Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 266 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    279
a garazni broj 3002... Ako ih promena nacina numerisanja vozila ne spase nista nece...
 
Au majko mila, drecavija zuta nije mogla... :bash: Pa kako GSP ne zna da bira boje!? Ova zuta je jedna od najlepsih, uopste ne bode oci.
IMAG0324.jpg


Autor: Misic Aleksandar
 
Ukoliko možete da primetite radi se o tri različita vozila :) :D
Nadam se skorijem odgovoru od solarisa, na koga čekam već 3 dana :D
 
Што с' тиче боје - нисам незадовољан. Можда би било мало боље да је плава у себи имала мало више љубичасте/индиго (као код "Тамнавиних" аутобуса), или сиве - да не иде баш толико на тамноплаву/ултрамарин, али ОК.

Брину ме ове пушкарнице од прозора, и то само као индикатор да се мож' бити опет ишло у куповину преко слике у каталогу, као код КАФ-ова, и да смо добили аутобус који није најбоље прилагођен условима код нас :(
 
Sram vas bilo kako mozete da sumljate u strucnos ljudi u gsp koji brinu o nasem napredku Bg ,oni znaju najbolje bllaf
 
Boja mi i nije puno bitna moze biti i roze boje ali mi je bitno kako ce se pokazati u voznji.Nadam se dobro:)
 
Somi303":27lm4rk8 je napisao(la):
becks89":27lm4rk8 je napisao(la):
Ukoliko možete da primetite radi se o tri različita vozila :) :D
Таблице су исте, тако да не :p
Tablice se mogu potpuno videti samo na prvoj i poslednjoj slici, dok na ostale dve ne moze, ali je vidljiva razlika u boji autobusa, jedna je drecavo zuta, druga "normalno" zuta i treca kao na slici sto sam postavio iznad. Mada moguce je da su u pitanju samo dva razlicita autobusa.
 
Зато што је једна слика сликана под дрвећем, друга на неком тргу.. а у тренутку твог писања постојале су само 3 слике, а на 2 су биле исте таблица, значи опет ниси у праву ;)
 
Nije tacno, kada sam ja pisao, bile su 4 slike. Uostalom, jasno se vidi razlika u boji na 2. i 3. slici, bez obzira sto su na razlicitm mestima, ton je prilicno drugaciji.
 
Ако је ГСП рекао жуто, људи из Солариса нису купили 20 нијанси јер се то не исплати и то нико не ради. Иста је боја само су услови фотографисања другачији. Или је монтажа.
 
Verovatno je do uslova/montaze, ali ne umanjuje mogucnost da nisu isti autobusi na svim slikama.
 
Не бих да тролујем, али било је речи о пуцању шасија возила због енормног оптерећења...

vucko.jpg
 
marrecar":1xeo8q3b je napisao(la):
Nije tacno, kada sam ja pisao, bile su 4 slike. Uostalom, jasno se vidi razlika u boji na 2. i 3. slici, bez obzira sto su na razlicitm mestima, ton je prilicno drugaciji.
Mislim da je to zbog razlicitog setovanja white balance-a na fotoaparatu. Znam iz iskustva, boje mogu da budu vidno drugacije. Vidi se na slikama da je okruzenje svetlije.

Btw:

11maj-018.jpg


629671.jpg
Ne vidim neku specijalnu razliku, ikarbus je cak i lepsi. Mislim da su ipak novi busevi morali biti manovi pa nek ih je i 18 manje. Ali odluke donosi mentalitet koji ima problem i da promeni ruznu straftu na kolor semi a da ne pricamo o nekim krupnijim promenama.
 
marrecar":3h4fvccr je napisao(la):
Nije tacno, kada sam ja pisao, bile su 4 slike. Uostalom, jasno se vidi razlika u boji na 2. i 3. slici, bez obzira sto su na razlicitm mestima, ton je prilicno drugaciji.

Како може да се разликује боја, сви аутобуси ће бити исте боје. Од услова осветљења и едитовања фотографије мења се и тон...
 
Secam se da je u specifikaciji kada su kupovani trolejbusi, bas tacno naznaceno koja nijansa boje treba da se koristi, pretpostavljam da je i sada tako.
 
Boje su i te kako bitne. Radi se o sveopstem utisku i o brizi za detalje. Ova zuta i plava na primeru tog Solarisa za Beograd nije los izbor. Konstantnost u farbi na svim busevima se podrazumeva.
 
Што се тиче прозора, не могу да вам опишем колико ми је драго што су овако мали. То је једини начин да фосили који чине више од половине путника схвате да када је прозор отворен клима нема ефекта. Сад и кад отворе прозор то неће пуно утицати на климу.
 
Koja ce kao raditi i biti odrzavana nakon 2 godine kad istekne garancija
 
Somi303":2j39bmb8 je napisao(la):
Што се тиче прозора, не могу да вам опишем колико ми је драго што су овако мали. То је једини начин да фосили који чине више од половине путника схвате да када је прозор отворен клима нема ефекта. Сад и кад отворе прозор то неће пуно утицати на климу.

Otvoren termodinamicki sistem je otvoren termodinamicki sistem.Teze je promeniti svest ljudi ali to je jedini nacin,ja sam danas u megabusu zatvarao prozore i gledase me ljudi kao budalu, ali toliko su mrzovoljni da ih otvore da je upalilo. Samo imas vise strpljenja od njih i uspes. :wink:
 
Nema tu efikasnog rešenja, primera radi, na svakom terminusu kada je upaljena klima ja ili kolega zatvaramo prozore, na oba terminusa to gledaju ljudi i kao u inat, čim uđu odmah za prozor 'vataju, stoga mislim da je najefikasnije rešenje protiv takvih idiota, skidanje ručki, međutim ni to nije delotvorno, jer na većini vozila nema napunjenih freona ili nema kaiševa, tako da klima ne može da radi....
 
Мислим да би ипак помогла једна допуна БусПлус-софтвера (који би ионако требало да се мења, "десктоп" на читачима-валидаторима је приглуп и сиромашан информацијама). Она девојчица што најављује сваку станицу би исто тако с времена на време могла да се огласи и замоли цењене путнике да затворе прозоре јер је клима укључена. Ако то не помогне, онда радикалне методе - контрола отварања прозора из кабине, нека споља монтирана електромагнетна "реза", па нек 'ватају за шта им драго...

vucko":jptglcbx je napisao(la):
Otvoren termodinamicki sistem je otvoren termodinamicki sistem.Teze je promeniti svest ljudi ali to je jedini nacin,ja sam danas u megabusu zatvarao prozore i gledase me ljudi kao budalu, ali toliko su mrzovoljni da ih otvore da je upalilo. Samo imas vise strpljenja od njih i uspes. :wink:

Револуционар :wink:
 
Vrh