Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 284 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 15 5,0%

  • Ukupno glasača
    299
jlaki":284f1ehw je napisao(la):
Meni više bodu oči kablovi u toj ulici nego rupa u atuobusu

Није то ништа. Да видим само колико има каблова на Смед. путу код Калуђерице, ако нема 20 каблова на ЈЕДНОЈ бандери! :/
 
Tо је окретница у Болечу. Претпостављам да испуњава све критеријуме Дирекције, пошто им је то класичан изговор када тражимо враћање 301.

А и тротоари испуњавају критеријуме о минимум 1.20м ширине. Аи улица испуњава критеријуме јавног превоза, вероватно.
 
Шта мислите, који би бус од ова два највише одговарао Београду? :D
Волво
index.php

или
Мечка :D
376215.jpg

Mercedes-Benz_Conecto.jpg

MERCEDESConecto-medium-325_9.jpg
 
Meni se ne svidja prednja strana mercedesa.
Ja glasam za VOLVO :) više bi ličilo beogradu :) nego ovaj luksuz od mercedesa :)
 
isključivo autobusi domaće proizvodnje. moramo da radimo na razvoju domaće industrije.
 
Ovakav turski Conecto je bio na probi u Beogradu 2009. godine. Narcnili su ga samo tako, veliki broj kriterijuma GSP-a ne zadovoljava. :)

Na 50 u Crnotravskoj
376215.jpg

phototrans.eu
 
Valjda ce eventualno Neobus ili cak ovaj Megabus sklapati nesto modernije, citaj niskopodnije, u skorije vreme.
 
Onda volvo ali ja bi bio najsrecniji da uzmu onakve mercedese kao sto ima pogon kosmaj iste takve samo duple to su najbolji busevi :)
 
nazalost tako je .Ovi nasi pametnjakovici kupuju 30 spanca umesto da su manje tramvaja narucili a vise autobusa a oni obrnuto :bash:
 
Uvek je bolje kupiti tramvaje nego autobuse. Svaki od ovih tramvaja moze da radi 40-60 godina. Kupis ih jednom pa si miran.
 
Александар":113pc2ww je napisao(la):
Ovakav turski Conecto je bio na probi u Beogradu 2009. godine. Narcnili su ga samo tako, veliki broj kriterijuma GSP-a ne zadovoljava. :)

Na 50 u Crnotravskoj
376215.jpg

phototrans.eu
2008. pre nego 2009.
Conecto 2 je bio na probi na nekoliko linija u GSP, povodom sajma BEOTRUCK. Vozio sam se u njemu na liniji 59.
 
rokitansky":ds8csaq4 je napisao(la):
Uvek je bolje kupiti tramvaje nego autobuse. Svaki od ovih tramvaja moze da radi 40-60 godina. Kupis ih jednom pa si miran.

40-60 godina da budemo mirni sa njima? A da ih GSP održava? Šališ se...
 
tragac":day90d8g je napisao(la):
2008. pre nego 2009.
Conecto 2 je bio na probi na nekoliko linija u GSP, povodom sajma BEOTRUCK. Vozio sam se u njemu na liniji 59.

Ja sam napisao ono što piše na fotografiji. Tačno je da je vozio i na 59, mislim da je prvo i bio na testiranju kod Veolije, pa zatim i Tamnava, svi su ocenili da je loše vozilo i niko ga nije hteo. Čini mi se da je završio u Subotici.
 
рекли су да није добар за београдска брда, слабо вуче и умире на узбрдици
 
dare":322c8de8 je napisao(la):
nazalost tako je .Ovi nasi pametnjakovici kupuju 30 spanca umesto da su manje tramvaja narucili a vise autobusa a oni obrnuto :bash:

Juče popodne je tako bilo svuda po gradu.. oko 6 sati sam pešačio od Crvenkape do Ušća i pretekao tridesetak praznih autobusa..
 
I kontrolori su juce imali petlju da traze kartu u 27 svi su ih iskulirali :kafa:
 
Da li je neko primetio da su vozila cistija nego inace??Imam utisak da je tako....Mozda su poslata na vandredno pranje pre praznika :)
 
Ja sam primetio da su topliji. A čistiji, baš i ne, primećujem da su sve uništeniji. Onaj niskopodni na 72 što je bio kao lepši sa lepšim sedištima i drugačijom maskom, raspada se iznutra
 
JohnnyLee":kq8bbyl0 je napisao(la):
рекли су да није добар за београдска брда, слабо вуче и умире на узбрдици

Ako su to rekli privatnici, zasto su onda posle pokupovali LIAZ-e? Kad LIAZ savladava vecu uzbrdicu putnici dobijaju besplatnu promociju Sarganske osmice. Ispade na kraju da su domaci autobusi zakon, naravno ako se dobro i pametno odrzavaju. Vec sam jednom rekao da Veolijini Ikari iz 2004/05. izgledaju kao novi iako su vec pri kraju amortizacije i 2012. treba da ih zamene sve novim busevima.
 
Vrh