Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 266 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    279
Na 26 japanac sa interesantnim natpisom ovdje je nekad bilo ogledalo
dsc03938.jpg

dsc03939.jpg
 
Trans jug radi samo 51, 55 i E4, ništa drugo.
A transprodukt sa 2 autobusa radi, osim na gradskim linijama, i na liniji 560 pa si verovatno to pomešao.
 
E to je, ja se izvinjavam na zabuni.

Elem, danas je opet haos u celom gradu bio, na Slaviji su tramvaji zakucali pa je bila opšta pometnja, celo popodne neki haos, valjda ludilo zbog petka.
Da nastavim sa Solarisima :D
ixnc.jpg

8siz.jpg

1acz.jpg



Evo i nekih detalja slikanih tokom prezentacije na Trgu republike (02.09) koju sam već pominjao.
hygz.jpg

ydv4.jpg

plbt.jpg

U pozadini je direktorka marketinga GSP Beograd, koju ovog puta pozdravljamo i zahvaljujemo se na pozivu i saradnji.
puid.jpg

8gl6.jpg

2psy.jpg

9pm9.jpg

6dtk.jpg

m4kj.jpg

1hf3.jpg

psvp.jpg

hl37.jpg

ytoa.jpg

w9py.jpg

m8j5.jpg

ow3m.jpg

vz7n.jpg

jcet.jpg

lclr.jpg

2h27.jpg

847y.jpg

6r1x.jpg

ul0s.jpg

b3mb.jpg

d0e0.jpg

r3oh.jpg

sqz1.jpg
 
ovi vozaci ne mogu bez Filipa Vukse stalno ga spominju.Jedan vozac veli da bi bas voleo da ga Fica uslika :)
 
Nije precizirao to sam slusao kako dva vozaca razgovaraju u busu i ovaj ovom drugom rece to da bi bas voleo da ga Filip slika i pricao kao da je Filip skoro slikao nekog kolegu njegovog.Po meni ako vozac radi posao kako treba ne bi trebao da se boji Filipa uopste
 
Ala je njima veselo :)
Niti su mi vozači ciljna grupa pa da ih slikam, niti sam skoro imao bilo kakve potrebe da slikam vozila. Više puta sam čuo da su, ko god da ih slika, mislili da sam to ja, samo silno greše. Čak su i referenti saobraćaja jednog pogona slikali nekoga ko stoji na ulici i slika autobuse i kasnije sam ja bio optužen za to. Samo su prevideli da sam tog dana bio van BG. :D
Iako ih ne slikam oni su očito poprilično zašli u nekakvu paranoju...
A i da podsetim, kada je došlo do incidenta u Zemunu fotografisao sam razbijena stakla na vozilu, a ne vozača.
 
To sam ja preneo, na Novom Gradu, sa drugarom slikao, on otišao u kućicu da se prijavi, prvo vozač sa 15ce pita jel sam Vukša, onda sa 45, pa i sa 709, dakle brate ti si najpopularniji među vozačima :D
 
Ц.С.И., значи да си већ утерао страх не само возачима градских аутобуса, него и целом ГСП-у, приватним превозницима и Ласти :kk: :)
Још мало па ће и Ђики да те се боји. :D
 
c.s.i.":2u7uwztm je napisao(la):
Interesantno je da prevoznik Trans jug vrši prevoz putnika na relaciji Beograd - Obrenovac bez ikakvog odobrenja i bez registracije linije. Jedine registrovane linije na ovoj trasi su 860, 860E i 861A, koje saobraćaju u okviru ITS2.
Više puta sam video njihov sivi, izuzetno raspali autobus sa tablom "Beograd-Obranovac" koji prevozi putnike bez ikakvog odobrenja i koji svakako nema ugrađen bus plus sistem.
Danas sam dobio ovaj dopis iz saobraćajne inspekcije, tako da su se sumnje potvrdile kao veoma opravdane: http://www.dodaj.rs/f/1W/fW/4eYYdqgm/001-copy.jpg

Dakle radi se o maksimalnoj bahatosti i podrivanju sistema javnog prevoza u koji su i sami (nažalost) uključeni... :bash:
Evo, lik na sajtu drži i red vožnje:
http://www.trans-jug.com/
 
Unacop je cesto preusmeravan sa 50ice na 303 (?) iako nisu u njihovoj nadleznosti, tacnije nijedna linija sa poteza 300 nema njihove polaske.
 
EUKALIPTUS":21utqgy9 je napisao(la):
c.s.i.":21utqgy9 je napisao(la):
Interesantno je da prevoznik Trans jug vrši prevoz putnika na relaciji Beograd - Obrenovac bez ikakvog odobrenja i bez registracije linije. Jedine registrovane linije na ovoj trasi su 860, 860E i 861A, koje saobraćaju u okviru ITS2.
Više puta sam video njihov sivi, izuzetno raspali autobus sa tablom "Beograd-Obranovac" koji prevozi putnike bez ikakvog odobrenja i koji svakako nema ugrađen bus plus sistem.
Danas sam dobio ovaj dopis iz saobraćajne inspekcije, tako da su se sumnje potvrdile kao veoma opravdane: http://www.dodaj.rs/f/1W/fW/4eYYdqgm/001-copy.jpg

Dakle radi se o maksimalnoj bahatosti i podrivanju sistema javnog prevoza u koji su i sami (nažalost) uključeni... :bash:
Evo, lik na sajtu drži i red vožnje:
http://www.trans-jug.com/


On drži red vožnje na sajtu i liniju u praksi, ali vidiš da je i inspekcija ustanovila da je to protivzakonito, tj. da nema dozvolu za tu liniju. Takođe linija Beograd - Obrenovac nikako ne može biti međumesna jer je i početna i krajanja tačka na teritoriji grada Beogada.
 
Pa znam ja to, on je ladno uveo svoju liniju Beograd-Obrenovac i vozi ilegalno. Ovi ostali prevoznici imaju registrovane međumesne linije koje idu van Obrenovca, van teritorije Beograda i do Obrenovca voze legalno mnogo povoljnije od linije 860, a to su linije za Ub, Banjane itd. ali svakako da niko ne može da uvede "međumesnu" liniju koja je ista kao i 860.

To je kao da ja sad kupim autobus i počnem da vozim na liniji Zemun (Bačka)-Crveni krst i pravim se da imam registrovanu međumesnu liniju, i prodajem karte u vozilu.
 
marrecar":9fmb0hyc je napisao(la):
Unacop je cesto preusmeravan sa 50ice na 303 (?) iako nisu u njihovoj nadleznosti, tacnije nijedna linija sa poteza 300 nema njihove polaske.
И нека је, ФАП-ови су им врх 8)
 
Preusmeravani su i na 302 i 305. Kada ih vidite, to samo znači da GSP nije bio u stanju da obavi ni po 3-4 vezana polaska....
 
Somi303":3m0fnggt je napisao(la):
marrecar":3m0fnggt je napisao(la):
Unacop je cesto preusmeravan sa 50ice na 303 (?) iako nisu u njihovoj nadleznosti, tacnije nijedna linija sa poteza 300 nema njihove polaske.
И нека је, ФАП-ови су им врх 8)
Ne kazem da ne treba, naprotiv. To samo govori koliko se ne postuju propisi, ali ono najgore, da Kosmaj nema dovoljno autobusa u voznom stanju.
 
Solarisi trenutno stacionirani u SP "Novi Beograd" tokom ove nedelje izlaze u saobraćaj, bar su takve prve prognoze, imenovan je novi v.d. direktor GSP Beograd!
 
Sofija
Originally Posted by Andrej_LJ View Post
126 novih duplih autobusa MAN na prirodni gas dobija Sofija. Projekt vredan 34 milijona eura ili oko 268 000 eura po vozilu...

koliko kostase ono nasi busevi kupili smo 200 kom ali drasticno skuplje po komadu ilimi se cini
 
268.000?
To je manje od cene IK-218M, nemoguće.
Ili postoje subvencije zbog kupovine vozila na gas i te fore?
 
Vrh