Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 266 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    279
Vrsi se obuka vozaca u pogonu NBG, tek u drugoj polovini ce izaci Solarisi.
 
Solarisi su već van upotrebe,rasturili se u probnoj vožnji po gradskim propalitet ulicama.. :kafa:
 
solecar":mfzidx8e je napisao(la):
Misliš na drugi polovinu avgusta?
Da, ja smisljam u svojoj glavi, znam da sam citao druga polovina avgusta, i zaboravih da dodam i "avgust"... :oops:

EDIT
Evo malo vise o tome:
24sata.rs, 06.08.2013.

Vozači počeli obuku u novim autobusima

Prvih deset novih autobusa poljskog proizvođača „Solaris“ stigli su u Beograd, a juče su vozači GSP „Beograd“ počeli da se obučavaju na ovim vozilima u pogonu „Novi Beograd“. Očekuje se da novi autobusi izađu na ulice u drugoj polovini avgust

SOLARIS - Pre nego što „Solarisovi“ autobusi počnu da saobraćaju, svi vozači moraju da se upoznaju s karakteristikama ovih vozila i načinima komforne i bezbedne vožnje.

- Prvo su obuku prošli instruktori vožnje pa su sada na časovima vozači. U zavisnosti od toga kako se vozači budu snašli na obuci, autobusi će izaći u saobraćaj - kažu u GSP „Beograd“. Svih 200 autobusa poljskog proizvođača trebalo bi da obogati vozni park GSP „Beograd“ do novembra.
Izvor: http://www.gspbeograd.net/viewtopic.php?p=89972#p89972
 
Mene kod tih solarisa nervira što vizuelno strašno liče na IK-218. Ne sumnjam da su mnogo bolje mašine, ali verujem da osim nas, koji smo zaluđenici, čim koristimo ovaj forum, obični građani neće primećivati nikakvu razliku, niti će ovi busevi biti neko preveliko osveženje.
 
Мислим да тих нових "Икара" нема баш толико да би утицали на примећивање Солариса. А и питање је колико стандардни аутобуси могу приметно да се разликују са аспекта обичног свакодневног корисника - једино да га офарбаш другачије, да добије неку радикалну, другачију шему бојења (нећемо више о бојама - хауг! :mrgreen:). Возила драстично другачијег изгледа, као што је онај BRT Соларис развијен за Париз су доста ретка.

Ма, нек' их и не примете, само нека је нов и чист и поуздан, и да унутра не буде окружење термонуклеарног удара :wink:
 
EUKALIPTUS":344auepx je napisao(la):
Mene kod tih solarisa nervira što vizuelno strašno liče na IK-218. Ne sumnjam da su mnogo bolje mašine, ali verujem da osim nas, koji smo zaluđenici, čim koristimo ovaj forum, obični građani neće primećivati nikakvu razliku, niti će ovi busevi biti neko preveliko osveženje.
Sta ti tacno iz IK-218 lici na Solaris? Spoljasnjost ili unutrasnjost? Spolja nimalo ne lice, unutra malo, mozda sedista su slicna zbog boje, ali ce definitivno znati razliku izmedju ova dva autobusa, prvenstveno zbog zvuka, a onda i zbog onih sedista po strani. A iskreno, bilo osvezenje ili ne, vazno je da bude uredan i da dugo traje, da se ne kvari i da mu nista ne fali vec prve nedelje, kao kod ik-218.
 
Značajna razlika leži ispod poklopca, tu će GSP dobiti, DAF motori su najštedljiviji, u kombinaciji sa već pominjanim menjačem to će biti drastična razlika za razliku od IK-218 i IK-218M!
 
Prekjuče popodne,oko 18 h prelazim Brankov most kolima i imam šta da vidim,na sred mosta sa strane prema gradu stoji donji plastični poklopac motora sa N serije naslonjen na bankinu koja razdvaja kolovoz i pešačku stazu?!?! Neko ga pokupio sa kolovoza i naslonio na bankinu,nisam stigao da slikam niti da vidim garažni broj pošto sam vozio.
Par minuta posle ispred Doma omladinesustižem 218 N,zglobni,bez toga poklopca sa oznakom za garažu na zadnjem displeju kako žuri prema Karaburmi :o .Možemo mi da pišemo koliko hoćemo i da ovde razglabamo još 100 godina,ne vredi,neke stvari jednostavno ne mogu da se iskorene,bahatost,javašluk,nebriga... nastaviti niz
 
Evo upravo reportaža na studiju B uživo , došao i Đilas u pogon GSP - a na Novom Beogradu , jer puštaju u saobraćaj 10 Solarisa.
 
Ma ići će i na tvojim linijama kad pristignu svi. Neće ih biti na potezima 300 i 400, na 30, 33, 39, 44, 46, 47, 48, 50, 79, 94, kao ni na potezima 600, 700, ni na linijama 15, 45, 73, 84...
 
Upravo sam gledai studio b ii djilasa koji kaze da pisle silarisa gsp ima prijekat fapa i ikara za jos ne znam koliko buseva :) nadam se da ne laze :-D
 
Сале, да није непосредно после или пре тог прилога емитована она реклама за "Ципирипи"? :mrgreen:

Паде ми на памет да док год буде "јефтиних" домаћих возила, биће и сцена каква је она коју је Бонвиван описао горе. Наравно, ово никако не значи да ја мислим да треба угасити домаћу производњу. Напротив!
 
Ja se iskreno nadam da laze. Vec znamo kako je prosao poslednji njihov zajednicki projekat. Radije bih da FAP sam uradi autobuse, jer su po mom misljenju, sada po kvalitetu vozila daleko bolji od Ikarbusa.
Na GSPovom forumu pise da su vec danas Solarisi pusteni u saobracaj.
 
Маре, било је приче да су ти ФАП-ови тек проблематични, да не могу да одрже висину ни кад су празни, прокишњавају, итд.
 
Nek ih pritisne gsp da naprave dobar bus ;-) vozio sam se ikrom i u sarajevu i u ns i nisu ni malo losi :) samo sto se verovatno odrzavaju bolje nego ovi u bg
 
Ne znam stvarno, novi Fap je ostavio takav utisak na mene, dok Ikarbus nije, s obzirom da su vec u pocetku imali problema. Ali nemam nista protiv da Ikarbus radi sam autobus, ali jos jednu seriju mutanta? Stvarno ne bih zeleo. I mislim da bi bilo pravednije da se opet napravi tender gde mogu i strane firme da se prijave, zamislite da se vozimo u Citarima ili Lions Cityima? A ne ovako da se odmah bira kako bi se kupilo domace. Dojadila je ta prica vise, ako zelimo domace, neka se to radi kvalitetno.
 
Promocija za pogodne, takoreći tajna.
Održana rano jutros, od ljudi iz GSP-a prisustvovao samo direktor GSP-a i direktor pogona Novi Beograd, čak je radnicima bilo zabranjeno da prisustvuju, a od medija samo studio Đ!
 
Premijerno #3004 slikao kolega iz svog vozila....
sqgm.jpg
 
Vrh