Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 265 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    278
Služi te dobro imale su trolze to, pričali smo ja i kolega sa 78 baš povodom toga, naš IK-218 iz 2012, apsolutno nema odstupanja, razlog tome je što nema pokretnu zadnju osovinu, a i težak je zbog motora.
A sad sam i ja zbunjen ova 206ca nebi smela da ima toliki zanos....
 
Па мора макар мало да заноси, не знам како тај твој не заноси ни мало :?
 
Ластин Соларис на терминусу Дражањ ... надреално!

otja0p.jpg


Фото: Матеја Бељан
 
Lepo od Brace Poljaka,ali sta je Poljska uvezla od nas...
 
Колико је мени познато, овај бус је нека врста поклона Солариса Ласти. У сваком случају, ако није поклон онда је добијен по багателној цени као проба.
Фабрика озбиљно покушава да се пробије на тржиште.
 
stf":3f7mltvo je napisao(la):
Ластин Соларис на терминусу Дражањ ... надреално!

otja0p.jpg


Фото: Матеја Бељан

Да ми је само знати који важан фактор живи у Дражњу, па су добили овако леп бус, или је ово чиста случајност?
 
Хајмо мало озбиљности. :)

Снимак је мало претеран, тј. популистички. Где је ово снимано? По каквој њиви тај вози? Би ли ишта остало читаво по томе?

Давно је било па су нам сећања мало побледела, али се ја добро сећам, јер ме је изузетно иритирало па ћу вас подсетити. Од првог пуштања у саобраћај, тада ганц нови Мерцедес конекто су шкрипали, пиштали, цвилели .... сећам се јако добро јер су ти звукови били јако јако иритантни.

Скоро сам се, после 6 месеци поново возио у ластином Соларису (са горње слике). И он је почео да тандрче, клапара и шкрипи. Ако баците поглед на фрагмент његове свакодневне трасе, чије сам слике поставио у теми "Београд пут" биће вам јасно и зашто клапара.

Икарбус је лошијег квалитета од Мерцедеса или Солариса, па и клапара више, то нико не спори. Али докле год се нешто озбиљно не промени у квалитату улица и путева, ту помоћи нема.

Нама требају стари Саноси. Те легенде су преживеле све.
 
Načuh da su u pregovorima FAP i Ikarbus sa gradskim vlastima, za nekih 100-ak (valjda 110) autobusa, gde bi FAP pravio šasije a Ikar ostatak. E sad koliko se daleko odmaklo ne znam.
 
Mislim da je bolje da nastave saradnju sa MAN u vezi šasija,a da prave neke delove i montažu ,sve otalo je novi debakl,svet sada i od jeftinijh autobusa očekuje savršenstvo..
 
Sanos ništa nije osećao mogao je i uz zgradu da ide ako treba.... Ostaće mi upečatljiva priča kad su išli u fabriku da ih uzmu, i sad otišli su i mehaničari u Tamiću za slučaj da se nedaj bože nešto pokvari, kaže mehaničar kad je to izašlo na autoput samo se razletelo, oni su u Beogradu bili za 6 sati,a ja došao 2 sata kasnije :D
Dakle, ne treba filozofirati, u jednostavnosti je poenta, šta će na Ikarbusu senzori kad on nema ono osnovno što bi trebalo da ima, završnu obradu? To je isto kao da na straćaru ti sad staviš klima uređaj, ti i dalje imaš straćaru, klima uređaj joj ne diže cenu i ne čini je kvalitetnijom zar ne?
 
mekbejn":30e96iyd je napisao(la):
Načuh da su u pregovorima FAP i Ikarbus sa gradskim vlastima, za nekih 100-ak (valjda 110) autobusa, gde bi FAP pravio šasije a Ikar ostatak. E sad koliko se daleko odmaklo ne znam.

To je pomenuto više puta, uglavnom iz usta predstavnika gradskih vlasti. I pri preuzimanju ovih poslednjih buseva, Aleksandar Antić je rekao da se nada da će se Ikarbus i FAP dogovoriti oko zajedničke proizvodnje vozila, a grad bi od njih do kraja godine kupio 100 solo buseva na gas.
 
@stf snimano je na brankovom mostu ako to misliš.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Brankov most primjer avio piste asfalt kvalitet ,nego sanosi kad su porucivani iz nepoznatih razloga naruceni su sa jacim vazduzsnim jastucima pa su izdrzali sva silovanja devedesetih kao i jedna serija ikarbusa ,danas je problem sto je opao kvaltet strucnjaka a oni koji su jos ostali nista se nepitaju kada se sastavlja porudzbena lista za autobus kako su narucili tako su dobili
 
Ljudi, imao sam juče čast da uđem u Ikara gb 26, na liniji 25. Od silnog iznenađenja nisam uspeo da posegnem za telefonom, da škljocnem. Ima li neko fotku ili krštenicu tog vozila? Totalni punk, ona plava farba ga drži zajedno, ali piči k'o lud :shock:
 
Rodjen neposredo poslije bombardovanja sa velikim stepenom domacih djelova i domisljatosti inzinjera
 
Vrh