Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 266 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    279
Kao sto sam obecao, evo ga Solarni taster vrata koji mi se ne svidja

Kad sija lampica ispod njega, sav izbledi, bude jos gori, dok na Man tabli kontrast je savrsen, sto se i vidi.
 
Doće još gori lopov, dok god je Đitler na vlasti.
MAN, tvoje ex vozilo 1379, od danas na 15. Solidan je, nije loš, fali gumica unutar dugmeta za 3 vrata :D
 
A evo kako izgleda svakodnevni kvar koji se pojavljuje na vecini


Zatim ostava iznad vozaca, i kutija sa pojacalom, i svom elektronikom..



Takodje i motorni deo



Pojacalo sam smanjio sam, mikrofon radi normalno, ostalo je jos spustiti desni retrovizor, to treba uraditi na 200 komada :D kao i jos neke sitnice.
Ah da, tu je i cuveni alat bez koga se ne moze nista, zavrce sve srafove na busu :)


A koja gumica na tasteru 3. vrata? Imao je taj sve kad je otisao od mene, i rucno pravljen nosac malog pomocnog spoljnjeg retrovizora, sa kojim se sad jedino vidi nesto. :)
 
Koliko ja znam ta lampa prikazuje kvar neke sijalice, fali ovaj deo dugmeta koji si sad slikao na Solarisu, valjda je to gumica, ne znam nisam je držao.
Ta pregrada sa pojačavačima je u onom levo delu, kad gledaš sa prvih vrata?
 
Nije to lampa, to je zupcanik sa uzvicnikom u sredini :)
Hm...imao je sva 4 tastera, nego je neko ukrao garant, eto sta su Zemunci. :) Inace to nije gumica, vec tvrda plastika sa 4 zubica koja upadnu u leziste, i ne dozvoljavaju da se unutar crvenog dela tastera beli okrece.

Pregrada sa pojacavacem je prva, do soferke, pa onda ide ostava za vozaca pa zadnja treca do putnickog salona ostava / box za prvu pomoc.
Po kodu greske, kad se pronadje, pise nesto u vezi obrtaja menjaca, navodno preveliki obrtaji, iako se to desava na 1000 rpm da prijavi kvar. Resetovanje sklopke resava stvar, do ponovnog pojavljivanja, u proseku jednom dnevno :D
 
Dakle nisu isti indikatori kao na ik-218? Ladno nisam primetio...
Hvala na pojašnjenju. ;)
 
Kako to sikidate te tastere za otvaranje vrata i kako vec fale sitnice
 
Ok.
Dobili smo nove autobuse, poljske proizvodnje, sa americkim motorom, nemackim menjacem...
sve je to otprilike isto sto bi Ikarbus kao i bilo koji drugi manji proizvodjac radio.
Ostaje da vidimo kako ce se pokazati u eksploataciji po Beogradskim ulicama i nasom kulturom.
@MAN ako mozes slikaj jos malo mehanicke sklopove, to je (bar meni) ono sto cini autobus.
 
Da, slikacu mehaniku vec sutra ako me posluzi vreme, i sve sto bude pristupacno.
Za sada samo ovoliko.
Akumulatori


Glavna sklopka


Rucna na nasem jeziku, a ne kao kod Ik na Engleskom :)


I neko gradivo za vozace :)
 
Iz perspektive putnika, ova vozila su kvalitetnije od Ikarbusovih poslednjih serija. Razlika nije svemirska ali je primetna, nadam se da ce pokazati izdrzljivi.
 
dir.png


Линк:
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=751932

Директоре, молим за више информација :mrgreen:
 
Bravo, to se zove podizanje domaće proizvodnje a ne kupovina Solarisa diskutabilnog kvalteta za keš.. :kafa:
E sada još da uvedu u program i porizvodnju troli,a da li mercedes proizvodi i trole?
6223067853_49ebfa9f89_z.jpg
5823214961_086aa2f4bf.jpg
00_Masterbild_1230x692_NEW_1_1179_582.jpg

00_The-future-of-

nađoh jednu..
 
Pa jadni mi kada strana firma mora da nam podize domacu proizvodnju, ne umemo sami.
@MAN Da li ti je mozda problem da mi slikas detaljno vozacevu kabinu, sediste, instrument tablu, konzolu sa strane?
 
Znam, imamo i jednog kolegu koji je rekao da slobodno dođem kad god hoću, tako da i ono što bude falilo nabavićemo. A evo i MAN je rekao da možemo da slikamo kada god radi ;)
 
Auu kakav svemirski bus,kako posle da udjem u Solaris.. :kafa:
1614617495_b9b6669a71.jpg
mb_capacity.jpg
capacity_gallery_02_740x295_05-2008.jpg
capacity_gallery_01_740x295_05-2008.jpg
 
Otvorio se poklopac sam, pa sam pre zatvaranja uslikao malo nekih stvari..





A potom i ono sto se desilo meni danas u voznji, a i onaj jedan sustignuti















Nije problem za slike, pusti poruku koji deo te zanima, iz kog ugla, i dobices, a kao sto rekoh, ko god hoce neka dodje da slika i gleda sta mu volja.
 
MAN, ubiše ti 1379 ostao i bez fara.
Setićete se becksa kad vidite ikamercova vozila, živi bili pa videli...
 
Nego MAN šta radiš ti ovim poljacima, raspadoše se :D . Nego ono enc ili kako već kod greške motora? To mu dođu neki senzori, ali za šta?
 
Ne znam sta mu dodju greske, kad sam otisao da to srede nisu bili tu ovi iz Solarisa, pa sam ostao bez odgovora, trebali su na licu mesta da nakace laptop i da saznamo sta je problem, ali eto, izasao sam sa 1348 na zalost.
A zemunci ubise sve zivo :) Na 703 je 1388 ocesan u Ugrinovima ..

Ma ja ga mazim, pazim a on mi uzvraca kvarovima, eh...poljak moj, rekoh ja da iako je dobar, ne volim ga kao MAN-a :D
 
Brate ja sam već tražio objašnjenje ko je dao M seriju na 702 i 703,naravno objašnjenje je nema kola. Tasić i ostali stručnjaci...
Ne znam, zato pitam šta mu dođe taj senzor, to sam ja čačkao po N seriji i drugar moj meni to objašnjavao, al ni mi ne znamo šta mu dođu ti senzori...
 
Vrh