Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 250 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,9%

  • Ukupno glasača
    263
Gorjeli su gdp ovi pogoni par puta najcesce dorcol zato smo ostali bez par katica i par trolejbusa mislim da je zadnji pozar bio 2003 :bash: Nije mi jasno kako se to njemcima desilo
 
имао сам коначно прилику да се возим Ластиним Необусом на 15ици. могу да вам кажем да ми је драго што их нема много у Београду. он се по равноме (преко Бранковог моста) вукао к'о пребијено куче, мотор урликао к'о да вози 50, а није ишао брже од 30
 
Prvo da pokudim pa onda da pohvalim. :D Dve 17 su išle jedna za drugom, prva je bila gsp-ova druga lastina. Ušao ja u prvu GSP-ovu, klime nema, sedišta sje*******ana, delovi autobusa ižvrljani i poslednji deo autobusa je ozbiljno smrdeo na pipi. Svi ti faktori su vodili ka tome da ja izađem iz tog busa i sačekam 17 koju sam video iza. Ulazim ja u Lastinu 17, potpuno drugačija priča klima radi li radi kao u frižider da sam ušao, nema pipi smrada, nema ižvrljanih ili sje*******anih stolica i jedan poseban detalj na plafonu odmah pored onog dela gde je harmonika jeste samsungova kamera. Viđao sam i ranije kamere u busevima ali ova je neka stvarno velika, kupolastog oblika i baš je upadljiva. Veliki plus za Lastu, nisam upamtio broj busa ali mislim da se radi o ovom modelu... :D
Lasta-5844-10.jpg
 
Kada smo već kod zaklanjanja prozora zaboravih da kažem da sam danas video zalepljene 24 sata novine na staklu kod vozača, ništa ne bi bilo čudno da se ne radi o ovom busu... :bash:

IMG_8122a_slideTop.jpg


Novine su bile zalepljene kod retrovizora. :mad:
 
Radi se o tom busu,446 na liniji 73...;)
U pitanju je stakleni prostor iza vozacevog prozora.Mislim da je neki reklamni materijal,mozda i 24 sata...
 
Bivis":3jtcyd6q je napisao(la):
Prvo da pokudim pa onda da pohvalim. :D Dve 17 su išle jedna za drugom, prva je bila gsp-ova druga lastina. Ušao ja u prvu GSP-ovu, klime nema, sedišta sje*******ana, delovi autobusa ižvrljani i poslednji deo autobusa je ozbiljno smrdeo na pipi. Svi ti faktori su vodili ka tome da ja izađem iz tog busa i sačekam 17 koju sam video iza. Ulazim ja u Lastinu 17, potpuno drugačija priča klima radi li radi kao u frižider da sam ušao, nema pipi smrada, nema ižvrljanih ili sje*******anih stolica i jedan poseban detalj na plafonu odmah pored onog dela gde je harmonika jeste samsungova kamera. Viđao sam i ranije kamere u busevima ali ova je neka stvarno velika, kupolastog oblika i baš je upadljiva. Veliki plus za Lastu, nisam upamtio broj busa ali mislim da se radi o ovom modelu... :D
http://i461.photobucket.com/albums/qq338/stefi1352/Lasta-gradski prevoz/Lasta-5844-10.jpg
Ikarbus IK-206,sad gb je ovde 5844,on ima drugu reklamu sad ;)
 
Somi303":b0w2fkyz je napisao(la):
Мерџе већ добиле рекламе...
photo2.jpg

Аутор: drndarevicnikola

Данас сам се возио баш у овој 74-ки. Клима је радила, али је један од прозора био отворен, онај мањи прозор изнад великог. Покушао сам да га затворим и није могло, имам осећај да се прозори отварају и затварају електронским путем код возача !

Такође на екрану, где је часовник, писало је на пољском, а и на једној од налепница, које још нису скинули, такође је текст био на пољском :notok:
 
Данас у 12:39 на аутобуском стајалишту (према граду) на Бежанијској коси, 3. месна заједница у улици Недељка Гвозденовића код броја 18, стоји у квару 75-ца, гаражни број 1226, Икарбус. Испод аутобуса на асфалту, велика локва уља, а неких 100-нак метара пре стајалишта, на асфалту уљни траг !
 
Гага":3p27h2it je napisao(la):
Somi303":3p27h2it je napisao(la):
Мерџе већ добиле рекламе...
photo2.jpg

Аутор: drndarevicnikola

Данас сам се возио баш у овој 74-ки. Клима је радила, али је један од прозора био отворен, онај мањи прозор изнад великог. Покушао сам да га затворим и није могло, имам осећај да се прозори отварају и затварају електронским путем код возача !

Такође на екрану, где је часовник, писало је на пољском, а и на једној од налепница, које још нису скинули, такође је текст био на пољском :notok:

Има климу :О ?
Ја на крову не видим никакву кутију за климу
 
To mi nije jasno,zasto nasi autoprevoznici ne poskidaju sve te nalepnice na stranim jezicima?
 
A nije mi jasno u novim liazima što je sve na ruskom ??
Pa nove autobuse su kupili, šta misle rusi da mi u Srbiji pričamo ruski ?

Ko da su u CAF tramvaje stavili oznake za izlaz u slučaju opasnosti na španskom..
 
Umesto plate radnici dobili paštetu
IZVOR: 021
Novi Sad -- Radnici novosadskog "Neobusa" su, umesto osam neisplaćenih zarada, dobili jednokratnu pomoć u vidu dve kese sa paštetom i deterdžentom, saznaje Radio 021.

Paketi su stigli na inicijativu pokrajinskog sekretara za rad Miroslava Vasina, budući da i pored brojnih obećanja o isplati zarada, novac za izgladnele radnike nije obezbeđen. Apsurd je i u tome što je reč o preduzeću za koje su bivši predsednik Srbije Boris Tadić i vojvođanski premijer Bojan Pajtić ne tako davno ocenili kao najbolju privatizaciju u Srbiji.

Radnik "Neobusa" Milko Drobnjaković sleže ramenima pored žutih vreća, za koje kaže da bi ih najradije bacio, ali pošto nije primio platu mesecima, moraće da prihvati i ovo što su dobili.

"Kao što možete i da vidite, od te silne najbolje privatizacije ostale su nam ove kese, koje mi se gade i vidim ih kao poniženje, ali moram da ih uzmem", kaže Drobnjaković za Radio 021.

16316851774fed40a5a9c35288286099_368x264.jpg


Prema njegovim rečima, proizvodnja je još kako-tako i išla, dok gradska preduzeća nisu počela da ignorišu ponude "Neobusa" prilikom javnih nabavki. Drobnjaković dodaje da je zbog takve situacije i saudijski vlasnik digao ruke od rukovođenja preduzećem, jer ne može da očekuje uspeh kada "Neobus" ne može da proda autobus ni u svom gradu.

"Dobijamo udarce sa svih strana, ali nekako najteže pada činjenica da je Grad digao ruke od nas. Oni su samo prošle godine ukupno pazarili pedesetak autobusa, sve od nekih tašna-mašna firmi, iako su naše ponude bile i kvalitetnije i jeftinije. Izgleda da se neko namerio da nas uruši, kako bi stavio šapu na ovo naše vredno zemljište, a proizvodnju i radnike ko šiša", besan je ovaj omršaveli radnik.

Predsednik sindikata u ovom preduzeću Milan Šuštum kaže za 021 da "Neobus" ne može ni u stečaj, gazda firme, šeik Ali Magrabi Mohamedali je do septembra na godišnjem odmoru u Kanu, proizvodnja stoji, a radnici ne dobijaju plate.

"Neobus" je u minusu za oko 4,5 miliona evra, računajući stari dug i blokadu Razvojne banke Vojvodine od 228 miliona dinara. Godišnji fond za plate iznosi 800.000 dinara, a samo na kamate koje im nameće Razvojna banka moraju da izdvoje 1,1 milion dinara. Zbog takve situacije u preduzeću, pre nego što je otišao na godišnji odmor, Mohamedali je naložio manjinskom vlasniku, beogradskom biznismenu Zoranu Kijcu da započne pregovore o prodaji 86 odsto akcija, koje u firmi poseduje Saudijac.
 
Nikola '93":3tu6yoni je napisao(la):
371 i 372 nemaju klimu,a sto se tice nalepnica na Poljskom,naravno da ce ih biti,kada su odatle povuceni...

Кад сам ушао у аутобус са спољње жеге, унутра је било прилично пријатно и чинило ми се да ради клима, а нисам обраћао пажњу на кров ! Значи да сам вентилациони уређај има задовољавајући капацитет да расхлади цео простор ! Додуше у аутобусу није било пуно путника, па је можда и то разлог "свежег" ваздуха. Сад би требало ови из Веолије накнадно да уграђују расхладне уређаје :D

Па ако су ови половни аутобуси и увежени из Пољске могли су да поскидају те налепнице и у меморију екрана убаце српски језик (наравно на ћирилици), пре него што су пуштени у саобраћај. У опште се не води рачуна о имиџу града, а и о себи самима.
Минус за Веолију.
 
Некада су Пољаци лудели за нашим производима широке потрошње и Југославија им је била елдорадо, а види сад... Задовољавамо се половним аутобусима које су они ислужили, као да смо грађани другог реда. Ееее, земљо Србијо... :/
 
Eee dok su Poljaci bili pametni i razvijali se mi smo brinuli o nebeskoj Srbiji. Tako nam i treba, niko nam nije kriv.
 
Kakvoj bre nebeskoj Srbiji? Dokle ces da provociras sa tim komentarima?
 
Ko ti drma kavez, bre...Nikoga ne provociram, iznosim svoje mišljenje. Oladi se malo, velike su vrućine. :)
 
Vec si pokretao takve rasprave na temi o metrou sa slicnom konstatacijom... Naravno samo provociras jer nista suvislo nisi rekao vec samo ponavljas prazne fraze o "nebeskoj Srbiji" i slicno, a onda odes nedorecen...
 
Voleo bi da vidim par tih mojih postova, koji su provokatorski po tebi. Nemam nikakvu nameru niti korist od toga da bilo koga provociram, možda nešto malo oštrije kažem ali bez ikakve namere provociranja. Ako to nekoga isprovocira, šta da radim...Prvo me optužiš da snosim odgovornost za raspad sistema u zemlji zato što kažem da je ikarbus @*anje i da bi trebalo kupiti kvalitetnije autobuse, a sad mi kažeš da nekoga sa namerom provociram. A ako sam ostao nedorečen, evo da pojasnim. Nismo se nešto proslavili u gradnji, mislim na to koliko nam treba da nešto napravimo, ali smo zato svima pokazali da znamo odlično i efikasno da rušimo, onako da ne ostane ni kamen na kamenu. Eto verovatno će te i to isprovocirati, žao mi je i izvinjavam se moderatoru ako mora ovo da briše kao off.
 
Provocirao si bas kao sto sad provociras jednu politicku raspravu gde joj mesto nije...

Ti govoris da smo mi efikasni u rusenju?! Kako te bre nije sramota?!
Koji to mi? Tebi su desavanja devedesetih bila to? Bezumno rusenje?! Dok su nam sunarodnike pljackali, otimali, silovali, ubijali po treci put u 20. veku tebi smo mi efikasni u rusenju?!

To sto ti radis se zove zamena teza i veoma je popularna medju drugosrbijanacima kojima je problem sto Srbi izgleda i postoje! Ta zamena teza se sastoji u potenciranju sasvim irelevantnih cinjenica bez ikakvog osvrta na uzroke tih cinjenica... Ta zamena teza je odlika provokatora i plitkih ljudi... I obavezno uz tu zamenu teza i licemerje ide i novokompovani autosovinizam gde su Srbi krivi za sve i svasta...

Eto tako se to provocira! Na forumu koji se uopste ne bavi istorijom sukoba na Balkanu ti si onako uz put izneo da mi brinemo o nebeskoj Srbiji (sta je to uopste?!) i da smo veoma efikasni u rusenju...

Srami se provokatoru!
 
Vrh