Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 266 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    279
Da budem iskren viđao sam i mnogo čudnije stvari po BG autobusima, recimo pre nekoliko godina u 18 ulazi stariji dekica i u nekom improvizovanom drvenom kavezu nosi pevca :lool: , još je bila gužva u autobusu a vidi se da dekica teško stoji a niko ni da se seti da mu ustupi mesto, pitam ja dekicu da sedne a njemu se lice ozarilo onako nasmejano mi se zahvaljuje i u njegovo ime i u ime pevca.

Vezano za NY metro, Staklena verovatno zna da li je istina negde sam pročitao koliko su ljudi tamo nekulturni u smislu da su čistači nalazili po vozovima svakakvo smeće od iskorišćenih dečijih pelena pa sve do flaša, limenki, kondoma i ostalih sranja. Da li je to pravilo tamo ili izuzetak ne znam. Ali mi se čini da smo kao narod previše digli nos, da li ovom liku smrde čarape to ne znam, da li je pristojno naravno da nije ali iskreno meni više smrde oni šabani u džipovima što se parkiraju na prelazima a boga pitaj kako je zaradio za auto koji košta kao stan u zemlji gde je prosek plata 300 evra. Što bi rekao Njegoš: ''tragovi im smrde nečovještvom''.
 
Pa znate kako je u nocnom u Nici? Prva polovina autobusa sede narkomani i bodu se, a u drugoj polovini autobusa vode ljubav bar tri para, licno sam video klip na telefonu kod jednog lika, tako da smo mi jos super...
 
Bivis, kad vec pitas, busevi u NYC imaju jake klime i tu se malo manje oseca. Ali busevima se voze penzioneri, jer je to 3 dana klackanja za 3 bloka. U stanicama metroa nema klime, a vlaznost vazduha tokom leta je najcesce 100%. Tu udje ili pak sedi citav dan po koji beskucnik koji se nije istusirao u zadnjih 10god. Sta reci o takvom svetu i takvom metrou koji nikad ne staje, tj. nikad se ne pere? Ne znam kako i stakori prezive u tim tunelima. Govorne i vizuelne price tokom putovanja su za roman, a ne za beobuild stranice. Onaj ko prezivi laktanje, neciji mrki pogled, naprasne odluke da metro nece stajati sve do pocetka Bronxa, pisace o tome. Naravno ima tu i srdacnog sveta koji ce ti se ponuditi da ti pomogne ako otvoris mapu pred njima. Da je uzbudljivo - uzbudljivo je... Ipak sve je preporucljivije od taxija.

Jesi li mozda video film "the Warriors" ili neki od ovih filmova:
http://www.nycsubway.org/wiki/Subway_Movies_and_Documentaries
E onda taj covek na slici sa carapama i flasicom vode u ruci ce prerasti u lik bambija naspram ovoga ovde.

U Montrealu ni busevi ni metro nemaju klime, ali tu manje zalazim, jer obicno vozim auto pa izbegavam neprijatnosti gradskog prevoza. Tokom zime (ponekad i na -25C) cesto vidim veliki red ljudi koji duuuugo cekaju da im bus dodje.

Sve u svemu situacija i uslovi u ovim krajevima nije nista bolja nego kod firme Krstic.
 
Pa ako poredite velike metropole, evo ja ću da poredim onda sa Londonom. I reći ću vam da tamo to nigde nisam video...
I mogu vam reći da posle Londona u kojem sam bio ovo leto, Beograd mi izgleda još veća selendra.
Tamo su svi kulturni, lepo obučeni znaju za lepo ponašanje i nema izuvanja u metrou i slično... A prvi dan čim sam došao ovde video sam našu realnost. Babe, dede sa dzakovima paprika, cigani sa kutijama, raskopčani penzioneri nam prikazuju njihove stomake sa dlakama....
 
Staklena_Wool_nica":3tklegt5 je napisao(la):
Evo cekam da se obradujem novim lepim busevima u BGD kad ono slika odozgo.
Kakve veze carape imaju sa busevima?
C.S.I., a ti si kao Sherlock Holmes u potrazi za ruznim stvarima? Ko ti dade tolike pluseve? Usliko si jadnog coveka, ocigledno radnik, upalio se ravnajuci uzegli asfalt, a tebi to smesno. Da ima dovoljno novca ne bi se ni vozio gradskim prevozom.
Kad bi ja pocela da postiram slike iz prevoza u NYC ili Montreala, tek bi tada imao materijal da se segacis drugima. Ovo gore je svakodnevnica i to ne bi trebalo da ti bude neobicno smesno.

Wow kakva nicim izazvana reakcija, ko da je Filip pozvao na linch doticnog lika sa siptaticne i nadasve zanimljive slike. :o A povod za diskusiju dal vise smrde stopala u USA, Kanadi, Francuskoj, Britaniji ili ovdasnja. Kao tipican ovdasnji zajedljivi neprosveceni lik moram da kazem da sam ljubomoran sto im svima nisam mirisao pa da znam. :rolleyes: Ajde dosta sa offtopicom plz, ovo je tema o autobusima. Somi daj neke slike! ;) :lol:
 
Nesto od mene :p
GB162 na liniji 50 ispred je GB150
p4280001m.jpg

GB157na59
p4280002w.jpg

GB508
p4280006.jpg
 
Samo da mi je znati ko je ovde poceo off topic. Slika izuvenog coveka mi ni malo nije simpaticna vec me je izitirala kao komentar koji se podsmehuje necijoj nevolji. Bolja ekonomija drustva moze mnogo popraviti obicaje ljudi. Cak ce i novi busevi uticati na delikatnije ponasanje. U ovim ofucanim autobusima koje svakodnevno prikazujete ne treba ni ocekivati vedrije ponasanje putnika u njima. Ponavljam, Londonu je lako da izigrava finocu kad su izvrteli svaki rudnik po belom svetu. Srbija nije i zato me boli kad je tako podkacite.

OK necu vise u off - cekam lepe, niskopodne, moderne autobuse sa ljudima nasmejanog lica, a ne ove gore skalamerije ciji prednji delovi se tiltiju bogu pod oblake.
 
I da vam pometem temu jos malo, bas me zanima po kom principu slikate ove buseve? Onaj koji je lep na oko, onaj koji je praktican i izdrzljiv, onaj koji ima klimu, onaj koji ima dobre motore, onaj koji je odrzavan, onaj koji vam se iz nekog navedenog razloga svidja ili koji vam se ne svidja? Ili vi to onako dzuture, svaki koji naidje? Koji su vam kriterijumi izbora slika?
 
jel neko primetio koliko ove stare mecke i oni ruski basevi izgledaju isto :)
 
Staklena_Wool_nica":hviwplhm je napisao(la):
I da vam pometem temu jos malo, bas me zanima po kom principu slikate ove buseve? Onaj koji je lep na oko, onaj koji je praktican i izdrzljiv, onaj koji ima klimu, onaj koji ima dobre motore, onaj koji je odrzavan, onaj koji vam se iz nekog navedenog razloga svidja ili koji vam se ne svidja? Ili vi to onako dzuture, svaki koji naidje? Koji su vam kriterijumi izbora slika?

Na tvoje pitanje bi trebalo autori fotografija da ti odgovore, ali mislim da im kriterijum pri odabiru autobusa za fotografisanje nije izdržljivost i kvalitet, pošto je na većini slika Ikarbus. :laugh:
 
Ja kada idem namenski da slikam prevoz, slikam svaki autobus pa posle pogledam one slike koje su lepo ispale :)
 
Isto je to što su staromodni i odavno prevaziđeni. Nisu niskopodni, nemaju motore koji ispunjavaju ekološke standarde itd.
 
angry bird":hm2xwonj je napisao(la):
Isto je to što su staromodni i odavno prevaziđeni. Nisu niskopodni, nemaju motore koji ispunjavaju ekološke standarde itd.

Ovaj Mercedes jeste star ali Gmaz je noviji a opet veoma slično izgledaju. :laugh:

Novi conekto...

daimler-buses-delivers-200-mercedes-benz-city-buses-to-uzbekistan-540x362.gif
 
видео сам данас из БГВ-а комбије што су стигли ГСП-у. потпуно исти као што има Банбус на ЕХ (не знам на ком вози)
 
angry bird":mrkjyl0u je napisao(la):
Isto je to što su staromodni i odavno prevaziđeni. Nisu niskopodni, nemaju motore koji ispunjavaju ekološke standarde itd.

Nisu ni ovi Conecto autobusi niskopodni, a motori u Liazima su Euro4 (savremeni Cummins). Na Mercedesima je Euro3

Bio i jedan Low-Entry (napred niskopodni) na probi
ResizeofAutobusi-Oktobar162.jpg

Ne znam da li se sećate. :)
 
veb983":t1bobrp7 je napisao(la):
Staklena_Wool_nica":t1bobrp7 je napisao(la):
Evo cekam da se obradujem novim lepim busevima u BGD kad ono slika odozgo.
Kakve veze carape imaju sa busevima?
C.S.I., a ti si kao Sherlock Holmes u potrazi za ruznim stvarima? Ko ti dade tolike pluseve? Usliko si jadnog coveka, ocigledno radnik, upalio se ravnajuci uzegli asfalt, a tebi to smesno. Da ima dovoljno novca ne bi se ni vozio gradskim prevozom.
Kad bi ja pocela da postiram slike iz prevoza u NYC ili Montreala, tek bi tada imao materijal da se segacis drugima. Ovo gore je svakodnevnica i to ne bi trebalo da ti bude neobicno smesno.

Wow kakva nicim izazvana reakcija, ko da je Filip pozvao na linch doticnog lika sa siptaticne i nadasve zanimljive slike. :o A povod za diskusiju dal vise smrde stopala u USA, Kanadi, Francuskoj, Britaniji ili ovdasnja. Kao tipican ovdasnji zajedljivi neprosveceni lik moram da kazem da sam ljubomoran sto im svima nisam mirisao pa da znam. :rolleyes: Ajde dosta sa offtopicom plz, ovo je tema o autobusima. Somi daj neke slike! ;) :lol:
Што ја? :/ :laugh:
DSCF3328.jpg

DSCF3307.jpg

DSCF3477.jpg

DSCF3475.jpg
 
Staklena_Wool_nica":1zyct5wb je napisao(la):
I da vam pometem temu jos malo, bas me zanima po kom principu slikate ove buseve? Onaj koji je lep na oko, onaj koji je praktican i izdrzljiv, onaj koji ima klimu, onaj koji ima dobre motore, onaj koji je odrzavan, onaj koji vam se iz nekog navedenog razloga svidja ili koji vam se ne svidja? Ili vi to onako dzuture, svaki koji naidje? Koji su vam kriterijumi izbora slika?
Kako kad ranije sam slikao sve i svasta taj dan kad sam izasao i slikao niskopodni bus i mercedes jer sam tako zeleo ali uglavnom najvise volim da slikam buseve privatnika recimo najbolji busevi za slikanje su autobusi Veolie jer tu ima raznih autobusa starih ikarbusa ima Megabusa Neobusa pa do novih niskopodnih autobusa tako da nekako njih najvise volim da slikam :)
 
ok hvala :)
nego sto sam danas video stari ikad harmoniku na bul kralja :)
autobus se raspada al zato ima onaj elektronski broj
pa me interesuje sto ne izvade to i ne stve u neki autobus koji valja nego u taj ikar iz 80tih ili 90tih :)
 
Stigli su kombi busevi za gsp upravo je jedan bijeli parkiran ispred starog dovora gbr 7130 cini mi se [7 je samo predbroj] :)
 
Definitivno je broj novih autobusa koje će grad kupiti prepolovljen sa 400 na dvesta! Evo Điki u bg hronici već dva puta pominje kupovinu od dvesta zglobnih autobusa uskoro. Dakle drugih dvesta je pojela maca.
 
Jedno su vlažni snovi Đikija a drugo je realnost, mene samo čudi da su stručnjaci iz EBRD-a posle kontrole GSP-a uopšte dozvolili i toliko.
 
Vrh