Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 265 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    278
Status sa facebook strane jednog prijatelja, a obzirom da sam i ja imao slicnu iskustvo moram da podelim sa vama. Tekst je malo duzi
Danas posle mnogo vremena odlucim ja da odem na fax autobusom. Sednem u 31, otkucam kartu, uvalim se na omiljeno mesto pored prozora i krenemo. Posle par stanica u autobus ulazi odredjen broj osoba, kao i jedna zena romske nacionalnosti izmedju 30 i 40 godina. Seda pored mene. Vec nakon nekoliko sekundi postaje jasno koji je ona fazon. U zivotu sam osetio razne mirise, isao po fabrikama hemijskih tecnosti, prolazio pored puklih cevi kanalizacije, pisao u wc-u na birfestu, ali ono sto sam danas imao cast da osetim izdvaja se po svojoj gadosti i ocaju daleko iznad svega do sada omirisanog u zivotu. U autobusu guzva a meni se spava, pa disem na usta da bih ipak ostao na tom prelepom mestu, prozor naravno sirom otvoren. Negde na Slaviji, ta kreatura se premesta na sediste iza i ostavlja mesto pored mene prazno. Ali ne bas sasvim prazno... Na njemu ostavlja i g***o. g***o J#!*$& ! Sokiran prizorom, ustajem i odlazim na kraj autobusa gde krajnjim naporom uspevam da ne bacim peglu i docekujem u tom delu autobusa jednog po jednog putnika koji su sedeli oko nas, u pogledu im vidim nevericu i zgranutost. Tvorac ovog skandala za to vreme sedi i udobno dovrsava svoju voznju do Studentskog Trga, ostavivsi groteskni prizor nekim novim putnicima. Zbogom gsp, mene vise u svojim vozilima videti necete
sta reci a ne zaplakati...
 
Procitaj samo prvu recenicu i bice ti jasno zbog cega se odmah krivi GSP.
 
Pa pobogu, da li ga neko tera da se vozi GSPom? Da li bilo ko ima pravo da izbaci nekog jel se "oseca"? Ne!
Kada je vec toliko pametan, pitam se da li je obavestio vozaca o svemu, da kako kaze neko drugi ne gleda to?
Da je on usao i zatekao to, bila bi pljuvacina gspa, po meni on je kriv ako to neko zatekne, da je reagovao, autobus bi odmah isao na generalno pranje! Sam cin nebih komentarisao, dobro je poznato da romi imaju veca prava nego ostali. Ovaj sto je okrenuo glavu, bolje mu je da cuti, neko dete mora to da gleda jer gospodin ne moze da obavesti vozaca. Da je njegovo dete videlo pitao bih ga za misljenje!
 
У тим сучајевима се моментално обавештава возач а возач зове полицију, возило се искључује из саобраћаја и иде на прање.

Нереаговање у овом случају дотичног га чини саучесником у целој причи. Лик се померио у приколицу и жали се!?!?!?! Одакле му право? Срамота. Већа је срамота његово нереаговање него чин те госпође. Она можда има и психичке проблеме, али он нема, те је његов грех и већи.

Мука ми је више од жалопојки и кукумавчења са дигнуте све 4 у вис.
 
Ocigledno je lik debil i snob. I rasista

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
I ti si zakljucio kakav je lik iz jednog teksta, zato sto mu se ne svidja da se vozi u strokavim autobusima, da ne racunamo izmet, prosute sarme, povracku i stosta jos sto se moze naci po vozilima GSP? Bravo...
 
Ako ne može da utiče na to, zašto sopstvenim primerom nebi rekao da može čovek nešto da promeni?
Šta ako ja ne mogu direktno uticati na čistoću svih vozila, znači da ne treba da pokažem drugima da je moguće imati čist autobus?
 
bazinga":eqtu5jo8 je napisao(la):
I ti si zakljucio kakav je lik iz jednog teksta, zato sto mu se ne svidja da se vozi u strokavim autobusima
Не, него зато што ништа није урадио поводом случаја.

Све то се догађало у реалном времену и ГСП није крив за то. ГСП би био крив да је возило са говнетом дошло из гараже.
 
bazinga":1uvxlwwk je napisao(la):
I ti si zakljucio kakav je lik iz jednog teksta, zato sto mu se ne svidja da se vozi u strokavim autobusima, da ne racunamo izmet, prosute sarme, povracku i stosta jos sto se moze naci po vozilima GSP? Bravo...
Tekst je samo deo zakljucka, njegov postupak je glavni, znacajni deo tog zakljucka o tome kakva je osoba.
 
Da trebao je da ode do vozaca da mu kaze sta se desilo i da dobije odgovor da ga ne zanima, ili jos verovatnije, da ih istera sve na prvoj stanici, ode za garazu i odspava celu smenu...
 
MilisaV":2p3iapc8 je napisao(la):
Ocigledno je lik debil i snob. I rasista

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
:o А да је отишао до возача и рекао му шта се десило опет би испао расиста!?
 
naravno.


u samom tekstu kad su krenuli da se pominju cigani odmah je krenuo da ih pominje u negativnoj konotaciji.


i nije potrebno dva tektsta da bi se zaključio kakav je lik (debil)....
 
Полако...у тексту се нигде не спомињу "цигани" него "жена ромске националности између 30 и 40 година". И ништа се не пребацује Ромима, већ само њој. Ја сам скапирао као да је ово друго што сам турио под наводнике опис особе која је учинила кривично дело (или прекршај, како већ?!), а не неки расистички испад, па ни потенцирање да је поменута те-и-те националности/расе/веросиповести, итд. Мада мож' бити и да не познајем одговарајући закон, можда је само спомињање таквих ствари противзаконито или се сматра непожељним...?
 
Sto nije napisao "zena izmedju 30-40 godina"? Zar je morao da istakne "romske nacionalnosti"? Kako to nije rasizam? Mozda nije toliko jak u odnosu na ostale vrste, ali rasizam je rasizam.
 
Što, šta tu fali, to je američki fazon prepoznavanja ličnosti, a svi dobro znamo da je SAD najdemokratskija država na svetu gde su ljudska prava svetinja.
 
marrecar":3p6nusqk je napisao(la):
Sto nije napisao "zena izmedju 30-40 godina"? Zar je morao da istakne "romske nacionalnosti"? Kako to nije rasizam? Mozda nije toliko jak u odnosu na ostale vrste, ali rasizam je rasizam.

Маре, по тој логици није требало ни да наведе да је жена у питању, јер би се то онда могло назвати потенцирањем мизогиније/сексизма, или како већ...и ако тако наставимо, на крају ћемо добити верзију по којој је "минули рад" сам наскочио седиште и одвезао се у град ('звин'те за ОТ)
 
такође, ни године онда није требало да наведе, јер би се то могло назвати нападом на особе одређене животне доби
 
По правилу се никад не наглашава раса, јер је небитна за целу причу. Човек је човек, жена је жена, дете је дете, било оно црно, бело, жуто, црвено, браон...

Немам коментар на текст. Неко је лепо запазио. Да је аутобус са тим на седишту дошао из гараже, онда би итекако могло да се пребацује превознику. Овако је заиста смешно пљувати ГСП због нечега што било ком путнику може да се деси. Не видим поенту у овом ''статусу'' (шта год то значило).
 
Tačno je da može svakome da se desi , ali ne obavi to svako u autobusu , već napolju , na otvorenom , bez obzirta na to koja fiziološka potreba je pitanju.
A što se tiče boje kože i drugih specifikacija , potrebno je da se naglasi , jer naprimer da je u pitanju neka druga ozbiljnija situacija , i te kako bi bilo bitno ko je uradio , obzirom na okolnosti. Po mkeni , posebno za sve situacije koje naprave cigani treba obavezno napomenuti da su oni , jer su počeli mnogo bahato da se ponašaju i da daju sebi za pravo da rade neke stvari , samo zato što su zaštićeni kao beli lalvovi.
Po čemu recimo neka ciganka koja je izrodila buljuk dece zaslužuje da prima socijalnu pomoć , a nema ni dana obrazovanja , a o radnom stažu , emancipaciji u društvu i plaćanju struje , komunalija i telefona da ni ne pričamo , a neki Srbin koji je nezaposlen , ako ne plati neku od ovih stavki , odmah bude tužen , iako nema od čega da plati , a nema ni pravo na socijalnu pomoć.
 
Pa drzava je kriva sto to dozvoljava. Recimo ja bih oduzeo svu decu roditeljima koja prose na ulici pa da ih vidim ko ce sledeci da prosi.

Kriva je drzava i sistem koji funkcionise a ne pojedinci koji odrastaju u takvim socijalnim i kulturoloskim sredinama gde je to normalno.
 
Mislim da bi rasa trebalo da se navodi jer je to odrednica koja sužava izbor kada se goni prekršioc.

Recimo, to je isto kao kada se kaže za počinioca da ima dugu bradu i brao oči. To sužava izbor i vrlo je bitno. Batalite te "politički korektne" gluposti.

Svakako, u dotičnom "statusu" rasna odrednica nije krucijalno bitna, ali neki forumaši ipak jesu u pravu. Onda nije "politički korektno" navesti ni pol, ni godine....

Počeli smo da se gubimo u toj "političkoj korektnosti". Čega se bojimo?
 
Na kraju će ispasti i da nije "politički korektno" da se bilo šta od detalja spominje , što samim tim implicira da uopšte ne treba ovakve stvari ni spominjati , nego ih smatrati normalnom svakodnevnicom.
 
Vrh