Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 266 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    279
laki72":2wnjkfa3 je napisao(la):
E dodjosmo i do toga konačno.
Kao što sam već ovde pisao, odluka grada da prevoznik mora da ima veliki broj "novih" vozila dovela nas je u situaciju da se kupuju jeftina vozila, koja se iz istog razloga minimalno održavaju.

Ja samo ne razumem zasto Veolia nece da kupi nova kvalitetna vozila za BG a posle 5 godina da prebaci njih recimo u Poljsku. Slicno i Lasta moze da koristi stara vozila na prigradskim linijama.
 
direktor":3l74tbeh je napisao(la):
Sta vi imate protiv ikarbusa evo jedan savrseno kriv primjerak :) uz to savrseno ofarban by gsp
dsc02851.jpg
Pa dobro šta, ne mogu preko noći ceo bus da operu, to mora u nekoliko faza. :D
 
Jokk":3uz7o9t6 je napisao(la):
laki72":3uz7o9t6 je napisao(la):
E dodjosmo i do toga konačno.
Kao što sam već ovde pisao, odluka grada da prevoznik mora da ima veliki broj "novih" vozila dovela nas je u situaciju da se kupuju jeftina vozila, koja se iz istog razloga minimalno održavaju.

Ja samo ne razumem zasto Veolia nece da kupi nova kvalitetna vozila za BG a posle 5 godina da prebaci njih recimo u Poljsku. Slicno i Lasta moze da koristi stara vozila na prigradskim linijama.

Pa recimo zato sto imamo najlosiju putnu infrastrukturu i verovatno najjeftiniji prevoz pa nikako nije logicno da Beogradom krstare nova vozila. Prosto zato, najsiromasniji, najjadniji, najmanje se kupamo u Evropi i peremo zube, to su statisticki podaci prema prodaji hemije. Dakle, kad ostali nesto upotrebe, to bi po zdravoj logici usledilo nama. Pa samo od zadaha ljudi ona plastika u strava autobusima dozivece neke hemijske reakcije. A ona sedista sa tkaninom toliko smrde da ja prosto ne mogu da zamislim od cega mogu bas toliko da smrde.
A obavezan beli luk za dorucak i prva jutarnja cuga za cirkulaciju, jbt, vec mi je muka...

I ti bi, kazes, nov mercedes, pa kako ti nije zao autobusa?
 
angry bird":19c9793f je napisao(la):
Dobro, nije za nas jer će da ga s#@*e gsp. U čemu je razlika? Suština je da nije to za ovde, za ovaj grad, iz ovih ili onih razloga. A inače ta najveća bag** koja ordinara gsp-om jesu li to neki marsovci? I gsp je "mi".

А, не , не, тако нећемо да се играмо.
Одговорни има своје име, а богами и порески број. Према томе, то име је криво, и с његовог рачуна нека се намирује штета. Не живимо бре у племену (надам се?). Је л'би ти одлежао убиство уместо неког другог? И тај убица није неки марсовац, сви су робијаши "ми".
Твоје "ми" постоји једино у смислу "држављани", а држављани су и Цеца и Легија и Веља Илић и Ђилас и Чедомир Јовановић и Беко и разни други њима једнаки и мањи крадљивци, који, осим заједничког држављанства и тога што су допринели да ми се ускрати достојан живот, са мном немају других додирних тачака.
Твоје гледиште: сви су криви води у нико није крив, а то не може бити истина.
Сума сумарум: Није то за ГСП, и зна се шта је ГСП. ГСП је ГСП, и ништа и нико други.
 
Naravno, pojedinac sa svojim imenom i prezimenom je kriv i on snosi odgovornost. Ali kako to da imamo toliko tih pojedinaca koji prave baljezgarije a nikako da se ustoliči sistem koji će sve to da dovede u red, nego su stalno ti pojedinci deo tog istog sistema i to ne bilo kakav već njegova kičma. U čemu je tu problem? Ništa ne sugerišem , samo pitam, pošto mi nikako nije jasno.
 
Sta god da kupe, bice super... U stvari, sve sem Ikarbusa... :grand:
Nazalost, oni nece ni dugo trajati, unistice ih beogradski putevi, vozaci, a najvise radnici iz depoa... :|
 
angry bird":3j56cvsa je napisao(la):
Naravno, pojedinac sa svojim imenom i prezimenom je kriv i on snosi odgovornost. Ali kako to da imamo toliko tih pojedinaca koji prave baljezgarije a nikako da se ustoliči sistem koji će sve to da dovede u red, nego su stalno ti pojedinci deo tog istog sistema i to ne bilo kakav već njegova kičma. U čemu je tu problem? Ništa ne sugerišem , samo pitam, pošto mi nikako nije jasno.

У питању имаш одговор. ;)
Многи људи се воде твојом логиком и зато изостаје кажњавање одговорних. Нико не преузима одговорност. Ти јеси у праву у смислу да је то и културно условљено, јесте, али српска култура је, као и свага мала и рањива култура, јако подложна променама и оне се и догађају иако се свима чини да све стоји. Ево, на пример, дође Веолија и инсталира систем, и онај који је до јуче брисао масну руку о седиште аутобуса узме крпу и обрише је.
Када ГСП буде фирма која првенствено саму себе издржава, и тамо ће бити неки ред.
 
Jokk":1jo67ie9 je napisao(la):
laki72":1jo67ie9 je napisao(la):
E dodjosmo i do toga konačno.
Kao što sam već ovde pisao, odluka grada da prevoznik mora da ima veliki broj "novih" vozila dovela nas je u situaciju da se kupuju jeftina vozila, koja se iz istog razloga minimalno održavaju.

Ja samo ne razumem zasto Veolia nece da kupi nova kvalitetna vozila za BG a posle 5 godina da prebaci njih recimo u Poljsku. Slicno i Lasta moze da koristi stara vozila na prigradskim linijama.
A zasto bi Poljska bila kanta za otpadke?Zar to nismo mi? :p
 
Nisam citao forum od pocetka, ali evo i mog favorita za najbolji autobus GSP-a u kome sam se vozio u poslednjih 15 godina, mozda ga je neko i pomenuo vec.

Zima, veliki sneg koji polako pocinje da se topi, bljuzgavo i klizavo.
Pola voznog parka GSP-a vec se pokvarilo i stoji parkirano sa strane, narocito tada najnoviji autobusi ikarbusa, prvenci sa mega reklamama, popularne Coca-cole.
Ja se vozim ovom 65-ocom, ide kao zmaj, kao da nijedna prepreka ne postoji. Unutra komforan, dobra drvena sedista, a autobus ima neki cudni zvuk kao da se vozis nekim svemirskim brodom. Nema zanjega ni uzbrdica, ni rupa, samo ga majstor gazi i stizes tamo gde si hteo najbrze sto mozes. Svi ovi danasnji autobusi naspram njega izgledaju kao neke tanane plasticne balerine. Zagusljive, bez prozora, zbog cega se usled ventilacije menja i pritaisak vazduha, prosto odvratno. Hocu nazad moju 65-icu.


linija65.jpg
 
Eh, da. MAN SG220.
Ti autobusi su bili toliko dobri da posle 2000. godine preostali primerci iz GSB-a nisu povučeni na otpad (što se podrazumeva), već su prodati privatnim prevoznicima, za pare. Zamislite vozilo koje je od početka do kraja devedesetih godina izdržalo da prevozi Beograđane, "održavao" ga GSP, posle 15 godina stigli novi zglobni autobusi i posle svega toga taj MAN je još uvek imalo neku tržišnu vrednost.
Tako nešto se možda nikad više neće ponoviti...
 
Bivis":19hnn7i2 je napisao(la):
Možda hoće... ;)

Ovo?!
Pa vidis da je ceo od plastike.
Ko CAF-ov tramvaj. Toliko je nezan da neke visokoletece masivnije ptice pri pozadinskom praznjenju usled mg^2 mogu da mu uniste karoseriju.
A ovaj retrovizor ce da ostane na prvom drvetu linije 23 kad krene da cese granje koje se ne krese.
 
Да ли неко у граду размишља да пре набавке XXX нових аутобуса поправи шахтове,сливнике и остале ударне рупе у жутим тракама...са њима..нови аутобуси ће нам трајати...можда 6 месеци :kafa:
 
milanobelgrade":yiaxch1j je napisao(la):
Да ли неко у граду размишља да пре набавке XXX нових аутобуса поправи шахтове,сливнике и остале ударне рупе у жутим тракама...са њима..нови аутобуси ће нам трајати...можда 6 месеци :kafa:

Naravno da razmislja, ali ne na nacin na koji mi razmisljamo.

Dobijas ekstra skupe autobuse, neko dobija kamatu za veliki kredit, infrastruktura ocajna, broj putnika jako veliki. Idealno da skup BUS sto pre ostetis i organizujes tendere za nabavku delova...

Ovo je za njih idealno resenje.
 
I ja pomenuh taj problem.

Niskopodna vozila su daleko finije konstrukcije i bez obzira sto je to MAN nece dugo trajati sa nasim sahtovima. i preoptereceni duplo vecim brojem putnika od atesta....
 
Somi303":1msevvqv je napisao(la):
Evo ti nešto da ti olakša, umesto prsta u grlo ili sode bikarbone :mrgreen: :

GSP-Beograd.jpg


@Bivis Ako misle i manove da ofarbaju u ovu u*ranu žuto plavu onda bolje da ih i ne kupuju.
 
Ja i Šomi bi mogli ovako do sutra. :)
Šalu na stranu, vezano za kolor-šemu razmišljam koja bi bila najbolja, žuto-plava kombinacija mi se nikada nije sviđala, zelena sa druge strane mi je odvratna. Možda bela, ali bi ti beli veoma brzo poprimili braon boju. :( Ili skroz crvena boja...

7001158783_9f8b96b83b_c.jpg
 
Vrh