Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 244 94,9%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,1%

  • Ukupno glasača
    257
Sto se tice nulte kilometraze potpuno je logicno uz 89 da uzmu i 57 i 87 koje polaze sa Banovog Brda odnosno padine i daleko su blize pogonu NBG nego Kosmaj. Te dve linije opsluzuje samo 3 autobusa. To mi je korisnije nego liniju 70 koja svakako prolazi pored pogona Kosmaj. Sto se tice 89 i 53 mogu kao i pre da budu kombinacija solo i zglobnih. Ako je onako funkcionisalo ok 10 godina, sto je sada problem da pogon napravi mix vozila. Ne postoje samo jako opterecene i putnicima slabo opterecene linije, postoje i srednje opterecene linije. Red voznje 89 su svakako osakatili, par zglobova sada mogu pomoci da smanje guzvu.
Tu bih dodao i liniju 67.
 
Pre neki dan sam video 2 solaća na 56-ci, pa čak i jedan na 88-ci.
 
Priča o nultoj kilometraži postaje besmislena kad znaš da je kupljeno 100 autobusa na gorivo koje se toči na drugom kraju grada i da niko nije bio pametan da prvo obezbedi infrastrukturu pa nabavi vozila. Posebno je besmisleno što to nisu prva cng vozila u GSP. Više od 10 godina su imali da reše punionicu.
Gori primer je samo Užice odakle su 5 meseci cng autobusi voženi 60km u Čačak na punjenje. Cirkus, šta drugo reći?
 
Oni svakako znaju, ali bi trebalo probuti iz desetogodišnjeg zimslog sna onog međeda od RJT da počne da radi svoj posao.
 
zasto me ovo vise ne cudi? a method poprave je jos ocajniji...
IMG_20230226_140041.jpg

gb. 3199, linija 65
IMG_20230226_135953.jpg
 
Šetao se 181 jedno vreme po drugim linijama, bio na 27E na polasku na kom je radio 3255, koji je tad radio sihtu na 307.
A moraju da padnu i neke pohvale, a to je za Higera 3440 koji je u nedelju radio na 307, lepo ide i uopšte ne lupa i ne trese kao ostali Higeri, radio je na 308, a sad ne znam gde je kao redovan.
Pohvala i za gsp koji je u roku od 3 dana reagovao na moju prijavu za vozača sihte tog 181, čekao ga u petak kod bajdine umoran sa posla, stao je 311 na stanicu, a on je samo obišao bez da je uopšte stao da vidi jel ima nekog na stanici, a uz mene je 307 čekala i jedna žena sa detetom. Dobio sam odgovor da je opomenut, prvo sam pomislio da je samo botovski odgovor, ali danas se desila ista situacija, ali je on gledao da li ima putnika na stanici i čak je stao iako nije bilo nikoga na stanici, a i na ostalim stanicama je gledao i pazio jel ima nekog za izlazak ili ulazak jer sam istog tog dana čuo da je mojoj babi samo obišao stanicu na kojoj je htela da izadje. Inače se na te prijave čekalo po više meseci i ovo je pravo iznenadjenje
 
Vrh