Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 265 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    278
Meni je najžalije kada vidim novi autobus na 31, 78.. pa kada ga rkaju preko rupa na tramvajskoj baštici...
 
Ranije je na snazi u Karaburmi bila zabrana koriscenja tramvajske baste od Autokomande do Slavije za sva vozila na liniji 31, jer je u 3 dana pukla sasija na 5 autobusa zbog rupa... Mislim da je ta odluka i dalje na snazi...
 
Od Slavije do Franša ne voze bašticom, ali od Franša do hrama voze :)
 
Ja uvek poludim kada se vozim tom deonicom , posebno u 31 , jer vozači krenu da daju gas , pa me baca gore - dole ili levo - desno. Ja bih zabranio da autobusi na svim linijama koje tuda prolaze , da idu tramvajskom bašticom. Posle nije ni čudo što su autobusi u lošem stanju.
 
samo da napomenem da je tramvajska bastica zuta traka kojom samo idu busevi i tramvaji. ako se zabrani prolazak autobusa basticom tokom spica ce nastati haos! Dva resenja su ili urgirati preuredjivanje Bul. Oslobodjenja od Slavije do fransa ili privremeno rekonstruisati da potez...nisu krivi ni gsp ni vozaci nego beograd put!
 
Ma Beograd put dodje samo pljune asfalt na rupe i lopatom poravnja, i onda nemamo rupe nego ispupčenja a u roku od mesec dana naprave se i krateri. Eno rekonstruisali su stanicu kod hrama i dalje je bez i jedne rupe, zato što su bukvalno sve odradili što treba..
 
А да се мало поиграмо, па да трамвај од Славије до Ветеринарског факултета ставимо у тунел (ценим 15-ак милиона евра), да направимо и трамвајски надвожњак на Аутокоманди (још једно три милиона) и ето нама ЛРТ-а (повезаног са БГ:возом), народу са Вождовца 20 минута живота дуже (сваког дана), а бусевима довољно простора у Булевару...
 
pa to je ono što nam predlažu i LRT lobisti samo po ceni od milijardu.
 
Nemaju uopšte liniju za Voždovac u planu. Ja predlažem takva poboljšanja, koja s relativno malim ulaganjima mogu doneti neproporcionalno veliki napredak, a jednom to može da se iskoristi i za metro.
 
sasa901":okw71t9g je napisao(la):
marrecar nisam rekao da treba da budu prljavi treba isto da se odrzavaju a ajde vidi po ostalim gradovima gde idu stariji a gde noviji busevi ne kosta bezveze kvadrat u centru dva tri puta skulje od periferije :) da se razumemo da bg ima para svuda bi se vozili istri busevi al posto ima koliko ima jbg neko mora da ispasta tj da se prilagodi datoj situaciji :) a sto se tice karte za prevoz jbg za vas bi bilo najbolje da se bg voz prosiri ili da metro pozuri :)

Престани више да нас загушујеш својим произвољним проценама.
У ком то свету? Ајде документуј нам мало своје тврдње.
Ако неко мора да испашта, онда то свакако нису људи који се возе у аутобусу по 45 мин, сат времена, већ треба да испаштају они који се једва возе 20 минута, пошто то и није неко испаштање, а другима се олакшава живот знатно.

Поткрепи своје тврдње нечим озбиљним, :) и "јбг" се не рачуна. Није ти ово Крстарица. :kafa:
 
Ako sam gledao pravi autobus, svidja mi se zuta boja, jer nije ona "drecava" limun zuta boja, vec prijatna, topla boja. Ali mi se cini da su pogresili sa plavom, previse je svetla, treba tamnija nijansa.
 
И мени се свиђа, мада би плава могла бити тамнија а не бих се бунио кад би вратили стару црвено-белу са црним доњим делом шему :)
 
A kosmaj?

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Космај ускоро добија 10 са погоном на гас, а оне за које је Ђилас затражио да буду урађени у сарадњи Икарбуса са ФАП-ом ће вероватно морати да подели са Земуном :roll:
 
Dajte ne nagađajte, ništa nije zvanično, tih 10 CNG ide na Karaburmu, Kosmaj nema pumpu, a Karaburma ima u planu da je izrade tj. tačno 2 godine imaju u planu da je urade.
 
becks89":23pvk59q je napisao(la):
Dajte ne nagađajte, ništa nije zvanično, tih 10 CNG ide na Karaburmu, Kosmaj nema pumpu, a Karaburma ima u planu da je izrade tj. tačno 2 godine imaju u planu da je urade.
Мени је довољно званично ако изађе у ГСП-овим новинама, а Николета ми је рекла да Космај добија 10 возила са погоном на гас. Између осталог ни Карабурма нема пумпа тако да то не утиче на распоред, а и ако је добије у скорије време не видим зашто би то значило да возила не иду у Космај јер су оба погона ГСП-ова па би ови из Космаја могли да се пуне на Карабурми.
 
U istom broju lista za mesec februar izašlo je da su Japanci veoma očuvana vozila, da ih vozači obožavaju, a svi znamo kakva je situacija sa Japancima, tako da mani se ti toga šta piše u listu GSP-a, čitam danas koje oni tu gluposti pišu to veze sa mozgom nema!
Polako strpite se za koji mesec sve će se znati. Ja ti kažem da će doći vozila na CNG na Karaburmu, možda po isporuci solarisa, svih 20 komada ode na Kosmaj, ali pitam se gde će to točiti taj CNG, u Pinosavi, Zaklopači, gde ?
 
То да лажу стоји и сви ти знамо. Само не видим зашто би нас лагали где и колико аутобуса иде? Стојим иза тога да је то тачно :p
Можда по испоруци Солариса сви цнг оду у Космај, али ових 10 се набавља искључиво за Космај јер им хитно требају возила. Тренутно се цнг аутобуси пуне негде на обилазници или тако нешто (углавном у том делу града), јер ту постоји одговарајућа пумпа.
 
Pa Karaburmi ta vozila ne trebaju, ako ćemo realno, problem je što kosmaj nema nikakvo održavanje i ti Mazovi će prvih dana rada pocrkati tamo. A kupovati nova CNG vozila dok pumpa ne postoji se kosi sa totalnim idiotizmom ;)
 
Najbolje vozilo u GSP-u
dscf4009y.jpg

dscf0030kh.jpg
 
Vrh