Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 284 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 15 5,0%

  • Ukupno glasača
    299
Moze pojasnjenje oko Laste?

Jel privatna,drzavna,marsovska???Nikako da shvatim :)
 
државна. било је прича пре пар година о приватизацији, чак кажу да су Веолија и Арива били заинтересовани, али од тога није било ништа. иначе је АД, није ДОО
 
Valjda je AD, pogledajte na Beogradskoj berzi koliko je smanjena vrednost akcija u odnosu na pre par godina.
 
U Veoliu stigla Temsa LF
avenuediesel34lr.jpg

avenuedieselinside1.jpg


Izvor:gspbeograd.net
 
А чија је иначе "Веолија", односно ко је власник овог предузећа ? Наиме пре неки дан сам из градског аутобуса код Арене видео аутобус из "њихове л(иј)епе" из Осијека, са знаком и натписом "Веолија", исти знак и облик (фонт) и боја слова ! Нисам видео на којој релацији вози, а није ни битно.
 
Prijavio sam GSP svojevremeno Sekretarijatu za saobraćajni inspekcijski nadzor zbog njihovog Ikarbusa br. 1041, jer mi se smučilo da putujem autobusom kome izduvni gasovi iz motora kuljaju u unutrašnjost putničkog prostora, i kome su plafon, zidovi, unutrašnja strana vrata, itd. toliko umazani i nagareni kao da nisu prani par godina, a nikom u GSP-u ne pada na pamet da to sredi...
Konačno mi je stigla povratna informacija - pozitivno je što možemo bar na ovaj način naterati gradske službe da neke stvari dovedu u red, na opšte dobro :gobb:
Inače, vaše prijave možete slati na e-mail inspekcija@beograd.gov.rs, s tim da na početku navedete da je upućujete
Sektoru za saobraćajni inspekcijski nadzor
Odeljenju drumskog saobraćaja

i da na kraju prijave navedete vaše ime i prezime i adresu.


Р е п у б л и к а С р б и ј а
ГРАД БЕОГРАД
ГРАДСКА УПРАВА ГРАДА БЕОГРАДА
СЕКРЕТАРИЈАТ ЗА ИНСПЕКЦИЈСКЕ ПОСЛОВЕ
Сектор за саобраћајни инспекцијски надзор
Одељење друмског саобраћаја
27.марта 43-45
11000 Београд
Тел. 330-9190

X – 01 Број: 07 –627/2011
15.08.2011.год.

ПРЕДМЕТ: Одговор на питање упућено преко Интернета

Питање: На аутобусу ГСП „Београд“ гар. број 1041 недостаци- издувни гасови у возилу, унутрашњост прљава.

ОДГОВОР: Инспектор издао решење за отклањање недостатака. Накнадном контролом утврђено да је решење извршено, односно недостатци отклоњени.

С поштовањем,
ПОМОЋНИК СЕКРЕТАРА
Драган Ристановић, дипл.саоб.инж.

С Е К Р Е Т А Р
Мр Миодраг Стојановић
 
јуче сам на Видиковцу видео два Икара и на Аутокоманди једног Конекта покварене. овај један Икар што је био на 50 се скроз накривио на десну страну
 
Zapalio se još jedan bus GSP-a, ovog puta na liniji 16
(to je bar šesti GSP-ov bus koga je u toku vožnje zahvatio požar ove godine, koliko ja znam... vrlo je moguće da je bilo i više takvih slučajeva)
167962_bgbus_f.jpg


http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/272122/Goreo-autobus-u-toku-voznje

P.S.
Dopisao sam i ovaj slučaj u onu moju listu na 100. strani ove teme - tamo je navedeno već 16 autobusa GSP-a koji su izgoreli na ulicama od početka 2008. godine.
 
Svala cast Felix55 dosta nas je GSP tretirao kao neku stoku doslo je vreme da se takve stvari otklone
 
Александар":1o8d4ac5 je napisao(la):
U Veoliu stigla Temsa LF

Jel taj bus ide na 74? Mislim da sam se vozio njim. Gledam ja, lepo vozilo, novo i pitam se koje li je i odakle izbi. Usao na pocetnoj na BK, majstor odsarafio klimu jos pre nego sto je stao da nas pokupi, 'ladovina unutra, a bio jedan od onih paklenih dana pre dve nedelje. Zaputio sam se na Trg, ali nisam hteo da izadjem iz busa i tako sam se odvezao kroz guzvu na Gazeli i okolo Gazele sve do Beogradjanke, pa dalje redovnom trasom - trolom do Narodnog.

Vozac danas u 71 pri polasku sa Zelenog venca naredio putnicima u svojoj "kobri" (jel se tako zove ovaj zuti turski bus?) da zatvore prozore. Poskoci narod, neka dama gospodja, bakica jedna i covek, te ih zamandalise da bi sef ukljucio spasonosnu klimu. Tukne doduse na neko cudno cvece kad radi, ali ajd sad, da ne cepidlacimo. :)
 
Video sam da su klimatizovani autobus stavili na 700. Čemu na liniji gde najduža vožnja traje 10 min ... Obožavaju da prave nelogičnosti. Sećam se kad je niskopodni vozio na 60
 
ааа, а ја мислио да је Банбус... знам да сам видео исто тако офарбане 107ице на 49 и пише Банбус
 
Vrh