Šta je novo?

Airport Garden

Ja sam razumeo da čekaju lamelu Bi pa da pošalju svima u lamelama B I C. Evo, sad čitam da su slali nekima u lameli B.
 
Baš ste se raspisali, pa sam prošao malopre, da vidim kako ide (moja) faza B. Koliko se spolja vidi:

Više od pola fasade sa unutrašnje strane je gotovo, a skele su skinute i prebačene na fazu A.
1726142705073.png

1726142729276.png



Sprema se izvođenje unutrašnjih radova na fazi B (primiču radnici, tu i tamo).
1726142781116.png



Većina radnika na fasadi je sada na fazi B, sa spoljne strane
1726142827147.png


Pored toga, delue da kreću i grubi radovi na prizemlju faze C.
 
Koliko znam oni su duzni da urede i okolo zgrade javne povrsine. Ne mogu da predaju stanove ako okolina nije uredjena. Ovo ne obecava da ce lamela C biti spremna za useljenje u Decembru!
 
Koliko znam oni su duzni da urede i okolo zgrade javne povrsine. Ne mogu da predaju stanove ako okolina nije uredjena. Ovo ne obecava da ce lamela C biti spremna za useljenje u Decembru!
Pa priča je bila 31.XII.2024 može useljenje. Ono što mi je prenuto da će pristup zgradi biti dvosmernom ulicom između Rode i AG, dalje kretanje unutar AG je jednosmerno dakle zlaz prema AC.

Ulica između Rode i AG u kasnijim planovima (IMT valjda izgrađen), postaje bulevar sa po dve trake koji će valjda da izlazi kod onih automehaničarskih radnji u JG.
 
Takođe mi je rečeno da će od 15-og septembra ili oko, biti moguće posetiti svoj stan, uzeti mere za kuhunju i nameštaj.

Jedino nisam dobio odgovor da li će bii trofazna utičnica u kuhinji, pa eto čekam da odem i proverim.
 
Ma, lamela C nije bila upitna. Mene zanima kako stoji lamela B.
 
Stiglo obaveštenje o izgrađenosti od 80% za lamelu C, pa kažu i da se izgradnja odvija po planu.
Da, takođe stiglo obaveštenje o 80% izgrađenosti. Mislim da će sada dobiti novac, barem onaj iz kredita, pošto je to bio jedan od uslova da se valjda uđe u kredit, pa će se gradnja pretpostavljam ubrzati.
 
U nekom trenutku sam pisao, razdvojiće se C I B lamela I to ima smisla jer C ide brže. Verovatno će i useljenje ići fazno, C pa B. Ne bih očekivao da ta razlika bude veća od mesec ili dva. Objektivno Q1 sledeće godine.
 
Da, takođe stiglo obaveštenje o 80% izgrađenosti. Mislim da će sada dobiti novac, barem onaj iz kredita, pošto je to bio jedan od uslova da se valjda uđe u kredit, pa će se gradnja pretpostavljam ubrzati.
Mislim da su oni kredit dobili od AIK-a poodavno. Ko je hteo da uzme kredit za stan u AIK-u mogao je već to da uradi bez čekanja ovih 80%.
 
Mislim da su oni kredit dobili od AIK-a poodavno. Ko je hteo da uzme kredit za stan u AIK-u mogao je već to da uradi bez čekanja ovih 80%.
OK za AIK, ali kada sam ja uzimao stan još uvek su bili kod Inteze, i ko je tada kupovao stan na kredit kod njih bila je priča 20% prva rata, onda kada je stan na 80% može kredit da se pušta, nešto tako. Kredit kod AIK su uzeli prošle godine u ovo vreme, pre toga su bili kod Inteze, koja im eto nije izašla u susret za proj. finan.
 
Stanovi u C lameli mogu da se vide radni danom od 12h do 14h, naravno uz prethodnu najavu barem dan ranije.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MrD
Evo, moj utisak je da će biti jako lepo kad se završi sve... Moram priznati i da su ljudi u AG jako korektni... Sve mi čini vrhunski, keramika, prozori, parket ok ništa posebno, kupatilo ne veliko ali korektno, itd...
1000020596.jpg
1000020607.jpg
1000020605.jpg
1000020606.jpg
1000020609.jpg
 
Od početka je q1 2025-te, meni su sad rekli početak februara na primer. Stan mi deluje da je daleko preko 80% gotov a na samoj zgradi i okolini ima još dosta da se radi.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MrD
Vrh