Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 266 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    279
Pogledaj u temu gdje covjek pise o tom pa mozes detaljnije da ga pitas ,Meni jedno objasnjenje posto su u EU ili psk da je konkurencija ucinila svoje ili pak da se neko nas ugradio neke desetine iljada evra
 
След обжалване, четири удължавания на срокове и близо година от обявяването на обществената поръчка за покупката на 126 нисковъглеродни автобуса (на метан) за градския транспорт на София потенциалните доставчици намаляха, а отварянето на двете ценови оферти в сряда показа, че германската MAN Truck&Bus е най-вероятният изпълнител на търга. Компанията предложи 66 млн. лв. без ДДС при прогнозна стойност от 81.1 млн. лв. без ДДС и събра 31.25 т. от максимален брой 40 за влиянието на разходите за гориво, мощността и гаранционните срокове.
Другият кандидат - китайският производител Zhen Gzhon Jotong Bus, даде по-висока оферта от 76 млн. лв. без ДДС и получи и по-ниска оценка по останалите изисквания. От ценовите оферти зависи по-голяма част от общата оценката на участниците, тъй като според критериите предлаганата цена е с тежест 60%.

Tako da je cena sa 20% PDV oko 321 000 evra po autobusu.
 
direktor":291faa81 je napisao(la):
Sofija
Originally Posted by Andrej_LJ View Post
126 novih duplih autobusa MAN na prirodni gas dobija Sofija. Projekt vredan 34 milijona eura ili oko 268 000 eura po vozilu...
Pics or it didn't happen!
 
E brate i meni je drago što smo se tako slatko ispričali ;)
321.000 je ajde da kažemo realna, očigledno da onda cena Ikarbusa nije za poređenje...
 
Samo jedan komentar: autobusi su najgore motorizovano sredstvo prevoza ikada izmisljeno
 
hazard":e05jldtv je napisao(la):
Samo jedan komentar: autobusi su najgore motorizovano sredstvo prevoza ikada izmisljeno

Da ali je opet daleko bolje prevozno sredstvo za gradske uslove nego lican automobil. Inace sam ja isto velik pobornik za elektrican javan transport naravno.
 
dsc04091.jpg

gb 10 pogon gorenje
 
direktor":207cygge je napisao(la):
dsc04091.jpg

gb 10 pogon gorenje
Odlična slika,natpis sam sve govori.Nadam se da je na putu za večni počinak u Železniku ali nije,to očigledno još uvek prevozi ljude. :notok:
 
becks89":1g2ig0up je napisao(la):
Solarisi trenutno stacionirani u SP "Novi Beograd" tokom ove nedelje izlaze u saobraćaj, bar su takve prve prognoze, imenovan je novi v.d. direktor GSP Beograd!
Za sad još ništa,slaba prognoza :) ,inertnost je neverovatna stvar,šta je sad izgovor?Brže će upaliti ugašenu visoku peć u Smederevskoj železari nego pustit Solarise u saobraćaj.
 
Vozila iz pogona novi bgd parkirana na ulici.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Danas kod raskrnice bulevara Mihajla Pupina i ulice Džona Kenedija, oko četiri zglobnjaka GSP autobusa sa natpisom slobodna vožnja.

O čemu se tu zapravo radilo sam shvatio tek kada je jedan lik lepio poster na šoferki sa slikom Vučića, za sve koji su želeli SNS je organizovao besplatan prevoz do Arene.

Malo nelogično sobzirom da Arena i nije toliko daleko, odatle bi svako mogao da stigne sa linijom 17 za nekih pet minuta.

Normalan svet se tu pita ODAKLE para braćo!? :shock:

Da li je GSP dobio pare za to što im u špicu iz redovnog saobraćaja izbačeno ko zna koliko autobusa za prevoz partijskih poslušnika?

2013-10-21-160931.jpg


Malo dalje niz ulicu su bila parkirana još tri zglobna autobusa, nisam ih slikao zato što sam već posle ove slike doživeo malu neprijatnost.
 
Bivise na moje prethodno pitanje so dao odgovor. Autobusi parkirani u đorđa stanojevića i marka hristića su busevi koji voze za sns skup. Bez preterivanja ima ih 40.


Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Ja taman da napisem "pa dobro, bolje da rezervisu nego da prave guzvu u prevozu", kad ono uzeli skoro 40 autobusa. o.O
 
ovo je slika dok su se autobusi još okupljali, kasnije je cela ulica bila puna autobusa.


20131021172150.jpg
 
Bonvivan":tvd6rhhq je napisao(la):
becks89":tvd6rhhq je napisao(la):
Solarisi trenutno stacionirani u SP "Novi Beograd" tokom ove nedelje izlaze u saobraćaj, bar su takve prve prognoze, imenovan je novi v.d. direktor GSP Beograd!
Za sad još ništa,slaba prognoza :) ,inertnost je neverovatna stvar,šta je sad izgovor?Brže će upaliti ugašenu visoku peć u Smederevskoj železari nego pustit Solarise u saobraćaj.
Evo danas sam okrenuo par brojeva telefona, popričao sa nekim ljudima i dobio sam prilično jasan i sasvim razumljiv odgovor. Dakle, trenutno su gotovi svi papiri, čeka se samo registracija kako bi vozila mogla u saobraćaj, krajnji rok za puštanje svih vozila sa parkinga je 01.11.2013. :)
 
Sva vozila sto su koriscena za niting placena iz kase SnS a bar tako kazu
 
I lepo ti oni uzeli +-40 GSPovih vozila, od najbolje sorte, a ostavili ostatak grada da se vozi u kantama.
 
direktor":yqpyifex je napisao(la):
Sva vozila sto su koriscena za niting placena iz kase SnS a bar tako kazu
Mila majko :o
Sinoć je bilo preko 500 autobusa iz raznih krajeva Srbije, na raznim lokacijama i raznih firmi, kolika je njima kasa kada mogu tako nešto da prijušte :rant:
 
Ни приближна им каса није, оној за коју годину што ће бити актуелна :cry:
 
Vrh