Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 260 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    273
Za razliku od Ruskih vozova,njihovi busevi izazivaju zgražavanje.. :kafa: Aman ovi iz Gradske vlasti neka uslove privatne prevoznike u gradu kvalitetnijim vozilima,Ikarbus je lepotan u odnosu na Liaz zvani Laž..
 
иначе на овим садашњим Лиазима пише да су Еуро3 стандард. они по мени немају ни Еуро0
 
Pa ako su se već odlučili za jednodelnu šoferku, onda su trebali postaviti i horizontalne brisače, džaba jednodelna kada opet zaklanjaju pogled :rolleyes:

Ovakve
2up7bxk.jpg
 
Brisači na Liazu su stvarno groteskni, teško da su mogli lošije da ih konstruišu.

Da li je ovo crna kutija montirana ispod ovog sedišta grejač-kalorifer? Ako jeste, biće zimi obilatog znojenja onih putnika koji tu budu sedeli - otvori nisu okrenuti ka prolazu između sedišta, već ka nogama putnika koji sede neposredno do grejača...
a755_4.jpg
 
Sada gledam onu sliku salona i tamo postoji radijator! Radijatori su se pokazali kao bolje rešenje, nisu bučni i bolje zagrevaju ako su postavljeni celom dužinom, međutim, problem je često što ne mogu da se iskluče, bar kod Ikarbusa :lol:
a755_3.jpg


p.s. gledajući fotografije sa autobusi.net, moguće je da je baš ovo salon jednog od naših!
 
Ne znam zašto vam toliko smetaju liazi. Bolji su nego N serija Ikarbusa s obzirom da unutra ne greje motor i da ima više otvora za vazduh, a i mesta za stajanje. Problem sa LIAZIMA je NEODRŽAVANJE. U rukama GSP-a bi to bilo još gore, počeli bi da stavljaju drvena sedišta i da budže prozore od Ikarbusa. Sreća, pa Beobus nema stare Ikarbuse da bi budžio! :kk:
 
Ti koji su stigli 2005. u Beograd su bili lošiji, jer nisu bili namenjeni za izvoz. Ovi sada će biti kvalitetniji, ko se vozio Lastinim kupljenim 2009. zna o čemu govorim :) Ima dosta prostora za stajanje, dosta je pouzdan, ali tvrd i možda ne baš udoban (drugim rečima, epitet: "ruski) :D

Nadam se da će izolacija biti dobra, motor više nije Catpillar (guseničar :p ) već Cummins, verovatno isti kao u MAZ/BIKovima.
 
Moja najveća ztamerka je što držači rukohvata lako puknu, ali to je stvar održavanja i zamene tih delova
 
Александар":8rrjzczz je napisao(la):
Nadam se da će izolacija biti dobra, motor više nije Catpillar (guseničar :p ) već Cummins, verovatno isti kao u MAZ/BIKovima.
Vozio sam se nedavno nocnim 304 u novom belom maz/biku i moram da priznam da sam bio pozitivno iznenadjen. Neke moje zamerke na stare mazove su bile sto su tromi (verovatno su imali slabe motore, isto kao liazi), imaju ocajna neudobna sedista i cudno tvrdo ogibljenje gde se vozilo njise napred nazad. Ovi novi imaju sedista jako slicna plasticnim sedistima koja su se ugradjivala u ikarbuse pre tobogana koja su poprilicno udobna. Takodje izuzetno su brzi i sa lakocom izvlace svuda. Takodje tu je i klima koja je plus.
Ako iste takve motore imaju i liazi mozda budu podnosljivi sa jos klimom, toniranim staklima i malo sredjenim enterijerom.. :/ Ali ipak bih najvise voleo da ovamo vozi prevoznik koji nema liaze u svom voznom parku, recimo Presto koji vec vozi u kraju :kk:
 
Kod mene privatnik samo i fura "ruse". Omatorili su već dobrano. Imamo jednog ovog sa nešto tamnijim staklima.

Najveći problem jeste održavanje, ali i brate putnička d*peta. Na sedištima je bio plavi tapacirung neki, ali je pocrneo kao da ljudi neznamtinijašta rade po njima :blah: Ne može to ni kirbi da spasi. Pa je ostala samo plastika...
 
Ne treba kriviti putnike! Takva sedišta zahtevaju redovono čišćenje paročištačima, to je kod nas ipak naučna fantastika :rolleyes:
 
Александар":1l9nmcvf je napisao(la):
Ne treba kriviti putnike! Takva sedišta zahtevaju redovno čišćenje paročištačima, to je kod nas ipak naučna fantastika :rolleyes:

I putnici zahtevaju redovno ciscenje, pa se ni oni ne odrzavaju dovoljno. Veruj mi, umnogome je i do putnika. Surcin je u pitanju i kao i kod vecine perifernih naselja, najvecim delom se busevima vozi "radnicka klasa", pa ne brinu previse o tome kad se u radnom odelu vracaju kuci.

Матеја Бељан":1l9nmcvf je napisao(la):
A to crno je prašina a ne, ne daj bože default/wc default/big_smile

Ne znam ja nista :D
 
Dve magicne reci su NIVO SVESTI :D naravno i primecivanje sveta oko sebe te zelja za napretkom....sto je slozicete se u nasem narodu retkost...
 
синоћ сам видео један нископодан ФАП, плаво-жут, али нисам видео на којој линији и чији је. какви су ти бусеви, је л' се неко возио?
 
To je Transproduktov CityMaster, radi na ADA1 liniji i obavlja sledeće polaske:

Trg Republike: 16:55, 18:35, 20:15
Vidikovac: 17:45, 19:25, 21:05

Info: gspbeograd.net
 
I neka prekodira displej na ADA1 , tj. neka ga ugasi, a ne da imamo A1: Aerdodrom, A1: Vidikovac, pa A2: Zemun itd.
 
Ja sam se vozio Odlican je bus zadovoljan sam.Steta samo sto nema klimu.
 
SOLARIS 12
Ovo sam slikao kad sam stigao u Petrovaradin klima radi odlicno.Dusu dalo voziti ovaj autobus.
s4x4b7.jpg
 
Vrh