Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 270 95,4%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,6%

  • Ukupno glasača
    283
isto sam pomislio. neverovatno kako smo se srozali kao drustvo.
drustvo kukavica, gledalaca svog posla, nezameranja...
 
Nema to mnogo veze isključivo sa našim društvom, psihološki velika većina ljudi ne želi da ima ništa sa tim i prosto se vodi svojim životom i obavezama. Ako ja nisam ugrožen, neću da se mešam. Baš sam gledao neke sudare u Nemačkoj i na jednom gde je čovek oborio biciklistu niko nije hteo da stane usred grada i pomogne biciklisti osim tog vozača automobila koji je napravio saobraćajnu nezgodu.
 
A šta biste vi uradili? Jel znate vi koliko je fijuka danas (tu podrazumevam oba pola) koji treniraju borilačke veštine i premda izgledaju normalno i smireno, samo čekaju da nađu sebi povod da se istresu na nekome?

Jedino što je za osudu je što niko nije pozvao policiju. Sve preko toga je čista nečija dobra volja i nije nikakva ni moralna ni zakonska obaveza.

A pritom ne znamo ni kontekst svega niti šta je prethodilo svemu ovome. Niti da li se poznaju ili ne, da li su oboje poremećeni ili šta god.

I ne znam što je uvek potrebno da se dese ovako neke situacije pa da ljudi, javnost počnu da govore "eee šta bi bilo da smo svi složni i da se ujedinimo protiv zla". Pa ljudi svakog dana globalno trpe svakakva zla i bolide, i nikom ništa, većina ćuti i trpi. Ne znam što bi u ovakvim situacijama bilo pa drukčije i čime sad to odjednom zavređuje tolike reakcije a kad se gleda nešto drugo onda su svi kao kul. Ljudi trpe, nasilnici vladaju i isteruju svoje, i to je to. Nema tu ništa novo. Ovaj primer je samo malo više "in your face" ali to ne znači da dnevno nema milion drugih, čak i gorih nepravdi, koje javnost isto kulira ili toleriše.

Jel se neko ujedinjavao i dizao bune onomad kad su onog dedu u zatvoru silovali i ubili? Nije. Pa neće onda ništa biti drukčije ni s ovim. Institucije ne funkcionišu, pravosuđe je sprdnja, ulice su prepune fijuka i bolida, a većina i dalje glasa isto ili ne diže glas kad treba. Pa otkud onda očekivanja da se išta promeni i otkud ideje da bi u ovoj situaciji bilo drukčije?
 
Poslednja izmena:
Neko je ovde kačio primer ranije, čovek pomogao devojci kod Ušća, odbranio je od napadača i na kraju on završio sa prijavom za napad na napadača.​
 
Internet ratnici i strucnjaci imala je ruke i telefon mogla je da zove muriju , da se dere upomoc da vozac zaustavi voznju i zasto ide u isti autobus sa njim ako su se posvadjali ???!!!
Ja se sa ovim klosarima ne bih petljao po sudovima a ne preporucujem ni vama nek ga vrati tamo gde ga je nasla !!!
 
Kako će neko da se usreći sa #3450 (koji se i pokvario danas).
Kada krene zima a pozadi duva kao u Vršcu 🌧️💨🫣

Fali cela štrafta gume.

IMG_20240816_114919.jpg
 
Vrh