Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 266 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    279
Davanje bilo kakvog oružija, bilo bi zloupotrebljeno.
Postoji panik taster, on ide preko bus plusa, međutim to je daleko od efikasnog rešenja.
 
Nije to bilo na okretnici, nego u Ustanickoj gde autobusi skrecu, pa je iz suprotnog smera naisa auto. Inace ni meni to nije jasno, konstantno vidjam automobile u okretnici iako je to jasno zabranjeno, a niko ne regulise.
@Borcanac mislim da imaju dugme za paniku, jedino becks ili MAN da potvrde. Samo je to za dzabe kod ovakvih slucajeva, dok on pritisne, pa dok operater pozove policiju, oni dok stignu, vozac je pretucen, jedino mogu da uhapse napadace.

EDIT eto potvrdi becks, ja dok ispisem poruku. :laugh:
 
index.php

Evo tog čuda kako izgleda.
Izvor:busevi.com
 
Podržavam predlog da vozači dobiju status službenih lica i fizički napad na njih znači automatsku zatvorsku kaznu bez ikakvog sudskog procesa ... ALI !!!

Od svih slučajeva verbalnih incidenata između vozača i putnika/učesnika u saobraćaju u velikoj većini slučajeva sam vozač autobusa je inicirao incident. Jednostavno, imaju veće, jače vozilo i još je službeno - državno ...

Plaši me kako bi se ponašali u saobraćaju da ih još štiti zakon po automatizmu...

Kao što su u BG taksisli faktički legalizovana mafija ... tako se ponašaju.
 
Морамо приступити са више поверења, упркос томе што си за већину људи у праву. Овако као да смо у врзином колу и сви су за нешто у праву, због нечега тврдоглави. За безбедност, безусловна подршка. За јавашлук, безусловна осуда. То да буде принцип од којег полазимо, а мање да се држимо сви слепо ( своје? ) стране.
А ово горе...јакузе, таксисти, тријаде, руси...
 
becks89":vfyap8my je napisao(la):
Davanje bilo kakvog oružija, bilo bi zloupotrebljeno.
Postoji panik taster, on ide preko bus plusa, međutim to je daleko od efikasnog rešenja.
Nije, ako je u cilju samoodbrane,ako se dobije dozvola i ide na obuku. :kafa: A sve moze da se zloupotrebi cak i olovka,zato vozaci i prolaze psiho test.
Taser-x26.jpg

images

Air_Taser-model.jpg

Tejzer ili elektor sok bi zaista omogucio efikasnu samoodbranu..s obzirom da deluje i preko odece. :kafa:
 
Dragi 2012, zar vozači ne prolaze obuku i zar nemaju vozačku dozvolu pa opet imamo svaki dan teške udese i teške posledice. Dakle, to ne pije vodu, a evo juče njih trojica napala vozača, koga bi ti prvo onemogućio? U takvoj situaciji retko ko ostaje pribran, jedino kako našeg čoveka možeš opametiti je da ga tresneš po džepu. Da mu napadač isplati mesečna primanja tokom bolovanja, troškove lečenja i ostale troškove kao i novčanu naknadu dobro bi se razmislio sledeći put, ali da taj novac zarade čisteći ulice, kopajući bašte ili u nekom rudniku.
Problem omladine je višak slobodnog vremena i snage, da radi 8h, nebi mu palo napamet da napadne nekog na radnom mestu. Mislim da je pravo vreme za izmenu zakona, da se huliganizmu stane na put!
 
Dragi becks89,Dok ovaj slucaj i ostali dodju na red za procesuiranje,do tada neki vozac postane invalid ili cak bez zivota,slaba im je uteha kada vas neko prebije i napravi invalidom.Verujem da bi svi ovo vozaci ipak bili zadovoljni da barem dobiju priliku da se odbrane.Uostalo ako neki vozac zeli da sakrije pistolj u cilju samoodbrane on ce to i uraditi. :kafa: U Usa u ogromnom broju slucajeva ljudi su s odbranili pomocu tejzera..u svakom slucaju osecaj sigurnosti kod vozaca bi bio znatno veci ako bi znali da imaju barem nesto da se odbrane,uvek podjes prvo od sebe.
 
Odbrana tejzerom je privremeno resenje. Velike su sanse da ce opet ti isti id*** doci jednog dana i napasti ga.
 
Нови напад у трамвају 2 потврђује да постоји поред бахатости возача и проблем њихове безбедности...
 
Aman više i vi i USA, ovo nije Amerika, dosta sa poređenjem njih i nas! Daleko smo od njih, kolju se po ulicama, malo malo pa masakr na ulici, kad su bolestan i nepostojeći narod, kako god nismo ni približni njima. Nije tajna, drže ljudi štangle, palice, bilo je i pištolja ranije ali džabe, nećemo divlji zapad jer država ne može da kontroliše manjinu.
 
Ah pa upravo zbog svega sto si naveo u Usa imaju najvise iskustva sa odrzavanjem reda u velikim gradovima.Drzava uvek ima priliku da sagledava iskustva drugih kao i primenu mera.Zar ne mislis da smo tako u prednosti...odes kod komsije pa pitas ,kako ste resili ovo ili malo dalje..ako komsija nije.. :kafa:
 
MIsliš da su u USA išta rešili? Ili su zakrpili jednu rupu a otvorilo se 30 novih?

To je država sa najvećim stepenom nasilja na svetu i svakim danom sve više "povećavaju bezbednost" nasilnim metodama i to rezultira samo još većim stepenom nasilja koje evoluira na neki drugi način.

Represija ništa ne rešava. Samo pomera problem.
 
SAD imaju najgore stanje, svake nedelje masakri, taksisti se dnevno pljackaju po par puta. Ali kod njih je gradski prevoz manje koriscen, odnosno autobusi. To je kod njih kao "Jao ti se vozis autobusom, mora da si siromasan". Ali nikako nisu bezbedni, zbog toga su i manje korisceni. Svaki autobus ima kamere. Pre neki dan sam na tviteru procitao komentar nekog politicara ili je komicar, ne secam se tacno, ali bilo je "Vlada SAD bi umesto izdavanja upozorenja bezbednosti za domace turiste koji idu u strane zemlje trebalo da izdaje upozorenje bezbednosti za domace turiste koji putuju po SAD". Kod njih se na gradski prevoz gleda potpuno drugacije. Tako da nema uopste potrebe za uporedjivanjem.
 
Ja sam sudstvo pominjao ništa drugo.
Država nastala čišćenjem stanovništva zarad "boljeg" života evropskog ološa, kako reče stf zemlja sa najvećom stopom kriminala i nasilja svakako ne može da nam bude uzor!
 
marrecar":xo8iifj8 je napisao(la):
SAD imaju najgore stanje, svake nedelje masakri, taksisti se dnevno pljackaju po par puta. Ali kod njih je gradski prevoz manje koriscen, odnosno autobusi. To je kod njih kao "Jao ti se vozis autobusom, mora da si siromasan". Ali nikako nisu bezbedni, zbog toga su i manje korisceni. Svaki autobus ima kamere. Pre neki dan sam na tviteru procitao komentar nekog politicara ili je komicar, ne secam se tacno, ali bilo je "Vlada SAD bi umesto izdavanja upozorenja bezbednosti za domace turiste koji idu u strane zemlje trebalo da izdaje upozorenje bezbednosti za domace turiste koji putuju po SAD". Kod njih se na gradski prevoz gleda potpuno drugacije. Tako da nema uopste potrebe za uporedjivanjem.
Ah kako oni samo zavide Evropi na javnom prevozu,i sada govore kao su bili kratkovidi sto su razvijali koncept automobilskog grada.Dok su gradovi sirom Amerike zatrpali federalnu admistraciju sa zahtevom za gradnju metroa ili barem uvodjenjem trola ,tramvaja ,autobusa.U ovom slucaju srecom smo u Evropi.Ali kada je bezbednost u pitanju i te kako imamo da ucimo na iskustvu od Americkih gradova :kafa:

Centar za pracenje bezbednosti u javnom prevozu ,Peking
xin_372070531143926509031.jpg

Beijing tightens security on public buses
 
Koliko te Ameri plaćaju za marketing?
Kakvo učenje od njih, mila majko šta ćeš još napisati?!
 
A sto,misli da bi trebali ..da plate :wink:
Kakav Americki marketing,cega poceli smo od upotrebe Tejzera do iskustva u gradovima,kakve to ima veze sa marketingom.Jer bi onda svaka tema na Beobuildu mogla da se proglasi marketingom kao i svaki post .To govori o tvoj nezrelosti,jer na ovom forumu se raspravlja o idejama ,mogucim resenjeima i sl.
Da sam uzeo Berlin ili Moskvu a primer kao u drugim postovima onda koliko te Rusi ili Nemci placaju,mislim poptuno neozbiljno u nedostatku argumentacije za temu o kojoj raspravljamo :kafa:
 
Jedino što od USA možemo da naučimo, jeste kako konstantno držati stanovništvo u akutnoj paranoji da bi na mala vrata uvodio sve jaču i jaču represiju zarad konačne i potpuno kontrole cele populacije.

Ajde da nismo živeli u SFRJ pa da nam se može prodati ta iskonstruisana priča o "bezbednosti" i nadzoru i represiji kao jedinim rešenjima bez alternative. Beograd u SFRJ je bio jedan od najbezbednijih gradova u svetu. Grad u kome nije bilo video nadzora, nije se nosilo oružje na ulicama, pa čak ni klasična milicija nije imala pištolje ...

Danas miliciji nije dovoljan ni kalašnjikov ... dokle dogurasmo ... i gde idemo ...
 
Samo da si ti zreo, Amerika je divna zemlja, od nje treba da učimo to je zrelost?
Ajde molim te poštedi me toga.
 
2012":9cid2erp je napisao(la):
Ah kako oni samo zavide Evropi na javnom prevozu,i sada govore kao su bili kratkovidi sto su razvijali koncept automobilskog grada.Dok su gradovi sirom Amerike zatrpali federalnu admistraciju sa zahtevom za gradnju metroa ili barem uvodjenjem trola ,tramvaja ,autobusa.U ovom slucaju srecom smo u Evropi.Ali kada je bezbednost u pitanju i te kako imamo da ucimo na iskustvu od Americkih gradova :kafa:

Centar za pracenje bezbednosti u javnom prevozu ,Peking
xin_372070531143926509031.jpg

Beijing tightens security on public buses
Ne razumem. Ovamo pominjes kako mozemo da ucimo na iskustvu americkih (malo slovo) gradova po pitanju bezbednosti, a onda postavis sliku cpb u Pekingu. Niko ovde ne kaze da mi imamo bolju bezbednost od SAD, ili da su oni mnogo losi. Daleko od toga. Poenta je da SAD, iako su donekle bezbedniji po nekim pitanjima, nisu dovoljno bezbedni da se mi ugledamo na njih, pogotovo u javnom prevozu, tacnije autobusi, koji su daleko manje korisceni nego kod nas.
 
stf":3psgkmi8 je napisao(la):
Podržavam predlog da vozači dobiju status službenih lica i fizički napad na njih znači automatsku zatvorsku kaznu bez ikakvog sudskog procesa ... ALI !!!

Bez ikakvog sudskog procesa? Od toga nema goreg. To je apsolutno protivustavno! Užas!

Tejzeri su, koliko ja znam, sasvim legalni za posedovanje. I može svaki vozač da dobavi svoj, i nije protivzakonito da njime nekog zvekneš kad te fizički napadne. Panik taster je dobro rešenje, a bolje bi bilo jedino da imaš policajca. Apsurdno bi bilo da sad šalješ sve vozače na obuku za oružije i kurseve samoodbrane.

Vozači umeju da budu prgavi, ali sam video dosta puta da reaguju na bahato ponašanje putnika i to podržavam. Dosta njih stvarno brani vozilo.
 
"Tejzeri su, koliko ja znam, sasvim legalni za posedovanje."

Koliko znam ni teleskopski pendrek, ni sprejevi, ni plasljivci nisu dozvoljeni a tek ne znam kako bi tejzeri bili dozvoljeni?!
 
Panik taster da se poveže sa policijom a ne bus plusom, tada i ima neke šanse.
 
Bas sam to hteo da kazem, panik taster bi trebalo da bude direktno povezan sa policijom, a ne preko busplusa.
@Gorstak89 Ako moze slobodno da koristi, mora da ima i dokaz da je to bilo u samoodbrani. Sumnjam da ce iko od putnika trositi svoje vreme da daje izjave na sudu. Napadac lako moze da kaze da ga je vozac iz cista mira napao. Zato tu sluze kamere, koje treba da pomognu u ovakvim slucajevima.
 
Vrh