Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 266 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    279
Једно је каф а друго 16,95... брдо других претрпаних линија, где се ломе људи од гужви.
Морам да се вређам, јер ти си споменуо Србе, а то је топ цивилизацијски ниво (ако ћемо тако колективно у исти кош)
Јеси ли животиња, да те неко затвара, закључава, бије можда...сигуран сам да не.
Прозори се отварају зато што климе багују, превоз је преоптерећен, пренатрпан, не одржаван... не зато што је Тесла, Пупин, Миланковић, Стефан... био смрад без мозга, културе, образовања...
 
Samo napominjem da takav sistem postoji kod nas /nije imaginarna priča iz belog sveta/ i da savršeno funkcioniše i da je to model koji treba da se primenjuje i na ostalim tipovima prevoza. Solaris bi trebao da ima sličan sistem.
 
Где је тај систем код нас, па да још савршено функционише?
Кад сам видео да је Бекс написао да возачи не знају светла да упале, већина. Нек видим и систем који функционише! :D
Али ми опет остаје питање здравог разума, за шта требају прозори? Шта је са овим некултурним Будипештанцима, са Александрових слика, имају ли они катанац?
 
Već sam ga spomenuo, na KAF tramvajima takav sistem postoji i funkcioniše savršeno.

Budimpeštanci poseduju višegeneracijsko austrougarsko vaspitanje koje naš narod ne poseduje. Sitnica.
 
Smirite loptu zapalimo po jednu uz dim mira i tolerancije
dsc03738.jpg
 
stf":23otbuef je napisao(la):
Već sam ga spomenuo, na KAF tramvajima takav sistem postoji i funkcioniše savršeno.

И ја сам споменуо да он не трпи толика оптерећења, број путника...
Па нека на кафу и остане, у 706 или 704 ујутру лети, то би био геноцид.

Budimpeštanci poseduju višegeneracijsko austrougarsko vaspitanje koje naš narod ne poseduje. Sitnica.

Батајница, Земун, Борча такође... већи део Српског народа је био више под Аустроугарском окупацијом, него под турском, а сама царевина је имала као најбројније становништво словенско 45%...ситница!

Не желим расправу са тобом. Али морам да кажем да за своје паре желим избор. И да понекад у исти кош стављамо ствари, које не иду заједно. Народ није крив, културан, прљав, мутав, али има таквих људи, ок?
Ни мени нисте исти ти и онај што је замуљао Грочицу, због користи од једног бурета, разумеш. Не знам зашто, али сам увек осетљив на то. А није ни тачно ни примерено нити иде уз озбиљност коју си ти испољавао увек.
Хајде уз мој ник, па такве грешке и да иду некако :lol: :vops:
 
Борчанац":iy2jbmum je napisao(la):
Где је тај систем код нас, па да још савршено функционише?
Кад сам видео да је Бекс написао да возачи не знају светла да упале, већина. Нек видим и систем који функционише! :D
Али ми опет остаје питање здравог разума, за шта требају прозори? Шта је са овим некултурним Будипештанцима, са Александрових слика, имају ли они катанац?
Pa govorim ono što jeste, većina ljudi sa ovih linija tipa 100,300,400, 600 koji su najglasniji kad treba da se uzmu nova vozila, zapravo veze nemaju. Gledao sam čoveka koji na ik-103, bus sa jednom od majpreglednijih tabli, ne ume da upali svetla u salonu, pa je krenuo sa metodom ajmo sve dugmiće probati pa jedno sigurno jeste. Ili kad je čovek na ik-218 "palio" brisače na ručici retardera, još se čudi što neće...
 
Борчанац":48hinjk9 je napisao(la):
stf":48hinjk9 je napisao(la):
Već sam ga spomenuo, na KAF tramvajima takav sistem postoji i funkcioniše savršeno.

И ја сам споменуо да он не трпи толика оптерећења, број путника...
:shok: Сутра око 2-3 сата сачекај шпанца код Вука, па онда потврди ово :D
 
Borčanac,

Kao što Šomi reče, pokušaj u naznačeno vreme da uđeš u KAF na liniji 7 kod Vuka pa ćeš videti koliko ne trpi opterećenje. U njemu tada ima više ljudi nego u pomenutim 706 ili koja god... pa je opet vazduh čist i prijatan. Dakle, moguće je.

A što se tiče ostatka posta. Stanovništvo Borče, Bataje i Dobanovaca, se dosta demografski izmenilo od vremena Austrougarske i više ne predstavlja reprezentativan uzorak te kulture. Ali zato malo severnije, već je drugačije. Uostalom, trenutna NS kultura i BG kultura su neuporedive... između ostalog. Osim toga, recimo, primetna je kulturološka razlika između izbeglica iz Hrvatske i onih iz Bosne/Kosova.

Na kraju krajeva, državu čini narod, kakav je narod, takva je država i obrnuto. Takođe, političke vođe su došle iz naroda i izabrane od naroda i predtavljaju narod. Kakve su vođe, takav je narod i obrnuto.

Pre bi se reklo da je prosečan Beobild forumaš kulturološki eksces u Srba ...
 
Povećava se gužva na delu parkinga gde su novo pristigli Solarisi,sad su ih spakovali ko sardine na sami kraj parkinga pored gomile starih tramvajskih šina ... :notok:
 
I posle neka se neko pozove na proceduru i slične gluposti,očigledno da se odlazeći gradonačelnik ponaša u stilu francuskih kraljeva,posle mene potop,i da želi da se predstavi kao mesija koji jedini može da nas spase na sledećim izborima.
Na koji način ovaj javašluk i nebriga može da se opravda pred građanima,nova vozila skupljaju prašinu na parkingu nemali broj dana,japanci se samospaljuju,broj vozila se smanjuje,treba li još da nabrajam?
Sa druge strane,gde je ta nova na sva zvona hvaljena i najavljivana superefikasna gradska vlast koja će nam obezbediti potoke mleka i jezera meda,čini mi se da ne postoji i da je trenutno klasično bezvlašće koje nekom očigledno odgovara?
Zašto ti novi ne urade nešto konkretno,recimo puste u saobraćaj sva novopristigla vozila i pokažu građanima da stvarno misli na njih a ne samo na svoju g...cu i vlast što je činjenica.Od kad je Đilas smenjen imam osećaj da niko ništa više ne radi u gradu već da se stvari odvijaju po inerciji,stari više neće da bilo šta rade jer ih ne zanima,novi neće ili ne mogu iz već nekog svog razloga,a vi građani ko vas šiša.Izvinjavam se ako sam malo otišao u off.
 
@Bonvivan,

Pa cilj je bio da se smeni Djilas, ne da se poboljsaju uslovi zivota beogradjana!
 
Ocekujem uskoro ovde da procitam da je i gravitacija posledica djilasove "vlasti"... bolest...
Autobusi ne izlaze zato sto je direktor GSP-a u pritvoru iz nepoznatih razloga, a predsednika skupstine SPS nije u stanju da ponudi jer se trenutno za tu funkciju tuku Vucicev zet stirna tetka i Dacicev pasotrak sestric i cukundeda. Dakle Djilas vise nije gradonacelnik, a i da jeste potpis daju sef gsp ili predsednik skupstine.
Hteli ste svi ovde novu vlast uzivajte...
 
Pa realno, normalnije je funkcionisao grad dok je bio Djilas gradonacelnik.
 
полако ДС-овци, нова власт не постоји, на сцени је принудна управа. Нова власт после ванредних избора.
 
Zapravo, na sceni nije još ni prinudna uprava. Formalno je Đilas i dalje gradonačelnik - tako da oni koji se hvale da je sada bolje, kao i oni koji kukaju da je sada gore, samo mlate praznu slamu :D

Za 15. oktobar je zakazana sednica Skupštine grada - ako bude bilo kvoruma (tj. pameti) - valjda će ovlastiti zamenika direkora GSP-a da potpiše preuzimanje ovih "Solarisovih" autobusa. U suprotnom će autobusi stajati parkirani do marta!

Još neke važne odluke su na čekanju i mislim da bi bilo dobro napravit politički konsenzus da se one donesu. I to nikako ne menja dalji razvoj događaja u gradu, jer ako se na sledećoj sednici ne izaberu novi gradonačelnik i novo gradsko veće (a gotovo sigurno neće), Vlada Srbije svejedno imenuje prinudnu upravu. Ali možda ne bi bilo loše da neke odluke (poput ove u vezi sa autobusima) ne čekaju proleće.

Inače, jedan jako važna stvar se zanemaruje u ovoj celoj zavrzlami, a to je da nam preti privremeno finansiranje. Skupština grada će uskoro biti raspuštena, a prinudni organ uprave nema mandat da donosi budžet za 2014. Tako da će i budžet morati da sačeka proleće. To ipak nije mala stvar :(
 
@ stf
Nemoj molim te da me etiketiras, bar od tebe to ne ocekujem. To sto se slazem ili podrzavam jednog coveka ne znaci da sam automatski i za stranku, posto mi se politika generalno gadi, ali sam u stanju da formiram svoje misljenje bez RTS PINK KURIR BLIC STUDIOB itd.
@homerjay
Kolko ja procitah po statutu grada, Djilas jeste gradonacelnik, ali mu za bilo koju odluku treba skupstinska vecina koja ocigledno ne postoji cim je on ostavljen na funkciji vd-a gradonacelnika.
U svakom slucaju nadam se da ce barem jednom razum preovladati politiku i da ce se neke stvari izglasati pre novog saziva skupstine grada, a jedna od tih stvari je i pustanje Solarisa.
 
Interesantno je da prevoznik Trans jug vrši prevoz putnika na relaciji Beograd - Obrenovac bez ikakvog odobrenja i bez registracije linije. Jedine registrovane linije na ovoj trasi su 860, 860E i 861A, koje saobraćaju u okviru ITS2.
Više puta sam video njihov sivi, izuzetno raspali autobus sa tablom "Beograd-Obranovac" koji prevozi putnike bez ikakvog odobrenja i koji svakako nema ugrađen bus plus sistem.
Danas sam dobio ovaj dopis iz saobraćajne inspekcije, tako da su se sumnje potvrdile kao veoma opravdane: http://www.dodaj.rs/f/1W/fW/4eYYdqgm/001-copy.jpg

Dakle radi se o maksimalnoj bahatosti i podrivanju sistema javnog prevoza u koji su i sami (nažalost) uključeni... :bash:
 
Vrh