Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 266 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    279
angry bird":3p1tg1ic je napisao(la):
Somi303":3p1tg1ic je napisao(la):
demotivacija.rs_Jaaoo-kako-dirljivo-idem-kui-da-povracam_132923745198.jpg
Evo ti nešto da ti olakša, umesto prsta u grlo ili sode bikarbone :mrgreen: :

GSP-Beograd.jpg


@Bivis Ako misle i manove da ofarbaju u ovu u*ranu žuto plavu onda bolje da ih i ne kupuju.
Хоћеш да кажеш да је Икар ружнији од оног горе? :О

@Bivis
Ја бих радо наставио, али ако Игор интервенише неће се завршити добро ни за мене ни за тебе :D
 
Meni je ok da sve sto se tice javnog prevoza bude u zutoj boji... Taxi, autobusi, tramvaji, trolejbusi...
Po meni je steta sto GSP filozofira sa kombinacijama za razlicite vidove prevoza...
 
Autobusi su prosto prevelik i precest ucesnik gradskog prevoza da bi bili u nekoj drecavoj boji,to jest zutoj ili naradzastoj.

Bilo koja boja autobusa-plava,zelena,crvena ili bela je prijatnija od zute.
 
po meni nije cilj da gsp kupuje autobuse vec odrzavanje , ako je odrzavanje dobro moze bus da traje i 10 15 god pa i vise 20 ali ako je lose vec posle pet ide na rashodovanje
 
lep al ima samo jedna vrata :)
a bila bi fora da se kupe jos neki dekeri za nbg :)
da tipa to bude zastitni znak nbg
ne znam dal je ikar il neobus ustanju da uradi tako nesto al :)
 
Ali da se urade kao u Londonu, da gore i dole možeš lepo da stojiš da je visina normalnog busa, a ne da moraš čučeći da hodaš gore.
 
A ulaz i izlaz?! :shock: U Londonu ste staje u red na autobuskoj stanici i svi uspeju i da udju i da izadju iz autobusa. Zamislite samo na sta bi to licilo kod nas. :D
 
U Londonu postoji red da :D
Tamo ima jaaako malo penzionera, skoro da ih nigde nisam ni video što ubrzava prevoz :D
Ako ste bili u Londonu u samom centru, tamo jedino možete videti prazne autobuse, ukoliko zadjete na neku periferiju videće te i te kako pune autobuse. Ja sam se vozio u jednom gde je gornji sprat bio pun za sedenje, a donji je izgledao kao naš autobus.
Takodje nemojte misliti da se tamo poštuje red vožnje. Tamo je ne moguće ispoštovati red vožnje zbog ogromnih gužvi u centru grada. Jednom sam prilazio stanici otišla su mi 3 autobusa na jednoj liniji za redom. Ja sam posle istu liniju čekao 10ak-15 minuta.
427552_4291344291992_966487049_n.jpg


Pre neki dan sam brojao putnike u bg autobusima
dolazio sam do cifara 15, 25, 30, 40...
gde čak i 25 putnika u solo autobusu izgleda da je krcat.

E sada uzmite dabl deker
http://www.flickr.com/photos/danielgrahamm/7704466504/
izbrojite sami koliko sedišta ima gore. SAmo vidljivih ima 30 + na kraju ima red od 5 stolica...
to je oko 35-40 stolica gore. Da kod nas imamo samo double dekere isto bi izgledalo kao da se niko ne vozi autobusom, ne verujem da baš u svakom bg busu ima preko 70 ljudi...

Kada bi se našla neka jeftinija varijanta double deckera, mislim da bi bili odlični za Beograd
 
њима је ово само реклама, а нама свакодневица


kopmania":295938ep je napisao(la):
Ako ste bili u Londonu u samom centru, tamo jedino možete videti prazne autobuse, ukoliko zadjete na neku periferiju videće te i te kako pune autobuse. Ja sam se vozio u jednom gde je gornji sprat bio pun za sedenje, a donji je izgledao kao naš autobus.
Takodje nemojte misliti da se tamo poštuje red vožnje. Tamo je ne moguće ispoštovati red vožnje zbog ogromnih gužvi u centru grada. Jednom sam prilazio stanici otišla su mi 3 autobusa na jednoj liniji za redom. Ja sam posle istu liniju čekao 10ak-15 minuta.

виђао сам и ја свашта по Лондону. најјаче је у улици Оксфорд, када на стајалишту пише "дуе", а од аутобуса ни трага ни гласа :) или када се наџиџа по њих 5, 6 на једно стајалиште. исто сам се возио и периферијом, и могу да потврдим да горњи део буде скроз пун, док доле има релативно места за стајање

kopmania":295938ep je napisao(la):
Da kod nas imamo samo double dekere isto bi izgledalo kao da se niko ne vozi autobusom, ne verujem da baš u svakom bg busu ima preko 70 ljudi...

на главним линијама има и више од 70 људи у бусу, тако да.....
 
Opet mislim da bi pristojnije izgledalo :D

Da oxford street je najbolja :) 2 raskrsnice ideš 30 minuta :) (2 raskrsnice su na 15 metara :D)
 
Ja mislim da bilo kakva da je sema, ako je boja kvalitetna i ako se autobus svakog dana pere, mislim da bismo mogli da imamo onakve sjajne boje.
 
Mnogo optimisticno znasli da se vozila zimi uopste ne peru kad spoljna temperatura ode ispod 0c jer gsp nema adekvatne uslove da se vozilo ne zaledi.Nego do kog dana je ono ebrd trebalo da odluci u vezi kreditia za autobuse bjese li to 18.09.2012 ako se nevaram nikakve vjesti a pro po toga
 
Pa naravno, optimizam na prvom mestu... :)
Ali zar ne bi trebalo da imaju perionice gde se vozila pored pranja i suse, odnosno brisu kako bi se uklonila voda. To treba da bude najmanji trosak, jeftinije je nego da svake druge nedelje ili svakog meseca autobus farbaju, a jos i to lose urade... Al' nema veze, mislim da je to najmanji problem u GSP-u.
 
У оном снимку са Студиа Б кажу да ће да праве перионицу за КАФ-ове :) Можда ће ту и неке бусеве да перу :D
 
Mozda kada autobusi budu bili uski kao CAF... :D
Salu na stranu, bilo bi lepo da urade u svakom depou po dve-tri perionice. I jos kada bi cistili iznutra, onda bi nesto valjalo...
Pusti snovi...
 
Somi303":zoshddxd je napisao(la):
Не би ме чудило да збуџе нешто, само да "уштеде" :roll:

Hajde, hajde ne budi pesimista Šomi, čekaj samo kada prvi kafonja izađe iz perionice ima da možeš da se ogledaš u njemu. :lol:

Uzgred bacite pogled na rumunskih ruku delo, ne izgleda loše...

Romania's ASTRA showed off its Imperio tram model:


AstraImperio7_zpsf7c16a36.jpg


AstraImperio1_zps1b2dd1d1.jpg


AstraImperio5_zps54a911b5.jpg


AstraImperio2_zps24f1531b.jpg


AstraImperio3_zps8fb31398.jpg


AstraImperio4_zps2ddbfe6f.jpg


AstraImperio6_zps1bd9c69b.jpg
 
Vrh