Šta je novo?

Airport Garden

Ne razumem sto to vidis kao losu pricu?
Pa svakako je bolje da se razvija sa stanbenim i poslovnim objektima gde ce biti i mnostvo sadrzaja nego da ostanu olupine od fabrika koje ne sluze nicemu.
Sa trenutnim projektima koji su u izgradnji i sa najvecim projektom green line koji ce biti duz celog IMT-a ne vidim sta tu moze da bude lose...
Svako bi voleo da na mestu IMT-a bude borova suma ali trebamo biti realni.
nemam ništa protiv gradnje, ali imam kad su zgrade ovako nabijene jedna uz drugu,sa lošim rasporedom i kada se napravi generalno nefunkcionalni prostor...pa na vračaru će da postoji bolja cirkulacija vazduha, razmak između zgrada i njihova organizacija u prostoru
 
A zasto nije mogla biti borova suma?! Cije je ovo prethodno bilo? Pa drzavno. Za koliko smo ga prodali. Za dzabe. I zasto umesto sto smo poklonili nismo mogli da zasadimo sumu i napravimo park. Pa zamisli da su u NY imali ovakav nacin razmisljanja kao mi, sta bi bilo u Central parku i da li bi svima, pa i njihovoj gradjevinskoj industriji bilo bolje da ga nema.
Da li bi mogli da prodaju penthouse za desetine miliona dolara da nemaju pogled na park i da gledaju na drugu zgradurinu. Ali treba samo imati duzu perspektivu razmisljanja od par godina i biti manje korumpiran.
Slazem se, ja sam komentarisao iz trenutne situacije kakva nam je u drzavi...kad su nam vec fabrike propale i izgledaju kao deponija neka aaa znamo da ce se graditi kompleksi i nista ne mozemo da promenimo.

Struka se odavno ne pita nista u ovoj drzavi pa upravo zato dolazi do ovakvih situacija, odlucuju ljudi polupismeni i gledaju samo sto vise da se profitira ali to je valjda opste poznato svima!
 
Zasto moramo da idemo u krajnosti, pa realno niko ne ocekuje borovu shumu tu niti neki veliki park ali zar ne moze majku mu neka sredina, znaci okej, gradi sta ti se isplati ali bar da bude obaveza +10-15% zelenila (drvece prvenstveno, mada moze i zbunje, trava, sta god) na ovo sada lakshe bi se disalo? Neuporedivo bi bilo lepse i prijatnije, humanije, a nije bas neko preterano veliko odricanje.
 
Vrh