezivi i opstane uprkos nemilosti u koju je pao posle 05. oktobra 2000-te

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Meni je bas i naroda najvise zao jer ne znaju uopste o cemu se desava. Prvo sto je ovo samo predizborna prica, sta ce uopste autobus na sajmu automobila i motocikala. Samo pozurivanje pravljena autobusa govori da su ljudi naterani da sto pre urade kako bi osigurali glasove kod naivnih ljudi, sto je nazalost i uspelo. Ali smesno mi je kako su u emisiji rekli da je ovo dokaz da su nasi ljudi sposobni da naprave autobus koji moze da parira najmodernijim i kvalitetnijim autobusima iz Italije, Nemacke, Poljske itd. Da su oni zaista sposobni ne bi trebalo Mercedes da ulazi u pricu. Oni su mogli da naprave svoju sasiju, da dizajniraju svoj model i da unapredjuju.
Jos nesto sam primetio, nema kase na vratima kao ni otvora da putnik da novac i vozac kartu. A na konzoli levo uopste nam prostora za novac, samo "rupa" za flasu/casu i jos neka pozadi.
 
MilisaV":3floyddw je napisao(la):
verovatno misliš na turističke autobuse. oni stvarno nemaju prozore.


čak i tramvaj caf ima prozore na otvaranje.

Извините, касно дговоарам.

Ради се баш о градским аутобусима. Изгледају баш као и ови, али немају прозоре на отварање. Цео прозор је у једном комаду, и нема опцију отварања. Постављени су 'чекићи' на пар места у самом аутобусу, који се могу користити за разбијање стакла у случају неке незгоде.
 
angry bird":2movpsd9 je napisao(la):
毋不敬,儼若思,安定辭":2movpsd9 je napisao(la):
angry bird":2movpsd9 je napisao(la):
Isto sranje drugo pakovanje.

Нема смисла. Људи из тог предузећа посећују форум, па није фино да им омаловажавате труд - посебно кад сами нису криви.
A jesam li ja spominjao radnike iz tog preduzeca i njihov trud? Ja pricam o onome sto mi je prikazano kao najnovije super mega giga ultra cudo od autobusa sa mercedesovim znakom, jer u njemu ne da ne vidim ista novo, modernizovano i unapredjeno, vec samo unazadjeno. Pre ovog Vucicevog ceda i cuda proizvodili su 100% niskopodni autobus na manovoj sasiji, a sad mi predstavljaju low entry autobus na meckinoj sasiji kao ne znam ni ja kakav dogadjaj od velike vaznosti. Truditi se nije uvek ono sto je dovoljno. Mogu i ja strasno da se trudim da napravim nesto al' dzaba, kad ne ide ne ide.
Zasto je toliko dugo problem naci partnera za taj ikarbus i napraviti neki iskorak? Pricase onda evo dolazi VDL proizvodice se u Beogradu najbolji autobus u Evropi, pobegose ljudi glavom bez obzira?! Zasto niko nece tu da dodje i ulozi nesto vec svi beze ko djavo od krsta, u cemu je tu problem?

Да. Представљени као 'супер гига ултра чудо', али од стране кога? За то нису одговорни сами радинци, а претераном критиком производа њиховог труда ми управо њих критикујемо. Зато, изволите па критикујте Вучића за његову бесрамну предизборну пропаганду, а производ критикујте уз дужно поштовање труда радника.

А што се улагања тиче, данас ни у Кини не тече инвеститорски мед и млеко, а камо ли да код нас тако буде. Инвестирање у Србији се с једне стране кочи неподношљиво компликована бирократија, а с друге, навикнутост на атмосферу у којој се може газити по овој држави и народу, јер то власти дозвољавају - под условом да сте довољно велика 'риба'.
 
marrecar":22dkybwk je napisao(la):
Meni je bas i naroda najvise zao jer ne znaju uopste o cemu se desava. Prvo sto je ovo samo predizborna prica, sta ce uopste autobus na sajmu automobila i motocikala. Samo pozurivanje pravljena autobusa govori da su ljudi naterani da sto pre urade kako bi osigurali glasove kod naivnih ljudi, sto je nazalost i uspelo. Ali smesno mi je kako su u emisiji rekli da je ovo dokaz da su nasi ljudi sposobni da naprave autobus koji moze da parira najmodernijim i kvalitetnijim autobusima iz Italije, Nemacke, Poljske itd. Da su oni zaista sposobni ne bi trebalo Mercedes da ulazi u pricu. Oni su mogli da naprave svoju sasiju, da dizajniraju svoj model i da unapredjuju.
Jos nesto sam primetio, nema kase na vratima kao ni otvora da putnik da novac i vozac kartu. A na konzoli levo uopste nam prostora za novac, samo "rupa" za flasu/casu i jos neka pozadi.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sxfXA3avSns[/youtube]
Unapred se izvinjavam zbog rečnika, ali ovo je naša realnost. Apsolutno mi nije žao naroda, za sve što se dešava SAMI SMO krivi. Klasične ovce koje treba šišati!

kopmania":22dkybwk je napisao(la):
http://www.telegraf.rs/vesti/beograd/995429-vozac-gsp-a-digao-nogu-kraj-volana-i-telefonira-dok-vozi-foto

šta če zamorila mu se noga :)
Brat MIlke :mrgreen:
Ne znam šta koga briga gde vozač drži nogu, telefoniranje neću komentarisati, znamo da je zabranjeno...

Elem, pre neki dan me slikala neka devojka telefonom dok sam pričao sa drugarom, stajao sam iza šipke i verovatno je jedna od ovih hrabrih koja šalju novinama ovakve gluposti...
 
E baš mi žao sto su slikali ovoga Lika , lik je ekstra mnogo dobar vozač ...
 
Ovo glupost ??????
Gde si video kasirku da je digla nogu na kasu ?? Da li si video čoveka u banci da digne nogu na šalter ? O čemu ti pričaš ? + na sve to još priča na telefon.
 
Glupost, ovo nema nikakve veze sa bezbednošću i ugrožavanjem putnika, kao što su pisali i za ono, držao jednu ruku na volanu, zamisli.
Sad jel držanje noge ovde pristojno ili ne, to je već druga stvar.
 
Ja nigde nisam govorio o ugrožavanju putnika, naravno da neće ugroziti, pošto vozi samo desnom nogom. Ali nije pristojno pred tolikim ljudima da digneš nogu na instrument tablu... Kao i u tekstu na sajtu govori se uglavnom o bahatom ponašanju a ne da je ugrozio putnike.
 
Cek becks zar hoces da kazes da bi reakcija vozaca na neku iznenadnu situaciju koja se cesto desava u gradskom prevozu bila adekvatna i pravovremena sa sve nogom na instrument tabli :bash:
 
Kakve veze ima položaj noge sa reakcijom? Autobus je automatik, koristiš desnu nogu u bilo kojoj situaciji, leva ti stoji na klocni koja stoji sa leve strane volana, ukoliko je ima, ili stoji na podu u veoma nepriorodnom položaju.
Pedale na Citti.
DSCF1879_zpsdd7adec7.jpg

Dakle, položaj leve noge nema nikakve veze sa reakcijom na bilo kakvu situaciju u vožnji, ne znam zašto se oko ovoga, kao i oko vožnje sa jednom rukom pravi toliko frka, pa ti ljudi su profesionalci koji dnevno prelaze i preko 150km nisu oni šalabajzeri koji su juče položili i koji od juče voze.
Kao što može da se vidi, za levu nogu nema adekvatno mesto, nema onog poda pod uglom, nema ničega što bi omogućilo da noga stoji u normalnom položaju kao što je i desna i kao što je neophodno s' obzirom na položaj sedišta.
neobuscittaslf079yw5.jpg



Za telefon ne treba opravdanje, odmah kazniti po važećem zakonu naše države i po važećem statutu firme.
 
Kad si polagao vozacki, je l si tako digao nogu da odmoris? Kad god vidim sa cigarom i telefonon slikam i prijavljujem pa nek se cesu posle

Послато са PAP4500TDUO уз помоћ Тапатока
 
Samo slikaj, samo pazi da tebe neko ne "slika", pa ćeš se češati posle...
Inače, ovo je normalno za kamiondžije, samo što oni imaju tempomat i uglavnom ne voze po gradu :)
 
Reč ''slika'' (pod navodnicima), šta predstavlja? U smislu, na šta si mislio?
 
Положај леве ноге нема везе? Па, онда може и да ради коду док је за воланом - само нека му они неопходни удови остану тамо кде треба.

Ваљда постоји и неки кодекс понашања - ако не то, онда кључно васпитање. Није у кафани, већ на радном месту.
 
Onda znači da invalid bez leve noge može da bude profesionalni vozač gradskog autobusa ???
Ovde se više radi o kulturi za volanom !!! Nema šta da mu noga traži na instrument tabli. I radnici u kancelariji sede po ceo dan na stolici pa ne dižu noge na stolove, pogotovo ne pred klijentima. Ima dovoljno pauzi ovaj vozač tokom dana da protegne noge ispred busa, a nek digne nogu dok stoji parkiran...
 
Naravno da treba da postoji, međutim eto dešava se i ovo, ajde sad odrubite glavu čoveku zbog toga što je digao nogu...
Trebalo bi puštati snimke iz autobusa, da vidimo i te divne putnike koji slikaju vozače, ako sam na nešto alergičan i ako mi se nešto gadi, onda su to lažni moralisti. Čuj putnici se zgrožavaju, isti ti koji za sobom dnevno ostavljaju tonu smeća u vozilima javnog prevoza...

@Dzonihsv, znaš ti vrlo dobro na šta sam mislio.
Na razne besposličare koji po ceo dan hodaju gradom i idu da vide kome da pišu prijavu i zbog čega, vozači su malo postali netolerantniji, ja sam prvi imao problema zbog slikanja, ja koji nikada nikome nisam napisao prijavu, umalo 2 puta nije došlo do tuče, a jednom je lik pokušao da me udari retrovizorom. A ako neko pokušava da brani profesiju vozača i da objasni njihov položaj onda sam to ja, šta treba da očekuju ovi što po ceo dan hodaju i traže tuđe greške? Ne znam zašto vam to treba u životu, neko će vas osakatiti bez potrebe, sistem nećete promeniti nikada. Pogotovo zbog toga što niste svesni raznih stvari koje se događaju iza kulisa, mnogih stvari koje nisu za forum i mnogih stvari za koje biste se ozbiljno začudili kada bi čuli da se događaju. Ali, sve to je ogled našeg društva, ljudi su tankih živaca i samo sebi možete napraviti problem, pre neki dan je isto tako jedan pametan, psovao vozača autobusa na liniji 83, krenuo da ga udari, pa je posle završio na urgentnom, tako će iz gluposti proći i neko od vas, kao što sam rekao i vozačima je dosta svega i sve više će biti ovakvih situacija, znam dosta vozača iz raznih firmi pa ti tvrdim iz prve ruke, živi bili pa videli.

kopmania":2mrgjmhb je napisao(la):
Onda znači da invalid bez leve noge može da bude profesionalni vozač gradskog autobusa ???
Ovde se više radi o kulturi za volanom !!! Nema šta da mu noga traži na instrument tabli. I radnici u kancelariji sede po ceo dan na stolici pa ne dižu noge na stolove, pogotovo ne pred klijentima. Ima dovoljno pauzi ovaj vozač tokom dana da protegne noge ispred busa, a nek digne nogu dok stoji parkiran...
Naravno, kultura, moralisti naši...
A pauze :lool: :lool: :lool: Na liniji 15 ih naročito imaš, za smenu nekih 15-20 minuta, na 7,5 krugova i previše... :kk:
 
Vrh