Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 266 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    279
Ова ставка ми је занимљива:

"Post-signing
Preparation of the GSP Restructuring Plan. This will also include implementation support for a period of up to 12 months once the Plan is officially adopted. The restructuring of the Company will focus on a business strategy, the transformation to a holding structure by mode of transport (tram, trolleybus and bus), mode specific PSC contracting, staffing and operational efficiency improvements, retraining/retooling, a partnering with the private sector (€300,000 – to be funded by an international donor)."
 
To restrukturiranje je potrebno kako bi mogli da prodaju autobuse i pogone ako nebudu imali para da vracaju.Neznam da li nate ali dobar dio imovine gsp je pod hipotekom za razne kredite.Nadam se da to sredjivanje znaci i jedno 1500 radnika manje
 
Што волим да видим реч реструктуРирање. Јел то оно кад аутобус неће да турира па га треба реструктурирати или бајна измишљена реч наших економиста
 
Da li je iko slučajno primetio "renesansu" starih LIAZ-a,onih bez klime,moguće čak i prve generacije,nisam baš obratio pažnju?Ovih dana ih dosta viđam po Zemunu,ne znam za druge delove grada,naravno isključenih displeja koliko je to moguće i sa belim papirima sa brojem linije.Izmileli su iz nekog autobuskog čistilišta pa opet proganjaju poštene putnike bukom svojih buldožerskih motora :(
 
Stigli Mercedesi..... :D

dsc_4624.jpg


dsc_4643.jpg


dsc_4626.jpg


Ali za Zadar. :p
 
Bonvivan":3vxn8jfc je napisao(la):
Da li je iko slučajno primetio "renesansu" starih LIAZ-a,onih bez klime,moguće čak i prve generacije,nisam baš obratio pažnju?Ovih dana ih dosta viđam po Zemunu,ne znam za druge delove grada,naravno isključenih displeja koliko je to moguće i sa belim papirima sa brojem linije.Izmileli su iz nekog autobuskog čistilišta pa opet proganjaju poštene putnike bukom svojih buldožerskih motora :(
Има пар у овом делу града, стално ми у око упада једна 309-ка :)
 
видим нову вест на беобилду, каже да тренутно ГСП има 800 аутобуса, да ли се зна колико укупно има аутобуса у градском саобраћају и да ли се зна колико их је било 2000. г?
 
2000 GSP je imao nesto malo oko 200 ispravnih buseva Ako odrade ovu kupovinu stanje cwe biti sledece
trenutno 2008 kupljeno 102 niskopodna
2011 10 cng niskopodna
2012 25 niskopodna
2013 32 niskopodna trenutno se sklapaju
2013 180 niskopodnih ako dodju i kad dodju
2014 220niskopodnih
Sto bi bilo ukupno 569
japanaca imamo 93 nisu inskopodni
i ok mercedesa 55 nisu niskopodni
Ako GSP ima 800 autobusa znaci do totalne zamjene neracunajuci mecke i japanece treba 231 bus
 
stim da će 2014, sadašnje n serije iz 2008 biti raspadnute 300 puta :D
 
Ajmo sad malo da se igramo.
U svetlu najave o kupovini 180 autobusa,pišite šta mislite ko bi mogao da pobedi na tenderu i sa kojim modelima.Bilo bi zanimljivo da napišete i šta bi ste vi lično voleli da stigne u naše lepi beli grad( bilo bi još inetresantnije da se sve to proprati slikama mogućih noviteta) :D
 
Posto su u pitanju zglobni, ja bih ovo zeleo da vidim u gradu. Jest' da je skoro nemoguce, al' lepo je mastati...
citaro-articulated.jpg


Ili ovu verziju
capacity_800_450.jpg
 
MilisaV":3hnxtkim je napisao(la):
lično bih voleo ikarbus sa modelem 218A
Wrong answer!!!!! :D
Svi znamo da je Ikarbus zbog uslova tendera ispao iz trke pre nego što je i počela :(
 
Voleo bi da Beogradom krstare double deckeri
20080710144150100.jpg


Al pošto to neće biti onda bi voleo ovako nešto
i za solo i za duple

index.php

4734_95_Opera_TR.jpg
 
Sad cete da me razapnete ali ja sam za neke srednjepodne MAN buseve... Niskopodni ne mogu da izdrze eksploataciju u Beogradu...
 
Ja bih te ispravio
Niskopodni ne mogu da izdrze eksploataciju u GSP-u..
 
Bonvivan":29nhfzbq je napisao(la):
Ajmo sad malo da se igramo.
U svetlu najave o kupovini 180 autobusa,pišite šta mislite ko bi mogao da pobedi na tenderu i sa kojim modelima.Bilo bi zanimljivo da napišete i šta bi ste vi lično voleli da stigne u naše lepi beli grad( bilo bi još inetresantnije da se sve to proprati slikama mogućih noviteta) :D
marrecar":29nhfzbq je napisao(la):
Posto su u pitanju zglobni, ja bih ovo zeleo da vidim u gradu. Jest' da je skoro nemoguce, al' lepo je mastati...
Ili ovu verziju

nikola011":29nhfzbq je napisao(la):
Ovo moze da radi i Neobus, mislim da ima nesto slicno.
kopmania":29nhfzbq je napisao(la):
Voleo bi da Beogradom krstare double deckeri
Al pošto to neće biti onda bi voleo ovako nešto
i za solo i za duple
4734_95_Opera_TR.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=bLyyxgEZ_80 :roll:
 
nikola011":onmxx8y4 je napisao(la):
Ovo moze da radi i Neobus, mislim da ima nesto slicno.

volvo.jpg

+1!

Волво двозглобна шасија + "Coachwork" у Необусу...наравно, играмо се, али ово не мора да буде недостижно...
 
Vrh