Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 266 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    279
Као да Н серија нема проблема са одржавањем температуре. И даље стојим иза овога

[box]Ако већ узимамо срање, боље да узмемо домаће :rolleyes:[/box]
 
Somi303":6bovkw2y je napisao(la):
Ако већ узимамо срање, боље да узмемо домаће :rolleyes:
I ja se slažem :)
Ne izgleda tako loše, ali je unutra klaustrofobičan jer svuda ima po 2+2 sedišta.

Nego, kad smo kod domaćeg, vozih se pre neki dan FAP-om sa CNG pogonom. I ustisci su sledeći:
- nema klimu, sve ono gore u grbi su rezervoari za CNG
- izbor materijala za unutrašnjost je po kvalitetu na nivou 90-ih a po dizajnu na nivou 70-ih godina

Ali, ne trese previše, ide, gura, to je za pohvalu :)
 
Zamiliste Beograd, gde su svi tramvaji caf a svi busevi mecke. Slikano danas, a moja poruka pre nego odem na more, ne gubite nadu da sve moze da izgleda ovako :).


tramvaj-i-bas.jpg
 
mekbejn":3v53e8af je napisao(la):
Nego, kad smo kod domaćeg, vozih se pre neki dan FAP-om sa CNG pogonom. I ustisci su sledeći:
- nema klimu, sve ono gore u grbi su rezervoari za CNG
- izbor materijala za unutrašnjost je po kvalitetu na nivou 90-ih a po dizajnu na nivou 70-ih godina

Ali, ne trese previše, ide, gura, to je za pohvalu :)
Ne trese previše, i ide. Pa to je sve što treba beograđanima, potpuno zadovoljava standarde! Hajde odma da ga kupimo!
 
Nepopravljivi optimista":14dbyza2 je napisao(la):
Zamiliste Beograd, gde su svi tramvaji caf a svi busevi mecke. Slikano danas, a moja poruka pre nego odem na more, ne gubite nadu da sve moze da izgleda ovako :).

Nada nikad ne manjka, ali novac moze biti problem :laugh:
 
nikola011":2oxubb55 je napisao(la):
Nepopravljivi optimista":2oxubb55 je napisao(la):
Zamiliste Beograd, gde su svi tramvaji caf a svi busevi mecke. Slikano danas, a moja poruka pre nego odem na more, ne gubite nadu da sve moze da izgleda ovako :).

Nada nikad ne manjka, ali novac moze biti problem :laugh:

nije novac glavni problem, te polovne mecke sigurno kostaju manje od novih ikara ;)
 
Nepopravljivi optimista":1wdsnabz je napisao(la):
Zamiliste Beograd, gde su svi tramvaji caf a svi busevi mecke. Slikano danas, a moja poruka pre nego odem na more, ne gubite nadu da sve moze da izgleda ovako :).


tramvaj-i-bas.jpg
Ni to nije dovoljno dobro. :grand: Ovo je conecto i to polovni, dok zemlje razvijenog zapada sa nama nedostižnim standardom kao što su Hrvatska:

719px-Citaro_kaptol.jpg


Rumunija:

800px-Bucharest_Citaro_bus_3.jpg


Mađarska:

72496e98.jpg


Grćka:

800px-Citaro_O530G.jpg


Slovačka:

dpb-bratislava-nr-4902ba-732zh-mercedes-57834.jpg


...u svojim voznim parkovima odavno imaju citaro i to nove, i sigurno ne nameravaju tu da se zaustave već će i dalje naručivati novije modele.
Sećam se emisije studia beeee od pre godinu dana o javnom prevozu u nekim gradovima i njihovom poređenju sa onim u Beogradu, i radosne voditeljke koja je posle reportaže iz Slovačke zakjučila da je javni prevoz tamo u jadnom stanju i kako Beograd eto ima bolji i savremeniji vozni park od jednog grada u Evropi, a eto i ta zaostala Bratislava ima novi mercedes capacity.
A nama će uskoro kupiti @#vna u vidu nekih ikarbusa ili liaza i gmaza i ta @#vna će nam biti servirana pod nos kao lepe i ukusne krempite, onako zamotane u bele ukrasne papiriće, ukrašene žuto-plavom :blah:, i od nas će se očekivati da sa oduševljenjem uživamo u njima. I sve to naravno našim parama.
 
Ptičice ma koji god da bude, važno je da ne trese previše. :laugh: :lool: :laugh:


dpb-bratislava-nr-4902ba-732zh-mercedes-57834.jpg


Uh, kako bi se jedan ovakav uklopio sa kafonjom.
 
Kompleksi nize vrednosti i misljenje da se voznjom u mercedesovom busom nadoknadjuje nedostatak licnog mercedesa u garazi... :D

Dobro odrzavanom Ikarbusu nista ne fali!
 
Ma da... :rolleyes: Ti jadni iskompleksirani građani pobrojanih gradova koji kupuju vozila čija imena su sinonim za kvalitet u celom normalnom svetu. Mora da su oni svi poremećeni a mi normalni. :bash:
 
Feanor":2qkhvf7m je napisao(la):
Kompleksi nize vrednosti i misljenje da se voznjom u mercedesovom busom nadoknadjuje nedostatak licnog mercedesa u garazi... :D

Dobro odrzavanom Ikarbusu nista ne fali!

Слажем се. Хтео сам да напишем нешто слично, али си ме предухитрио. :kk: Претпостављам да би се пре возили и распаднутим мечкама, него новим икарбусима.

Није решење куповина ових луксузних аутобуса. Мора прво да се реше многи други проблеми. И овај капасити може да гори.
 
Nismo onda trebali uzimati ni nove španske tramvaje i oni mogu da gore. Eto raspadnutih polovnih po evropi koliko hoćeš, zašto smo dali tolike pare?
 
Feanor":2qftgh1g je napisao(la):
Kompleksi nize vrednosti i misljenje da se voznjom u mercedesovom busom nadoknadjuje nedostatak licnog mercedesa u garazi... :D

Dobro odrzavanom Ikarbusu nista ne fali!

Ovi bre Slovaci, Mađari, Hrvati, Česi, Nemci ..... neki mnogo iskompleksirani ljudi, daj Feanore da otvorimo neki žiro račun da pomognemo tim jadnicima da potraže neku profesionalnu pomoć.

P.S. Mečku kao marku automobila ne volim, preferiram japance. :p
 
Ma da... Ti jadni iskompleksirani građani pobrojanih gradova koji kupuju vozila čija imena su sinonim za kvalitet u celom normalnom svetu. Mora da su oni svi poremećeni a mi normalni.

Ma ja mislim, da se vi pitate, nijedan drugi proizvodjac autobusa osim Mercedes-a i Volvo-a ne treba da postoji...

Zovite vi to kako hocete ali to i dalje ostaju palanacki kompleksi i manjak opsteg poznavanja ekonomije, drzave i sistema...

Nista nama bre ne treba, ajmo svi da otvaramo trgovinske radnjice i restorane brze hrane... Sta da prozivodimo kad Nemci to rade bolje u svakom segmentu proizvodnje... :lol:
 
Meni vizuelno/estetski, ikarbusovi autobusi uopste ne zaostaju za mercedesovim (spolja) . I to je dobra strana saradnje sa italijanima, uopste dobra strana kooperacije sa zapadnim proizvodjacima. Ono sto mi smeta je apsolutna ne inovativnost u pogledu unutrasnjosti, napr neke sitnice, tipa izduvnih rupa za klimu, ili onih led panela. Ne znam sta im je bio problem da lepo uklope izduvne rupe kao napr u Neobusima, ili one led panele stave unutar onih "greda' i lepo uklope a ne kao da da izgleda kao da je naknadno stavljeno i zakrpljeno.
Inace slazem se sa Feanorom da je bolje kupiti i takve domace autobuse, jer makar 50% sredstava ostaje ovde. Uzgred, motor se kupuje, menjac isto, harmonika,.. svi glavni delovi, pa ne znam po cemu bi onda Mercedes u tehnickim karakteristikama bio bolji ako su im iste glavne komponente.
 
Milance, ja se ne zalazem da Ikarbusi ostanu ovakvi...
Ja samo tvrdim da ne sme uvek resenje da bude prodaj ili unisti domace, uzmi kredit kupi strano... Tako se ekonomija unistava i tako se dolazi u razlicite i opasne probleme...

Sve to mozemo da gledamo vec par godina u tzv ekonomkoj krizi i propastu "neoliberalnog koncepta" koji nije nista do kolonizovanje drzavica koje imaju palanacke komplekse i korumpirane politicare...

Stvar je zapravo vrlo jednostavna... Da bi nesto imao, i da bi mogao sebe da zoves slobodnim, moras i da stvaras, a ne samo da pozajmljujes...

Da se vratimo na buseve... Imamo dovoljno primera kako neki veliki sistemi mogu da se uozbilje ako postoji volja... Da li ce to da radi grad kao PKB, ili stranci kao NIS, nebitno je... Bitno je da moze... Zavedes red i objasnis par stvari...

Za par godina Ikarbus ima enterijer kao Volvo, a mozda i proizvodnju nekog bitnijeg dela... Samo je pitanje volje...
 
Naravno slazemo se da domaci proizvodjaci moraju da se konstantno poboljsavaju, da bi bili iole konkurentni. I ceo post + :kk:
 
Ikarbus radi sam sasije dugo vremena, samo je motor M.A.N, a i to zavisi od kupca
 
Čovek na Rts-lepo rekao da novi ikari stižu na MAN šasiji.. :rolleyes:
 
pa moguce je da ce neke nove praviti na M.A.N sasiji, ali ovi do sada su na ikarbus sasiji M.A.N motor VOITH menjac ZF osovine itd
 
Možda je pogrešio, a možda nam se smeši partnerstvo MAN-a i Ikarbusa. I da li je Ikar ikada koristio MAN-ove šasije?
 
Vrh