Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 266 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    279
MilisaV":nkphh3qg je napisao(la):
Kakva su sedišta u solarisu?

vozio sam se ali nisam sedeo.

Meni su dobra, da je bilo pameti pa da su takva bila i u Cafonji, jednostavno nisu za nas sedišta obložena sa tkaninom.

P.S.

Da pohvalim 2012 za njegovu istrajnost i doslednost u stavovima, čovek je neuništiv. :mrgreen:

Iako je većina forumaša koja se vozila Solarisom dala veoma visoke ocene, očigledno je da smo mi svi u stvari u jednoj velikoj zabludi. :kafa:

Ali svejedno, meni su njegovi postovi veoma simpatični, i nadasve zanimljivi za čitanje uz kaficu naravno. :kafa:
 
Meni su lep detalj te sipke sto se vide, samo kada bi se vecno odrzavalo i sjajilo kao sto se sada sjaji.
@MilisaV
Sedista su lepa, udobna, ne klize uopste, samo ono sto sam rekao, malo kvrckaju kao da su slaba.
Danas sam ponovo imao prilike da se nakratko provozam, ovog puta sam namerno hteo da odem pozadi, medjutim nisam uspeo da odem skroz na kraj zbog guzve, ali sam bio kod 3. vrata. Prozori su sasvim dovoljno veliki, sunce uopste ne predstavlja problem, normalno da greje, ali nije uopste strasno. Izolacija motora je fantasticna, buka je minimalna, toplote kao i da nema. Klima super radi, s obzirom da je bila guzva u autobusu, nije bilo zagusljivo, ni toplo, ni hladno, sasvim prijatno. Nama ne treba Sibir u autobusu, vec prijatna temperatura.
 
I ja sam prezadovoljan Solarisom.Steta sto su Cafovi velika suprotnost od Solarisa nimalo mi se ne svidjaju :fijasko:
 
GB445 na liniji 708
p1140009.jpg
 
dare":swef0bg5 je napisao(la):
I ja sam prezadovoljan Solarisom.Steta sto su Cafovi velika suprotnost od Solarisa nimalo mi se ne svidjaju :fijasko:

Bice stavlajnje amaneta na sve što ide šinama..

Skače li cena goriva i u Srbiji?
Izvor: Novosti
Beograd -- Vojna intervencija u Siriji može drastično da se odrazi na cenu sirove nafte na svetskom tržištu samo ako dođe do destabilizacije celog bliskoistočnog regiona.
Prema najgorem scenariju, cena barela nafte mogla bi da skoči sa sadašnjih 115 - 119 dolara na čak 150
18634888135228e37e48415736382353_640x631.jpg
 
Cena nafte je vec bila blizu 150 2009 god, a trenutne cene goriva nivelisane sa njom i nikada vracene na normalni nivo jer su povecavali cene akciza za gorivo kako je cena nafte padala.. tako da ne bih se ja zabrinuo previse.. Inache kad smo vec kod cena goriva, u Becu je benzin malo preko 1.4 e, sto je otprilike ista cena kao u Beogradu tako da i izgovor evropske cene otpada ;-)
 
POTPISAN UGOVOR IZMEĐU NIS-A I GSP-A

NIS i Gradsko saobraćajno preduzeće (GSP) “Beograd“ potpisali su danas u Beogradu ugovor o snabdevanju vozila ovog saobraćajnog preduzeća. U naredne tri godine, NIS će GSP-u isporučiti više od 100 miliona litara evro dizela.
U sklopu ovog ugovora, predviđeno je takođe da NIS Gradskom saobraćajnom preduzeću „Beograd“ ugradi savremen sistem za elektronsku kontrolu utakanja goriva (Smart Fuel system). Sistem će biti ugrađen na automate za točenje goriva koji se nalaze na punktovima GSP-a, kao i u više od 1.000 autobusa ovog saobraćajnog preduzeća.

Potpisani ugovor između NIS-a i GSP-a je rezultat javnog poziva koji je raspisao GSP, i na kojem je NIS izabran za najpovoljnijeg ponuđača.

Da li ce im NIS naplacivati vise ili ne, videcemo. Ja se nadam da se cena karata zbog toga nece menjati.

Izvor: http://www.nis.rs/prescentar/vesti/nis- ... or?lang=sh
 
#3015 imao mali sudar, na pocetku Nemanjine kod Slavije, kombi udario u zadnji deo. Nisam video liniju, srecom stete kao u da nema, sitno cukanje.
 
Evo sad na Brankovom mostu #890, valjda, cuknut otpozadi, isto kombi, ovog puta je bio jaci sudar, staklo nije polomljeno, ali je maska polomljena. Guzva katastrofa.
 
Ауто скраћен за пола метра, Соларису се искривио поклопац мотора :lol:
 
To pokriva osiguranje ovo im je prvo cukanje dugo im je trebalo
 
Један је већ имао чукање од позади на Славији, тако да је ово друго :Р
 
Somi303":3gjg65rh je napisao(la):
Ауто скраћен за пола метра, Соларису се искривио поклопац мотора :lol:

I?
:idea:

Prvo ispod poklopca se nalaze motor i drugi vitalni delovi i pitanje je kako sve to izgleda unutra.
Sto se tice automobila, davno je proslo vreme Moskvicha i Lade koje su bile krute i tvrde, pa automobilu ne bude gotovo nista a svu silinu sudara pretrpe putnici. Danas se automobili namerno prave tako da se prednja zona guzva i lomi i time apsorbuje kineticku energiju, ali zato kabina i putnici bivaju manje ugrozeni.

Kapiram ja odusevljenje i entuzijazam sto imamo veci odredjen broj novih autobusa, ali nemote da od realno prosecnog Solarisa pravimo svetsko cudo. :grand:
 
Eto cisto da poredim. Solaris je na gornjoj slici cuknut bukvalno na isti nacin kao IK218M na Brankovom mostu. Prednji deo auta spljeskan. 218M je dobio polomljenu masku, Solaris iskrivljenje. Kvalitetnije? Da.
 
laki72":1v3hpmp7 je napisao(la):
Somi303":1v3hpmp7 je napisao(la):
Ауто скраћен за пола метра, Соларису се искривио поклопац мотора :lol:

I?
:idea:

Prvo ispod poklopca se nalaze motor i drugi vitalni delovi i pitanje je kako sve to izgleda unutra.
Sto se tice automobila, davno je proslo vreme Moskvicha i Lade koje su bile krute i tvrde, pa automobilu ne bude gotovo nista a svu silinu sudara pretrpe putnici. Danas se automobili namerno prave tako da se prednja zona guzva i lomi i time apsorbuje kineticku energiju, ali zato kabina i putnici bivaju manje ugrozeni.

Kapiram ja odusevljenje i entuzijazam sto imamo veci odredjen broj novih autobusa, ali nemote da od realno prosecnog Solarisa pravimo svetsko cudo. :grand:
nicolas_cage_you_don_t_say_meme_by_blackhawk_dante-d6icplk.png

Знам то, али тако се праве и аутобуси, јер јел да имају далеко више путника. Хтео сам да кажем да има јак задњи део што је и битно због мотора и осталих делова.
 
Za razliku od IK-218M Solaris tu ima zaštitu motora, odnosno horizontalnu šipku.
2012 cenim svačije mišljenje, ali sve ovo smatram tvojim hirovima. Klima ima nekoliko stepeni u kojima radi, pošto sam sedeo na mestu vozača, imao dozvolu da čačkam komande, mogu slobodno reći da lažeš. Klima jedino nije bila podešena po potrebi, a nije tačno da ne može da rashladi. Drugo tek za buku izmišljate, takođe izolacija motora je za ocenu 12, a ne 10.
Trudio sam se da mu nađem manu, jedva mi je pošlo za rukom. obe su na mestu vozača. Vrh vrata je pričvršćen za stub sa metalnim delom, taj deo vrlo lako može povrediti glavu vozača prilikom ulaza u kabinu. Druga mana je kutija displeja, koja je prenisko, tako da zaklanja deo desnog retrovizora, sve ostalo za 10! Ne izmišljajte, ne mora da ti se dopada, ali ne kudi ga lažima!
 
marrecar":b35f20on je napisao(la):
Eto cisto da poredim. Solaris je na gornjoj slici cuknut bukvalno na isti nacin kao IK218M na Brankovom mostu. Prednji deo auta spljeskan. 218M je dobio polomljenu masku, Solaris iskrivljenje. Kvalitetnije? Da.
A izvini pri kojoj brzini je udario auto u Solaris i Ikara,ovaj u Ikara je udario pri brzini 100kmh a u Solaris sa 60kmh.Dakle,Ikar pobedjuje kvalitetom i bezbednoscu.. :kafa:
 
2012":bbckablg je napisao(la):
marrecar":bbckablg je napisao(la):
Eto cisto da poredim. Solaris je na gornjoj slici cuknut bukvalno na isti nacin kao IK218M na Brankovom mostu. Prednji deo auta spljeskan. 218M je dobio polomljenu masku, Solaris iskrivljenje. Kvalitetnije? Da.
A izvini pri kojoj brzini je udario auto u Solaris i Ikara,ovaj u Ikara je udario pri brzini 100kmh a u Solaris sa 60kmh.Dakle,Ikar pobedjuje kvalitetom i bezbednoscu.. :kafa:
Pa da je isao brzinom od 100kmh neko bi poginuo, pogotovo jer je stariji kombi i sumnjam da ima erbegove.
 
Vrh