Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 266 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    279
A o metrou naravno ni reči. Njega nije pojela maca, njega je proždrao sibirski tigar!
 
Nije pojela maca vec 200 zglobova kupuju i oko 200 solaca sledece godine.Dok ako ne uzmu ovih 200 zglobova hitno nece imati cime da voze ljude kada krene zima.To su informacije od insajdera u gsp-u.
 
I to je rekao "koji će stići uskoro". E sad odakle će "stići" to je još uvek slatka tajna. :p

Inače vucko, ne uklapa se ta insajderska informacija. Rekao je da će stići na proleće.
 
Надам се да погони неће бити себични и узети скоро сва соло возила, јер ако Космај не добије туру, не знам у чему ћемо се возити.. :rolleyes:
 
Koliko treba nekoj fabrici da sklopi dvesta autobusa, sumnjam da ih imaju na lageru?
 
Somi303":35adp57z je napisao(la):
Надам се да погони неће бити себични и узети скоро сва соло возила, јер ако Космај не добије туру, не знам у чему ћемо се возити.. :rolleyes:

Pa u domaćem Ikaru. :p
 
Ma trebalo bi malo smanjiti hype. Rekao je na proleće, a zna se šta to znači u našoj zemlji. Znači računajte negde za zimu sledeće godine. I to u najboljem slučaju. :rolleyes:
 
Nazalost nemam sliku ni garazni broj, ali ako ga neko "uhvati" neka se malo zagleda...
Naime, autobus na liniji 50, Mercedes Benz Conecto, crvene boje sa nekom reklamom, secam se da je usao u okretnicu na Ustanickoj oko 12 i 22, u to vreme za njim i Liaz 5256.26 Beobus, bile su odlepljene ove nove nalepnice za ulaz/izlaz na vrata. Ne verujem da je to neko od putnika/prolaznika uradio, ali sigurno je neko iz pogona. Uglavnom, na svim vratima je ostao veoma vidljiv trag lepka, i sa spoljasnje i sa unutrasnje strane autobusa, sto je bilo ruzno, nehigijenski i... za :blah: .... Sreca da u tom trenutku nije bila guzva, kao i obicno, pa je neko mogao da ulepi svoju odecu na vratima...
 
ove nove nalepnice su :blah:
il da vrate one preko celih iili da stave ko na tramvajima izlaz i ulaz iznad vrata
 
Strucnjacima Ebrd boravak u Gsp dodje kao u Afrci,egzoticno za nepoverovati,pa se sazale.. :D
 
Чек' мало, Ђилас је споменуо куповину 200 ЗГЛОБНИХ аутобуса? Можда ће бити и 200 соло, али не капирам зашто би то прећутао код гђ. Раде?
 
Somi303":fzog5pft je napisao(la):
Човече :o Икар може да склопи 750 аутобуса за годину дана, тако каже Википедија. Мислио сам да је капацитет много мањи.. :kk:

Pretpostavljam da druge fabrike imaju isti ako ne i veći kapacitet, tako da će nam novi autobusi stići možda brže nego što smo se nadali.
 
Jedan od najgorih privatnih prevoznika, sa najstarijim voznim parkom i ogromnim brojem prekršaja, nepravilnostima, požarima i ostalim stvarima, je nagrađen od Direkcije za JP dobijajući da održava đačke linije D3 i D10! Umesto da budu sankcionisani i oduzeta im dozvola, oni još dobijaju nove! Pored toga upravo na tim linijama koje prevoze decu su pustili autobus koji se zapalio u Kneza Miloša!
 
Pa zar nisu kupljeni kobi busevi za te linije gbr 7130 bio prije neki dan ispred dvora :|
 
Raspisan prvi medjunarodni tender, najpre se kupuje 180 zglobnih autobusa koji kod nas stizu do marta. Ne znam kakav je Ikarbus sto se tice izvoza i velikih ugovora, ja sam mislio da on samo nesto radi ako treba GSP-u pa me zanima kolika je mogucnost da Ikarbus udje u trku sa strogim uslovima koje je trazila EBRD?



uslovi.jpg


http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/GSP-kupuje-180-novih-zglobnih-autobusa.sr.html
 
Bivis":2luwa2l1 je napisao(la):
Nikola, nemaju nikakve šanse. :D

Zato kazu da je EBRD tu bila mesec dana na dugim pregovorima.
Ovo onda uopste nije samo obican tender, onda je ovo i zvanican dogovor za gasenje Ikarbusa jer ako gube GSP oni zaista vise nista nemaju da rade.
Izvestaj Ikarbusa:


ikar.jpg
 
Pa ocekivano, neki su gajili nerealna ocekivanja, nije EBRD od juce. Ovo ne mora da bude nuzno krah Ikarbusa, zavisi kako se postave izazovu. Nije da nista bas nisu isporucili a rade jos buseva. Verujem da ce ih grad kupovati u manjim kolicinama ali stvari moraju da se postave na zdrave osnove. Glupo bi bilo da se GSP skroz odrekne Ikarbusa ali jos gluplje da unificira vozni park istim. Onda tu su privatnici koji kupuju Ik, pa onda drugi gradovi u Srbiji, BiH.
No, neki su tuzni, neki likuju i raduju se novim busevima renomiranih proizvodjaca, sad da vidimo sta ce na kraju biti. Kad vec moramo uzeti ,,njihovu'' robu sa parama koje nemamo, pa nek bude onda do kraja, Volvo MAN, Mecka, Scania. Bilo bi malo bzv uzeti Solaris i sl., tad bi mi bilo zao Ikarbusa.
 
Европа позајмљује новац... фирма из Европе испоручује аутобусе...

Сасвим логично...
Кинези позајмљују новац за мост Земун Борча...они га и граде...

само је овде мало лепше увијено...али то је то...
 
Meni se prosto namece ideja da Djilas iskljucivo radi na kompletnom nazadovanju Beograda po svim parametrima, a u korist Vojvodine. Meni to deluje sve ociglednije. Vrhunac bi mi sad bio da je Ikarbus sistemski unisten i da grad nije namerno hteo da nadje strateskog partnera godinama, a da se sada desi da Neobus udje u pricu.

http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?pid=203840#p203840

Kolike su sanse da Neobus sa ovim autobusom udje na tender?
Zna li neko kako on finansijski stoji?
Nije bas tacno da se po Srbiji kupuje Ikarbus, ja sam u nekim gradovima vise vidjao Neobus novije proizvodnje.

cittalea.jpg
 
Vrh