Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 266 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    279
Pa pazite, svi učesnici mitinga su članovi, a svi članovi plaćaju mesečnu članarinu od koje nije nimalo teško iznajmiti autobuse. Iako je prevoz obezbeđen i "besplatan" u realnosti je svako platio kartu.
 
A koliko je članarina?

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Moraces da nadjes nekog sns da pitas kolika je clanarina neznam da lima tona sajtovima stranaka
 
Pa jedino 2012 da pitam :).

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
stf":3vklnmey je napisao(la):
Pa pazite, svi učesnici mitinga su članovi, a svi članovi plaćaju mesečnu članarinu od koje nije nimalo teško iznajmiti autobuse. Iako je prevoz obezbeđen i "besplatan" u realnosti je svako platio kartu.

Nije tačno da su svi učesnici mitinga članovi, i to sa sigurnošću mogu da potvrdim.

Kod mene na ulazu, a verovatno je to slučaj i sa drugim ulazima na Novom Beogradu je bilo nalepljeno obaveštenje tj. poziv SVIMA koji žele da prisustvuju mitingu, da će imati organizovani besplatan prevoz.
 
Bivis":gl8sk7el je napisao(la):
stf":gl8sk7el je napisao(la):
Pa pazite, svi učesnici mitinga su članovi, a svi članovi plaćaju mesečnu članarinu od koje nije nimalo teško iznajmiti autobuse. Iako je prevoz obezbeđen i "besplatan" u realnosti je svako platio kartu.

Nije tačno da su svi učesnici mitinga članovi, i to sa sigurnošću mogu da potvrdim.

Kod mene na ulazu, a verovatno je to slučaj i sa drugim ulazima na Novom Beogradu je bilo nalepljeno obaveštenje tj. poziv SVIMA koji žele da prisustvuju mitingu, da će imati organizovani besplatan prevoz.
Који је плаћен од чланарине чланова. Ок.

Поента приче је да остали грађани нису оштећени узимањем новца из неке државне буџетске линије. Превоз су платили искључиво чланови СНС. /или у случају неке друге партије, њени чланови/.
 
Budi siguran u to da smo oštećeni, i to nije slučaj samo sa SNS već i sa svim ostalim strankama koje su bile na vlasti. DS,DSS,SPS i mnogi drugi, svi oni su punili kase svojih partija novcem iz budžeta, na direktan ili indirektan način.

Hteo ne hteo, verovatno je i deo tvojih para učestvovao u svemu tome.
 
Novih 95 „Solarisovih” autobusa u novembru na beogradskim ulicama

Početkom novembra 95 novih „Solarisovih” autobusa biće uključeno u saobraćaj, što će značajno poboljšati kvalitet i nivo usluge prevoza, saopšteno je iz Direkcije za javni prevoz.

Po imenovanju v.d. generalnog direktora GSP „Beograd” nastavilo se sa potrebnim aktivnostima kako bi se autobusi što pre našli na gradskim ulicama. Kako navode u Direkciji za javni prevoz, trenutno je u toku procedura oko njihovog preuzimanja i registracije, pa se očekuje da se ovih 95 autobusa početkom novembra uključi u saobraćaj. Planirano je da se vozila rasporede na ukupno 22 najfrekventnije i najopterećenije linije, i to na: 16, 17, 18, 23, 27, 31, 37, 43, 51, 52, 53, 56, 58, 59, 65, 71, 75, 83, 88, 89, 95 i 96. Ovime će se značajno poboljšati kvalitet prevoza kako na navedenim linijama tako i na ostalim linijama u sistemu jer će se u okviru pogona GSP-a izvršiti preraspodela vozila, čime će se postići da i ostali pogoni dobiju pouzdanija vozila.

Preostalih 50 autobusa, do ukupno 200 koliko je nabavljeno, trebalo bi da pristigne tokom novembra, a krajem meseca da se i oni angažuju za prevoz putnika. Obnova voznog parka završiće se pre početka zime, tako da će GSP „Beograd” spremno dočekati zimsku sezonu, saopšteno je iz Direkcije za javni prevoz.

izvor: www.beograd.rs
 
dsc04284.jpg

dsc04285.jpg
 
O ne, od viskopodnog gumenjaka gori je samo niskopodni gasni gumeni autobus!!!!!!!!!!!
Ko to hoće da kupi ovo?
 
Куул, мада бих више волео да је овај :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=x-NuKqhQc6Q[/youtube]
 
Da, rađen je u saradnji sa njima. U pitanju je Liaz 5292.30, ne znam za vas ali meni je ovo ekstremno ružan autobus, a ovi retrovizori bi u BGu bili otkinuti vrlo brzo...
 
I Rusi i Poljaci imaju velikih problema sa dizajnom ,i ono sto sam rekao ranije da bi trebali da uposle dizajnere sa juga evrope,nasi dizajneri i Ikarbusu sa neuporedivo ispred ovih..ova Scania i nekako a ove sto nude za Beograd su ocaj,sto se dizajna tice. :o
504764304_324.jpg

Uporedite Kineski i njihov napredak
th_NIEUWS_1716_700_500_b96c5d4a6cf2e67c_org.jpg

url

dsc8054.jpg

Turski
1403162_658924634139554_1122975582_o.jpg

Liaz,koji nama nude.... plac majke Bozije.. :kafa: i nama znaju da vrate robu iz rusije kad nije kvalitetna,neka radizajniraju ili ovaj za Scaniju pa i nekako pa neka se vrate.
 
Šta se nalazi u ovoj ogromnoj budži napred? Video sam i nekoliko autobusa kod nas sa takvom budžom.
 
Boce za gas ;)
Pa pazi jedna Scania se okrenula saradnji sa kinezima, Citywide je po kineskom dizajnu, veoma sličan modelu Liaza 5292.30.
Ovaj model sa slike bi trebalo da bude neka verzija serije 5292.20, samo čisto sumnjam da će neki privatnik da kupi niskopodnog Liaza, a naročito ne na gas.
 
Somi303":c0dbi15h je napisao(la):
Куул, мада бих више волео да је овај :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=x-NuKqhQc6Q[/youtube]


prednja maska kopirana od Ikarbusa!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :lol:
 
ajde sta se samo zalite bolje i ruzan nov bus nego raspadnuti stari ikar il fap il tako neki tako ste kukali i za one neobuse ko da je bolje da se vozimo starim raspadnutim nego novim busevima :) znam da ce sad da se napravi neko pametan da kaze da je bolje da kad kupimo kupimo neki lepsi al da budemo iskreni kolko kostaju ovi ruzni a koliko lepi :) i kad uporedimo cenu vidimo koliko vise ruznig moze da se kupi za iste pare :)
 
Generalno autobus ne mora da bude lep, on nije vlastito vozilo, tvoje, moje, vozilo direktora firme pa da mora tebi, meni, njemu ili bilo kome da bude lepo. Važno je da je vozilo funkcionalno, iz najmanjeg ulaganja izvučeš najviše, jer poenta je da zaradiš više nego što potrošiš koliko se ja razumem u ekonomiju ;) Po meni generalno poštenije bi bilo kupiti ne znam 200 Mazova, sa svim manama i nedostatcima, jer će pre biti otplaćeni nego Ikarbusi, a izdržljiviji su i sigurno čvršći nego naša vozila. Što kažeš, novo je novo ;)
 
becks89":37jq7797 je napisao(la):
Boce za gas ;)
Pa pazi jedna Scania se okrenula saradnji sa kinezima, Citywide je po kineskom dizajnu, veoma sličan modelu Liaza 5292.30.
Ovaj model sa slike bi trebalo da bude neka verzija serije 5292.20, samo čisto sumnjam da će neki privatnik da kupi niskopodnog Liaza, a naročito ne na gas.
To mora da se promeni ako je standard da svi novi gradski GSP autobusi moraju biti niskopodni,isto pravilo mora da važi i za privatnike,a ko im je dozvolio ranije da kupuju visokopodna vozila?
Valjda je cilj uvođenja privatnih operatera u javni prevoz bio kvalitetnije prevoz građane a ne niži klvalitet. :kafa:
 
Vrh