Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 266 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    279
Irisbus beše pravi i trole. Sećam se da sam ih viđao u Atini.
 
index449d10wr8.jpg

Ова је из Лиона :)
 
Mislim da ne bih imao ništa protiv ovakvih ikarbusa na našim ulicama, ali šta ćeš, to su ludi italijani koji dosta pažnje posvećuju tamo nekakvom dizajnu.
 
Auuu, tek sada shvatam kako brzo stare tj. propadaju Ikarovi autobusi. Njihove godine trebamo da računamo kao pasje a ne ljudske. :laugh:
 
Malo se govori o Cobrama u BGu.
Ja bih da ih pohvalim, jer su premašili moja očekivanja. Očekivao sam malo a oni rade bez problema.
Doduše, ima dosta i do održavanja.
U odnosu na Liaze su spejs šatl. Ikarova N serija je od početka šrkipala i češala put, a od FAPa je dosta kvalitetnija završna obrada.
Mana im je što su visokopodni, ali šta ćeš.

edit: mislim na Dumeco-ve žute Cobre, sa onim plavim nemam puno iskustva.
 
mekbejn":2imspyqh je napisao(la):
Malo se govori i Cobrama u BGu.
Ja bih da ih pohvalim, jer su premašili moja očekivanja. Očekivao sam malo a oni rade bez problema.
Doduše, ima dosta i do održavanja.
U odnosu na Liaze su spejs šatl. Ikarova N serija je od početka šrkipala i češala put, a od FAPa je dosta kvalitetnija završna obrada.
Mana im je što su visokopodni, ali šta ćeš.

edit: mislim na Dumeco-ve žute Cobre, sa onim plavim nemam puno iskustva.

Moj utisak je isti, dobro idu, dobro hlade, simpaticni su :) i robusni.
 
GULERYUZ COBRA se zaista pokazao kao solidan autobus. Prilično je robusan što je u našim uslovima eksplatacije za svaku pohvalu.
Prve generacije koje su stigle na naše tržište pre bezmalo 10 godina su imale malo slabije motore ali to više nije slučaj.
Meni lično su od početka te visokopodne Cobre ulivale poverenje što se tiče kvaliteta izrade.
Nadam se da aktuelni niskopodni modeli nastavljaju taj trend.
Distributer za Srbiju je SAOBRACAJNO TURISTICKO PREDUZECE-BANBUS iz Obrenovca.

P.S. U srećnija vremena SFRJ, i tadašnja Fabrika autobusa "Ikarus - Zemun" je izvozila autobuse u tursku koji su tamo smatrani medju boljim vozilima....
Vremena se menjaju... :grand:
 
Ekskluzivne slike LAZa u depou Novi Beograd
sta mislite o ovome? :mad:
8879ec899484.jpg

f6a0f8e8a3b1.jpg
 
Mislimo, to jest ja mislim, da smo zbog tragične nam ekonomske situacije i nemoći postali jedna vrsta deponije na koju razni istovaruju svoje đubre koje ne bi mogli da plasiraju bilo gde drugde. Dok se isti ti koji nas zatrpavaju njihovim """nima za svoje gradove uglavnom opredeljuju za proizvode zapadne tehnologije. Eto to mislim-o.
 
Не разумем зашто је овај аутобус свима толико неодговарајући. Дизајн је, бар мени, коректан, док се функционалност и квалитет морају показати у пракси. :kafa:
 
Baš zato što su se odlično pokazali i pokazuju se svaki dan. :blah: I funkcionalnost i kvalitet na istom nivou.
 
Хм, никад се нисам возио у њима... Мислио сам да су сад узети, па зато кажем.
 
Znaci kuva se 120 singl CNG Laz od love EBRD-a a 280 Ikarbus harmonika je vec skuvano (na politickom polju). Da je GSP ozbiljno preduzece, pored Laza bi na parkingu bio i man, volvo, mecka svi na uporednom testiranju i posebna poseta za clanove bb foruma :)

Kopao sam malo po netu da vidim kakav je ovaj Laz, da li ga neko kupio u vecoj kolicini i nasao da je Skopje kupilo Laz samo nisu bili CNG. Ako hocete da vidite kako ce najverovatnije izgledati unutrasnjost bacite pogled na link: http://www.autobusi.net/forum/viewt...id=c540d148a190958c52c1ad4711e9159e&start=840.

Ovo je inace forum posvecen prevozu u Skopju, citam ga da vidim koji su komentari u eksploataciji Laza, da li je stvanro smece kao sto tvrde neki clanovi naseg foruma.
 
Makedonci su kupili 94 komada. Jedan forumas iz Skopja je nakon godinu dana odgovorio vrlo plasticno kako su se pokazali Lazovi

[box]aco_kuna je napisao:
Lazove su Mnogo Losii u Kvalitetu

1.Mnogo tece Malo oko motora i od Cevke koje su oko njega svako ko zivi u skopje moze da to pogleda na lev zadni kapak

2.Jedan se vec zapalio ,,ali su ga spapili da doge do velike Havarije

3.Stalno nesto im otkaze i nece da Pokrene

4.Unutrasnji interier Kvalitet Autobusa je Katastrofalno nekvalitetniji

5.Privatnike sa Polovnim Busovima Euro-2(Mercedes 0405N i Man) ih Ticaju kako Hocu ,Pa zato sada Lazevi samo ih nose na Kompjuteri da ih podesavaju kako bi mogli da im pariraju na Privatnike kada se Utrkaju malo,,ali to nikako da im poge od ruke pa tako svaki laz ide iza privatnika jer nemoze da ga utrka

Sve u Svemo Mislim da ovi lazovi za 5 godine bice Smece od njih
[/box]
 
Vrh