Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 266 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    279
Nepopravljivi optimista":2oufikt1 je napisao(la):
Pre oko mesec dana mi je palo na pamet jedno jedniostvano pitanje,a to je:

Ako GSP/Grad planira da nabavi od krede EBRD-a 280 autobusa zgloba od Ikarbusa, zasto kupuje vec sad buseve na sitno prvo 25 komada ove godine a trenutno ikarbus sklapa 32 komada za GSP? Nekako mi nije zvucalo logicno da, kad vec znas da ce da ih uposlis ko blesave kupujes malo po malo buseva od njih a ne npr. trole (one zglobne koje obecace, mini buseva itd.)

Zbog tog pitanja sam razvio teorije, a vi dodajte svoje i kritikujte moje:

1. Utesna nagrada - narucuje se malo po malo, jer se vec sad zna da Ikarbus nece dobiti tender za 280 komada, pa kao pomoci ljudima i nastaviti sa narucivanjem 30-50 godisnje da se odrzi fabrika.

2. Test serija - novi IK 218N je nova stvarcica, drugi prevoznici su uglavnom narucivali solo pa je GSP hteo da vidi kako se ovi ponasaju zglobovi.

3. Strategija zapusivanja usta! - ako krenu da se kvare Ikari koji su uvedeni u saobracaj ove godine da grad moze da kaze Ikarbusu idi begaj na tenderu za 280 autobusa, jer i ove koje su isporucili ne valjaju.

4. Neke mutne radnje.

Ajde raspalite :)


Broj jedan mi se čini najverovatnijim, jednostavno partnera za Ikar još uvek nisu našli a da ih puste niz vodu očigledno da nemaju nameru tako da su im dali par autobusa da sklapaju tj. da raduckaju dok ne shvate šta će sa njima.
 
Zanimljivo
"profa_chb na autobusi.net"":2st4yklh je napisao(la):
SS855545.jpg

SS855546.jpg
http://www.autobusi.net/forum/viewtopic.php?p=343243
 
direktor":1qcmpjdx je napisao(la):
Snimak je od 24.04.2012. :)
Nije! :) Pogledaj sta piše na telopu sa vestima. Taj deo su samo prikazali u jednom trenutku kao podsetnik šta je i kad potpisano, pa dalje objašnjavaju šta se dešavalo od tog trenutka.
Ali osobe sa specijalnim namenama... :lool: ftw!
 
Е баш си сад нашао да будеш ван Бг-а. Па ко ће сад да нам да онако добре слике? :(
 
Da li je dozvoljeno ući sa psom u autobus, pitam zato što sam juče video lika ( klasični nabrijani srednjoškolac ) kako sa stafordom ulazi na zadnja vrata autobusa!?
 
NE naravno ! pogotovu ne sa tim psom.
Ako je dozvoljeno, dozvoljeno je uneti psa veličine mačke u transporteru.
 
Tako sam i pretpostavljao, nisam ušao u taj autobus tako da ne znam kakva je bila reakcija putnika ali čisto sumnjam da je bilo ko smeo nešto da mu prigovori.
 
kopmania":19w1tp4i je napisao(la):
NE naravno ! pogotovu ne sa tim psom.
Ako je dozvoljeno, dozvoljeno je uneti psa veličine mačke u transporteru.
Ili veličine miša. :D

brandy-smallest-dog.jpg


Strpaš ga u torbicu ili u kesu i nema zime.
 
Bivis":5bcq45ww je napisao(la):
Da li je dozvoljeno ući sa psom u autobus, pitam zato što sam juče video lika ( klasični nabrijani srednjoškolac ) kako sa stafordom ulazi na zadnja vrata autobusa!?


Нисам 100% сигуран али мислим да јесте дозвољено, с тим што пас мора имати корпу.
 
c.s.i.":2935sj9z je napisao(la):
Prizor od pre pola sata u liniji 72:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :o :o :o

Evo cekam da se obradujem novim lepim busevima u BGD kad ono slika odozgo.
Kakve veze carape imaju sa busevima?
C.S.I., a ti si kao Sherlock Holmes u potrazi za ruznim stvarima? Ko ti dade tolike pluseve? Usliko si jadnog coveka, ocigledno radnik, upalio se ravnajuci uzegli asfalt, a tebi to smesno. Da ima dovoljno novca ne bi se ni vozio gradskim prevozom.
Kad bi ja pocela da postiram slike iz prevoza u NYC ili Montreala, tek bi tada imao materijal da se segacis drugima. Ovo gore je svakodnevnica i to ne bi trebalo da ti bude neobicno smesno.
 
smesno je sto mu sigurno smrduckaju noge :lol: a dobro mora malo covek da provetri noge ;)
 
KAkve to ima veze što je svakodnevnica u NY i montrealu ? Da li jeste ili nije ovo je nepristojno i ne bi trebalo nigde da se vidi...

Ako je meni vruće u busu jer nije upaljena klima, ja treba go da se skinem ? Ne nego ću izdržati do kuće ili gde god sam pošao, tako isto i ovaj radnik ili šta je već, nek izdrži do kuće, ne moram ja u autobusu da mirišem njegove noge..
 
Staklena_Wool_nica":2d1dheqi je napisao(la):
c.s.i.":2d1dheqi je napisao(la):
Prizor od pre pola sata u liniji 72:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :o :o :o

Evo cekam da se obradujem novim lepim busevima u BGD kad ono slika odozgo.
Kakve veze carape imaju sa busevima?
C.S.I., a ti si kao Sherlock Holmes u potrazi za ruznim stvarima? Ko ti dade tolike pluseve? Usliko si jadnog coveka, ocigledno radnik, upalio se ravnajuci uzegli asfalt, a tebi to smesno. Da ima dovoljno novca ne bi se ni vozio gradskim prevozom.
Kad bi ja pocela da postiram slike iz prevoza u NYC ili Montreala, tek bi tada imao materijal da se segacis drugima. Ovo gore je svakodnevnica i to ne bi trebalo da ti bude neobicno smesno.
Па ти лепо иди у Њујорк или Монтреал да се тамо изувај по аутобусима..
 
Strasno kako ljudi sebi dozvoljavaju da se izdizu iznad ostalih. Vama trebaju posebne kraljevske kocije da mirisete zumbule? Ali ako niste spremni da platite za suvo zlato, ne izlalite iz Srbije, jer se mozete naci medju jos neprijatnijim odorima. Sve u svemu, poslednjih par komentara su vam ruzniji od prizora iz tog navodnog autobusa. Cak sto vise, usudjujem se da kazem da mi je taj covek u busu simpaticniji od podsmehivanja i ugladjenosti nekih likova prilikom javnog putovanja. Razmislite o svom duhovnom stanju, a on ocigledno nije samo uzdrman necijim carapama. To potice iz dubljih razloga. Verujte mi da mozete sami sebe spasiti, a carape ce se nekako sprasti.
 
@kopmanija
Ako je poenta neprijatan miris, hoces da kazes da bolje mirises zakopcan do grla nego razgolicen u autobusu bez klime?
Ne kazem da je kulturno izuvati se u busu, ali posto je to javno mesto takve stvari su za ocekivanje i nije valjda izuvanje najveci greh ovoga sveta.
 
Vrh