Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 266 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    279
Feanor":1jo7xkh3 je napisao(la):
Meni je oduvek bilo fascinantno kako ti dvosedi stoje u katicama... Fenomenalno!
Или си ти погрешио или ја нисам разумео. Ово је бус, Конекто.
 
Nepopravljivi optimista":plp452j2 je napisao(la):
Bacio sam se malo na temu kupovine minibuseva, secate se info iz jula ("Kako je rečeno u toku je potpisivanje ugovora za 20 minibuseva koji će biti isporučeni do kraja avgusta") bila je prica da je grad kupio 20 komada i jedini info na tu temu koji sam nasaio je na autobusi.net, danilo je dao info. Gledao sam ih na netu, lepo izgledaju:

[box]od danilo » Pet Jul 27, 2012 11:58 pm

Pobednik tendera za kupovinu 20 minubusa je Iveco i nabaviće se Iveco Daily 505C15V. Rok za isporuku je 31. avgust.[/box]

Ovo je Nikoleta na GSP forumu napisala, tako da je prilično pouzdana informacija.
 
Da potpuno sam se podsvesno istripovao... U pitanju su ta sedista u Konektu koja nemaju oslonac sa centralne strane dvoseda...
 
Koji su busevi ti lastini na sprat? Usudio bi se da kažem da su sasvim dobri. Danas sam se prvi put u životu vozio takvim autobusom i naravno odma sam poleteo gore. :) Mnogo je dobro! :lol: Treba samo posmatrati izraze lica onih koji dolaze na sprat i sedaju, kao srećna dečica sa novom zvečkom. :laugh: Iste face kao nas klinaca kad smo uletali u one avione na vrtešci u luna parkovima. :lool: Svi se nabiju napred da što bolje uživaju pogledu prilikom vožnje.
 
Znam tu facu, :) samo što se kod mene obično vožnja vrteškama završavala povraćanjem. :( Možda i zato izbegavam da idem na sprat kada se vozim tim lastinim busom , plašim se da se ne ljulja previše. :p
 
angry bird":1aa35q1a je napisao(la):
Koji su busevi ti lastini na sprat? Usudio bi se da kažem da su sasvim dobri. Danas sam se prvi put u životu vozio takvim autobusom i naravno odma sam poleteo gore. :) Mnogo je dobro! :lol: Treba samo posmatrati izraze lica onih koji dolaze na sprat i sedaju, kao srećna dečica sa novom zvečkom. :laugh: Iste face kao nas klinaca kad smo uletali u one avione na vrtešci u luna parkovima. :lool: Svi se nabiju napred da što bolje uživaju pogledu prilikom vožnje.

Неки мађарски произвођач !
 
Dobri su dabl dekeri, samo problem je visina. Dole stojis i glava ti dodorije plafon, a gore moras da cucis dok ides
 
@angry bird ti dabl dekeri rade samo na liniji 15 i postoji dva dabl dekera :)
 
I od ta dva na jednom naprsla cela gornja šoferka :blah: , a kakav je drugi ne znam. Ali u vožnji je stvarno dobar. Motor se tiho čuje, nema vibracija i nekako je mekan autobus što se kaže. A i sedišta su lepa tapacirana. Trebalo bi ih biti još.
 
angry bird":34g7xks8 je napisao(la):
I od ta dva na jednom naprsla cela gornja šoferka :blah: , a kakav je drugi ne znam. Ali u vožnji je stvarno dobar. Motor se tiho čuje, nema vibracija i nekako je mekan autobus što se kaže. A i sedišta su lepa tapacirana. Trebalo bi ih biti još.

Osim te linije, nažalost mislim da ne postoje uslovi da se takvi autobusi uvedu i na ostalim linijama.
 
Juce sam precuo razgovor dva Veolijina vozaca dok sam se vozio na liniji 75. U sustini, neobusevi su dobri, megabusevi su sr*nje, a nove zelene mecke su jako dobre iako porilicno stare i nemaju delove. Pricao je kako je crko neki senzor na vratima, dosli mehanicari i blenu ko tele u sarena vrata... I da su nam (Poljaci, Cesi?) uvalili buseve posto nisu hteli da ih vode na generalku.

Tako da ono, insajder :)
 
Ako je poprilicno staro 4 godine,onda...:p
Neobusi stvarno odradjuju posao,ali bar 2-3 moraju da crknu nedeljno od 25;
Mega bus svi izbegavaju;
Mecke su dosle jer je bio manjak autobusa u BG-u zbog kasnjenja isporuke Ikarbusa...
 
Meni je kul taj dabldeker na 15ici, volim da se vozim njim.
Ali ne mogu da se otmem utisku da bi daleko bolje legao na nekoj prigradskoj "ekspres liniji", recimo 706...
 
два раде на 15, а остали (два?) су на линији за Младеновац преко Раље
 
Ja sam totalno oduševljen tim konceptom. A još da su ova dva na 15-ici:

decker-bus-09.jpg


:p Ne bi izlazio iz nje.
 
Ja sam uživao u vožnji u ovakvim autobusima u Londonu. Svidja mi se što je tamo visina i donjeg dela i gornjeg dela, kao kod nas u normalnim busevima.
 
Vrh