Šta je novo?

Airport City Belgrade [ Poslovni kompleks | 186 000 m²]

Hangar je bio ponudjen Muzeju vazduhoplovstva mnogo pre ideje o Airport City-ju i muzej je to odbio.


Ovo je jedno 6. render APC od kad sam ja ovde, i nema naznake da je finalni :)
 
080108-ACB-01.jpg


Ovo je jedini za sada zvanicni render ACB-a dok ono sto ste mogli da vidite od multikona sto je radjeno nije potvrdjeno i pitanje je da li ce se uopste tako raditi ;)
 
naš je lepši.
a kakve veze ima airport city sa aerodromom? sa vazduhoplovstvom?
meni naziv tog kompleksa misterija.
 
Toliko o mom interesovanju za istoriju... Nisam imao predstavu.
 
080108-ACB-01.jpg


Kad bi sagradili jos jednu ovakvu "kockastu", kao sto je ova sto je najsvezije zavrsena, ceo kompleks bi iz vazduha dobio izgled nekog kvazi aviona, sto bi imalo bas kul simboliku :D
 
ha ha stvarno Sawovsky imas pravo! Treba to predloziti nadleznom arhitekti :D
 
NIje mi bas najjasnije, jel pocela izgradnje ove dve ovalne "kule" (ili jedna) na dnu projekta... video sam da je taj deo ogradejen??
 
Ali se obavljaju pripremni radovi :) Cisto da ne krene paranoje kako se od projekta odustalo.
 
jel ce graditi jednu ove godine ili obe ove godine?Bilo bi lepo u paru ih odraditi.


preuzeto sa skycrapercitija od @Vrachar

2heh7xx.jpg


preuzeto a skycrapercitija od @Chupavi

9tiyjd.jpg


2nbyerr.jpg


23r8y29.jpg
 
Bas me interesuje sta ce biti na desnoj strani gde je poljana?Zna li neko?MOzda ce i to kupiti ACB ako vec nisu, mada citao sam da to zamljiste drzi neka nasa firma i da nece da proda jel ceka da cene porastu.Po ovoj zadnjoj slici rekao bih da ce graditi samo jednu, a i secam se sada da sam video sliku na kojoj pise datum izgradnje na svaskoj zgradi.
 
Super je kompleks samo mene interesuje zasto nisu napravili podzemni parking spoili onu slijepu ulicu dok nije bilo kasno .Prostor za parking su mogli bolje iskoristit .Na slikama se nevidi nazalost ali izmedju ideje i rode postoji poprilicno velik plac pun suta u obliku trougla cini mi se staje tu predvidjeno.I sta je bilo na mjestu rode prije jeli neka industrija iza je cini mi se IMT hvala :cool:
 
Siguno zbog vece cene izgradnje nisu hteli da naprave podzemni parking.Inace to bi bilo super da su odradili.Tacno se vidi na desnoj strani da su mogli jos jedan red zgrada da naprave umesto parkinga.
 
Podzemna garaža se nalazi u nizu iza zgrada 1500 i 1600, tj izmedju starog hangara i ovog novog solitera..
 
Ceo taj deo se treba srediti,airport city je dragulj u pustinji za taj deo beograda.One fabrike treba izmestiti pod hitno i spojiti ulice.
 
BOKI SMOKI":31zqsjcc je napisao(la):
Ceo taj deo se treba srediti,airport city je dragulj u pustinji za taj deo beograda.One fabrike treba izmestiti pod hitno i spojiti ulice.
Amen to that.
 
koliki je prostor kupio ABC? mislim video sam na prethodnim stranama, ali da li je doslo do izmene, mozda su kupili jos po koji plac?

Imate u ACB-u izlozbu slika slikane iz vazduha.
 
U poslednjoj vesti su postavljene fotografije ACB-a iz vazduha tacnije serija fotografija a deo toga smo imali prilike da vidimo pre nedelju dve dana. Takodje ono sto dosada nismo videli je i video snimak iz vazduha celog kompleksa

Link za vest http://www.beobuild.rs/read.php/354.html

Nema sta koliko god da je monoton i arhitektonski neinventivan ACB deluje prilicno mocno kako iz vazduha tako i sa zemlje pogotovo kada se proseta avenijom izmedju objekata.
 
Vrh