Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 265 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    278
EH,da je ovo normalna drzava postojao bi sajt skupstine grada pa bi lepo videli ko ih je izdao od vladajuce koalicije.Sve u svemu zanimljiva stvar.

A danasnje izjave gradonacelnika i pljuvanje ikarbusa su najgora demagogija.
 
Saznao sam od druga da je juce bio zglobnjak #1008 na 302.. Otkud zglobnjak? Jel bio neki manjak busa ili samo testiranje, sta god?
 
Вероватно мањак бусева, а 302 је једина линија која има окретницу која "подржава" зглобне :)
 
Podsećajući da 80 odsto voznog parka GSP Beograd čine autobusi "Ikarbusa", čelnici te fabrike pitaju " zašto u vreme velike svetske ekonomske krize, kada sve države, pa i one najrazvijenije, štite svoja preduzeća i svoju proizvodnju, naš grad nama čak ne daje ni priliku da se borimo za posao.
Е па ако су му рекли.
 
Grad odgovorio Ikarbusu:

"Da je grad ispoštovao svoje ugovorne obaveze, građani Beograda bi se svakako ove zime vozili u novim i modernim autobusima", navodi se u saopštenju.

U Gradu su tim povodom istakli da su želeći da pomognu poslovanje domaćeg proizvođača autobusa, ove godine, posle kupovine 25, naručili još 32 autobusa od "Ikarbusa".

- Ugovor o isporuci između isporučioca preduzeća "Ikarbus" i davaoca lizinga za ovaj posao "Unikredit lizinga" zaključen je 25. juna. Pošto je to bio jedini način da "Ikarbus" uđe u proizvodnju autobusa, Grad je prihvatio da troškovi lizinga uđu u cenu autobusa, što je cenu povećalo za skoro 20 odsto - navodi se u saopštenju Grada. - Ugovorom o isporuci "Unikredit lizing" se obavezao da će "Ikarbusu" dati avans u iznosu 30 odsto vrednosti ugovora najkasnije u roku od pet dana od dana potpisivanja ugovora i dostavljanja od strane Fonda za razvoj garancija za povraćaj avansa.

U gradu dodaju da s obzirom na to da iz Fonda još nije stigla takva garancija, "Unikredit lizing" očigledno nije bio u mogućnosti da uplati novac "Ikarbusu".

- Molimo rukovodstvo "Ikarbusa" da se u vezi ovog problema obrate nadležnom Ministarstvu kao i Fondu za razvoj i da nadležni objasne kako to "Ikarbus" ne može da dobije pomenutu garanciju - rekli su nadležni u Gradu. - Takođe ih molimo da ne dovode u zabludu Beograđane prebacujući odgovornost na Grad čija je namera bila da, pomažući "Ikarbus", njima obezbedi što kvalitetniji prevoz ove zime.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... i-autobusa
 
Sta se zalepio taj ikarbus za Beograd ko pijavica? Hoce li neko hirurski da je odstrani vec jednom? :rant:
 
Hajde malo da skrenem temu o njihovom prepucavanju, ono sto sam primetio i na Studiju B, a i u njihovim prepucavanjima je to da svi najavljuju da smo naje********** ove zime?
 
Jasno je da nema nista od tih novih autobusa. Smenjuju vlast i onda ce da udare po "domacinski". :blah:
 
Dobih potvrdu price.Grad nije platio ni dinar za ona 32 autobusa koja je narucio od Ikarbusa.FAP je na dobosu,Neobus je propao,jos da upropaste Ikarbus i gotovo.

Inace bio je predlog da se spoji Ikarbus GSP-u to jest gradu ali Djilas to odbija jer onda ne bi mogao da trosi stotine miliona eura na autobuse stranih proizvodjaca.
 
marrecar":3bw6axa2 je napisao(la):
Saznao sam od druga da je juce bio zglobnjak #1008 na 302.. Otkud zglobnjak? Jel bio neki manjak busa ili samo testiranje, sta god?
Виђен је јуче и беобусов сиви Санос на 302.

СП Космај се најбуквалније распада. Све линије које одржавају су ослабљене за макар по једно возило, ред вожње "потеза 300" све више подсећа на санкције.

Прво је данима саобраћао на 302 А-71 коме је шасија попустила, вечерас сам се возио са А-82 са истим проблемом. Кроз под се види асфалт. Стање је алармантно.

Рече Николета да је хитно наручено 10 возила за њих, а то је далеко од најхитније закрпе. Чиме ћемо се зимус возити, то нико не зна.....
 
Strasno je sta nam rade, sreca je da ima privatnika na potezu 300, da nije njih, mi bismo se vozili samo u krsinama. Ja sam jednostavno zapanjen time kako GSP "favorizuje" pojedine depoe i stalno obnavlja gradske linije koje su potpuno nove, u smisli autobusa. Jel zna mozda neko kada je Kosmaj poslednji put dobio nove autobuse?
 
vucko":k1bynous je napisao(la):
Inace bio je predlog da se spoji Ikarbus GSP-u to jest gradu ali Djilas to odbija jer onda ne bi mogao da trosi stotine miliona eura na autobuse stranih proizvodjaca.
A grad ne bi morao tad da plaća ogromne gubitke Ikarbusa?
 
nikola011":1sf1w0dc je napisao(la):

Jao, mice male, kako su se samo uplšili kada su videli da nisu više povlašćeni.
Grad je konačno skupio muda da kupi pravi autobus, jer u Ikarbusu je to tek svaki 10. Oni mogu da naprave dobar bus, ali samo za prvatnike koji ih pritnisnu. OK, za stanje buseva je krivo i održavanje GSPa.

Sada već verovatno tehnički direktor Ikarbusa je svojeveremeno na pitamnje zašto je N serija tako zbrljana izjavo sleddće "Za beogradsku stoku je i nije ništa bolje"

Grad ih je uvek previše tolerisao. Kada su Subotici isporučili podrešan 218N, oni su im vratili buseve.
Tražili su normalni 218n, a dobili su beogradski 218n.


Ikarbusu su potrebna velika reforma, tekm onda ih grad može ponovo uzeti u obzir.
 
Upravo tako Senke. Svuda vicu kupujmo domace a niko da se seti da kaze kupujmo kvalitetno, pa bilo to iz Tunguzije, Nemacke, Babusnice ili Stalaca.
 
Senke":2nd13997 je napisao(la):
Sada već verovatno tehnički direktor Ikarbusa je svojeveremeno na pitamnje zašto je N serija tako zbrljana izjavo sleddće "Za beogradsku stoku je i nije ništa bolje"

Stvarno je to izjavio!? :o
 
Senke":175mj62s je napisao(la):
Grad je konačno skupio muda da kupi pravi autobus
Jeste grad skupio to sto kazes, ali ponovo se isprecilo politikanstvo i isprazna lokalpatriotska demagogija pa po svemu sudeci nece biti nista od tih buseva. Jer su na scenu stupili spasitelji srpske privrede :blah: koji pod parolom kupujmo domace pa nek je i #ovno nece dozvoliti da takav nam gigant kao sto je ikarbus propadne zbog kupovine tamo nekih stranih autobusa. :bash:
Nisu ratifikovali to i ko zna kad ce uopste biti sledeca sednica i sta ce se sve izdesavati. Ponovo ce se sve zavrsiti tako sto ce obican gradjanin biti "piiiip" po ko zna koji put. Kao sto je to uostalom vec visedecenijska praksa i na svim ostalim nivoima.
 
Bivis":33yjf3wh je napisao(la):
Senke":33yjf3wh je napisao(la):
Sada već verovatno tehnički direktor Ikarbusa je svojeveremeno na pitamnje zašto je N serija tako zbrljana izjavo sleddće "Za beogradsku stoku je i nije ništa bolje"

Stvarno je to izjavio!? :o
Da, stvarno je to izjavio.
Jedan član foruma autobusi i gspbeograd je sa njim razgovarao i dobio je takav odgovor.
 
Senke":1f23ji8r je napisao(la):
Bivis":1f23ji8r je napisao(la):
Senke":1f23ji8r je napisao(la):
Sada već verovatno tehnički direktor Ikarbusa je svojeveremeno na pitamnje zašto je N serija tako zbrljana izjavo sleddće "Za beogradsku stoku je i nije ništa bolje"

Stvarno je to izjavio!? :o
Da, stvarno je to izjavio.
Jedan član foruma autobusi i gspbeograd je sa njim razgovarao i dobio je takav odgovor.


rece mi jedan co`ek.... :blah:
 
Senke":2de89bxh je napisao(la):
nikola011":2de89bxh je napisao(la):

Jao, mice male, kako su se samo uplšili kada su videli da nisu više povlašćeni.
Grad je konačno skupio muda da kupi pravi autobus, jer u Ikarbusu je to tek svaki 10. Oni mogu da naprave dobar bus, ali samo za prvatnike koji ih pritnisnu. OK, za stanje buseva je krivo i održavanje GSPa.

Sada već verovatno tehnički direktor Ikarbusa je svojeveremeno na pitamnje zašto je N serija tako zbrljana izjavo sleddće "Za beogradsku stoku je i nije ništa bolje"

Очигледно је да је проблем до ГСП-а.
 
Grupa mladića napala vozača i demolirala autobus u centru Beograda
Beta | 13. 11. 2012. - 00:23h | Foto: Ilustracija | Komentara: 0

Sindikat Gradskog saobraćajnog preduzeća "Nezavisnost" saopštio je da je desetak osoba večeras u centru Beograda verbalno napalo vozača autobusa i porazbijalo sva stakla na vratima tog vozila.

Kako je saopšteno, incident se dogodio nešto posle 18 časova u Cvijićevoj ulici.

Navodno je "napadu prethodila verbalna rasprava - mladić je prelazio sa devojkom Cvijićevu ulicu na pešačkom prelazu, ali kada ga je vozač opomenuo da ubrza prelazak - on se namerno vratio i verbalno i fizički je napao vozača, a u demoliranju autobusa su mu pomogli drugovi".

Kako procenjuje sindikat, na autobusu je pričinjena materijalna šteta viša od 100.000 dinara. Vozač autobusa koji saobraća na liniji 77 nije povređen.


Ne znam za vas ali ja sam oguglao na ovakve vesti, ranije sam se nervirao ali ne više, pomirio sam se sa činjenicom da ulicama našeg grada šetaju neki novi ''klinci'' kojima je i najmanja sitnica dovoljan razlog da ubiju boga u tebi.

Takvi isti su verovatno pre nekoliko meseci čuvali porodične vrednosti i moral koji su ''zli'' gejevi hteli da naruše. Hebemti Srbiju.
 
U nasem narodu se to kaze "dosli divlji, rasterali pitome".
 
Vrh