Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 259 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    272
99koqt.jpg


veća rezolucija: http://oi44.tinypic.com/9fpqqh.jpg

Zbog neažuriranja pravca na displejima, uz priložene fotografije kao dokaze, Saobraćajna inspekcija je poslala prevoznike GSP "Beograd", "Tamnava Trans", "Dumeco", "Lasta", "Transprodukt", "Veolia Transport" i "Unacop" sudiji za prekršaje - ukupno 53 vozača.
 
Bravo, ja sam u više navrata prijavio Tamnavu, oni su "najtvrđi" :laugh: . Ono što sam primetio jeste da su "Banbus" vozači počeli da blagovremeno menjaju smer na displejima.
 
Banbus se malo popravio, ali i dalje nedovoljno. ;)
Tamnava je katastrofa, i Direkcija i inspekcija im je nalagala da dekodiraju displkeje tako da više ne šetaju nazivi oba terminusa. Vidim da su to za sad sredili samo na jednom autobusu... :notok:
 
A gde se ulazi u bus :D ?
Iako je render valjda treba da autobus ima i vrata :)
 
Како би ти уклопио врата у ова дизајн? :/
Телепорт је будућност (Икарбуса)! :lool:
 
kopmania":2h1zeuxd je napisao(la):
A gde se ulazi u bus :D ?
Iako je render valjda treba da autobus ima i vrata :)

Ljudi pogledajte bolje, vrata postoje na slikama, ima ih 2. :laugh: ;)
 
Ма боље да ово дамо Икарбусу
superliner-giant-bus.jpg

megabus.jpg

Ово Застави (ФАС-у)
plus-one-auto-1.jpg

Ово Гоши
moving-platform-1.jpg

moving-platform-2.jpg

Ово ЖелВоз-у
a-hsv-train-1.jpg

a-hsv-train.jpg

И последњи, али не и најгори дизајн иде... ШинВоз-ууу
inspiro-1.jpg

:kk:
 
тај двоструки зглобни бус може да иде, али на врло ограниченом броју линија
 
Može recimo na 95. Linija je važna, opterećena, a obe okretnice su dovoljno velike, nema uskih prolaza, velikuh uspona ni krivina
 
МАН је пре 20-етак година послао један такав модел на тестирање у БГ и показао се као неисплатив односно није могао да вози по БГ-у. Можда би сад могао, али на одређеним линијама :)
Едит:
То је било 80-тих и био је и у Загребу и у Љубљани, а код нас је возио на 16-тици и на том тесту је изазвао пар саобраћајних несрећа :)
sennacher_stare07.jpg

280sgmedoumladimdanima001yu2.jpg

MAN_SGG.jpg

У Загребу
280sgmedoumladimdanimakq0.jpg

А овако би то изгледало када би Икарбус то урадио :D
25732_1376012715562_1089168127_1141530_1851894_n.jpg

ik218n05mr6.jpg

А овако би могао да изгледа продужени ИК112Н ( без једне предње осовине) :D
untitled000.jpg
 
Матеја Бељан":36yaggws je napisao(la):
Može recimo na 95. Linija je važna, opterećena, a obe okretnice su dovoljno velike, nema uskih prolaza, velikuh uspona ni krivina

Па, сад... незгодно је оно сужење у Деспота Стефана, између Цетињске и Џорџа Вашингтона, а можда би имао проблема на раскрсници са Дечанском, у оба смера.

А неке Новобеоградске линије? Или неке приградске на сремској страни, где је равно, а шири су путеви? Нека од линија 100?
 
ма на 70х правцу са Зелењака би био одличан и на 601. тешко је за 16 и 95 управо због раскрснице Деспота Стрефана и Дечанске
 
Ja mislim da je potreban, ali da nikome neće pasti napamet da ga kupi... I u pravu su, on zaista nema gde da vozi ako ne može čak ni na 95. Gde je trasa OK okretnice su nam muka živa, još govore o iseljenu! Kako misle da će da izgleda saobraćaj ako isele Trg, Kej i Bačku, a da ne rekonceptualizuju sistem?
 
Možda bi mogao na 17, kada bi ona umesto kroz Nikolaja Ostrovskog išla kroz Džona Kenedija. Ona ume ponekad da bude prepuna, ali samo na nekim delovima.
 
Ali na Konjarniku se okreću i druge linije. Ipak bi trebalo a bude dovoljno prostora u okretnicama. Zbog toga na 16-ticu možete zaboraviti. Okretnica na Karaburmi je kao garaža, gde god se okreneš neki a utobus manevriše
 
ахаххахахахаха, није смешно, али не могу да издржим :lool: :lool: :lool: :lool: :lool:
 
Primetio sam još jedan Tamnavin autobus na kome se ispisuje natpis jednog terminusa, ok, šetajuća su slova, jer nije moglo drugačije, ali je u smeru kretanja što je po propisu :D :kk:

Autokodeks treba sad srediti :) Ono je užas kako je upisano na FAPovima.
 
Vrh