Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 265 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    278
Жао ми је само што код нас аутобуси немају оно дугме на вратима као што имају нови трамваји. То би било веома корисно, али..
 
Може се рећи даје ово Немачко-Турско-Српски аутобус. Немачка шасија, делови Турски, а састављен у Србији :roll:
 
VUCKO ide to pravo samo tako nego mogli smo o ovome u temi nova vozila gspa koju smo zapostavili fine slike sa ulice
 
A gde je pecat???

Salu na stranu,koliko delova je proizvedeno kod nas?

Sve u svemu izuzetno izgleda,inace clan gishko na SSC forumu je dizajner prednje I zadnje maske.
 
mekbejn":1nu1hq2j je napisao(la):
Marcus Lupus":1nu1hq2j je napisao(la):
Занимљиво како се ћутке и на мала врата уводи видео-надзор у возила. Не сећам се да нас је неко питао или најавио то. Љут сам.
Slažem se. Ima li zainteresovanih da se pošalje pismo Poverenuku Šabiću, da malo ispita stvar?

Ево, ја сам први заинтересован.
Не верујем да ова полиција настоји да заштити мене или било шта што је мени и осталим обичним људима важно.
 
Ne vidim na koji nacin kamera u javnom prevozu narusava bilo ciju privatnost. Po tom osnovu, nas forumase bi trebalo kaznjavati jer slikamo svuda po gradu, neretko po ogradjenim gradilistima. :D

Ja licno nemam nista protiv video nadzora koji ce koliko toliko smanjiti vandalizam koji je prisutan u `nasim` (mi ih placamo) vozilima.
 
Kad na googlu slike ukucate gsp autobusi dobijete sledecu sliku
gsp-autobus-krsevi.jpg
 
kada se ukuca gsp autobusi dobije se i ovo :D
315421.jpg


lepo će izgledati :D
 
Izvor: Beobuild.rs

Novi Ikarbus na ulicama grada

130307-IK218M-01.jpg


Narednih dana na ulicama Beograda pojaviće se prva vozila iz najnovije serije Ikarbusovih zglobinh niskopodnih autobusa. Novi model nije posebno predstavljan u medijima, ali smo mi tim povodom posetili pogone fabrike gde nas je Petar Baltić, direktor proizvodnih poslova upoznao sa detaljima nove serije IK-218M.

Celu vest kao i veliku foto reportazu mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/589.html
 
opa samo da nastave tako :)))
kupujmo domace
odusevljen sam ovim busom kakva mecka kad imamo ikar :)))))
 
Dobro izgleda ovaj novi Ikar. Nema sumnje da su na svakom novom modelu sve vidljivija estetska poboljšanja (ovde mi se sedišta naročito dopadaju), nadam se samo da to prati i tehnički napredak vozila.

Ako grad ne blefira za kupovinu 200 domaćih solo autobusa naredne godine, možda možemo očekivati da se uskoro pojavi i fin solo Ikar na našim ulicama.
 
Da li je na ovom busu i jedna pozicija domaće proizvodnje, tj. ima li Ikarbus bar još jednog domaćeg kooperanta? Jeste nerealno očekivati domaće motore, menjače i elektroniku, ali sedišta, stakla, instalacije, grejanje, pogoni za otvaranje i zatvaranje vrata su se do skoro proizvodili kod nas a sad se i to uvozi. Naravno da tu Ikarbus nije kriv, već to dosta govori o neinventivnosti naših fabrika i tvrdoglavosti finansijskog sektora da pomogne razvoj novih tehnologija u našim fabrikama.
 
Nije ikarbus kriv vec domaci tzv privrednici koji su unisilifabrike komponenti ili proizvode jako lose djelove
 
kamere su ugradili kao nogama..


i nisam siguran da li se ovaj autobus uklapa u pravila direkcije koji zahtevaju da pod bude ravan bez stepenica.

više mi se sviđalo rešenje sa sandukom. ovako se vidi da je staza mnogo uska biće nezgodno za mimoilaženje.
 
Nije ovo jedini autobus u javnom prevozu da ima stepenice. A izmedju ostalog ne može drugačije. Megabusevi isto imaju stepenice za te zadnje stolice
 
159 novih Citara za Budimpeštu
60125448155240523658610.jpg

75581_481552255236601_1596567359_n.jpg

644614_481552298569930_705379301_n.jpg

602933_482506065141220_657621259_n.jpg

I u Budimpešti lepo sklapaju mercedese kao domaći proizvod
 
^ ^ ^ Одједаред ми се чини да овај нови Икарбус...и није нешто посебно :?
 
Vrh