Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 266 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    279
To su turske Kobre ima ih i na 84 solidan i udoban autobus i fino radi klima
 
E ovako... :kafa: vozih se ja danas u novom Solarisu,kad ono pogledah enterijer,ništa posebno isto kao Ikarbus,čak je osećaj kod Ikara moćniji delije mnogo veći,utisak možda zbog prozora koji su znatno veći od Solarisa,sedišta sve ostalo ništa bolje od Ikara.Iznenađenje,ali očekivano ipak,klima je radila mnogo lošije od Ikara,videh da je isključivo na krovu ,nema bočnih izduva pa je osećaj kada sedite na sunčanoj strani kao da klima ne radi,a displeji manji od Ikarovih.Osećaj vožnje ,opet bolji kod Ikara sa odličnom manovom šasijom.Ocena 1:0 za IKARA!Solaris je ništa posebno i žali Bože pare što ih dadosmo na "čudo"od autobusa. :violina:
 
Igor":2cewfpn0 je napisao(la):
To su turske Kobre ima ih i na 84 solidan i udoban autobus i fino radi klima

Кобре - као специјална јединица а не бус! :)
Да то сам и приметио, одличан ми је утисак, а ове су и одржавали, елементарно су чисти били. Дао бих Икару милионе да их простудира, прекопира и састави веће. Мислим да би нам и извоз цветао, вероватно би их брдо продали у Пољску 8)
 
Hmm, vozio se danas Solarisom i mogu reci da mi je glavni utisak - tih, dobra finalna obrada, zategnut, klima sasvim ok...

Da bih rekao da je bolji od najnovijeg Ikara, sacekacu mesec - dva...
 
angry bird":npjwod8a je napisao(la):
Jako me interesuje da li ce i u ovom ova tri sedista pozadi biti beskorisna na velikim vrucinama zbog saune u zadnjem delu. Vec pri prvom susretu cu to proveriti.
Било би лепо кад би стакла око тих седишта (задње и бочно) била затамљена. Као да није довољно што мотор поред греје него ти и сунце пржи врат :roll:

2012":npjwod8a je napisao(la):
E ovako... :kafa: vozih se ja danas u novom Solarisu,kad ono pogledah enterijer,ništa posebno isto kao Ikarbus,čak je osećaj kod Ikara moćniji delije mnogo veći,utisak možda zbog prozora koji su znatno veći od Solarisa,sedišta sve ostalo ništa bolje od Ikara.Iznenađenje,ali očekivano ipak,klima je radila mnogo lošije od Ikara,videh da je isključivo na krovu ,nema bočnih izduva pa je osećaj kada sedite na sunčanoj strani kao da klima ne radi,a displeji manji od Ikarovih.Osećaj vožnje ,opet bolji kod Ikara sa odličnom manovom šasijom.Ocena 1:0 za IKARA!Solaris je ništa posebno i žali Bože pare što ih dadosmo na "čudo"od autobusa. :violina:
То што си видео на крову су "усисници" односно део кроз који клима увлачи ваздух, а издувни отвори су ти целом дужином возила изнад прозора. То је по мом мишљењу глупо решење, али до сад си се само ти жалио на климу док су је сви остали хвалили :p Једва чекам да и сам видим Соларис на делу :)
 
Klima se pored prozora uopšte ne oseća,iako je radila punom parom ,Thermo King klime su izgleda bolje od Konvekt....žalbe žalbu sustiže kada je klima u pitanju,autobusi izgledaju ko autobusi ,ništa posebno.. :kafa:
 
Cekaj, kako si znao da je klima radila punom parom ako nisi znao da su izduvi klime iznad prozora? Meni deluje da samo pokusavas da ocrnis malo bus :wink: :kafa:
 
Mene kod solarisa nervira to što su vizuelno mnogo slični novim ikarbusima IK218 i neko ko nije zaluđenik za autobuse, već običan građanin, neće ni primetiti razliku. GSP sada ima jako uniforman vozni park i to je ono što mi se ne dopada. Svi autobusi su im isti.
Da nema privatnika i Laste, na ulicama bismo imali skoro identične sve autobuse, kao što je nekad 90% voznog parka bilo IK167 i IK111, i po neki sanos i šta ti ja znam.
Što se mene tiče, Solaris je jako dobar auto, ali mislim da nije trebalo da uzimamo Solaris. Više mi se svidjaju lastini neobusi, ili tako neka kola. Kobre su odlični busevi. Bolje da su zglobne fapove uzeli, kao autokodeks.
 
2012, možeš ti to i bolje. Daj malo onoga - otpao točak, curi ulje, smrdi plastika, dimi u kabini, poljski krš, papa Vojtila, Vatikan, CIA, NASA, EBRD, Masoni, belosvetska zavera protiv Srba i ostalo... Nešto si van forme :roll:
 
EUKALIPTUS":1k6n6263 je napisao(la):
Mene kod solarisa nervira to što su vizuelno mnogo slični novim ikarbusima IK218 i neko ko nije zaluđenik za autobuse, već običan građanin, neće ni primetiti razliku. GSP sada ima jako uniforman vozni park i to je ono što mi se ne dopada.
Шта тачно личи на ик218? Мени уопште не личе, осим распореда врата који је исти као код М серије. Потпуно су различити и напред и позади, једино бок може да личи мало :D
Svi autobusi su im isti.
Па ово баш није тачно, ни један старији Икарбус нема оригиналну задњу сигнализацију, а у теми "одржавање возила" можеш да видиш како изгледа аутобус кад лимар пусти машти на вољу :lol:
 
EUKALIPTUS":1kiamseb je napisao(la):
Mene kod solarisa nervira to što su vizuelno mnogo slični novim ikarbusima IK218 i neko ko nije zaluđenik za autobuse, već običan građanin, neće ni primetiti razliku. GSP sada ima jako uniforman vozni park i to je ono što mi se ne dopada. Svi autobusi su im isti.
Da nema privatnika i Laste, na ulicama bismo imali skoro identične sve autobuse, kao što je nekad 90% voznog parka bilo IK167 i IK111, i po neki sanos i šta ti ja znam.
Što se mene tiče, Solaris je jako dobar auto, ali mislim da nije trebalo da uzimamo Solaris. Više mi se svidjaju lastini neobusi, ili tako neka kola. Kobre su odlični busevi. Bolje da su zglobne fapove uzeli, kao autokodeks.
Po mom misljenju, gresis. Prvo, IK-218M (pretpostavljam da o toj seriji govoris kad kazes "novim") je vizuelno slican Solarisu, ne obrnuto. Drugo, Solaris nikako ne moze biti kriv u tom slucaju jer je GSP narucio talav izgled, boje i sedista. Tako da bi pravilnije bilo da kazes "Mene kod GSPa nervira to sto...". Neobusi su svuda isti, bili Lastini ili ne, ali oni, koliko sam upoznat, nemaju niskopodne zglobne aute, kao ni Kobre. Fap ima, i ja se slazem tu, ali oni se nisu prijavili.
 
Meni su turci ružni, a kvalitet onako, robusno za trecerazredne zemlje
 
Homer Jay":658qurkm je napisao(la):
2012, možeš ti to i bolje. Daj malo onoga - otpao točak, curi ulje, smrdi plastika, dimi u kabini, poljski krš, papa Vojtila, Vatikan, CIA, NASA, EBRD, Masoni, belosvetska zavera protiv Srba i ostalo... Nešto si van forme :roll:
Ah Homere ti samo čitaš saopštenja Centralnog Komiteta,umesto da prihvatiš evidentne zamerke, putnika.Ja sam tramvaje nahvalio kada su stigli,pa tada nije bilo reči o zaveri..a kritikovao izbor sedišta :wink: Trolejbusi su nam izdržljivi, ali isto tada sam govorio na veoma slabu klimu što je evidentno jer u Belorusiji 30c' su max vrućine..također sam protestvovao zbog obične boje nemetalik,pa i loši spojevi guma i stakala sa šasijom da je bilo hitno staviti reklame preko spojeva,kada se skine reklama sa trole onda se vidi kako to očaj o izgleda ,kao kod starih trola.
 
Autobusi su tek juce izasli na ulice, vozio si se jednom i onda kritikujes kao da su najgori autobusi ikada. Istu takvu gresku sam i ja napravio kada sam se vozio Spancima. Prvi put su bili super, prelepi, svemirski i udobni. a onda posle par voznji, sve manje sam ih voleo i uocavao sve vise nedostataka. Mozda postoji mogucnost da vozac nije dovoljno pojacao klimu, jer nije kao Ikarbus, ili Sibir ili pakao. Nemoguce je da se klima ne oseca pored prozora. Uticaj se smanjuje ako si na suncanoj strani, sto ne znaci da ona ne hladi dovoljno. I u neku ruku je "zdravije" da ne bude jaka klima, jer ti iz Sibira onda izlazis na +40.
 
Na+40 glasam za Sibir,Hvala.. :kafa: Na +41 koja je pre neki dan izmerio Caf tramvaj,klima je bila kao u Norveškim fjordovima jo jedan + za Caf tramvaj.
 
i ja sam ih isto overio

GB3101 na liniji 23
p2140003.jpg

p2140004.jpg

p2140005.jpg

p2140006.jpg

unutra
fotografija-0003.jpg

fotografija-0002.jpg

GB3100 na liniji 16
p2140007.jpg

p2140008.jpg

p2140009.jpg

p2140010.jpg

p2140012.jpg
 
Сад нам преостаје да видимо хоће ли камере утицати на понашање путнике, односно хулигана.
 
Kako funkcionisu kamere, predpostavljam da ne postoji neki monitoring centar u okviru gsp-a, vec svaki bus ima neku memoriju gde se skladisti materijal?
 
3104 Соларис на 95 пре сат времена у Борчи, возио сам иза њега неко време, па потом испред да га сагледам боље. Споља ми, као некоме ко не прати превише детаље, делују као што је неко описао, превише слично Икарима. Као просечан грађанин ( неко ко не проучава аутобусе ) та два да видим нове један до другог, не бих посебно издвајао неки. Овај сам приметио нов, за десет дана не верујем да ће опет скренути пажњу. За карактеристике у вожњи ћемо видети, сада ће да крене ( мониторинг ) овде, не сумњам да ће се детаљно пречешљати. :)

За ове кобре... не знам чиме поредите, али ја сам се баш одушевио, уз замерку да, као да су се скупили на прању 8)
 
Kao što sam obećao, izvinjavam se unapred na greškama kucam preko telefona.
Šomi druže, pa dokle napamet pričati, bez nekih dokaza i činjenica.
Ovako GM 290 je solo autobus, sa Man euro 5 motorom i po narudžbi manuelnim menjačem (na 84 706, 96) a ima i sa automatskim doduše 1, na 56 to je od 2010. godišta. Trans jug ima nove cobre, ali ne znam kakvi su.
Ja ih lično ne volim, ali moram priznati da su daleko ispred ikarbusa, fapa i neobusa. Prvo završna obrada je odlična, udoban, pouzdan, jeftini delovi, relativno mala potrošnja i cena. Takođe, dodao bih odlični klima uređaji, i sve je to lepo ukombinovano i zapakovano u jednu lepu celinu. Jedina mana su vrata koja su prosto prespora za gradski prevoz i ne mogu se ubrzati preko ventila, jer ih nemaju. Ne znam koji je princip kod tih vrata, sve ostalo za pohvalu. Za tri godine rada, jako malo kvarova i problema su imali, jako isplativa investicija. Za Liaza je lađa u svakom pogledu, tako da provozajte se pa dajte mišljenje... Autobus ne treba biti lep već koristan i upotrebljiv!
 
2012":3nrvnwrx je napisao(la):
Ah Homere ti samo čitaš saopštenja Centralnog Komiteta,umesto da prihvatiš evidentne zamerke, putnika.Ja sam tramvaje nahvalio kada su stigli,pa tada nije bilo reči o zaveri..a kritikovao izbor sedišta :wink: Trolejbusi su nam izdržljivi, ali isto tada sam govorio na veoma slabu klimu što je evidentno jer u Belorusiji 30c' su max vrućine..također sam protestvovao zbog obične boje nemetalik,pa i loši spojevi guma i stakala sa šasijom da je bilo hitno staviti reklame preko spojeva,kada se skine reklama sa trole onda se vidi kako to očaj o izgleda ,kao kod starih trola.


Eto, vidiš da može bolje! Ovo sa Centralnim komitetom je baš super fora, evo valjam se po tepihu već pola sata :lool:

I kul je mi je ovaj deo "umesto da prihvatiš evidentne zamerke, putnika". Jes' da ti je ovaj zarez višak, ali fino tu poentiraš - ti si ubogi putnik, a ja slepi poslušnik Centralnog komiteta koji se vozi u limuzini što ju je zaradio od Soroševih para. Trebalo je da dodaš još tih par detalja, Soroševe pare i sl. Efektnije bi bilo. A dobio bi možda još koji plus. Ipak si ti mučenik i pravednik, a ja tlačitelj i slepi poslušnik velikog žutog vođe.... Očekujem, ipak, da sledeći post bude još bolji :kk:
 
EUKALIPTUS":1un1fevu je napisao(la):
marrecar":1un1fevu je napisao(la):
Neobusi su svuda isti, bili Lastini ili ne
Nemoj pričati. :roll:
To je bila samo opaska na to sto si napisao "Lastini Neobusi". Zvuci isto kao kada je drug rekao drugarici "Jesi li videla nove 88ice?". Mogao si samo da kazes Neobus, a ne i Lastin, time moj odgovor.
 
Vrh