Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 266 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    279
Zato ti napreduješ, danas 1188.
Večeras je zemunski 372, udario odpozadi 13** (nezvanično neki IK-218) na Keju Oslobođenja, tom prilikom stradala maska i šajba na 372, a na drugom zadnja maska i staklo. Ne znam uzrok, došao sam tamo 2H kasnije bilo je stakla kao da je 16 vozila učestvovalo. Bila i policija, kašnjenja su sređena reakcijom dispečera i drugih vozača.
 
Znam, bio sam tamo, gledao prizor kako se odvijao. 1362 je drugi stradali, zaboravljena rucna je uzrok. Coveku na 372 upalilo gresku alternatora, on ugasio izasao da ga resetuje na sklopku, ali nije povukao rucnu, i kad je iskljucio sklopku, elektro stanicna razblokirala i krenuo napred, te udario u 1362
Jbg-a, sranja se desavaju ipak je petak 13.
 
Inace, stakla nije bilo uopste, vec je na kraju ispucala zadnja soferka rucno izbacena napolje da ne ispadne u voznji za garazu, pa je posle to staklo cisceno od strane vozaca, koliko su mogli, punu kantu. Ostaci su razgazeni pa je delovalo kao sto kazes da je 16 vozila.
Ja sam slikao sve, sa svih strana spolja, iznutra, posle pomeranja, i sve, ali na kraju odustao od kacenja slika, jer su me za to zamolili ucesnici udesa.
 
Ja sam za to čuo od kolege iz Unakopa, pa sam posle otišao da ja vidim. Kasnije zbog tog stakla umalo da dođe do drugog udesa. Neki krš sa 611 je tu obilazio drugi bus i kad je čovek stisnuo kočnicu valjda je zbog stakla prikolica zanela i zamalo otkinula retrovizor na Solarisu.
MAN ne treba tu puno, nije razmišljao čovek.
 
MAN":ublojlez je napisao(la):
Inace, stakla nije bilo uopste, vec je na kraju ispucala zadnja soferka rucno izbacena napolje da ne ispadne u voznji za garazu, pa je posle to staklo cisceno od strane vozaca, koliko su mogli, punu kantu. Ostaci su razgazeni pa je delovalo kao sto kazes da je 16 vozila.
Ja sam slikao sve, sa svih strana spolja, iznutra, posle pomeranja, i sve, ali na kraju odustao od kacenja slika, jer su me za to zamolili ucesnici udesa.
МАН, ево предлога за објаву слика које си снимио. Не би било лоше да неке слике пошаљеш на ПП, рецимо Директору, Ц.С.И-у или модератору Игору, и да они онда објаве те слике на овој теми, па ће тако испасти као да су они била на месту догађаја :wink: , а да ти немаш везе са тим. Пошаљи им слике који се снимио само споља. Извињавам се ако сам био наметљив са предлогом.
 
Pa zna se čije su slike, nije njih 50 slikalo.
Neke stvari nisu za forum.
 
Pa informacije neka stoje, ali ako te neko zamoli da ne postavljaš slike glupo je da se te slike pojave na internetu.
 
Što si ih onda pominjao? Koja je poenta pominjanja postojanja fotki na forumu ako ne mogu da služe svrsi...
 
Nema Becks veze sa slikama, odnosno nije ih on pomenuo a ni nema ih on, vec MAN. Sta ste se ukomili na Becksa, to sto ima razlicito misljenje od vas ne daje vam za pravo da ga konstantno napadate.
 
marrecar":30756hfy je napisao(la):
Sta ste se ukomili na Becksa, to sto ima razlicito misljenje od vas ne daje vam za pravo da ga konstantno napadate.
А ти си си очигледно заљубио у њега?! :roll: Није ти пало на памет да "константно" нападање њега од остатка форума значи нешто, можда лупање глупости и гурање једног става без обзира на све?
 
Ja se baš pitao ko će da se javi...
Čekaj, treba da zastupam pogrešne stavove da nebi imao sukob sa vama? Zanimljiva teorija.
Ako će lakše da vam bude mogu ja da pričam kako vi veliki poznavaoci sistema imate pravo mišljenje.
Vozači "su st***".
 
Не, треба да имаш свој став, али да схватиш и прихватиш када је он погрешан.
Не сви, али на жалост већина. На линији 303 су до скоро возила два возача која су по понашању небо и земља. Возач #157 је сваки пут на окретници прегледао аутобус, отклањао недостатке (једном је заменио неонку у салону), брисао шоферку и чистио свој део. Докле год је он возио тај аутобус #157 је био савршен, сада је спреман за расход.
Возач #106 је, па мало је рећи свиња. Агресиван, безобразан, неодговоран. Никада се није бринуо о аутобусу, никада није чистио свој део, никада није возио како треба и бринуо о путницима. Другу је једном затворио ранац предњим вратима и није отворио до следеће станице иако му је то било испред носа! Увек је каснио а поред кашњења је имао времена да ван окретнице напусти возило и оде до продавнице. Нема ко није имао проблема са њим.
 






Ok, ako sam pomenuo slike, pomenuo sam da bi neko zatrazio na pp, ali ako opet pocinje prepirka i oko toga, ona ne znam. Izvolite, slike gde su vozaci sam izostavio.
 
Somi303":3nv781lt je napisao(la):
marrecar":3nv781lt je napisao(la):
Sta ste se ukomili na Becksa, to sto ima razlicito misljenje od vas ne daje vam za pravo da ga konstantno napadate.
А ти си си очигледно заљубио у њега?! :roll: Није ти пало на памет да "константно" нападање њега од остатка форума значи нешто, можда лупање глупости и гурање једног става без обзира на све?
Mozda jesam, otkud znas? :laugh:
Poznajem ga vec duze vreme i znam kakav mu je temperament i kakva je osoba. Znam da ce da gura svoje misljenje i da ce da se drzi njega, i ja to postujem. Znam da ste Stf, ti i jos par clanova isto tako gurali svoje misljenje meni, u drugoj temi, kao i ja vama. Lepo rekoh, to je njegov stav, bez obzira kakav je, pa makar bio banalan i pogresan, njegov je stav i treba postovati, kao sto postujete stavove drugih. Mislim da nema vise poente za svadjom jer ocigledno niko nece promeniti svoje misljenje, ili da uopste uvazi tudje. Svadja ne vodi nicemu dobrom. Ja samo pokusavam da mu pomognem, u neku ruku ga poznajem bolje od vecine, a malo vas shvata da je on jednostavno takav, ne mozete ga promeniti.
Uostalom, smak sveta ce biti kada srbin srbinu pruzi ruku. Znaci nikad.
 
Дакле ми да поштујемо његов погрешан став, а он да пљује наш? Хм, не.
 
Ajde za Šomija i istomišljenike. Da li ste vi ikada pokušali da se zahvalite ili nagradite na bilo koji način? Jasno je da ima ološa u GSPu, ne sporim. Ali tu još ima pravih ljudi i vozača(u pravom smislu te reči). Bilo kako bilo, propuste kažnjavati, ali ko kažnjava propuste šefova, majstora niko. Kada vam nešto odgovara ne umete da pohvalite ni pojedinca, a kada pljujete onda to radite generalno. Prvi znak zahvalnosti dajte kada vas sačeka vozač, otvori vam ponovo vrata, kada održava sam svoje vozilo. Istaknite te pozitivce ponekad, dosta nam je svima mračnih likova koji krše propise. Pa meni vozač umalo nije glavu razbio jer sam ga fotografisao, srećom (bar po mene) na vreme sam koraknuo unazad, tako da mi je retrovizor ispred nosa prozujao. Bagre ima, bilo je i biće je, ali to ne čini posao lakšim niti bezazlenijim.
 
Ниси требао да се помераш, исправио би ти нос. Ја се увек захвалим возачу када ме сачека на станици или уради нешто слично јер бих у противном чекао још 45 минута, мада се то ретко дешава, увек сам на време на станици 8)
 
Ja sam cak i pohvalio vozaca Nikoleti kad je vozac tramvaja pomagao bakici da izadje napolje u mom kraju to se ne desava cesto ali se ipak desi.Kad je vozac dobar svakako ga treba hvaliti al kad ne valja treba reci ne valja da svi cuju :D Sto se tice GSP bi trebao da zaposljava sto vise vozaca koji bi bili kao becks vredni :) Situacija bi se drasticno promenila najbolje.Momci predlazem da zakopate ratne sekire i sto manje da se svadjate.Ok ste i jedni i drugi nemam primedbi :p :D
 
Bas to. Ja sam isto poslao pohvalu GSPu za jednog vozaca koji je odlican, stalno pregleda svoje vozilo. Kruzni put kod Lestana je u katastrofalnom stanju, pun rupa, i on uvek tu ide polako, iako vozi mutanta, bolje da ga malo ocuva nego da ga, onako unistenog, jos i pokvari. A onda kada predje na Smederevski put, vec vozi normalno, onako kako treba. A eto sreo sam nekog vozaca koji je bio toliko mrzovoljan i lenj da otvori svoje krilo, da je gurnuo zenu kako bi izasao uz vozila. Ne bih da sudim, mozda je takva osoba, a mozda je imao los dan, nesto mu se desilo. I secam se jednom, #73 se pokvario, vozac nam kaze da izadjemo i da ce da pokusa da zaustavi drugi autobus, jer su stanice bile na +/-400m. I to je ucinio, Prestov vozac nije stao, ali odmah sledeci jeste.
Tako da uopste nema poente za svadjom, nisu svi vozaci isti i ne smete generalizovati ih u jednu grupu. Neki zasluzuju svoju platu jer se ophode prema svom poslu i zadatku kako treba.
 
MAN

Svaka cast. Niko ovde nije ni trazio da se postavljaju fotografije vozaca, a narocito ako su oni zamolili. Postavljanje protiv njihove volje je povreda privatnosti. Nasuprot tome, postavljene fotografije ne podpadaju pod povredu privatnosti i nema sta ko koga da moli da se ne objave.

Sto se tice Becks-a, meni samo smeta njegovo opravdavanje sitnih prestupa vozaca i to zbog visine plate. Ma da im je plata 15 000 svoje radne obaveze moraju da ispunjavaju do slovca, a kamoli za 60 000 sto je u Srbiji veoma pristojna plata. Ne samo vozaci, sve struke. Nema opravdanja za osljarenje. Nikada i nigde.
 
Slazem se sa vama, ali takvo je stanje, ako ne i gore i u zdravstvu, prosveti, vojsci, policiji.... Ko dodje jednom i ceka 17, ide na 4min i on to ne zna, kad god doje, op evo ga, za njega to deluje da je ok stanje, ali kad krene malo vise da koristi usluge prevoza, onda shvata probleme. Tako je i u zdravstvu, da krenete na ne daj Boze neke dodatne analize, ispitivanja, preglede...zivot vam se zagorcava, sudstvo takodje, policija...
Nego, da vec kad pricamo o vozacima, i o tome koliko su odredjeni sposobni i upuceni za svoj posao, po meni, ovo je i vise nego neprihvatljivo za nekoga ko radi u gradskom 20 i vise god.

Covek je iskljucio 2 nova M-a, zbog istog kvara, nije hteo da krene ujutru, blokirao mu, sijala stanicna, sve sto je trebalo da uradi, jeste da zatvori otvorena vrata, tasteri su opako sijali nocu i boli oci, ali nekima ni to nije znacilo.

I jedan kvar, koji je mogao nekoga da kosta zivota, koji se meni desio, da mi se u krivini na 1379 u voznji otvorilo krilo vrata, na kom je neko mogao biti i ispasti, zbog toga sto u Ikarbusu majstori nisu udarili kontru na cilindru vrata
 
Vrh