Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 266 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    279
patrik":zxkjuzzo je napisao(la):
q3z.gif

Raspored sedišta u novim solarisima.
Mesta za stajanje 118
Mesta za sedenja 40
IZVOR : SOLARIS CLUB
http://www.gspbeograd.net/viewtopic.php?f=13&t=80&view=unread#p87050
 
Svidjaju mi se ona vertikalna sedista, zivotni san mi je da u autobusu sedim i da mi u nivou glave budu zadnjice i debeli stomaci.
 
nije mi jasna potreba da se okrecu sedista naopako meni to stvara problem prilikom voznje naopako :) a mislim da i dosta ljudi ne ponosi da sede u suprotnom smeru
 
Потребно је јер би ти у супротном ноге биле у висини главе кад седишта због "точка". Пошто је возило нископодно она "буџа" од точка је веома изражена и смета кад седиш иза ње јер не можеш нормално да ставиш ноге. Неки старији аутобуси нису имали окренута седишта и било је дебилно седети у њима, ниси могао ноге да спустиш на под :D
 
postavljanje sedišta bočno u odnosu na ta popreko je još gore
par vožnji na tim mestima i zbogom nožni prsti. . . . :lool:
 
Ovde ladnjaka možeš nabudžiti još 7 komada sedišta, ne sviđa mi se lično raspored, ali ovako će se dobiti na prostranosti, to sigurno!
 
Slazem se, ogromna je ona rupa kod drugih vrata, mogu barem jos 2-4 sedista da se postave. Mada mi se cini kao da nije ovo verodostojna slika, posto je receno da ce vozaceva kabina biti potpuno izolovana i da ce za prednja vrata biti predvidjeno jedno krilo za putnike, a drugo za vozacevu kabinu. A mozda je i samo greska u crtezu.
 
Ne ne, ono na mom sajtu je ilustracija, lepo piše, kabina će biti kao na Mazovima 203 (Karaburminim), oba krila su za putnike ;)
 
Nesto sam ubedjen da sam video i na TVu, sad sam pogleda kod tebe, i tu sam video, ali opet.. Nema veze, nevazno. :D
 
sasa901":35ll9c0b je napisao(la):
nije mi jasna potreba da se okrecu sedista naopako meni to stvara problem prilikom voznje naopako :) a mislim da i dosta ljudi ne ponosi da sede u suprotnom smeru
Па како онда кад си у возу и кад добијеш таква седишта ?
 
Smorim se.. .


Pokojni ćale mi je uvek govorio da sedim u prqvcu kretanja vozila.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Гага":3ikejsko je napisao(la):
sasa901":3ikejsko je napisao(la):
nije mi jasna potreba da se okrecu sedista naopako meni to stvara problem prilikom voznje naopako :) a mislim da i dosta ljudi ne ponosi da sede u suprotnom smeru
Па како онда кад си у возу и кад добијеш таква седишта ?
ne putjume vozom :)
 
bockoboda":1decw5zf je napisao(la):
Evo i novih izmena na IK 218M u vidu dodatnog hladjenja..



A tu je i vidljivost retrovizora posle ugradnje dodatnog zastitnog stakla,koje nije antirefleksno,pa samo smeta u voznji,uz vozacki bus plus likvidator,prosto se zapitam,jel mi ostaje kuda da gledam dok vozim :)


A tu je i video,za one koji nisu zadovoljni fotkama :)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=i42TV1GHk7o[/youtube]
Нису ни боју погодили :roll:
Преузето са:
http://www.autobusi.net/forum/viewtopic.php?f=4&t=1536&view=unread#p412542
Из исте теме, само мало ниже :)
1011299_10201567119204802_60720447_n.jpg
 
Први "Пољак" стигао до царине
Први од 200 нових аутобуса пољске фирме "Соларис", које је град Београд купио за потребе ГСП-а стигао је и тренутно се налази на царини.
ИЗВОР: ДАНАС

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=731646
 
Mislim da u Solarisu, još nisu svesni koliko putnika uđe od jednom u autobus u špicevima..moraće da naprave novi model za extreme uslove.. :kafa:
 
Ne znam da li je opet do mene ili do efekta fotografije, ali nekako mi se cini da se razlikuje boja na #3003 i #3004. Ovog puta su oba autobusa, odnosno njihove strane direktno izlozene suncu i nisu u hladu, mada vrlo malo je verovatno da je Solaris pogresio u boji.
 
Pa ja sigurno nisam cekao da samo ti odgovoris, ako neko zeli da mi pojasni o cemu se radi, to ce i uciniti.Ne znam zbog cega mi "stopiras" pitanje.
 
Зато што није реч о Икарбусу који не може да погоди нијансу плаве на својим возилима.
 
Marrecar, potpuno si u pravu.
Ako je verovati ovoj fotografiji, 3003 je svetliji (narodski limun-zut), dok je 3004 malo tamnija i `toplija nijansa` zute boje.
Pretpostavljam da je u pitanju losiji senzor na aparatu kojim je slikano u kombinaciji ugla pod kojim padaju zraci sunca.
Proizvodjac autobsa kupuje vece kolicine boje kada radi 200 vozila, tako da mislim da ti je neopravdana bojazan da ce nam vozila biti `sarena`

P.S.
@Somi303
Uz sve ograde oko kvaliteta, poslovnosti i ostalih faktora vezanih za Ikarbus, narucilac (grad i GSP) je taj koji bi trebao da definise boju koju zeli.
Kad kazem da definise ne mislim na ``svetlo zuta u kombinaciji sa tamno plavom``, vec:
zuta XYZ123, a donji deo 80cm od donje ivice , plava ABCD0987
Da su tako porucili, tako bi i dobili, veruj mi.
 
Hvala na ljubaznom odgovoru, a jedino sigurno je to sto GSP nikad nece znati da uskladi boje i napravi normalnu kolor semu.
 
Vrh