Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 265 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    278
Погрешио сам, заборавио сам да ГСП и један приватник имају оне на гас, а они су 100% нископодни :)
 
http://www.google.rs/imgres?q=solaris+b ... 222&ty=103


Uopste mi nije zao zasto nisu kupili ovakve buseve.
Za to imam 2 razloga.
1. i vazniji je taj da je taj autobus sigurno skuplji bar 10% , ako ne i vise. sta to konkretno znaci? Pa znaci 20 autobusa manje za Bgd. :dil:
2. razlog je taj da ma koliko ovaj "fensi" autobus bio danas " "u trendu", upravo zato ce njegov dizajn pre postati "bljak"


P.S. ja iskreno i nisam nesto odusevljen ovim tramvajolikim autobusom, ali to je subjektivna stvar.

(edit: ispravka slike :D )
 
Dobijena je bitka za liniju 56! :) Vraća se GSP, a i zglobno vozilo zajedno sa njim na zadnji polazak 56-ice sa Zelenog venca, a vraća se i nezvaničan polazak u 00:00 sa Petlovog brda. :D :D

25gxe13.jpg


Veća rezolucija: http://oi49.tinypic.com/6tifwx.jpg
 
Bravo sad ce moci ljudi da se kasnije vrate za centar CSI se javio na forum znaci u petak pada snjeg sigurno
 
laki meni se svidja kako izunutra izgleda nekako je mocno :)
 
direktor":mwf4f3pz je napisao(la):
Bravo sad ce moci ljudi da se kasnije vrate za centar CSI se javio na forum znaci u petak pada snjeg sigurno

Svaka čast za prognozu :D

Još nešto,prošlo je već koliko,10-ak dana od kad su predstavljali novi Ikarbus,ne mnogo pompezno( kao da su znali šta će da se desi:)) a ni traga ni glasa od novih vozila na ulicama.
Zato što prokišnjavaju :? ?!?U redu novi model,prvi put ga sklapaju i ostali izgovori,sve to stoji,ali u svetlu sveg ovoga mislim da neučestvovanje Ikarbusa na velikom tenderu ipak ima svo smisao što se sad potvrđuje.Jesu to sitnice ali to je ono malo što devojci sreću kvari što bi reko naš narod:):):)
 
Jel zna neko jel solaris ima svoje šasije i koje motore i menjače koriste?

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Ја знам да убацују ДАФ моторе, јер са МАН-ом не сарађују јер су им конкуренција. Неко је то написао овде.
 
Нисам видео то :) Али знам да не сарађују са МАН-ом више, јер су их покидали и на домаћем тржишту :D
Мада овде пише да ће ипак бити ДАФ :p
Danas u Beogradu potpisan ugovor za kupovinu 200 zglobnih autobusa Solaris Urbino 18 za GSP „Beograd“.

solaris_gsp_beograd.jpg
Korišćenjem rampe za osobe sa kolicima i funkcijom naginjanja obezbeđuje se lakši ulazak osoba sa kolicima u vozilo. Vozilo će pokretati moderan dizel motor DAF PR228 snage 231kW (310 KS) koji zadovoljava Euro 5 standarde.
аутобуси.нет
 
^^
Moguce je da je na nekoj liniji sa poteza 300, poznata mi je spoljasnjost i ona sipka koja je otkinuta i popravljena "a la GSP style". Cini mi se kao da sam negde video...
Mada ne kazem sigurno, moguce je i da nije...
 
Pa dobro otvorila se ta pregrada sa strujom, ko da je cudno sto se od nasih puteva sve zivo raspada...
 
nije cudno sto se otvorila nego sto vozdac il neko iz gspa nije zatvorio al ajde nije gsp najgori pre neki dan sam se vozio u gras sarajevu i ulazim u trolu stajem na stepenik kad ono paf otpade dobar deo stepenika pa onda vozimo se i tola staje niodkuda vozac izlazi iz trole i ide da kupi sebi rucak :)
a trola ceka na sred ulice :)
 
Meni je smesno to sto uopste nisu nigde pomenuli da su autobusi vec bili u gradu na probi i da su vraceni zbog onog problema.
 
Vrh