Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 265 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    278
citat iz Novosti:
Ne propušta krov,nego majstori iz Master friga,firma koja isporučuje klime i ugrađuje ih,nisu svoj posao odradili kako treba.I nije na vratima,nego ispod klime.I to na dva busa.Ako te baš zanima.

Ima li neko potvrdu da je ovo tacno?
 
На градским улицама од данас десет нових Икарбусових аутобуса
1544926_ikarbus_v.jpg

Првих десет нових зглобних нископодних климатизованих аутобуса домаћег произвођача „Икарбус” од данас се укључују у саобраћај на линијама 17, 23, 31, 45, 72, 73, 78 и 96. Испорука остала 22 нископодна аутобуса овог произвођача очекује се до краја марта, саопштавају из ГСП „Београд”.

Возила су климатозована, имају видео-надзор (четири камере) и аутоматску рампу на другим вратима за улазак особа са посебним потребама. Поред електронске рампе за лакши улазак мајки са колицима и инвалида у возилу, постоји и посебан простор за смештај особа у колицима. Аутобуси имају по 48 седишта, док им је капацитет 155 путника.
http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1544890
 
Odlicno bez obzira sto nisu top svetski kvalitet,na nasim putevima ionako autobusi traju 5 godina,sem ako ih ne nadgleda licno Japanski ambasador. :kafa:
 
danas sam se vozio onim neobusom belim bus nije los bar po mom misljenju udoban je samo mi nije jasno sto su ostavili onoliki prostor izmedju srolica tj stolice ispred komotno tu moze da stoji neko dok neko sedi :)
 
Желим да скренем пажњу на неидентификовани објекат с котачима, маскиран под ознаком ГСП и бројем 1133 тако да подсећа на аутобус. Овај својеврсни уметнички концепт даје осећај вожње возилом без амортизера, рђа га полагано изједа, гума тзв. "хармонике", посебно с леве стране, спуштена је тако да се скоро стално вуче по цести, што изазива стални смрад запаљене гуме у ономе што тендира да буде путнички салон. Под те скаламерије, више пута крпљен, и даље је на неким местима згуљен, о разним ивицама које свуда фале да и не трошим речи. Такође, чује се неко чудно клопарање код зглоба итд, укратко: срамота.

Ово са смрадом гуме је релативно скорије изненађење од ГСП-а, а остатак описаног стања био је и пре годину дана.
Изгинућемо.
 
Marcus Lupus":270ve6ha je napisao(la):
Желим да скренем пажњу на неидентификовани објекат с котачима, маскиран под ознаком ГСП и бројем 1133 тако да подсећа на аутобус. Овај својеврсни уметнички концепт даје осећај вожње возилом без амортизера, рђа га полагано изједа, гума тзв. "хармонике", посебно с леве стране, спуштена је тако да се скоро стално вуче по цести, што изазива стални смрад запаљене гуме у ономе што тендира да буде путнички салон. Под те скаламерије, више пута крпљен, и даље је на неким местима згуљен, о разним ивицама које свуда фале да и не трошим речи. Такође, чује се неко чудно клопарање код зглоба итд, укратко: срамота.

Ово са смрадом гуме је релативно скорије изненађење од ГСП-а, а остатак описаног стања био је и пре годину дана.
Изгинућемо.
Stavljena harmonika sa 4 godine starijeg busa koja se i ne uklapa bas :)
 
Gledam danas dok vozim BG:VOZ,u garazi na Novom Bgd oboreni na bok neki zglobni autobusi. Da li su oni odradili svoje?
 
Provozah se danas novim busem na 96. Autobus je prelep, lepo su ga odradili, putnicki deo je mnogo bolji i udobniji za putnike u odnosu na 218A, tj u odnosu na domacu sasiju. Ima nekih sitnih gluposti gde se primecuje razlika izmedju original M.A.N i Ikarbusove variante ali to su stvarno sitnice koje mogu jako lako da se poprave u slucaju neke nove serije.
E sad ono sto sam jos zapazio a nema veze sa samim Ikarbusom je to da ce se ovi autobusi po ovakvim putevi raspasti za godinu dana. Majstor (sofercina najgore sorte) ga je terao kao trkacki auto, uletao u stanice na Zrenjanincu koje se raspadju, preletao preko rupa, leteo preko Pancevca itd, dok je autobus skako kao jarac da bi se na kraju ispod vozila odkacila i krenula da lupa rampa za invalide. Ono za stoku i GSP nije, niti je za nase oranje od puteva. Videcemo kako ce se Solaris ponasati, ali ja nesto verujem da ce i oni biti kratkog veka ako se ne poradi nesto po pitanju puteva i kaznjavanja vozaca za zlostavljanje vozila.
 
Nikola '93":2hdyla9o je napisao(la):
Marcus Lupus":2hdyla9o je napisao(la):
Желим да скренем пажњу на неидентификовани објекат с котачима, маскиран под ознаком ГСП и бројем 1133 тако да подсећа на аутобус. Овај својеврсни уметнички концепт даје осећај вожње возилом без амортизера, рђа га полагано изједа, гума тзв. "хармонике", посебно с леве стране, спуштена је тако да се скоро стално вуче по цести, што изазива стални смрад запаљене гуме у ономе што тендира да буде путнички салон. Под те скаламерије, више пута крпљен, и даље је на неким местима згуљен, о разним ивицама које свуда фале да и не трошим речи. Такође, чује се неко чудно клопарање код зглоба итд, укратко: срамота.

Ово са смрадом гуме је релативно скорије изненађење од ГСП-а, а остатак описаног стања био је и пре годину дана.
Изгинућемо.
Stavljena harmonika sa 4 godine starijeg busa koja se i ne uklapa bas :)

Шампиони. Добро да нису ставили са трамваја. :notok:
 
Није само хармоника. Цела приколица је са старијег буса. Када је 1251 (1996. годиште) отишао у расход, 1133 је добио његову приколицу. Лако се примети по седиштима изнад точкова која нису издигнута.
 
Хвала на информацијама. Шта рећи, ако се једном преполови или припали бар ћу знати зашто.
 
@becks, promenio sam :)
@bazinga, upravo to, to sam i ja isto pomislio kada sam se vozio od slavije do franša, gde je vozač u tramvajskoj baštici pogodio svaku rupu. Mogu da zamisli na šta će ličiti taj 218M na 31 posle par meseci..
 
Можда ће за "Соларисе" важити неки посебан режим коришћења?
 
Ne.za razliku od CAF tramvaja u kojima curi po otapanju snega,Ikar ima inovacijiu! ispod svakog sedista prikacen kisobran sa upustvom :D
 
Imam komsiju koji radi za Ikarbus...juce sam ga sreo i pitao par stvari. Kaze da sto se prokisnjavanja tice 100% su krivi oni sto su postavljali klime. Inace kaze da sama firma nema nikakvu buducnost...jedino resenje je da se prodaju. Njima treba 150 autobusa godisnje samo da bi opstali a oni jedva izguraju 100. ako imate neka pametna pitanja da mu postavim slobodno postavite ovde...
 
Ја нисам ни помислио да је Икарбус крив за прокишњавање. До сада сада сам видео само ФАП-ове и Мерцедесе како прокишњавају, Икарбус (мутант) никад.
 
Vrh