Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 266 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    279
GB1327 na liniji ADA5
230620131396.jpg
 
јесте ли ви приметили да су сада на АДА линијама све ГСП аутобуси? ја сам на АДА3 видео једног БИК-а и једног новог Икара (на МАН шасији)
 
Pa normalno, kad su privatnicima dali 70 GSPovih polazaka na ostalim linijama, šta im znači onda da ne rade na 10, 12 polazaka na Ada linijama..
 
Ne znam kakva je situacija sa ostalim privatnicima, ali recimo Tamnava na 27E i par vozila Arrive sa 27 voze sa ukljucenom ventilacijom i ne nameravaju da ukljuce klimu tako da je u samom vozilu bar 5 stepeni visa temperatura nego napolju.
 
Bogami ja se vec vozijo u busu veolije na 74 klima je radila u bus nema prozore pa ne moze drugacije
 
Иако неће бити код нас, свиђа ми се овакав распоред седишта. Тако су требали да поставе и у последњој серији Икарбуса.
su3-062-lk.jpg
 
Колико знам, тако ће и да буде.
 
Моја грешка, пише да седишта неће бити иста :oops: Реално, много је боље тако, него као у м серији. А седишта у м серији су по мом мишљењу удобна, што значи да ће и ова бити. :vops:
 
Koliko ove hromirane šipke daju šmek, sitnica ali eto mi volimo žute
 
direktor":1zr6toco je napisao(la):
Bogami ja se vec vozijo u busu veolije na 74 klima je radila u bus nema prozore pa ne moze drugacije
To je moguće samo na onim vozilima na kojima kaiševi nisu skidani...
 
Nastavlja se dugogodisnja ustaljena praksa koja vazi bukvalno za svaku vrstu usluge koja je na raspolaganju coveku u ovoj zemlji, da se gradjanstvu nude osakacene verzije onoga sto postoji u inostranstvu kao nekakvoj nizoj kasti. A sve to kosta isto kao i u inostranstvu ako ne i skuplje. Po$@rem vam se na zuto-plave solarise sa zutim sipkama i tobogan sedistima, na tramvaje za sardine bez rukohvata, na Beloruske trolejbuse bez amortizera, na gmazove, bikove i ostala goveda, na autobuse u kojima ne radi klima ali radi furuna, na slogirane glasove sa obavestavaca, na "vremenske karte" od 70 minuta, na sms obavestenja o dolasku vozila koja su korisna koliko i slonovski falus u partiji bilijara...Hocete da vam platim kartu? Ok vazi, dobicete od mene kartu! E eto tako...
 
Najgore od svega toga je sto ako se narodu ne svidi autobus, svi ce kriviti Solaris. A ustvari je GSP nesposoban da izabere onako kako valja i kako treba da funkcionise. Ranije sam se pitao sto drugi evropski gradovi kupuju onako ruzne tramvaje i autobuse, a onda sam shvatio da oni biraju kvalitet i funkcionalnost, a ne izgled.
 
Стварно ове сиве шипке делују отмено. Неупоредиво лепше од жутих, барем мени. Још када жута фарба крене да се скида...

А шта мислите, да ли је ГСП тражио ове рукохвате у зони хармонике? С обзиром на искуства са Икарбусима, не би ме чудило да ћеш ако стојиш код зглоба моћи да се држиш само за најближег путника.
 
GSP - a je u saradnji sa sajtom www.busevi.com , na sajtu "buseva" napravio deo da mogu da se daju predlozi za bolje funkcionisanje autobusa. Od svih predloga , koji su poslati , jedino je moj označen kao pozitivan , sa sve odgovorom , a on se odnosio upravo na veći broj vertikalnih šipki , jer kako sam naveo u primedbi , gotovo sve horizontalne šipke su uz sam krov autobusa i problem je da se uhvatiš za njih , ako si nižeg rasta.

Predlozi:
http://www.busevi.com/index.php?option= ... Itemid=156

Predlog za više šipki u autobusima:
http://www.busevi.com/index.php?option= ... Itemid=158
 
Седишта у Соларисима нису тобогани што ћете и видети у експлоатацији.
 
GB467 na liniji 57
010720131412.jpg

GB1234 na liniji 89
010720131417.jpg
 
Vrh