Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 284 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 15 5,0%

  • Ukupno glasača
    299
У Суботици нема брда, па тамо "Конекто" пржи само тако :D
2v2dx8i.jpg

15q7ktd.jpg

idexpf.jpg

2rrt4qs.jpg

s4rxup.jpg

2rrt4qs.jpg

r9nyg8.jpg

1jqfs3.jpg

2lbystj.jpg

2j33dz8.jpg

1e56jp.jpg
Он је између осталог први нископодни аутобус у "Суботица Транс-у" :)
 
Имам једно питање :D
Јел ово паник тастер? :D :D
Panictaster.jpg

И која је његова функција? :)
 
Jeste, to je panik taster.

JohnnyLee":1nw30875 je napisao(la):
мислим да је ГСП то рекао

I GSP i privatnicima nije odgovarao. Da je ispadao iz turaže, jeste i dosta je kasnio. Naravno neodgovarajuća kombinacija motora, a pre svega menjača. Ikarbus ima iskustva, pa su zaključili kakvi menjači najviše odgovaraju, s toga situacija sa njima izgleda bolja. A pored toga i u solo vozila ugrađuju jače motore od 310ks. Hoću reći, kad bi naručili vozilo sa odgovarajućom opremom za Beograd, verovatno bi tada bio OK.

A evo "bikčića"


screen-shot-2011-12-28-a.png

screen-shot-2011-12-28-a.png

screen-shot-2011-12-28-a.png

screen-shot-2011-12-28-a.png


[video]http://www.youtube.com/watch?v=Sy-P5U5-GCg[/video]
 
I dogodine 25 zglobnih ikarbusa +150 zglobnih nakon tih takodje od ikarbusa +70 niskopodnih solo na cng vjerovatno od vulovica :kafa:
 
прогнозирам да ће за месец дана први Бик да се запали или експлодира од "одржавања"
 
Pa koliko se gspovih autobusa zapalilo, ovi će da eksplodiraju... Ne daj bože !!
 
Наравно да ће да експлодирају. Разлози:
1)ГСП-ови радници уграђују противпожарни систем :violina:
2)БИК-ови се налазе у погону "Карабурма", а сви знам стање аутобуса из тог погона :rolleyes:
3) Ово је Београд... :rolleyes:
Ја не желим да до тога дође, али ГСП је ГСП :bash:
 
Znaci da ocekujemo " VELIKI PRASAK" vise puta mozda i nastane nova planeta,nama ne treba CERN imamo ga na ulicama!!!
 
Већ се кренуло са расходовањем аутобуса.
Данас сам ухватио један од старих зглобних Икаруса, на свом последњем путовању.
 
inače dogovorena je prodaja pogona "Kosmaj" firmi Veolia Transport.d.o.o. :bash: Juče sam bio u pogonu Karaburma,ono je strašno šta se tamo radi,a inače ljudi sa kojim sam bio su istraživali tuču koja se dogodilo izmedju električara i mehaničara(valjda). Dakle: Firma koja je zadužena za pranje za 8 sati mora da opere 200 autobusa,prosek pranja po autobusu je 30sec,a provera ispravnost treje manje od 1 min. u proseku kontrolor grada za čistoću skine 40tak autobusa za koje zaključi da nisu dobro oprani i oni se ne plaćaju. Inače za održavanje Cng autobusa će biti zaduženi obučeni radnici,a nadzor će vršiti odabani ljudi sa mašinskog fakulteta.
 
I možda nabave i zglobne, postoje linije koje mogu da opslužuju i zglobovi bez problema
 
Па не знам да ли могу, негде сам чуо да зглобове могу да купују само државно фирме. То је као неко правило ДЈП, да приватници могу имати само соло возила, а Веолија није државна :)
 
Nije to tačno, ima zglobnih privatnih, Lasta prva. Ali određeno je na kojim linijama oni saobraćaju i boduju se više
 
M&M ima zglobove. Naravno da privatnici mogu kupovati zglobne autobuse, ali je problem u tome što DJP ne želi da plaća zglobne autobuse na linijama gde su potrebni, jer ih nije briga za udobnost putnika, a oni prolaze jeftinije! :rolleyes:
 
kopmania":3qo9324o je napisao(la):
Koliko znam, lasta je akcionarsko društvo a ne privatnik

Da, pa? Učestvuje kao privatnik u javnom prevozu pod jednakim uslovima. Obaveza je da ima zglobna vozila na svim linijama koje opslužuje osim na 15, 78 i 551.

Na 88 i 611 nekad se pojavi privatnik zglobni, ali, ne verujem da dobijaju više para
 
Danas setao novim mostom, proslo par novih buseva kad ono, odjednom na novom novcijatom mostu gb 256 sokocalo, nagnuto na desnu stranu, prljavo i puno putnika. Koliko je bio nagnut odmah sam imao sliku u glavi kako struze po ganc novom asfaltu. Ne mozete da verujete koliko je odudarao od cele slike na mostu :mad:
dsc0306.jpg



Jel se zna na kojim linija ce biti rasporedjeni bikčići? Znam da ono sto cu napisati nece biti bas popularno ali ja glasam za liniju 31. Ne koristim tu liniju ali kada na studentskom trgu vidim nove trole a stare ikare nesto tu ne stima :) . Takodje, bikčići bi smanjili zagadjenje, pa fasade koje se rade ili su uradjene na trasi prolaska linije 31 bi imale veci rok trajanja!
 
Vrh