Šta je novo?

Airport City Belgrade [ Poslovni kompleks | 186 000 m²]

sviđaju mi se zgrade ali mi se ne svđa to što je na površinu tolikog parkinga, koji zauzima skoro više mesta nego li sami zgrade, moglo biti sagrađeno ili još prostorija ili barem neki park :p pf...
 
ma pretpostavljam da ako bude bilo potrebno da će oni bez problema napraviti par onih montažnih garaža na više spratova i polako čistiti taj parking.. al za sada još ima mesta za izgradnju, a ne znam kako se kreće tražnja za poslovnim prostorom u Beogradu.
 
BOKI SMOKI":704rj3ue je napisao(la):
Kad pocinje izgradnja one dve kule od po 17 spratova?Nije ih valjda Seka uplasila?
Da si ti meni živ i zdrav, kakav početak izgradnje, i poslednja mašina za pobijanje šipova je baš ovih dana izvučena iz temeljne jame.
 
Jesu li poceli radovi? Tih 17 spratova je otprilike kao zgrada vlade u Banja Luci, a ta zgrada mi je odlicna.

vrs.jpg
 
"Partizanski put" je već neko vreme nešto radio na "ulici" iza Rodića, uz ogradu APC-a, pored ove nove zgrade.
Pitali smo se šta je, a evo danas sam posle dužeg vremena prošao tim putem.
Prave ulicu, tačnije "uguravaju" saobraćajnicu (bez trotoara).
"Probijaju" je izmedju postojećih objekata (magacini, TNG pumpna stanica, ruševina fabrike), čak nisu srušili ni polupanu kućicu za ulazak u bivši fabrički krug, bukvalno su je "ispoštovali" :laugh:
Stigli su do instalacije za pretakanje tečnog gasa koja je deo pumpne stanice (jaaaako, mnooooogo blizu) pa mi sve to deluje kao budževina umesto pravog nastavka ulice Đorđa Stanojevića koji nikad nije završen.

Evo i šta je do sada asfaltirano:

apcdjordjastanojevica.jpg
 
još da si koristio noviju mapu, bilo bi malko jednostavnije da shvatimo o čemu se radi. No svejedno, neverovatno je koliko su Vojvođanska i Tošin bunar odsečeni od ostatka NBG.

PS: Neverovatno je koliko je na novijoj mapi, pocrveneo krov Rodića. Užast.
 
Није грешка, него је намерно :) Та новија мапа је лошијег квалитета и није лепо позиционирана, и због тога је вероватно не постављају као подразумевану... ;)
 
e dakle svaka čast za trud. Jao kuku, al je tu tesno prijatelju.
 
Ne samo da je tesno, već postoji i visinska razlika od nekoliko metara izmedju ulaza u APC i uključenja u Vojvodansku.
A ta visinska razlika nastaje upravo na najužem delu, a baš na istom mestu i put skreće pod 90 stepeni i prolazi tik pored već pomenute instalacije za istakanje cisterni sa gasom. Ludilo.

Ne znam koja je "klasifikacija" ove saobraćajnice, ali treba imati u vidu još jednu stvar - gde su skladišta tu su naravno i šleperi, utovar, istovar...a prostora i ovako nema.
Kasno je za naknadnu pamet, kada nisu u startu produžili Đorđa Stanojevića do Bežanije. Svima bi odgovaralo, APC-u možda i najviše.
Nešto sumnjam da će se skladišta rušiti (skoro su dogradjivana i prostor uz njih je adaptiran), koliko vidim, put će baš da vijuga izmedju njih.

Uopšte mi nije jasno šta treba da se dobije ovim radovima..."revitalizacija" prečice?
 
Веорватно (никад ту нисам пролазио), ако се складишта дограђују (значи има живота у њима) да им је потребна нека интерна саобраћајница...јер овде ништа осим неких интерних саобраћајница и није више могуће...

Невероватну свињарију је направио онај ко је изменио гуп...

Ко зна, можда ћемо за неких двадесетак година имати рушењеееее...:D:D:D До тада, ко жив, ко мртав, што каже онај цига као коментар на бомбардовање: ,,Неки ће погинете, неки ће преживимо!". :D
 
Airport City se ovih dana spominjao na nekoliko tema.
Ova traka stoji zalepljena već neko vreme:

Slika049.jpg


traka.jpg
 
Jel to piše:
"OBUSTAVLJENI RADOVI PO REŠENJU GRAĐEVINSKE INSPEKCIJE GRADA BEOGRADA"?
 
Da, to piše.

Iskreno, investitori ne je*******u tu traku dva posto, makar na nekoliko gradilišta na kojima sam je ja video.
 
A kakve veze ima sad građevinska inspekcija sa obustavom radova u APC?
Zar se ta traka ne stavlja kad nešto nije ok i onda zabrane nastavak gradnje dok se problem ne reši?
Ne sećam se da je pominjano da na gradilištu ima nekih problema(koji se tiču inspekcije) ili mi je nešto promaklo... :rolleyes:
 
Vrh