Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 266 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    279
Nisam pratio šta ste se raspisali na ovih nekoliko strana. Samo moram da napišem da je moj glavni utisak o novim Solarisima neudobnost sedišta. Utisak u zadnjici pri vožnji od Zemuna do autokomande koliko se vozim skoro svaki dan na putu do fakulteta je potpuno isti kao pri vožnji da onim prastarim drvenim sedištima.
 
Problem dokazivanja je druga priča. Ali to nije toliko strašno, retki su primeri kao onog što je izboo provalnika. No, naravno da postoje implikacije. Ja bih radije da nekog šoknem pa makar i posle imao problema nego da me neko prebije :)

Za tejzere sam poslao mail mupu pa ćemo videti, druga oružija jesu pobrojana uključujući i hladno oružije ali tejzeri nisu, pa postoji šansa da se oni ne "diraju". Nadam se da ćemo za koji dan dobiti odgovor.

kamere su uvek dobrodošle!
 
Evo ti plus za trud ,to je i uloga Beobuilda da prodiskutujemo sve opcije,argumentovano..
 
Одличних страница две, види се труд свих и сви су препознали неки правац. То готово увек уроди плодом. Само сви треба да будемо свесни да ће возачи бити безбедни, када и сви остали. Када се врати част и морал међу људе, кад путници у бусу скоче у одбрану човека који им брижно пружа услугу. И кроз ове странице, заједништво, истицање исправног става, образовно ће деловати, можда и дати веће резултате дугорочно. Људи смо, сви имамо неке своје муке, али и способност да разумемо друге.
 
Velika istina se krije iza toga da mi imamo puno huligana koji tako bleje u kraju i ako imaju silne prijave. To su isti ljudi koji se tuku po fudbalskim utakmicama, razbijaju izloge po mitinzima, jure LGBT-evce i sl.. Da ne mešamo paradu na ovaj forum, ali takve ljude treba kazniti i siguran sam da to jeste izvodljivo, samo nam fali malo policijsko-političke volje. Načuh neki podatak sad skoro da nama zapravo fale silni neki policajci u sistemu. Brojka na republičkom nivou je preko 10 000.

@2012 zahvaljujem za +, biće još nekih aktivnosti tog karaktera sa moje strane od Novembra :)
 
Tejzeri jesu zabranjeni ,cak je amercika firma koja ih proizvodi imala prezentaciju i jedan su poklonili mupu , americka ambasada je htjela da lobira za izmjenu zakona i da donira odredjen broj uredjaja ali im nije proslo .Jednostavno nisu bezbjedni ,Za vozace pre svega odvojena kabina .
Sto se ticekamera samo kamere iz spancima mogu biti vjerodostojne na sudu jer su vozila obijezena naljepnicom da posjeduju video nadzor.
Dok sva ostala to nemaju samim tim snimak nije validan na sudu.
 
Naravno da tejzeri nisu bezazleni ... mogu izazvati probleme sa srcem kod ljudi koji nisu znali da imaju taj problem, ili stvoriti problem kod ljudi koji imaju predispozicije za srčane probleme, izazvati EPI napade i slično ...

Kažem vam, represivne mere samo komplikuju stvari i otvaraju vrata za nove probleme ...

Panik taster povezan direktno sa MUP centralom, kamera koja snima situaciju ispred i iza vozila (za saobraćajne incidente) i obuka vozača o ponašanju prema putnicima je sve što nama treba.
 
Ja ne verujem da ona jadna zena vozac necija majka,ili njena porodica bi za zabrinuli ako bi napadacu stalo eventualno srce usled napada metalnom stanglom na glavu doticne,a javnost jos manje.U sta ce ti panik taster kada te lik udara metalnom stanglom,dok neko dodje adio zivote..Ne treba se brinuti za bezbednost i zdravlje napadaca vec onoga ko je napadnut.Evidentno je brutalno ponasanje i trazi adekvatne mere samozastite.
 
Kolega 2012 mislim da postoji u pravu nesto sto se zove nacelo humanosti ,pravednosti isrezmjernosti ucinjenom djelu ,Davno smo ja mislm prerasli sistem taliona ,krvne osvete ,oko za oko ,i djeljenje pravde prepustili drzavnim organima tj trecoj neutralnoj strani .Jer drzva jedina ima moc prinude i upotrebe sile ,stiiteci sve gradjane podjednako kroz krivcno pravo
 
Tu ima dva razlicita pogleda na pravo... U Americi recimo dozvoljeno je imati oruzje za samoodbranu i ubiti nekoga na svom posedu... Kod njih ne prepostavljaju da neko moze to oruzje da iskoristi posle svadje neke i da ubije neduznog... Recimo dodje ti drugar u posetu posvadjate se i ti ga ubijes iz pistolja... Koliko sam ja razumeo ako kazes da te je napao ili da je usao da te opljacka neduzan si...

Kod nas i kod mnogih drugih ide se na to da ljudi nemaju legalno oruzje sa kojim mogu nekoga da ubiju...

U uredjenim drustvima po meni je bolji sistem sa sto manje oruzja, ali kada se sistem raspada i kada drzava preti da te stavi pod totalnu kontrolu onda je bolje imati oruzje... (americki ustav predvidja oruzje bas zbog odbrane od tiranske drzave)...
 
Kolega Direktore,kod nas u toku transformacija prvosudnog sistema i krivičnog procesnog prava, iz kontinentalnog u common law,predpostavljam da si upoznat s tim.
Postojeći Zakon predvidja da nije svaka radnja koja u sebi sadrzi neke elemente krivicnog dela i sama krivicno delo. Sama predvidjenost u Zakonu odredjene radnje krivicnog dela ucinjena u odbrani ili samoodbrani iskljucuje krivicno delo, jer ta predvidjenost u zakonu iskljucuje protivpravnost, a bez protivpravnosti – nema ni krivicnog dela.
Ukoliko nas, recimo, neko negde napadne, zeleci da nas napadne, oduzme, osteti ili slicno neku nasu stvar, Zakon nam dozvoljava da se branimo, kako telo i zivot, tako i imovinu, te ukoliko u toj odbrani izvrsimo radnju koja ima elemente krivicnog dela mi cemo biti oslobodjeni, jer nam Zakon dozvoljava, da ukoliko se ispune odredjeni uslovi mi sami, dakle pre Suda stitimo svoje pravo, jer kasnije moze biti prekasno.
 
Jednog djela kpp i stupa na snagu 1.10.2013. upitanju je neki hibrid mjesavina kontinetalnog i common low prava ,tuzilacka istraga itd nejednakost stranaka pred sudom siromasni vs bogati cak i na samom pravnom profesori sa katedre nedjele isto misljenje ,mislim da je ovo previse naglo i na precac prelomljeno ,da se nista revolucjonarno u efikasnosti i brzini nece dobiti nazalost
 
Jeste,mada ipak sve to odavno dobro provereno u američkoj praksi..ne očekuju se neka iznenađenja.
 
O je**** vas Amerika više. Zato smo ovde gde jesmo, ugledamo se na najgori ološ!
 
Ali bukvalno, na najgori ološ na svetu ...
 
Može li neko da odgovori zašto druga tura Solarisa već dve nedelje( možda i duže) stoji na zadnjem parkingu garaže Novi Beograd i čeka(provereno se ne pomeraju)? :?
Političke igre odlazećeg gradonačelnika koji bi da preko ovoga optuži novu vlast za opstrukciju,neažurnost nadležnih službi( policija i slično) pri registraciji vozila i davanju upotrebnih dozvola,opstrukcija nove vlasti kojoj odgovara da što više opanjaka staru vlast....?
Sve to nauštrb kvaliteta(o kakvka neodgovarajuća reča kad je reč o javnom prevozu u glavnom nam gradu) prevoza građana.
 
Zato sto nema ko da potpise ,generalni u zatvoru ,niko drugi nema ovlascenje iz raznih razloga tao dok se ne konsoliduju busevi ce pristizati i neizlaziti u saobracaj
 
To sto rece direktor, generalni u zatvoru. Mada ne znam kako to, pretpostavljam da ima jos jedan nadlezni koji ce da potpise to nesto da bi se poslalo u gradsku skupstinu gde ce oni odobriti. Sad kada je rasulo i u GSPu i u Gradu, sve vece su sanse da cemo se mi ipak voziti kantama ove zime.
 
Tih 150 je kap u Beogradskom moru autobusa,neće se to mnogo primetiti sada kada hladnijim danim nagrne stampedo građana,očekujem lom solarisa.. :kafa: nisu poljaci videli naše 2 milionske gužve u gradu bez metroa.
 
Pa može li neko iz gsp-a da skokne do zatvora da odnese papire? Kad su posete u cz? ako nema ko mogu ja.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаталк 4
 
A gde je zamenik direktora? Gde je upravni odbor da imenuje nekoga? Efikasni smo do bola na svim poljima!
 
Zabrinut sam zbog solarisa ovo ima da se otegne ko gladna godina :bash: :(
 
Vrh