Šta je novo?

Airport City Belgrade [ Poslovni kompleks | 186 000 m²]

Stvarno relja jesi bio sinoc u ACB-u
 
Navratio sam, nadao sam se da ću prepoznati nekog sa Beobuilda, ali avaj.

Pripremili su intersantan :D prigodni program, ali na sreću (kao što sam obasnio Stevi), imao sam važnija posla od žurke povodom otvaranja nove zgrade :D

Slika021.jpg


sorry, više je do musavih prozora nego do moje Nokie
 
Увек када пролазим Омл. бриг. и бацим поглед на ову зграду на сред пута сетим се Берчека у ,,Ко то тамо пева", кад каже Паји: ,,Тата овај оре пут!"...:D:D:D

Мислим да ће овај комплекс бити лепши од свих нових грађевина по Београду, када се направи, ал' једино што му фали је локација ове зграде...а толико сам очекивао растерећење Јурија Гагарина спајањем Тошиног Бунара и Милутина Миланковића...
 
Ukoliko se ne varam na ovoj slici se jasno vidi da nova zgrada stoji po sred potencijalne trase spajanja ulica :laugh: :laugh: :laugh:
 
Ajde da ponovimo još jednom. Od spajanja Đorđa Stanojevića sa Tošinim bunarom nema ništa, ulica se završava kod ABC kompleksa.
 
Steta je sto se u Pancevu negradi bar 40 posto kao u bg.Mislim da se razumemo gradi se i u Pancevu dosta ali sve sami privatnici i lopuze. Grade stanove i profitiraju, tj Miskovici junior.
 
Jel zna neko kada se ovo bude sagradilo sa sve onih pet kula, koliko ce tu biti zaposleno ljudi?
 
hm ako usce ima 130 000 m kvadratnih a zaposli ce 1200 ljudi onda bi airport city koji ima 186 000 zaposlio po nekoj mojoj racunici oko 1600, mozda i vise. :kk:
 
@boki smoki
Molim te koristi opciju edit na svojim postovima da ne bi pisao vise istih jedan za drugim. Da se ti ne plasis da ce da ofarbaju parking u plavo?
 
23/04/2009 23:45
Kompanija koja je izgradila najveći poslovni prostor na Balkanu želi da nastavi sa investicijama
Nakon kancelarija izgradnja stanova

Autor: B. R.

Predsednik „Erport sitija“ Gilijem Dekel u razgovoru sa predstavnicima Grada izjavio je da uprkos svetskoj ekonomskoj krizi, ova kompanija želi da nastavi sa izgradnjom poslovnih objekata u Beogradu, a zainteresovana je i za investiranje u oblasti stanogradnje. Kompleks „Erport siti“, sa do sada izgrađenih 80.000 kvadratnih metara, predstavlja najveći poslovni prostor na Balkanu, a obim dosadašnjih investicija iznosi 200 miliona evra. Od ukupno 14 predviđenih zgrada do sada je izgrađeno sedam.


Dekel je ukazao na dosadašnju dobru saradnju sa Gradom i pozdravio donošenje novog zakona o planiranju i izgradnji koji će ubrzati izradu planova i skratiti proceduru za dobijanje građevinskih dozvola. On je sugerisao i otvaranje posebnog odeljenja za velike investitore, čime bi se dodatno olakšalo poslovanje, ubrzala realizacija investicija i otvaranje novih radnih mesta.

- Ohrabruje činjenica da su veliki investitori i dalje raspoloženi da ulažu u Beograd, a mi ćemo sa svoje strane učiniti sve da u okviru zakonskih rešenja ubrzamo proceduru i olakšamo poslovanje. Raduje nas namera gospodina Dekela da u narednom periodu nastavi sa razvojem ovog kompleksa, kao i da proširi svoje investicije na oblast stanogradnje - rekao je Željko Ožegović, član Gradskog veća, juče u razgovoru sa Dekelom.

Inače, „Erport siti“ je 2006. godine dobio nagradu OECD-a kao najveća grinfild investicija u regionu.

Izvor: Danas
http://www.danas.rs/vesti/srbija/beograd/nakon_kancelarija_izgradnja_stanova.39.html?news_id=159566
 
14 predviđenih?Zar nije predviđeno 12 objekata?
Ima li kakvih pomaka na začetom gradilištu ispred zgrada koje su do sada izgrađene?

Nadam se samo da će se ovaj projekat u potpunosti realizovati i da najava dalje gradnje nije samo šarena laža...
 
PAZI STVARNO, SA ONIH PET KULA OD PO 17 SPRATOVA, I SA OVIH SAGRADJENIH SEDAM ZGRADA JE TACNO 12. OBJEKATA.SIGURNO POSTOJI NEKI NOVI RENDER AKO OVO NIJE STAMPARSKA GRESKA.
 
Alexsis":353b91fd je napisao(la):
14 predviđenih?Zar nije predviđeno 12 objekata?
BOKI SMOKI":353b91fd je napisao(la):
PAZI STVARNO, SA ONIH PET KULA OD PO 17 SPRATOVA, I SA OVIH SAGRADJENIH SEDAM ZGRADA JE TACNO 12. OBJEKATA.SIGURNO POSTOJI NEKI NOVI RENDER AKO OVO NIJE STAMPARSKA GRESKA.
n01.jpg


Овде има 14 објеката...;)
 
IVANi":2glf48kl je napisao(la):
to je zastareli render
Тако је, то је рендер са званичног сајта...постоји и онај новији са оне две зграде до Омл. бриг. које су по мени много лепше него ове на старом рендеру, али сам га ставио да бих одговорио на питање 12 или 14 јер се број објеката, колико је мени познато, није мењао у односу на стари рендер...
 
ONU ZGRADU IZA ONE TRI VELIKE ZGRADE SAM PREVIDEO.ONDA ISPADA 13 ZGRADA.ALI AKO SE RACUNA STARI HANGAR ONDA JE 14.ALI ZAR NECE TAJ HANGAR BITI NESTO KAO MUZEJ I SL?a NE DEO AIRPORT CITIYJA?
 
Vrh