Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 289 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 15 4,9%

  • Ukupno glasača
    304
Не мислим да је ово неистина, нити то да демантујем, али што узимају уопште зглоба? Ајде да нема соло возила, али их заправо има, и то више него што треба. Има их и на линијама које су зглобне.
Ma čista glupost za 48, vozači očigledno traže da im daju zgloba, vozio sam se više puta i busevi idu celom trasom bez problema.
 
75 full zglob podržavam, ali će smanjiti broj polazaka tada. 71 kad već ide nbg-u je najveće poboljšanje. Mogu i pola zglob pola solo kao pre 2016. godine. Koliko će pogon NBG imati solo bmc-a dostupnih kada se podele linije?
 
Jel može neko da napiše spisak linija po pogonima? Da imamo na jednom mestu ceo raspored.
 
Mislio sam više u smislu najrealnijeg scenarija. Mada ako će 27 u NBG, nema realnog scenarija. :D
 
Svako malo režimski mediji objavljuju ovakve tekstove koji imaju za cilj da ubede primitivne široke mase da neka grupa ljudi zarađuje nenormalno i njima jadnima otima leb iz usta. Tako su do skora pikirali na IT sektor i frilensere, predstavljali ih (sve, ceo IT) kao neke bogataše i džabalebaroše, da bi lakše sproveli i nametnuli namete i u toj sferi i uzimali pola zarade. Iako frilenseri npr ne koriste gotovo ništa od državnih resursa, a i ono što koriste, sami plate. Nemaju subvencije i državnu pomoć. A izvoze intelekt i rad, a uvoze devize. Najčistiji oblik izvoza.

Nego jbg, SNSovska posla u zemlji kolektivnog samozavaravanja i večitog huškanja primitivnih masa na nekoga. Dok ovi pišu laži, srpski vozači masovno odlaze napolje u potrazi za boljim. Eto toliko im je dobro u životu.

Sledeće što očekujem je tekst kakve se masne pare mlate u Vojsci i kako je tamo super raditi i živeti. Te da odande odlaze samo oni bahati kojima je i 200.000 malo (al kad bi se zezali).

Uostalom, Bljuc je već počeo i sa time, samo vezano za obavezno služenje vojske. Po direktivi Partije.
 
Poslednja izmena:
Занима ме зашто 707,706 и 704 који иду са Зелениг Венца не стају код Ушћа? До Земун поште стају на три станице али се не поклапају на те три станице ко је то смислио. По мени треба да стају код Ушћа и на пример Џона Кенедија - Хотел Југославија.
 
Obzirom da se nisam vozio u Strelinim
Citarima, Konektima, i Iveko autobusima, a ni Cvrčkovim MAN-ovima, i Skaniji, a ni u BMC, Otokar i Isuzu busevima (u moje vreme korišćenja gradskog prevoza bili u aktuelni Ikari 103, 218n, Man iz donacija i ono što su vozili privatnici tada) a imam jaku želju da se provozam svim tim modelima koji se sada voze u BG, zanima me koji je najlakši način da isplaniram rutu i da se osiguram da će mi željeni model naići?

U mogućnosti sam da odvojim recimo pola dana za to, ili eventualno 2 dana po pola dana. Za Citare i Konekte vidim da je najlakše da sačekam bus 600, jer oni voze tu. Ali me zanima kako da isplaniram Iveko, i Cvrčkov MAN i Skaniju, imajući u vidu da Iveko vozi na linijama 100, a ja sam na NBG. Za Cvrčka rekao bih da je najveći izazov obzirom da mi je teško da satima čekam na početnoj stanici kod galerije 511 da bi sačekao MAN. Više bih voleo da to nekako isplaniram to jeste da znam kada taj bus polazi u kojim terminima. A Skaniju ne znam ni na kojim linijama ide, pa se nadam da će me neko uputiti kako ovo da organizujem, da li postoji neka app gde mogu da vidim konktetno koji bus kada ide...

Hvala na pomoći
 
Obzirom da se nisam vozio u Strelinim
Citarima, Konektima, i Iveko autobusima, a ni Cvrčkovim MAN-ovima, i Skaniji, a ni u BMC, Otokar i Isuzu busevima (u moje vreme korišćenja gradskog prevoza bili u aktuelni Ikari 103, 218n, Man iz donacija i ono što su vozili privatnici tada) a imam jaku želju da se provozam svim tim modelima koji se sada voze u BG, zanima me koji je najlakši način da isplaniram rutu i da se osiguram da će mi željeni model naići?

U mogućnosti sam da odvojim recimo pola dana za to, ili eventualno 2 dana po pola dana. Za Citare i Konekte vidim da je najlakše da sačekam bus 600, jer oni voze tu. Ali me zanima kako da isplaniram Iveko, i Cvrčkov MAN i Skaniju, imajući u vidu da Iveko vozi na linijama 100, a ja sam na NBG. Za Cvrčka rekao bih da je najveći izazov obzirom da mi je teško da satima čekam na početnoj stanici kod galerije 511 da bi sačekao MAN. Više bih voleo da to nekako isplaniram to jeste da znam kada taj bus polazi u kojim terminima. A Skaniju ne znam ni na kojim linijama ide, pa se nadam da će me neko uputiti kako ovo da organizujem, da li postoji neka app gde mogu da vidim konktetno koji bus kada ide...

Hvala na pomoći
Iveco ti radi na 103,nacrtaj se na okretnici u Bačkoj....za ovo drugo ne znam...

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
@Nikola03 @solaris52

Hvala na odgovorima. Znači ne postoji neka aplikacija na kojoj mogu da se prate polasci konkretnog busa? Mislio sam da postoji neka opcija da na aplikaciji vidiš koji ti bus dolazi. Nešto mi u glavi da se o tome pisalo ovde prošle godine, to jeste da su pojedini članovi preko aplikacije tempirali polaske Cvrĉkovog MAN-a, obzirom da je samo jedan pus na celoj liniji 511.
 
Obzirom da se nisam vozio u Strelinim
Citarima, Konektima, i Iveko autobusima, a ni Cvrčkovim MAN-ovima, i Skaniji, a ni u BMC, Otokar i Isuzu busevima (u moje vreme korišćenja gradskog prevoza bili u aktuelni Ikari 103, 218n, Man iz donacija i ono što su vozili privatnici tada) a imam jaku želju da se provozam svim tim modelima koji se sada voze u BG, zanima me koji je najlakši način da isplaniram rutu i da se osiguram da će mi željeni model naići?

U mogućnosti sam da odvojim recimo pola dana za to, ili eventualno 2 dana po pola dana. Za Citare i Konekte vidim da je najlakše da sačekam bus 600, jer oni voze tu. Ali me zanima kako da isplaniram Iveko, i Cvrčkov MAN i Skaniju, imajući u vidu da Iveko vozi na linijama 100, a ja sam na NBG. Za Cvrčka rekao bih da je najveći izazov obzirom da mi je teško da satima čekam na početnoj stanici kod galerije 511 da bi sačekao MAN. Više bih voleo da to nekako isplaniram to jeste da znam kada taj bus polazi u kojim terminima. A Skaniju ne znam ni na kojim linijama ide, pa se nadam da će me neko uputiti kako ovo da organizujem, da li postoji neka app gde mogu da vidim konktetno koji bus kada ide...

Hvala na pomoći
Scania čekaš na 92, linija ima 3 vozila i ide na 26 minuta, tako da imas 33% šanse da ti prvi naleti, a postoji šansa da slučajno naleti i Man. Iveco možeš čekati na okretnici Zemun/Bačka/ jer tu ih ima na linijama 103 i 105L, takođe na Omladinskom stadionu ide 1 Iveco na 108, a ima ih i na Padinskoj skeli u vidu nekoliko linija.
 
@Nikola03 @solaris52

Hvala na odgovorima. Znači ne postoji neka aplikacija na kojoj mogu da se prate polasci konkretnog busa? Mislio sam da postoji neka opcija da na aplikaciji vidiš koji ti bus dolazi. Nešto mi u glavi da se o tome pisalo ovde prošle godine, to jeste da su pojedini članovi preko aplikacije tempirali polaske Cvrĉkovog MAN-a, obzirom da je samo jedan pus na celoj liniji 511.
A nema to.Ako mislis na app BusPlus nema to vise.Uglavno kod te app pisalo samo koji tip busa dolazi(zglob,solo)kao i kod trola.
A kod tramvaja je pisalo dal dolazi zglobni tramvaj(znaci stari) ili pise Caf(to su oni spanci)
 
@Nikola03 @solaris52

Hvala na odgovorima. Znači ne postoji neka aplikacija na kojoj mogu da se prate polasci konkretnog busa? Mislio sam da postoji neka opcija da na aplikaciji vidiš koji ti bus dolazi. Nešto mi u glavi da se o tome pisalo ovde prošle godine, to jeste da su pojedini članovi preko aplikacije tempirali polaske Cvrĉkovog MAN-a, obzirom da je samo jedan pus na celoj liniji 511.
Naravno da ima zvanična aplikacija, zove se Beograd plus. Za svaki polazak možeš da klikneš i da vidiš garažni broj vozila. Drugo je što pola Strelinih vozila ni nema opremu za praćenje (iako su u obavezi da je imaju pre izlaska na liniju) pa moraš na sreću.
 
Naravno da ima zvanična aplikacija, zove se Beograd plus. Za svaki polazak možeš da klikneš i da vidiš garažni broj vozila. Drugo je što pola Strelinih vozila ni nema opremu za praćenje (iako su u obavezi da je imaju pre izlaska na liniju) pa moraš na sreću.
Велика је срамота што доста Стрелиних возила нема опрему за праћење,а овамо знају да купују најновија возила.Возаче бих ударао по џепу ако неће да укључе апарат за праћење возила.
 
Vrh